smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
Warsztaty w Muzeum Etnograficznym- grupa V Drukuj E-mail

Dnia 15.12.2015 roku grupa V wybrała się do Muzeum Etnograficznego na kolejne warsztaty. Tym razem tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Na miejscu dzieci poznały najstarsze tradycje świąteczne, mogły podziwiać ozdoby zrobione nie tylko z papieru czy bibuły ale również z opłatków. Aby nie wrócić z pustymi rękami, przedszkolaki własnoręcznie wkonały ozdobne ptaszki na choinkę, które zawisły w domach:)

 

 
Spotkanie przedświąteczne z rodzicami w grupach: II,III,IV,V Drukuj E-mail

Jak co roku przed świętami w naszej placówce odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami. W grupie V odbyło się ono 14 grudnia, gdzie 6-latki wprowadziły rodziców w klimat świąt prezentując przygotowany specjalnie na tą okazję pokaz artystyczny. Kolejne grupy tzn. II,III i IV swój występ dla rodziców zaprezentowały 16 grudnia. Nie zabrakło wierszyków, kolęd i pastorałek jak również tańców.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych:)

 
WIGILIA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

22. 12. 2015 r.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy tradycyjną wigilię świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku wszystkie grupy zabrały się na uroczystym obiedzie, w sali grupy Starszaków . Odświętnie nakryte stoły i dekoracje wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój świąteczny. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz czerwony i smażona ryba oraz kompot. Wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na koniec było wspólne kolędowanie.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

14. 01. 2016 R. - BAL KARNAWAŁOWY

 

Grupa I

21.01.2016 r. - warsztaty plastyczne dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

 

Grupa II

11.01.2016 r. – warsztaty w Centrum Stomatologicznym SWISSDENT.

15.01.2016 r. – wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie AKSAMITNY KRÓLIK

28.01.2016 r. – zajęcia edukacyjne w bibliotece.


Grupa III

11.01. 2016 r. - wyjście do Centrum Stomatologii SWISSDENT ul. Mackiewicza.

15. 01. 2016 r. - Teatr Groteska - bajka pt. AKSAMITNY KRÓLIK

 

 
WIECZORNICA Drukuj E-mail

17. 12. 2015 r.

W dniu dzisiejszym MISIE z grupy I zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie przedświąteczne. Spotkanie miało charakter warsztatów plastycznych. Rodzice wykonali dla swoich pociech papierowe zwierzątka i postaci do szopki, które wykorzystano do zilustrowania opowiadania pt. WĘDRÓWKA TRZECH KRÓLI. Było też wspólne kolędowanie i moc życzeń: SZCZĘŚCIA ZDROWIA I RADOŚCI ORAZ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU!


 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Drukuj E-mail

17. 12. 2015 r.

Dzieci z naszego  przedszkola brały udział w zajęciach pt. BURSZTYNOWA BOMBKA. W trakcie zajęć przedszkolaki mogły obejrzeć różne ciekawe okazy bursztynów, np. z zatopionymi wewnątrz owadami, namalować obrazek pyłem bursztynowym oraz wykonać bursztynową bombkę choinkową. Dzieci poznały niezwykłe właściwości bursztynów. Na koniec każdy mógł własnoręcznie oszlifować bursztynek i zabrać go sobie do domu.

 
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW Drukuj E-mail

16. 12. 2015 r.

„Gdy w pokoju wyrośnie choinka,

Łańcuchami, bombkami zaświeci,

To znaczy, że już święta,

Że już blisko kolęda…”

 

Słowa tej piosenki wprowadziły wszystkich w radosny przedświąteczny nastrój. W grupie II odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci i rodziców. Dzieci wysłuchały i obejrzały inscenizację pt.: Legenda o choince – dzięki, której dowiedziały się o zwyczaju ubierania choinki. Było rodzinne rozwiązywanie zagadek o tematyce świątecznej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, robiliśmy łańcuch na choinkę, który w całości otulił przedszkolne drzewko. Zabawa ruchowa „Prezent” wprowadziła wiele uśmiechu i spontaniczności dzięki czemu, wszyscy poczuli się jak dzieci. Na koniec wszyscy złożyliśmy sobie życzenia na wcześniej przygotowanych przez dzieci kartkach świątecznych. Panie obdarowały dzieci małymi prezencikami. Miło było w swoim gronie spędzić to popołudnie. Teraz czekamy już tylko na pierwszą gwiazdkę i prezenty pod choinką.

 

W grupie III również zapachniało świętami. SMOKUSIE wraz z Rodzicami wykonały przepiękne ozdoby choinkowe, nawiązujące do dawnych zwyczajów przystrajania drzewka, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Było również wspólne kolędowanie, kwiz świąteczny, w którym Rodzice wykazali się rozległą wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom przedstawienie pt. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA.  Przedstawienie wprowadziło wszystkich w niezwykły nastrój Świat Bożego Narodzenia. Na koniec były szczere i gorące życzenia wymieniane wzajemnie wśród wszystkich zabranych: WESOŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

 

 

 
Udział w konkursie kolęd i pastorałek w Młodzieżowym Domu Kultury Drukuj E-mail

W poniedziałek 14 grudnia 2015 roku przedszkolaki z grupy IV i V udały się do Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada by wziąć udział w konkursie kolęd i pastorałek. Na miejscu mogliśmy ujrzeć również występy kolegów i koleżanek z innych przedszkoli. Po zaprezentowaniu swoich repertuarów każda
z grup otrzymała dyplom, grę planszową oraz coś słodkiego:)

Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu:)

 
Wspólne ubieranie choinki- grupa I Drukuj E-mail

W piątek 11 grudnia 2015 roku odbyło się przedświąteczne spotkanie w grupie I, której towarzyszyło wspólne ubieranie choinki. Na początku dzieci zaprezentowały swoim najbliższym przygotowany pokaz artystyczny. Wyrecytowane przez najmłodszych wierszyki, zaśpiewane piosenki wzruszyły każdego. Na zakończenie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami ozdobiły choinkę, która uświetnia teraz naszą salę.

 

 
Wizyta w Bibliotece- grupa III Drukuj E-mail

W środę 9 grudnia 2015 roku dzieci z grupy III odwiedziły pobliską Bibliotekę. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przez panią bibliotekarkę, która opowiedziała nam o funkcjonowaniu biblioteki. Nie mogło zabraknąć zagadek oraz czytania wierszyków. Dzieci na pamiątkę otrzymały samodzielnie wykonane grzechotki z ryżu
i makaronu.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i fascynujące zajęcia:)

 


 
Warsztaty - rośliny mięsożerne Drukuj E-mail

Dnia 8 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze na temat roślin mięsożernych, w których wzięła udział grupa III,IV i V. Przedszkolaki nie tylko poznały gatunki roślin mięsożernych zaprezentowanych na ilustracjach ale również mogły ujrzeć kilka na żywo. Warsztaty bardzo spodobały się dzieciom:)

 
WARSZTATY MUZYCZNE Drukuj E-mail

15. 12. 2015 r.

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia muzyczne we wszystkich grupach wiekowych, pt. WESOŁA MUZYKA.

Dzieci podczas zabawy miały możliwość posłuchać brzmienia różnych instrumentów muzycznych, dotknąć  i spróbować zagrać na gitarze, trąbce oraz na skrzypcach. Na koniec, przedszkolaki dowiedziały się, że każdy człowiek posiada własny instrument muzyczny, którym jest głos, a dokładnie ukryte w naszym gardle struny głosowe. Wszyscy więc, zagraliśmy wspólnie na swoich instrumentach śpiewając piosenkę o wesołej choince.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

11. 12. 2015 r. odbyły się zajęcia biblioteczne dla starszaków.  Tematem dzisiejszych zajęć była bajka, autorstwa Tomasza Szweda z książki Zima w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce, pt. BAJKA O MIODOWYM SŁONKU

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

9. 12. 2015 r.

ANIOŁEK - spotkanie dla przedszkolaków z książką głośno czytaną.

Cykl: Edukacja czytelnicza.

 

Dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w bibliotece. Słuchanie głośno czytanej książki A. Gadzińskiej „ Sklota i reszta świata” – rozdział pt.: „Aniołek”. Zachęcenie dzieci do samodzielnego wykonania ozdób choinkowych, pomocy dorosłym w przygotowywaniach do świąt. Słuchanie wiersza „Psia cukiernia” A. Widzowskiej ze zbioru „Psierociniec” – ćwiczenia słowotwórcze, rozwijające zainteresowania czytelnicze.

 

 
Wizyta Świętego Mikołaja Drukuj E-mail
Siódmego grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Przedszkolaki powitały go specjalnie przygotowaną na tą okazję piosenką. Po przywitaniu nadszedł długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiętkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków i mamy nadzieję, że za rok znów Święty Mikołaj nas odwiedzi:)


 
TEATRZYK W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

8. 12. 2015 r. do naszego przedszkola zawitali artyści zespołu ART -RE . Przedstawienie pt. TRZY ŚWINKI w ich wykonaniu, bardzo dzieciom przypadło do gustu. Znana doskonale  bajka, dostała w tym przedstawianiu nowy wymiar. Przedszkolaki pomagały świnkom w pokonywaniu niebezpieczeństw i zasadzek złego wilka. Wskazywały, w jaki sposób przestraszone świnki mogą pokonać i wyprowadzić wilka w pole.

Wszyscy doskonale zrozumieli morał wynikający z treści bajki: razem pokonamy wszystkie przeszkody, szanujmy swoich bliskich, ceńmy pracowitość, nie bądźmy lekkomyślni i leniwi. Dzieci świetnie się bawiły, równocześnie poznając zasady współżycia w rodzinie lub zespole.

 
Wyjazd do Muzeum Etnograficznego - grupa V, 15.12 (wtorek) Drukuj E-mail

Dnia 15.12 (wtorek) grupa V wyruszy na kolejne warsztaty do Muzeum Etnograficznego. Koszt wycieczki 20zł (cena autokaru -10 zl, bilet wstępu- 10 zł).

Śniadanie- godz. 8.00
Wyjazd- godz. 8:30

Zapraszamy do udziału:)

 
Warsztaty dla grupy I,II - 18.12.2015r. Drukuj E-mail

Dnia 18.12.2015 roku odbędą się warsztaty dla dzieci z grupy I (godz. 11:30)
i  grupy II (godz. 12:30) o tematyce: 
1. Skąd się bierze woda?
2. Kosmos.
3. Nie tylko stary niedźwiedź mocno śpi.

Zapraszamy!

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU GRUDNIU (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

 

8. 12. 2015 r. - Teatrzyk w wykonaniu artystów grupy ART-RE, pt: TRZY ŚWINKI. Spektakl w ramach niespodzianki mikołajkowej dla dzieci.

15. 12. 2015 r. - Warsztaty edukacyjne dla dzieci WESOŁE INSTRUMENTY

22. 12. 2015 r. -  Wigilia w przedszkolu.

 


 

I grupa MISIE:

 

16. 12. 2015r. - warsztaty plastyczne BURSZTYNOWE BOMBKI.

 

17. 12. 2015 r. - Spotkanie z Rodzicami: tradycyjna WIECZORNICA.

 


 

II grupa JAGÓDKI:

 

9. 12. 2015 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

16. 12. 2015 r. - Świąteczne spotkanie z Rodzicami.

 

17. 12. 2015 r. - Warsztaty plastyczne BURSZTYNOWE BOMBKI.

 


 

III grupa SMOKUSIE:

 

11. 12. 2015 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

16. 12. 2015 r. - Wieczornica połączona z warsztatami dla Rodziców.

 

17. 12. 2015 r. - Warsztaty plastyczne BURSZTYNOWE SERDUSZKA.

 

 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

W tym roku Mikołaj odwiedził nasze przedszkole, nieco wcześniej niż zwykle, bo już 4 grudnia. Przedszkolaki oczekiwały na Niego w sali starszaków, powitały go piosenką. Każda grupa zaprezentowała własny repertuar, przygotowany na to wyjątkowe spotkanie. W radosnej atmosferze zabawy, Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Po powrocie do swoich sal dzieci odkryły, że niepostrzeżenie, Mikołaj zostawił dla nich jeszcze dodatkowe prezenty : wspaniałe klocki do zabawy dla wszystkich.

 
KONKURS PLASTYCZNY Drukuj E-mail

27 listopada nasze przedszkolaki z grupy SMOKUSIÓW, Karolinka i Szymon otrzymali nagrody za zdobycie I miejsca oraz wyróżnienie, w konkursie plastycznym. Konkurs, o tematyce legendy krakowskie i warszawskie, zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Gratulacje dla laureatów!

 
Przedświąteczne spotkanie z rodzicami Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy na przedświąteczne spotkanie z rodzicami połączone
z występem artystycznym dzieci w dniach:

I GRUPA - 11.12 (piątek) godz. 15:10

II GRUPA- 16.12 (środa) godz. 15:45

III GRUPA- 16.12 (środa) godz. 15:15

IV GRUPA- 16.12 (środa) godz. 16:15

V GRUPA- 14.12 (środa) godz. 15:20

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU GRUDNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-07.12.2015r. Wizyta Św. Mikołaja, rozdanie prezentów, sesja zdjęciowa - 9.00-10.00
Bal z reniferem -10.00-11.00

-11.12.2015r. Ubieranie choinki wraz z Rodzicami połączone z występem artystycznym
-godz 15.15

-18.12.2015r. Warsztaty, tematyka: 1. Skąd się bierze woda? 2. Kosmos. 3. Nie tylko stary niedźwiedź mocno śpi - godz. 11.30


GRUPA II

-07.12.2015r. Wizyta Św. Mikołaja, rozdanie prezentów, sesja zdjęciowa - 9.00-10.00
Bal z reniferem -10.00-11.00

-16.12.2015r. ,,LEŚNE ZWIERZĄTKA U JEZUSKA"- JASEŁKA - świąteczny program artystyczny dla Rodziców oraz wspólne kolędowanie przy choince, składanie życzeń świątecznych, rozdanie do domów aniołków wykonanych na warsztatach z gliną - 15:45

-18.12.2015r. Warsztaty, tematyka: 1. Skąd się bierze woda? 2. Kosmos. 3. Nie tylko stary niedźwiedź mocno śpi - godz. 12.30


GRUPA III

-03.12.2015r. Warsztaty ,,Rośliny mięsożerne" - 15.00

-07.12.2015r. Wizyta Św. Mikołaja, rozdanie prezentów, sesja zdjęciowa - 9.00-10.00
Bal z reniferem -10.00-11.00

-10.12.2015r. Wyjście do Biblioteki Publicznej - 9.30

-14.12.2015r. Wyjazd do Muzeum Etnograficznego - 9.00


GRUPA IV

-07.12.2015r. Wizyta Św. Mikołaja, rozdanie prezentów, sesja zdjęciowa - 9.00-10.00
Bal z reniferem -10.00-11.00

-14.12.2015r. Wyjście do Młodzieżowego Domu Kultury (al. 29 Listopada 102) na ,,Przegląd jasełek, kolęd i pastorałek"

-16.12.2015r. Występ artystyczny dla Rodziców z okazji Świąt Bożego Narodzenia - 16.15


GRUPA V

-07.12.2015r. Wizyta Św. Mikołaja, rozdanie prezentów, sesja zdjęciowa - 9.00-10.00
Bal z reniferem -10.00-11.00

-14.12.2015r. Wyjście do Młodzieżowego Domu Kultury (al. 29 Listopada 102) na ,,Przegląd  jasełek, kolęd i pastorałek"
-Spotkanie z Rodzicami część artystyczna - 15.20-16.00

-16.12.2015r. Wyjazd do Muzeum Etnograficznego - 8:45 
WYSTAWA KLIMATYCZNA Drukuj E-mail

2 grudnia 2015r. Przedszkolaki ze starszych grup wiekowych tj. JAGÓDKI i SMOKUSIE zwiedzali Wystawę Klimatyczną w Auchan.  Dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych dotyczących zmian naszego klimatu oraz globalnego ocieplenia. Wszyscy mamy wpływ na przyszłość naszej Ziemi, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze JUTRO.

 
POKAZ MODY PRZEDSZKOLAKÓW Drukuj E-mail

27 listopada 2015r. grupa SMOKUSIE zorganizowała pokaz mody. Dzieci zaprezentowały swoje projekty kolekcji jesienno- zimowej. Świetna zabawa dla oglądających jak również dla samych modelek i modeli . Gratulujemy pani Danusi dobrego pomysłu na ciekawe zajęcia.

 
JESIENNE SPOTKANIA Z RODZCAMI Drukuj E-mail

 

19 listopada 2015r.

PRZEDSTAWIENIA DLA RODZICÓW PT.

JESIEŃ WOKÓŁ NAS GRUPA II

JESIENNE NASTROJE GRUPA III

Jak co roku o tej porze zaprosiliśmy rodziców na jesienne spotkanie przy piosenkach. Grupy II i III zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny. Wszystkie miejsca zajęte, rodzice wzruszeni, ze łzami radości w oczach, oglądali występy swoich pociech. Sądząc po gromkich brawach i aplauzie jaki rodzice zgotowali po zakończeniu przedstawienia, uznać można, iż jesienne występy małych artystów zakończyły się sukcesem.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

13 listopada 2015r.

KOLEJNE WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI – spotkanie z książką głośno czytaną pod hasłem Wesołe czytanki na jesienne poranki.

Dzieci poznały przygody bociana Felka i smoka Jędrka – bohaterów książki J. M. Chmielewskiej pt. MUSZLA.

 

 
GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA Drukuj E-mail

Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska przy ul. Rybnej w KRAKOWIE.  Zwierzęta , które tam przebywają potrzebują pomocy. Uczmy nasze dzieci wrażliwości na niedolę lub krzywdę czworonogów. Pokażmy, że każdy może zrobić coś dobrego. Tak niewiele trzeba dać, a dla zwierzaków to szansa na codzienny posiłek i bezpieczny, ciepły kąt w ten zimowy czas.

 

 
PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH Drukuj E-mail

 

 

4 listopada 2015r.

Grupy II i III z naszego przedszkola odwiedziły Cmentarz Rakowicki. Dzieci, wraz ze swoimi Nauczycielkami, zapaliły znicze na grobie rodziców Papieża Jana Pawła II oraz na grobach Nieznanych Żołnierzy.


D. Gellnerowa Dla tych, którzy odeszli

Dla tych

Którzy odeszli

W nieznany świat,

Płomień na wietrze

Kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

Pod cmentarnym murem

I niebo jesienne

U góry.

Dla nich

Harcerskie warty

I chorągiewek gromada,

I dla nich ten dzień –

Pierwszy dzień

Listopada.

 

 

 

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj E-mail

27 października 2015r.

Najmłodsza grupa wiekowa naszego przedszkola MISIE dziś stała się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom program artystyczny przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Były więc piosenki, wierszyki a nawet taniec krakowiak w ich wykonaniu. Wszystkie dzieci, z wielkim przejęciem, złożyły ślubowanie przedszkolaka i zostały przyjęte w poczet członków naszego przedszkola. Symbolicznego aktu pasowania, wielkim ołówkiem, w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Tyrpy, dopełniła wychowawczyni Misiów Maria Dobrowlańska.

 

 

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL