Szczepienia przeciwko grypie

ORGANIZACJA SZCZEPIEŃ PRZECIWKO GRYPIE DLA UCZNIÓW

W związku z występującym sezonem zachorowań na grypę oraz w obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej związanej z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 i choroby zakaźnej COVID-19, uprzejmie informuję, że Miasto Kraków włączyło się w szeroko zakrojony zakres działań mających na celu zaszczepienie mieszkańców Miasta Krakowa przeciw grypie poprzez coroczna realizację miejskiego Programu szczepień ochronnych przeciw grypie po 65 r.ż ale i realizację nowego programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zachorowań na grypę dla dzieci w wieku 6-60 miesięcy w Gminie Miejskiej Kraków, w ramach którego istnieje możliwość bezpłatnej kwalifikacji i zaszczepienia dziecka od 6 m.ż do 5 r.ż szczepionką iniekcyjną lub donosową w formie aerozolu.

Informacje na temat szczepień można uzyskać pod następującymi numerami telefonów oraz w następujących dniach i godzinach:

1. 12 446 75 27 – numer czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8.00 do 20.00
  2. 730 977 999 – numer czynny w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 do 20.00