smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

13. 05. 2016 r.

W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK pod hasłem BIBLIOTEKA INSPIRUJE , starszaki z grupy SMOKUSIE odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Dzieci wysłuchały fragmentów książki Roksany Jędrzejowskiej- Wróbel,  pt. SZNURKOWE HISTORIE. Przedszkolaki wcielały się w różne role, inspirowane wysłuchanym tekstem. Zabawa była świetna , każdy miał coś do odegrania. Dowiedzieliśmy się, że aby dobrze się bawić wcale nie potrzebujemy drogich zabawek, wystarczy odrobina fantazji i koledzy z którymi można się podzielić owocem swojej wyobraźni.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ Drukuj E-mail

 

12. 05. 2016 r.

Przedszkolaki z gr II i III uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt.: ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH

Nasze przedszkolaki już wiedzą, że w krainie luster rzeczy nie są takie, jakimi się wydają a podczas warsztatów miały okazję sprawdzić, dlaczego w lustrze widzimy obraz. Wykonując samodzielne doświadczenia dowiedziały się, czym jest symetria. Każdy mógł przejrzeć się w krzywym zwierciadle        i samodzielnie zbudować komnatę luster. Kolejną atrakcją były zabawy badawcze w ogrodzie doświadczeń, gdzie dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich doświadczeniach.

Na lekcji muzealnej dzieci barwiły wodę, tak aby pojawiło się odbicie w tafli. Przedszkolaki sprawdzały, kiedy się wydłużają, a kiedy kurczą (przeglądały się w wypukłych i wklęsłych lustrach), a także sprawdzały za pomocą luster symetrię różnych obrazków.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy komunikacji miejskiej STARE SAMOCHODY I MOTOCYKLE. Po wycieczce cała grupa, zmęczona ale pełna wrażeń, wróciła do przedszkola na pyszny obiadek.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

11. 05. 2016 r.

 

„Szukasz pomysłu na zabawę? Poszukaj inspiracji w książkach!” - warsztaty czytelnicze dla najmłodszych.

Cykl: Ogólnopolski Tydzień Bibliotek -  BIBLIOTEKA INSPIRUJE.

Dzieci z grupy II czyli „Jagódki” znowu z wielką radością odwiedziły bibliotekę. Czekało tam na nie wiele niespodzianek. Tematem zajęć było szukanie inspiracji na zabawę, a jak zabawa to może wycieczka. Razem z panią Ulą, Misiem i Tygryskiem przenieśliśmy się w bajkowy świat. Słuchaliśmy opowiadania: ACH JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Janosch. Nas interesowało opowiadanie, o tym jak Tygrysek z Misiem wędrowali do Panamy. Dowiedzieliśmy się gdzie ona leży, jaki tam jest klimat, co tam można robić i w co się bawić. Bawiliśmy się w „Łowienie ryb” – było przy tym dużo śmiechu i radości. Rozmowy na temat podróży i przygotowania się do niej uświadomiły nam, że to nie taka prosta sprawa. Musieliśmy z pośród wielu przedmiotów wybrać tylko te, które mogą się przydać podczas wycieczki. Udało nam się wspólnie spakować plecak. Teraz tylko mapa do ręki i możemy wyruszać w drogę.

 


 
UDZIAŁ W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI Drukuj E-mail

11. 05. 2016 r.

Dzieci z grupy I i III  naszego przedszkola, wyłonione w  wewnętrznych eliminacjach do udziału w konkursie, wzięły udział w IX PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ MAMA, który  odbył się w Przedszkolu nr 139 w Krakowie. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły, zajmując w kategorii solistów II miejsce.

GRATULACJE !


 
AKCJA BRATEK Drukuj E-mail

DZIĘKUJEMY !

Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za odzew na nasz apel o pomoc w ukwieceniu otoczenia  przedszkola. Dzięki Wam, w naszym ogrodzie zagościła prawdziwa, kolorowa wiosna. Nasze przedszkolaki mają świadomość, że są współodpowiedzialne za otaczające nas środowisko, wiedzą, że wspólnie możemy wpływać  na to co nas otacza.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI DZIECI MIESIĄC MAJ (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

Udział w IX PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ  pod hasłem MAMA

17. 05. 2016 r.- Wycieczka do ROTUNDY na musical pt. ŚPIĄCA KRÓLEWNA

 

 

II i III GRUPA :

12. 05. 2016 r. - Wycieczka do MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ : warsztaty edukacyjne pt. ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH

 

II GRUPA

11. 05. 2016 - zajęcia edukacyjne w bibliotece: OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

III GRUPA:

13 05. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 
Wizyta w Straży Pożarnej- 06.05, 09.05 Drukuj E-mail

W piątek 6 maja oraz w poniedziałek 9 maja nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynami wybrały się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie by zagłębić się w tajniki pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska ujrzeć wozy strażackie, zobaczyć jak wykorzystywane są sprzęty pożarnicze jak również posłuchać opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci mogły przymierzyć specjalne ubranie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Panowie strażacy przypomnieli przedszkolakom w jakich sytuacjach należy wezwać Straż Pożarną oraz przypomnieli najważniejsze numery alarmowe.

Dziękujemy Panom Strażakom za tak miłe przyjęcie i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z nami:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MAJU Drukuj E-mail

GRUPA I

-09.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty godz. 15:00

 

GRUPA II

-09.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-20.05.2016r. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty godz. 15:00

 

GRUPA III

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Święto Rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 15:30


GRUPA IV

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Święto rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 16:00


GRUPA V

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-17.05.2016r. Udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim (6 dzieci)

-20.05.2016r. Święto rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 16:00

 


 

 
Spektakl ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą"- 25.04.2016r. Drukuj E-mail

W poniedziałek tj. 25 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Horyzont, którzy zagrali spektakl pt. ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą". Spektakl uświadomił przedszkolakom z jakimi niezpieczeństwami mogą spotkać się podczas wypoczynku nad wodą i co zrobić, by tych zagrożeń uniknąć. Wspaniała gra aktorów oraz barwne stroje wzbudziły zachwyt wśród dzieci.

 
Wycieczka do Kina Kijów- spektakl ,,Przygody kota- mądrość pokoleń" Drukuj E-mail

W piątek 22 kwietnia przedszkolaki z grupy III, IV i V udały się do Kina Kijów na przedstawienie Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art.  Spektakl „ Przygody kota – mądrość pokoleń”, dostarczył  dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Po przybyciu do kina zajęliśmy miejsca i z wielkim podekscytowaniem czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu.  Już po niedługiej chwili mogliśmy się przenieść w magiczny świat teatru. Z zapartym tchem oglądaliśmy wspaniałe dekoracje, doskonałą grę aktorów oraz słuchaliśmy świetnie dobranej muzyki podkreślającej przeżycia sceniczne aktorów. Występujący wcielali się m.in. w role gospodarza, przebiegłych myszy, mądrej sowy, strasznego niedźwiedzia, czy też zabawnego jeża, ale przede wszystkim w role tytułowych kotów. Podczas spektaklu było niemal wszystko – śmiech, zabawa, chwile grozy i smutku, ale  i doskonałe przesłanie. Każdy z oglądających na podstawie przygód Bonifacego i Filemona mógł przekonać się, że pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem. Nam, zarówno morał bajki, jak i samo przedstawienie, bardzo się spodobały, z chęcią pojedziemy na kolejne spektakle:)


 
I miejsce w konkursie plastyczny ,,Od Króla Kraka do Mieszka I" Drukuj E-mail

Z przyjemnością chcemy poinformować, że dzieci z naszego przedszkola z grupy V zostały wyróżnione w konkursie plastycznym ,,Od Króla Kraka do Mieszka I" zorganizowanym przez Śródmiejską Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Dorotka zajęła I miejsce, Gabrysia III miejsce a Martynka, Tomasz oraz Tosia otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów:)


 

 
WYCIECZKA DO KINA KIJÓW Drukuj E-mail

22. 04. 2016 r.

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki, czyli grupy: MISIE, JAGÓDKI i SMOKUSIE wraz ze swoimi paniami, udały się autokarem, do kina KIJÓW. Celem tej wyprawy był udział w spektaklu muzycznym, w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru  IN - ART, pt.  PRZYGODY KOTA - MĄDROŚĆ POKOLEŃ. Spektakl okazał się niezwykle barwnym przeżyciem. Przepiękne kostiumy, czarowna gra świateł i cudowna muzyka, przeniosły widzów w bajkowy świat zwierząt. Główni bohaterowie to stary kot Bonifacy oraz młody niedoświadczony kotek Filemon, przeżywający różne przygody i borykający się ze swoimi problemami. Dopiero połączenie wysiłków obu kotów, działanie dla dobra innych zwierząt i wzajemna pomoc, pozwalają im uporać się z przeciwnościami. Bajka kończy się dla wszystkich szczęśliwie i niesie ze sobą przesłanie dla dzieci o tym jak ważna jest wzajemna życzliwość i współdziałanie w zespole. Działając wspólnie i jednocząc swe siły, pokonamy wszystkie przeszkody.

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM Drukuj E-mail

 

 

12. 04. 2016 r.

W dniu dzisiejszym grupy: II - JAGÓDKI i III - SMOKUSIE udały się na warsztaty edukacyjne do Muzeum Etnograficznego. Tematem zajęć grupy II było: Laboratorium zabawy. Przedszkolaki poznały pojęcia takie jak: dawne zabawki, gry i zabawy dziecięce, kultura świata, spędzanie czasu wolnego, obowiązki dzieci, życie codzienne na wsi, zwyczaje. Dzieci dowiedziały się: Jakimi zabawkami bawiły się dzieci sto lat temu w Małopolsce? Czy dzieci na całym świecie bawią się w to samo? Obserwowały podobieństwa i różnice w zabawach z różnych stron świata. Przyglądały się jak codzienne otoczenie i natura wpływają na ich kształt. Uruchomiły swoją  wyobraźnię. W trakcie wzięły udział w zabawach z piłką szmacianką, zabawkami drewnianymi z jarmarku, odbył się również bieg z „wozami” pełnymi szyszek. W prezencie otrzymały drewnianego ptaszka, którego mogły ozdobić wg własnego pomysłu. Była to prawdziwa podróż w przeszłość, dobrze, że na końcu pani przewodniczka nas odczarowała.



Dzieci z grupy III pogłębiły wiadomości na temat: Od nasionka do nasionka. Nasionko, roślina, kwiat, owoc, nasionko, roślina… czy ta historia ma koniec? Na przykładzie jednego nasionka prześledziły cykl wzrostu roślin. Poznały różne rodzaje nasion, kwiatów i owoców. Wysłuchały opowieści o tym jak nasiona się rozsiewają, czego potrzebują do wzrostu i czy można spotkać takie same rośliny w mieście i na wsi. Poszerzyły swoje wiadomości o takie pojęcia jak: rozwój roślin, nasiona, owoce, gleba, zmiany w przyrodzie, pszczoły oraz ich rola w rozmnażaniu. W prezencie każdy zabrał ze sobą małe nasionko, którym obiecał się opiekować i z niecierpliwością będzie czekał co z niego wyrośnie.



 
Spotkanie ze stomatologiem- 08.04.2016 rok Drukuj E-mail

W piątek w naszym przedszkolu w ramach współpracy z rodzicami odbyło się spotkanie ze stomatologiem. W jego trakcie dzieci poznały budowę zębów, nauczyły się prawidłowo myć zęby. Dowiedziały się jak bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, które wpływają na nasz organizm. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć przybory stomatologiczne, dowiedzieć się do czego służą i jak są wykorzystywane. Nie mogło zabraknąć baloników zrobionych z rękawiczek:) Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę oraz kolorowankę.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMIE ZOSI ZA PRZYBLIŻENIE DZIECIOM PRACY STOMATOLOGA, ZA POŚWIĘCONY CZAS I ZAANGAŻOWANIE W ŻYCIE PRZEDSZKOLA:)

 

 
Wizyta w Bibliotece Publicznej- grupa V Drukuj E-mail

W piątek 8 kwietnia straszaki z grupy V wyruszyły do Biblioteki Publicznej na zajęcia, których tematem przewodnim była rozmowa o książkach. Dzieci nie tylko słuchały wierszy i opowieści znanych pisarzy ale również same mogły zaprezentować swoje zdobyte umiejętności czytelnicze. Na zakończenie każdy przedszkolak samodzielnie wykonał łódkę metodą origami, którą zabrał do domu na pamiątkę wizyty w Bibliotece.

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

8. 04. 2016 r.

Dzisiejsze warsztaty przyrodnicze zostały przeprowadzone na dwóch poziomach: najpierw bawiły się w przyrodników dzieci młodsze: MISIE i średniaki z grupy JAGÓDKI . Następnie do zajęć przystąpiły starszaki z JAGÓDEK oraz SMOKUSIE - temat zajęć: METAMORFOZY W PRZYRODZIE. Dzieci dowiedziały się o wielu niezwykłościach świata przyrody. Cała wiedza została przekazana w sposób niebanalny: na wesoło. W scenariusz zajęć wplecione były, specjalnie dla dzieci opracowane, skecze oraz sytuacje komiczne. Zajęcia podsumował konkurs utrwalający zdobyte wiadomości.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-08.04.2016r.- Spotkanie ze stomatologiem w ramach współpracy z rodzicami

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

-Wycieczka do szkółki ogrodniczej w Polsadzie ,,Wiosna wokół nas"

 

GRUPA II

-14.04.2016r.- Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Wiosna wokół nas"

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

 

GRUPA III

-08.04.2016r.- Spotkanie ze stomatologiem w ramach współpracy z rodzicami

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem


GRUPA IV

-07.04.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Rozmowa o książkach"

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem


GRUPA V

-08.04.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Rozmowa o książkach", Spotkanie ze stomatologiem
w ramach współpracy z rodzicami
-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

 


 
Wyjazd do Kina Kijów - 22.04.2016r.(PIĄTEK) Drukuj E-mail

Dnia 22.04.2016 roku dzieci wyruszą do Kina Kijów na sztukę pt. ,,Przygody kota" zaprezentowaną przez Teatr Wrocławski. W tym dniu:
śniadanie- 8:00
wyjazd- 8:30
Koszt 24 zł ( 18 zł- cena biletu, 6 zł- autokar).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!! ZAPISY U WYCHOWAWCÓW.


 
Wyjście do Biblioteki- grupa V, 08.04.2016r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 08.04.2016 roku, grupa V odwiedzi Bibliotekę Publiczną by móc poznać pracę bibliotekarza oraz wspólnie przenieść się w świat książek. Wyjście około godziny 9:40. Serdecznie zapraszamy:)


 
Rozstrzygnięcie konkursu na,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocna" Drukuj E-mail

W czwartek 31.03.2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". W tym roku to właśnie rodzice wraz z dziećmi wyłonili zwycięzcę oddając głos na wybraną przez siebie pracę. W konkursie wzięło udział 54 dzieci z naszego przedszkola:)Pierwsze miejsce zdobył Tomasz z grupy V, drugie miejsce Marysia z grupy III i trzecie miejsce zajęła Zosia z grupy I. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz coś słodkiego:)

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za udział w konkursie. Doceniamy trud włożony we wspólne wykonanie kartek. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:


8. 04. 2016 r. - warsztaty przyrodnicze: WIOSENNE METAMORFOZY W PRZYRODZIE.

22. 04. 2016 r. - wyjście do kina KIJÓW na przedstawienie pt. PRZYGODY KOTA FILEMONA - MĄDROŚĆ POKOLEŃ w wykonaniu aktorów z Wrocławskiego Teatru IN - ART.

29. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece-  teatrzyk KAMELEON - W ZDROWYM SKRZACIE ZDROWY DUCH


GRUPA II:

12. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym : LABORATORIUM ZABAWY.


GRUPA III:

12. 04. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym : OD NASIONKA DO NASIONKA.

 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE Drukuj E-mail

 
STARSZAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE Drukuj E-mail

21.03. 2016 r.

Dziś nasze starszaki z grupy SMOKUSIE oraz starsze dzieci z grupy JAGÓDEK, udały się do Szkoły Podstawowej nr 95, gdzie odbyło się przedstawienie pt: WIELKANOCNE PISANKI. Występ przygotowały klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami.  Uczniowie przedstawili zwyczaje i tradycje wielkanocne związane z naszym regionem krakowskim. Śpiewem i tańcem wprowadzili widzów w radosną atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Przedstawienie bardzo nam się podobało, nie żałowaliśmy więc braw naszym gospodarzom.

 

 
Wyjazd do Teatru Groteska - CZWARTEK,31.03.2016r. Drukuj E-mail

Zapraszamy wszystkie dzieci do wyjazdu na sztukę pt. ,,Baltazar Gąbka" w Teatrze Groteska, która odbędzie się 31 marca (czwartek). Wyjazd o godzinie 10:30. Planowany powrót około godz. 13:30. Koszt wycieczki 26 zł.


 
Pierwszy Dzień Wiosny- 17.03.2016r. Drukuj E-mail

W czwartek 17 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Na początku starszaki z grupy V opowiedziały dzieciom o tradycji topienia Marzanny. Następnie każda grupa prezentowała przygotowaną specjalnie na tą okazję wiosenną piosenkę. Każdy przedszkolak w tym dniu przebrany był w strój wiosenny zrobiony wspólnie z rodzicami, który prezentowany był podczas wystąpień grupowych. Na wszystkie dzieci czekały drobne upominki oraz nagrody. Po prezentacjach poszczególnych grup, pan Daniel zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy:) Nie zabrakło tańców, którym towarzyszyły uśmiechnięte twarze dzieci:)

Czekamy na kolejne atrakcje i dobrą zabawę:)

 

 
POŻEGNANIE ZIMY Drukuj E-mail

18. 03. 2016 r.

Ruszamy gromadą, wesołym pochodem

Niesiemy Marzannę nad zieloną wodę.

Radują się drzewa, weselą się domy ,

Niesiemy Marzannę chochoła ze słomy...

W tym roku, wyjątkowo wcześniej niż zazwyczaj, odprawiliśmy starą ludową tradycję TOPIENIA MARZANNY. Wszystkie przedszkolaki, wraz ze swymi Paniami pomaszerowały, w barwnym pochodzie, nad Białuchę, aby tam uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na czele pochodu dzieci niosły kukłę MARZANNY. W drodze śpiewaliśmy piosenki i rozglądaliśmy się uważnie, czy gdzieś widać już ślady zbliżającej się wiosny. Po spaleniu kukły i utopieniu jej w rzece wróciliśmy do przedszkola z GAIKIEM na czele, śpiewając radośnie i nawołując wiosenkę: WIOSNA, WIOSNA, KOLOROWA I RADOSNA!


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

18. 03. 2016 r.

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia edukacyjne dla grupy starszaków. Tematem zajęć w cyklu głośne czytanie była książka  autorstwa Rafała  Klimczaka pt. NUDZIMISIE. Dzieci uważnie słuchały utworu oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Poznały przygody Szymka, który się nudził i głośno wołał: nuuudzi mi się! nuudzi mi się! Przyszły więc do niego nudzimisie - stworki z niezwykłej krainy, które pomagały mu w odnudzaniu. Dzieci poznały sposoby na różne ciekawe zabawy oraz dowiedziały się jaka jest siła przyjaźni.

 

 
CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA Drukuj E-mail

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w świątecznej akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA 2015

 
Konkurs na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". Drukuj E-mail
Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie na ,,Najpiękniejszą kartkę wielkanocną". Technika pracy oraz format dowolny. Na zwycięzców czekają nagrody.
Termin składania prac- 23.03.2016 rok (u wychowawców).
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 31.03.2016 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)




 
Teatrzyk w przedszkolu pt.,,Kozucha Kłamczucha"- 15.03.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 14.03.2016 roku nasze przedszkole odwiedził teatr ze sztuką pt. ,,Kozucha Kłamczucha". Przedstawienie na motywach utworu Janiny Porazińskiej opowiadało o niesfornej Kózce Kłamczuszce, która okłamywała gospodynię twierdząc, że sierotka Zazulka wogóle jej nie karmi. Gospodyni wierząc słowu Kózki wygnała Zazulkę. Kiedy kłamstwa Kózki wyszły na jaw straciła dom. Trafiając w tarapaty z pomocą przyszła jej Zazulka odczepiając jeża od sierści Kózki. Po długiej wędrówce Kózka wraz z Zazulką wróciły do gospodyni, która przyjęła je z otwartymi ramionami. Kózka obiecała już nigdy więcej nie kłamać. Przedstawienie wzbudziło zachwyt najmłodszych, stając się piękną, umoralniającą bajką.

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL