Samorządowe Przedszkole nr 162 im. Wawelskiego Smoka

Samorządowe Przedszkole nr 162
ul. Kazimierza Odnowiciela 4
31-481 Kraków

tel: 12 411 04 08
p162@mjo.krakow.pl

O nas

Nasze przedszkole


Samorządowe Przedszkole Nr 162 jest placówką 8-oddziałową mieszczącą się w dwóch budynkach. W budynku głównym przy ul. Kazimierza Odnowiciela 4 mieści się 5 oddziałów, a 3 oddziały zlokalizowane są przy al. 29-go Listopada 39F. Przedszkole jest bardzo dobrze wyposażone, sale są duże i jasne o dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Dzieci maja dużo miejsca do zajęć i zabaw swobodnych, a kolorystyka wnętrz nadaje im ciepły, domowy charakter. Ponadto niewątpliwym atutem jest to, iż zarówno placówka 3-oddziałowa, jak i 5-oddziałowa posiadają ogrody przedszkolne, gdzie dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kadra pedagogiczna placówki to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym o wysokim poziomie kompetencji zawodowych (staż od 11 do 25 lat), w tym 7 nauczycieli dyplomowanych.


Przedszkole Nr 162 zostało otwarte w roku 1981, jako placówka 5-oddziałowa. Było ono przedszkolem osiedlowym, a jego absolwenci podejmowali obowiązek szkolny w szkołach podstawowych zlokalizowanych w pobliżu placówki. Od roku 1992 jest przedszkolem 8-oddziałowym, z których 3 oddziały zlokalizowane wcześniej w budynku przy ul. Duchackiej 3, w roku 2020 zostały przeniesione do nowej lokalizacji przy al. 29-go Listopada 39F.


Nasze przedszkole było zawsze otwarte na nowości pedagogiczne i potrzeby środowiska pedagogicznego, toteż przez wiele lat było placówką ćwiczeniową dla studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Studium Nauczycielskiego. Obecnie do naszego przedszkola uczęszczają głównie dzieci z pobliskiego osiedla mieszkaniowego, w tym również dzieci obecnie dorosłych byłych absolwentów oraz dzieci z innych rejonów Krakowa.

Sala edukacyjna


Sala edukacyjna


Oferujemy dzieciom i ich rodzicom miłą i ciepłą atmosferę, szybką adaptacje w przedszkolu nowych przedszkolaków, wysokie kwalifikacje zawodowe kadry nauczycielskiej i efektywne działania edukacyjne.

 

 

 

grupa-i
grupa-ii
grupa-iii
grupa-iv
grupa-v
misie
jagodki
smokusie

Linki


× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.