smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
Wyjazd do Kina Kijów - 22.04.2016r.(PIĄTEK) Drukuj E-mail

Dnia 22.04.2016 roku dzieci wyruszą do Kina Kijów na sztukę pt. ,,Przygody kota" zaprezentowaną przez Teatr Wrocławski. W tym dniu:
śniadanie- 8:00
wyjazd- 8:30
Koszt 24 zł ( 18 zł- cena biletu, 6 zł- autokar).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!! ZAPISY U WYCHOWAWCÓW.


 
Wyjście do Biblioteki- grupa V, 08.04.2016r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 08.04.2016 roku, grupa V odwiedzi Bibliotekę Publiczną by móc poznać pracę bibliotekarza oraz wspólnie przenieść się w świat książek. Wyjście około godziny 9:40. Serdecznie zapraszamy:)


 
Rozstrzygnięcie konkursu na,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocna" Drukuj E-mail

W czwartek 31.03.2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". W tym roku to właśnie rodzice wraz z dziećmi wyłonili zwycięzcę oddając głos na wybraną przez siebie pracę. W konkursie wzięło udział 54 dzieci z naszego przedszkola:)Pierwsze miejsce zdobył Tomasz z grupy V, drugie miejsce Marysia z grupy III i trzecie miejsce zajęła Zosia z grupy I. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz coś słodkiego:)

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za udział w konkursie. Doceniamy trud włożony we wspólne wykonanie kartek. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:


8. 04. 2016 r. - warsztaty przyrodnicze: WIOSENNE METAMORFOZY W PRZYRODZIE.

22. 04. 2016 r. - wyjście do kina KIJÓW na przedstawienie pt. PRZYGODY KOTA FILEMONA - MĄDROŚĆ POKOLEŃ w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru IN - ART.

29. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece-  teatrzyk KAMELEON - W ZDROWYM SKRZACIE ZDROWY DUCH


GRUPA II:

12. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym : LABORATORIUM ZABAWY.


GRUPA III:

12. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym : OD NASIONKA DO NASIONKA.

 
STARSZAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE Drukuj E-mail

21.03. 2016 r.

Dziś nasze starszaki z grupy SMOKUSIE oraz starsze dzieci z grupy JAGÓDEK, udały się do Szkoły Podstawowej nr 95, gdzie odbyło się przedstawienie pt: WIELKANOCNE PISANKI. Występ przygotowały klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami.  Uczniowie przedstawili zwyczaje i tradycje wielkanocne związane z naszym regionem krakowskim. Śpiewem i tańcem wprowadzili widzów w radosną atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie bardzo nam się podobało, nie żałowaliśmy więc braw naszym gospodarzom.

 

 
Wyjazd do Teatru Groteska - CZWARTEK,31.03.2016r. Drukuj E-mail

Zapraszamy wszystkie dzieci do wyjazdu na sztukę pt. ,,Baltazar Gąbka" w Teatrze Groteska, która odbędzie się 31 marca (czwartek). Wyjazd o godzinie 10:30. Planowany powrót około godz. 13:30. Koszt wycieczki 26 zł.


 
Pierwszy Dzień Wiosny- 17.03.2016r. Drukuj E-mail

W czwartek 17 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Na początku starszaki z grupy V opowiedziały dzieciom o tradycji topienia Marzanny. Następnie każda grupa prezentowała przygotowaną specjalnie na tą okazję wiosenną piosenkę. Każdy przedszkolak w tym dniu przebrany był w strój wiosenny zrobiony wspólnie z rodzicami, który prezentowany był podczas wystąpień grupowych. Na wszystkie dzieci czekały drobne upominki oraz nagrody. Po prezentacjach poszczególnych grup, pan Daniel zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy:) Nie zabrakło tańców, którym towarzyszyły uśmiechnięte twarze dzieci:)

Czekamy na kolejne atrakcje i dobrą zabawę:)

 

 
POŻEGNANIE ZIMY Drukuj E-mail

18. 03. 2016 r.

Ruszamy gromadą, wesołym pochodem

Niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.

Radują się drzewa, weselą się domy ,

Niesiemy Marzannę chochoła ze słomy...

W tym roku, wyjątkowo wcześniej niż zazwyczaj, odprawiliśmy starą ludową tradycję TOPIENIA MARZANNY. Wszystkie przedszkolaki, wraz ze swymi Paniami pomaszerowały, w barwnym pochodzie, nad Białuchę, aby tam uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na czele pochodu dzieci niosły kukłę MARZANNY. W drodze śpiewaliśmy piosenki i rozglądaliśmy się uważnie, czy gdzieś widać już ślady zbliżającej się wiosny. Po spaleniu kukły i utopieniu jej w rzece wróciliśmy do przedszkola z GAIKIEM na czele, śpiewając radośnie i nawołując wiosenkę: WIOSNA, WIOSNA, KOLOROWA I RADOSNA!


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

18. 03. 2016 r.

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia edukacyjne dla grupy starszaków. Tematem zajęć w cyklu głośne czytanie była książka  autorstwa Rafała  Klimczaka pt. NUDZIMISIE. Dzieci uważnie słuchały utworu oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Poznały przygody Szymka, który się nudził i głośno wołał: nuuudzi mi się! nuudzi mi się! Przyszły więc do niego nudzimisie - stworki z niezwykłej krainy, które pomagały mu w odnudzaniu. Dzieci poznały sposoby na różne ciekawe zabawy oraz dowiedziały się jaka jest siła przyjaźni.

 

 
CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA Drukuj E-mail

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w świątecznej akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA 2015

 
Konkurs na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". Drukuj E-mail
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". Technika pracy oraz format dowolny. Na zwycięzców czekają nagrody.
Termin składania prac- 23.03.2016 rok (u wychowawców).
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 31.03.2016 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)
 
Teatrzyk w przedszkolu pt.,,Kozucha Kłamczucha"- 15.03.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 14.03.2016 roku nasze przedszkole odwiedził teatr ze sztuką pt. ,,Kozucha Kłamczucha". Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej opowiadało o niesfornej Kózce Kłamczuszce, która okłamywała gospodynię twierdząc, że sierotka Zazulka wogóle jej nie karmi. Gospodyni wierząc słowu Kózki wygnała Zazulkę. Kiedy kłamstwa Kózki wyszły na jaw straciła dom. Trafiając w tarapaty z pomocą przyszła jej Zazulka odczepiając jeża od sierści Kózki. Po długiej wędrówce Kózka wraz z Zazulką wróciły do gospodyni, która przyjęła je z otwartymi ramionami. Kózka obiecała już nigdy więcej nie kłamać. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.

 
Certyfikat Wielkiego Serca - "Gwiazdka dla Zwierzaka 2015" Drukuj E-mail

W ramach podziękowania za przyłączenie się do akcji "Gwiazdka dla Zwierzaka 2015" Nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Wielkiego Serca. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za udział i zaangażowanie podczas zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt w schronisku :)

 

 
PODZIĘKOWANIE DLA KAUFLAND Drukuj E-mail

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FIRMIE KAUFLAND ZA ŻYCZLIWOŚĆ I WSPARCIE DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA, LICZYMY NA DALSZĄ OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

7. 03. 2016 r.

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkola przybyli mili goście, przywożąc ze sobą żywe rośliny. Pedagodzy z firmy SPECTRUM zaprezentowali lekcję przyrody pt. : ROŚLINY MIĘSOŻERNE . Warsztaty naszych gości prowadzone na wesoło bardzo zainteresowały wszystkich naszych przedszkolaków. Każdy mógł podejść i z bliska zobaczyć  prezentowane okazy. Dzieci poznały siedem gatunków roślin owadożernych. Mogły je powąchać, przyjrzeć się z bliska jak łowią owady oraz dowiedzieć się gdzie w naturze rosną. Forma przekazywania wiedzy oparta na pełnym śmiechu dialogu, przypadła dzieciom do gustu -  śmiały się więc i doskonale bawiły, równocześnie  zgłębiając tajemnice świata przyrody.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-14.03.2016r.- Warsztaty plastyczno-techniczne ,,Wielkanocne jajeczko"

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

 

GRUPA II

-03.03.2016r.- Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Legendy krakowskie"

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA III

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA IV

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA V

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"

 


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

4. 03. 2016 r.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się dziś do biblioteki. Dzisiejsze zajęcia edukacyjne były niezwykłe. Po pierwsze dla naszych maluszków z grupy MISIE, gdyż była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, po drugie ze względu na niezwykłych gości biblioteki. Goście, o których mowa, to zespół teatralny ART - RE. Artystów tej grupy znamy i lubimy, ponieważ mieliśmy już okazję oglądać ich spektakle. Dzisiaj zaprezentowali nam przedstawienie pt. CZTERECH MUZYKANTÓW Z BREMY. Spektakl powstał na podstawie baśni braci GRIMM pod tym samym tytułem.  Opowiada on o grupie opuszczonych, wyrzuconych z domu przez złych ludzi zwierząt, które uciekają w świat w poszukiwaniu lepszego losu dla siebie. Postanawiają zatrudnić się jako śpiewacy w słynnym chórze w mieście Bremie. Po drodze przeżywają wiele niebezpieczeństw , z których dzielnie ratują ich widzowie, czyli nasze przedszkolaki. W końcu zwierzęta znajdują przyjaciela w osobie Oberżysty, który ofiaruje im swój dom i przyjaźń. Dzieci uczą się szacunku do zwierząt, wrażliwości na ich niedolę oraz poznają wartość prawdziwej przyjaźni.

 

 
Konkurs recytatorski ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką"- 26.02.2016r. Drukuj E-mail

W piątek 26.02.2016 roku piątka przedstawicielek naszego przedszkola wzięła udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 12 pt. ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką w świat Doroty Gellner". Dziewczynki podczas występu nie tylko pokazały swoje ukryte talenty ale również zachęciły słuchaczy do popularyzowania poezji Doroty Gellner. Uczestniczki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz drobnym upominkami:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU (FILIA) Drukuj E-mail

Wszystkie grupy:

7. 03. 2016 r. - Warsztaty przyrodnicze ROŚLINY MIĘSOŻERNE

18. 03. 2016 r. - Pochód z Marzanną:

- pożegnanie Zimy,

- powitanie Wiosny.

 

GRUPA II :

3. 03. 2016 r. : - Wycieczka do MUZEUM TECHNIKI - ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH.

4. 03. 2016 r. : - Zajęcia edukacyjne  w bibliotece. Teatrzyk w wykonaniu aktorów Teatru ART - RE                                          pt.  MUZYKANCI Z BREMY

 

GRUPA III :

3. 03. 2016r. - Wycieczka do MUZEUM TECHNIKI - ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH.

03. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

26. 02.2016 r.

Dzieci z grupy II i III uczestniczyły dziś w zajęciach edukacyjnych w naszej zaprzyjaźnionej bibliotece.

W ramach akcji głośnego czytania dla dzieci, poznaliśmy dziś fragmenty książki Katarzyny Szestak pt. SZARY DOMEK. Jest to przepiękna opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, która uczy , że bez najważniejszych wartości  życie jest smutne i pozbawione sensu.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO Drukuj E-mail

24 luty 2016 r.

Przedszkolaki z gr II i III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W ramach akcji Lotnicze Przedszkole dzieci przeżyły wyjątkowy dzień, ze skrzydłami samolotu w tle. Wizyta w muzeum rozpoczęła się zabawą w sali doświadczeń, gdzie mogliśmy obserwować zjawiska fizyczne związane z lataniem. Na własnej skórze przekonaliśmy  się na czym polegają zasady aerodynamiki, zaspokojona została również ciekawość na temat tego, co sprawia, że samolot unosi się do góry i lata.

W dalszej części pan Przewodnik z detalami opowiedział nam o historii lotnictwa. Mieliśmy okazję podziwiać jedne z najstarszych maszyn, które stworzył człowiek, by móc unieść się w powietrze. Wizyta w muzeum zakończyła się zwiedzaniem samolotów z czasów nam już bliższych. Największe wrażenie na dzieciach wywarło zwiedzanie od wewnątrz rządowego samolotu sprzed kilkunastu lat. Wizyta w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego okazała się nie lada gratką dla tych, którzy podniebne maszyny mogli jak dotąd podziwiać tylko wysoko na niebie lub w sklepach z zabawkami.

Podsumowując – było odlotowo.

 

 
Teatr Lalek BAJKA- ,,Cenne rady",19.02.2016r. Drukuj E-mail

W piątek 19.02.2016 roku do naszego przedszkola zagościł Teatr Lalek BAJKA z Przysietnicy koło Starego Sącza. Zaprezentowana bajka pt. ,,Cenne rady" zawierała trzy różne odsłony- akcja rozgrywała się nie tylko w chatce u Kozy i Kózki ale również w lesie oraz w pobliżu drogi. Celem bajki było ukazanie jak uniknąć zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Zaprezentowana bajka nauczyła przedszkolaki tego, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości oraz nie przyjmować od nich prezentów.

Dzieciom bardzo spodobał się spektakl, za który obdarowały aktorów gromkimi brawami:)

 
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU- 09.02.2016r. Drukuj E-mail

W dniu 09.02.2016 roku nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, Darth'ów Vaderów, Luke'ów Skywalkerów, Elz,piratów oraz innych postaci z bajek i baśni. Sala naszych starszaków zamieniona została na salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób.To w niej zaraz po śniadaniu zebrały się wszystkie dzieci by uczestniczyć w zabawie. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów i konkursów.
Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal. Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte
i pełne niesamowitych wspomnień:)

 

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj E-mail

"To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie.

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

I to, co najważniejsze: ciasteczka”.

Rudolph Giuliani

18. 02. 2016 r.

Dziś w naszym przedszkolu było wyjątkowo, przybyli do nas goście - Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków z grupy II i III.

JAGÓDKI przygotowały dla swoich dziadków program artystyczny: były wiersze i piosenki, tańce oraz ich numer popisowy - gra na instrumentach perkusyjnych do utworu pt. U zegarmistrza. Dzieci wręczyły swoim Dziadkom prezenty i zaprosiły Ich, do naszego przedszkola, znów za rok.

Również SMOKUSIE z grupy III powitały dziś swoje Babcie  i Dziadków z uśmiechem na ustach. Zaprosiły Ich do obejrzenia przedstawienia  pt. Scenki z życia codziennego Babci i Dziadka. Przedstawienie zostało przyjęte przez gości z dużym entuzjazmem, przerywane salwami śmiechu i oklasków. Na koniec wnuczęta zaśpiewały tradycyjne STO LAT i wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. 
WYCIECZKA DO PAŁACU KRZYSZROFORY Drukuj E-mail

16. 02. 2016 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola zwiedzały niezwykłą wystawę. Odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Celem naszej wizyty była Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich. Dzieci miały możliwość oglądać na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki. Nigdzie indziej na świecie nie powstają tak niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. Krakowskie szopki prezentują architekturę najważniejszych, najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków miasta. Wszystkie szopki posiadają wieże wzorowane na wieżach Kościoła Mariackiego, Katedry Wawelskiej czy wieży Ratuszowej. W szopkach oglądać można Rodzinę Świętą oraz różne postacie związane z legendami Krakowa np. Lajkonika, Pana Twardowskiego na kogucie, czy Smoka Wawelskiego, jak również postacie historyczne: królów, bohaterów narodowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentowane eksponaty, ucząc się równocześnie właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej jakim jest muzeum.

 

 
Bal karnawałowy- 09.02.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się we wtorek tj. 09.02.2016 roku o godzinie 10:00. Na każdego czeka świetna zabawa i wiele atrakcji:)

ZAPRASZAMY:)

 

 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu- 03.02.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 03.02.2016 roku w progach naszego przedszkola zagościli wyjątkowi goście- Babcie i Dziadkowie. Z okazji Ich święta, wnuczęta przygotowały pokaz artystyczny- nie mogło zabraknąć pięknych tańców oraz piosenek. Aby podziękować Babciom i Dziadkom za wszystko co robią dla swoich pociech, wnuczęta samodzielnie przygotowały prezenty. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia oraz pociechy z wnuków:)

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM Drukuj E-mail

GRUPA I

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 10:15

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA II

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 14:00

-04.02.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej, TEMAT: Legendy krakowskie cd., godz. 9:15

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA III

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 14:45

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA IV

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 15:15

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA V

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 9:45

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00

-Konkurs recytatorski ,,Zaczarowana dorożka" D. Gellner

 


 

 
Wyjście do biblioteki-grupa II, 04.02.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 04.02.2016 roku (czwartek) grupa II wybiera się do Biblioteki Publicznej.

Wyjście- godz. 9:15

Powrót-godz. 11:00.

Temat zajęć: Legendy krakowskie cd.


 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL