smok

Strona główna Archiwum
Archiwum
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA Drukuj E-mail

 

Dnia 6 XII / piątek/ o  godz.1000 dzieci

w naszym Przedszkolu odwiedzi Św. Mikołaj.

Wizytę Mikołaja uświetni spektakl pt. „ Co z Tobą Św. Mikołaju”

w wykonaniu aktorów – RODZICÓW dzieci z grupy II.

ZAPRASZAMY

 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

               6 grudnia każdego roku to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak  było i w tym roku w naszym przedszkolu.Każda wolna chwila poprzedzająca odwiedziny św. Mikołaja wypełniona była rozmowami o życzeniach, marzeniach, oczekiwaniach dzieci i listach adresowanych do niego, najczęściej w postaci rysunków ? zawsze będących obrazem wyobrażeń dzieci.

Czytaj więcej...
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Drukuj E-mail

 Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku, i takie z łatką są ulubieńcami wszystkich dzieci. Pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką nie tylko przy zasypianiu. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.   Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.  Dzieci z naszej grupy  25 listopada 2011 roku uczciły Dzień Pluszowego Misia i przyniosły do przedszkola swoje misie - Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych maskotkach. Wspólnie tańczyły w rytm piosenki "Jadą, jadą misie". Każdy miś otrzymał medal ? kokardę zawiązaną  na szyi jako pamiątkę  zabawy z dziećmi podczas wizyty w przedszkolu.

 

 

 
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Drukuj E-mail

W naszym przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 30 IX 2011 stał się wyjątkowym dniem. Piękna pogoda pozwoliła nam świętować w ogrodzie przedszkolnym na pikniku integracyjnym, na którym gościli rodzice wraz ze swoimi pociechami. Początek przedszkolnej uroczystości zainaugurowały wszystkie dzieci śpiewając hymn naszego przedszkola ? ?WAWELSKI SMOK?. Radości było, co nie miara, gdyż zabawy na dmuchanym zamku trwały od samego rana, czyli od godziny 1000. Podwieczorek dzieci na świeżym powietrzu w ogrodzie, wyjątkowo smakowały wszystkim pieczone kiełbaski z grilla oraz cukrowa wata na deser.

Czytaj więcej...
 
Karnawał w przedszkolu Drukuj E-mail

17.02.2011 w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od samego rana było gwarno i wesoło każdy opowiadał o swoim stroju. Zabawę rozpoczął dobrze znany wodzirej.Bawiliśmy się przy melodiach z najnowszych list przebojów dziecięcych,  które wspólnie śpiewaliśmy z prowadzącym. Tańczyliśmy walczyki, poleczki w kółeczkach wraz z rodzicami.Na chwilę wytchnienia udawaliśmy się do przedszkolnej kawiarenki, gdzie panie częstowały nas smacznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz smakowitymi napojami. Na zakończenie balu wszystkie dzieci wraz z rodzicami miały okazję brać udział w loteryjce fantowej - każdy los wygrywał. Po wspaniałym balu zostały nam kolorowe fotografie.

 
Teatr Groteska Drukuj E-mail

Sztuki teatralne z radością są przyjmowane przez małe dzieci, a zwłaszcza widowiska, które wprowadzają w świat bajek, w których grają obok siebie ludzie ,lalki i przedmioty.Dnia 28.02.2011. nasze dzieci wybrały się wraz z opiekunami do Teatru ?Groteska? na przedstawienie teatralne pt. ?Dokąd pędzisz koniku? Przejazd autokarem odbywał się w skupieniu, gdy dotarliśmy na miejsce i gdy dzieci weszły na widownię na twarzach malowało się napięcie połączone z radością i zadowoleniem.Po przedstawieniu dzieci biły aktorom gromkie brawa, oglądały wystawione rekwizyty, nuciły piosenki, które zapamiętały.

 
Jasełka Drukuj E-mail

Do tradycji naszego przedszkola należy już przygotowanie występów jasełkowych połączonych ze Świętem Babci i Dziadka.Przy udziale i zaangażowaniu wszystkich pań ćwiczyliśmy kolędy, pastorałki, tańce oraz teksty, aby w końcu w dniu 24.01.2011 r. wystąpić przed szeroką publiką składającą się z babć, dziadków i rodziców.Przebrani w szaty wykonane przez naszych rodziców lub wypożyczone z wypożyczali, przy pięknej dekoracji wykonanej przez nasze panie wkroczyliśmy do sali aby rozpocząć jasełkową opowieść.Śpiewaliśmy głośno i mówiliśmy nasze role wyraźnie, aby wszyscy nas zrozumieli.Owacjom i oklaskom nie było końca. Na koniec wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek.

 
Przedszkolaki kolędują Drukuj E-mail

KONKURS KOLĘDOWANIA pt.  ?PRZEDSZKOLAKI  KOLĘDUJĄ? odbył się dnia 22.01.2011 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 10 im. Jana Pawła II.Poprzedziły go eliminacje, do których zgłosiliśmy z naszego przedszkola jednego uczestnika Bartka Patera z grupy III. Konkurs okazał się dla nas szczęśliwy, w kategorii solistów ( dzieci 5-6 letnich) Bartek zdobył wyróżnienie za Pastorałkę ?Był pastuszek bosy?.SERDECZNIE GRATULUJEMY.

 
Konkurs plastyczny Drukuj E-mail

Konkurs plastyczny ?Uśmiech dla babci i dziadka?.

Został zorganizowany w styczniu 2011 roku przez MCK ?Dom Harcerza? przy ulicy Lotniczej

Tematem był portret babci lub dziadka techniką collage. Z naszego przedszkola były zgłoszone trzy prace.

I nagrodę w kategorii prac zespołowych otrzymali:Franciszek Krzemiński i Kacper Sikorski,

III nagrodę w kategorii prac indywidualnych otrzymała Maja Stachurska.

 
Toruńskie pierniki Drukuj E-mail

Dzień 14 i 15 grudnia 2010 roku utkwi na długo w naszej pamięci.A to wszystko za sprawą niezwykłej wycieczki, w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki.                     PIERNIKI TORUŃSKIE- to o nich mowa, zajęcia odbyły się w GALERII KRAKOWSKIEJ.Na miejscu czekali na nas przedstawiciele z fabryki, która słynie w Toruniu i nie tylko z wspaniałych wypieków pierników. Przedstawiciele byli ubrani w tradycyjne stroje z przed wielu lat- była wróżka i piekarz, zapoznali dzieci z dawną historią i recepturą robienia i przechowywania  ciasta na pierniki.Dzieci oglądały różne formy do robienia pierników, aż w końcu nastąpił oczekiwany moment gdzie dzieci czynnie uczestniczyły w robieniu pierników, ugniatały ciasto wałkowały, nakładały na wybrane przez siebie formy, wygniatały i układały na przygotowane blachy. Po upieczeniu każdy przedszkolak otrzymał piernik wraz z fartuszkiem. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

 
Pasowanie na Przedszkolaka Drukuj E-mail

W naszym przedszkolu odbyło się jesienne spotkanie z rodzicami . Dla grupy ?Misiów? było to niezwykłe święto.Właśnie wtedy odbyło się uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA dzieci trzech letnich.Na zaproszenie dzieci przybyli do przedszkola rodzice, aby uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu.Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno-recytatorsko-taneczne.Wychowawca grupy Pani Marysia przypomniała dzieciom i rodzicom treść zawartego kontraktu, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na przedszkolaka.

 
CZAS NA CZARY Drukuj E-mail

Dnia 14.01.2011r. nasze przedszkole odwiedził artysta cyrkowy MAGIK. Dzieci przeniosły się w świat iluzji i magii w czasie trwania widowiska. Artysta cyrkowy za pomocą zręczności rąk i przy udziale specjalnych rekwizytów wywoływał takie złudzenie wzrokowe, które wywoływało u dzieci zachwyt, zaciekawienie oraz chęć brania czynnego udziału w występie artystycznym pod czujnym okiem magika.

 
WIECZERZA WIGILIJNA Drukuj E-mail

Jak co roku w naszym przedszkolu celebrowane są wszystkie tradycje i zwyczaje .

22.12.2010r. w porze obiadowej zebraliśmy się wszyscy w sali starszaków na tradycyjnej wigilii.

Stoły ubrane w białe obrusy, płonące świece, opłatki i w tle dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich w niecodzienny nastrój.

Pani Dyrektor mgr Elżbieta Tyrpa złożyła wszystkim obecnym życzenia, do których dołączyły pozostałe panie z naszego przedszkola.

Wspólna wieczerza upłynęła w miłej atmosferze. Zjedliśmy tradycyjne potrawy- barszcz czerwony z jajkiem, smażoną rybę, wszystko popijając kompotem z suszonych owoców.

Przy choince dzieci wraz z całym zespołem i Siostrą Joanną wspólnie śpiewały znane kolędy.

 
WIECZORNICA Drukuj E-mail

Dnia 20.12.2010r. odbyło się spotkanie przedświąteczne z rodzicami na zajęciach edukacyjnych.

W czasie tych zajęć każdy rodzic wraz ze swoją pociechą dostawał  karteczki na których miał napisać swoje życzenia Bożonarodzeniowe, następnie losował karteczki na których były wymienione postacie i przedmioty potrzebne  w czasie przedstawienia drogi Maryi i Józefa do Betlejem. Zadaniem rodziców i dzieci było wycięcie lub narysowanie postaci i potrzebnych przedmiotów. Po części praktycznej zajęć nastąpiła część artystyczna, wszyscy przenieśliśmy się na dywan, który był przysłonięty niebieską płachtą ozdobiony płonącymi świecami bańkami i brokatem. Przy zapalonych lampkach choinkowych wspólnie przeżywaliśmy narodziny Pana Jezusa w tle słychać było kolędy i my też wspólnie je śpiewaliśmy.

 

 
NA KOLĘDĘ NADSZEDŁ CZAS Drukuj E-mail

Dnia 18.12.2010r. dzieci z grupy III wzięły udział w kolędowaniu pod Oknem Papieskim na ul. Franciszkańskiej. Kolędą przewodnią była kolęda ?Wśród nocnej ciszy? i pastorałka ?Niech kolęda trwa?.

Uroczystego zapalenia lampek na 23 metrowej choince dokonał Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz w asyście tysiąca przedszkolaków oraz Świętego Mikołaja. Dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami.

 
W OCZEKIWANIU NA PRZYJAZD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Drukuj E-mail

Dnia 6.12.2010r. wszyscy zebrali się w sali starszaków, aby powitać ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Oczekiwanie umilił nam występ aktorów przedstawiając spektakl pt. ?GDZIE JESTEŚ BAŁWANKU? dzieci z wielkim zaangażowaniem obejrzały widowisko, pomagając Pani ZIMIE szukać psotnego Bałwanka.

Wreszcie nastąpiła cudowna chwila na którą dzieci czekały cały rok- MIKOŁAJ przekroczył próg naszego przedszkola na twarzach naszych pociech pojawiło się wzruszenie połączone z radością, a te dzieci ,które po raz pierwszy widziały MIKOŁAJA były zawstydzone i wystraszone.

W czasie wręczania prezentów dzieci z wielkim przejęciem podchodziły do Mikołaja robiły wspólne zdjęcia i nieśmiało się uśmiechały.

Na pożegnanie wszyscy zaśpiewali piosenki dla MIKOŁAJA i zaprosiły Go na następny rok.

 
?ŚWIĄTECZNE ŚWIECZNIKI? Drukuj E-mail

Już kolejny raz nasze dzieci miały sposobność wzięcia udziału w zajęciach ceramicznych. W dniu 1.12.2010 wszystkie grupy wykonywały świeczniki na świeczki i podgrzewacz. W czasie wykonywania pracy radości było dużo mimo zaistniałych trudności. Dzieci były dumne z pokonywania niepowodzeń i osiągniętego sukcesu jakim było wykonanie trudnego arcydzieła.

Dla poprawy nastroju dzieci wraz z nauczycielami śpiewały znane piosenki przedszkolne

 
ZNANE I NIEZNANE LALKI TEATRALNE Drukuj E-mail

Dnia 25.11.2010r. grupa średniaków została zaproszona do biblioteki na warsztaty teatralne. Zajęcia te były prowadzone przez aktorkę z Teatru Groteska, która przybliżyła dzieciom świat teatru oraz postaci w nim występujące. Dzieci poznały różne rekwizyty w tym lalki-pacynki, kukły, marionetki. Za pomocą tych rekwizytów aktorka ukazywała różne stany emocjonalne danych postaci. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcielały się w dane postacie i odgrywały różne scenki teatralne. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach mogły dotknąć lalki, uczyły się operować głosem, poczuły się aktorami.

 
ZAJĘCIA CERAMICZNE Drukuj E-mail

Jak co roku zwyczaj każe w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z ceramiki przy udziale pracowników z pracowni artystycznej ANGOBA.

W tym roku pierwsze zajęcia odbyły się 5.11.2010.Maluszki i średniaki mogły osobiście wykonać artystyczne cudeńka jakim były ?jeżyki-natomiast  starszaki wykonywały biedronki na ołówki.

Wszystkie dzieciaki tworzyły swoje dzieła pod bacznym okiem instruktorów i rodziców. W trakcie pracy widać było radość , zaangażowanie i satysfakcje z wykonanej własnoręcznie pracy.

 
BIBLIOTERAPIA W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

28.10.2010r. zostaliśmy ponownie zaproszeni na zajęcia edukacyjne. Pani bibliotekarka czytała nam bajkę pt. ?Przygody Świstaka Gwizdaka?.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły losy głównego bohatera, oceniały jego postępowanie, również brały udział w konkursie i odgadywaniu zagadek o tematyce jesiennej.

 
« StartPoprzednie12NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL