smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Drukuj E-mail

21. 10. 2016 r

W dniu dzisiejszym wybieraliśmy się z grupą MISIÓW do naszej biblioteki, na spotkanie z Głośnym czytaniem dla dzieci. Niestety jesienna pogoda pokrzyżowała nasze plany wyjścia z przedszkola. Na szczęście  Pani Małgosia z biblioteki pospieszyła nam z pomocą: zabrała ze sobą książkę, którą miała czytać dzieciom w bibliotece i przyszła do naszego przedszkola. Tak więc zajęcia biblioteczne odbyły się dziś wyjątkowo w sali grupy MISIÓW. Dzieci wysłuchały opowiadania Czy trzeba bać się szczepionki ? Przedszkolaki dowiedziały się, że nie zawsze trzeba wierzyć w opowieści innych o tym co nas czeka u lekarza oraz, że nie trzeba się bać nieznanego. Strach ma wielkie oczy to morał wynikający z przedstawionej historii. Dzieci narysowały wielkie oczy stracha, tak jak sobie je wyobrażają. Okazało się, że nasze przedszkolaki nie boją się oczu stracha i wszystkie namalowały kolorowe, wesołe obrazki.

 
PODZIĘKOWANIE- GRUPA II Drukuj E-mail

Serdecznie dziękujemy mamie Bartka K. z gr II za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci dotyczących dbania o higienę rąk oraz za upominki ( książeczki ) które otrzymały dzieci.


Wychowawczynie i dzieci z gr II

 
,,Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie'' Klub ,,Kuźnia", 18.10.16r. Drukuj E-mail

Nadszedł czas na kolejny z cyklu wyjazd do Klubu ,,Kuźnia", którego temat przewodni brzmiał ,,Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie''. W trakcie spotkania przedszkolakom z grupy III i V przybliżono jeden z gatunków muzyczno-scenicznych- operę komiczną. W zachwycający sposób aktorzy przedstawili dzieciom historię miłości dzielnego ryczerza oraz zakochanej i nieszczęśliwej panny, córki właściciela zamku. Jak to w takich historiach bywa, prawdziwa miłość zawsze wygrywa a osoby sobie przeznaczone pomimo przeciwności losu odnajdują ku sobie drogę. Przedszkolaki śledziły spektakl z ogromnym zaciekawieniem i uśmiechami na twarzach a co najważniejsze bardzo spodobał im się nowy gatunek muzyczno-sceniczny:) Czekamy na kolejną operę:)

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

14.10.2016 r.

Spotkanie z etnografem – tematem dzisiejszych zajęć była: Grecja kraj w błękicie. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tego egzotycznego dla nas kraju. Poznały położenie na mapie, zwierzęta tam żyjące, smaczne potrawy. Grecję przybliżyła im także baśń grecka „Czary czterech ryb” ze zbioru Joanny Laskowskiej „Europa pełna baśni”. Dopełnieniem wszystkiego były zajęcia plastyczne podczas których dzieci doskonale się bawiły wypełniając kontur ryby łuskami z kolorowego papieru. Jak zwykle do przedszkola wróciły bogatsze o nowe wiadomości i już nie mogą się doczekać następnego spotkania.

 

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

13.10.2016 r.

Grupa III udała się do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 do kina PARADOX na film:

SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą. Film opowiada o przyjaźni mimo różnic, o tym, że w grupie siła. Po obejrzeniu filmu odbyły się zajęcia plastyczne. Każde dziecko mogło techniką orgiami stworzyć na papierze swoje ulubione zwierzątko. Wyprawa do kina na długo pozostanie w naszej pamięci. Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z filmem.

 

 
Wyjazd do klubu Kuźnia- gr III,V- 18.10.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 18.10.2016 roku (wtorek) grupy III i V wyjeżdżają do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt.
,, Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie".

Wyjazd- godz. 9:15
Śniadanie- godz. 8:15
Powrót- godz. 11:45

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!! 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU Drukuj E-mail

GRUPA I

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-26.10.2016r. Pasowanie na przedszkolaka

 

GRUPA II

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"

 

GRUPA III

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-18.10.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Z operą na ty- Zamek
w Czorsztynie"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"


GRUPA IV

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"


GRUPA V

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-14.10.2016r. Udział w ślubowaniu pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 2

-18.10.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Z operą na ty- Zamek 
w Czorsztynie"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"

 


 

 
Teatrzyk ,,Maniery biedronki Lucynki"- 04.10.2016r. Drukuj E-mail

4 października w naszym przedszkolu pojawili się aktorzy z Krakowskiej Grupy Teatralnej KANON, by móc odegrać sztukę pt. ,,Maniery biedronki Lucynki". Dzieci ze wszystkich grup z zaciekawieniem oglądały teatrzyk i śledziły losy Biedronki Lucynki oraz jej przyjaciół. Lucynka nie wiedziała jak się zachować w wielu różnych sytuacjach oraz nie znała czarodziejskich słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję. Z pomocą przedszkolaków i Krasnala, biedronka szybko nauczyła się używać zwrotów grzecznościowych, zaczęła też doceniać przyjaciół. Przeprosiła wszytkich, których obraziła oraz podziękowała za podarowane jej prezenty. Od teraz Lucynka może być przykładem dla innych.

Przedszkolaki podczas przedstawienia utrwaliły wiadomości dotyczące zasad dobrego wychowania oraz mogły obserwować skutki samolubnego postępowania.

 
Spotkanie integracyjne- grupa II, 30.09.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 30.10. do naszego przedszkola przyszli specjalni goście - to rodzice dzieci z grupy II - którzy z przyniesionych ,, darów jesiennych '' wspólnie z dziećmi  uczestniczyli w warsztatach integracyjnych. Wykazując się ogromną kreatywnością wykonywali przecudne prace,, stworki - potworki', ludziki....''. Rodzice przypomnieli sobie młodsze beztroskie lata a dzieci były dumne że pracują z rodzicami .To radość i bezcenne doświadczenie dla naszych przedszkolaków. DZIĘKUJEMY WAM RODZICE.

Serdecznie dziękujemy dla RODZICÓW z grupy II - MAMY Juli M. i Agatki Sz. za przygotowanie
i udział we wspólnych zajęciach ,, sałatkowy mix''. DZIECI I WYCHOWAWCZYNIE Z GR II


 
Udział w koncercie filharmonicznym- grupa III, 27.09.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 27 września grupa III wzięła udział w wycieczce do Klubu ,,Kuźnia" na koncert filharmoniczny. Było to niezwykłe wydarzenie dla naszych przedszkolaków, gdyż po raz pierwszy mogły uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Na miejscu tuż po zajęciu miejsc, dzieci mogły poznać i utrwalić instrumenty oraz poznać ich brzmienie. Nie zabrakło również dyrygenta, bez którego całość nie mogłaby istnieć. Po krótkim wprowadzeniu przedszkolaki wysłuchały koncertu, który na długo pozostanie w ich pamięci:)

 

 
WYCIECZKA DO JEDNOSTKI PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Drukuj E-mail

4. 10. 2016 r.

Nasze przedszkolaki z grupy IIi III udały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Rzemieślniczej w Krakowie. Podczas wizyty w jednostce wzięły udział w projekcie edukacyjnym BEZPIECZNY DOM. Celem projektu jest edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w sytuacjach mających znamiona pożaru, skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia wśród najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Dzieci podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Dowiedziały się jak zachować się w sytuacji gdy powstaje pożar. Wykazały się też zdobytą wiedza i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej, używaniu gaśnicy lub wody. Odbyły też próbną ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Wizyta zakończyła się sforsowaniem toru przeszkód , na końcu którego dzieci mogły ugasić pożar z prawdziwego węża strażackiego.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

3. 10. 2016 r.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. DOKĄD LECĄ PTAKI. Przedszkolaki dowiedziały się dokąd odlatują ptaki . Zetknęły się z ciekawą wiedzą dotyczącą ich życia, dorastania i zwyczajów. Na przykładzie bociana, jaskółki i jemiołuszki dzieci poznały zwyczaje odlotów ptaków, związane z nadejściem zimy, zobaczyły, że jedne ptaki od nas odlatują, a inne przylatują spędzić zimę w Polsce. Fascynująca wiedza przyrodnicza została przekazana przedszkolakom w ciekawy i zabawny sposób. Dzięki temu dzieci przez cały czas trwania zajęć wykazywały duże zainteresowanie tematem. Forma prowadzenia zajęć przyniosła dzieciom nie tylko nowe wiadomości lecz również okazała się świetną zabawą podczas, której dzieci śmiały się radośnie i prosiły o więcej. Następne warsztaty już w listopadzie, czekamy z utęsknieniem na kolejną porcję świetnej zabawy.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Wszystkie grupy

3. 10. 2016 r. - Warsztaty  przyrodnicze DOKĄD LECĄ PTAKI ?

 

GRUPA I

21. 10. 2016 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece - pierwsze spotkanie w cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM

24. 10. 2016 r. -  UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

 

GRUPA II

4. 10. 2016 r. - Spotkanie ze strażakami w Jednostce Straży Pożarnej

14. 10. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece - spotkanie z etnografem: GRECJA

GRUPA III

4. 10. 2016 r. -  Spotkanie ze strażakami w Jednostce Straży Pożarnej

13. 10. 2016 r. - Edukacja filmowa w kinie PARADOX - Sekretne życie zwierzaków

14. 10. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece - spotkanie z etnografem: GRECJA

 
Spotkanie integracyjne- grupa II, 30.09.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy II na spotkanie integracyjne 30 września 2016 roku tj. piątek o godzinie 15:30. Tematem wiodącym ,,Jesiennych improwizacji" będą działania plastyczno-techniczne z wykorzystaniem letnich i jesiennych miateriałów przyrodniczych.

Prosimy o gromadzenie i przyniesienie tworzywa ( jarzębina, kasztany, żołędzie, liście, noski klonowe, szyszki i inne). Zapewniamy kleje, kartki białe i kolorowe, bibułę, nożyczki.

ZAPRASZAMY!!!

 

 
Wyjazd do Teatru Ludowego- 21.10.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 21.10.2016 roku (piątek) grupa II, III, IV i V wyjeżdzają do Teatru Ludowego na spektakl ,,Kot
w butach".

Wyjazd- godzina 9:15

Spektakl-10:00-11:30

Powrót- około godziny 12:30


 
Wyjazd na koncert filharmoniczny- grupa III, 27.09. Drukuj E-mail

Dnia 27.09 2016 roku we wtorek grupa III wyjeżdża do Klubu ,,Kuznia" na koncert filharmoniczny.

Wyjazd- godzina 9:15

Powrót- godzina 11:45

 
TEATRZYK W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

15. 09. 2016 r.

Na zaproszenie naszych zaprzyjaźnionych Pań: Uli i Małgosi, z Miejskiej Biblioteki Publicznej, udaliśmy się wszyscy do biblioteki. Tam na nasze przedszkolaki czekała niespodzianka. Artyści Teatru ART-RE zaprezentowali spektakl pt. ZACZAROWANY MŁYNEK. Dzieci, biorąc w przedstawieniu aktywny udział, poznały legendę o powstaniu słonej wody w Bałtyku. Historia opowiadająca o dwóch braciach: biednym i dobrym rybaku oraz chciwym i podstępnym handlarzu, pokazała dzieciom jak należy postępować aby być w życiu szczęśliwym. Życzliwość i dobroć zawsze zostają nagrodzone, a złe postępki ukarane.

Dzięki tego typu spektaklom dzieci mają możliwość przełamać własną nieśmiałość, zaprezentować własną inwencję i kreatywność, pokazać swoje zdolności aktorskie. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się podczas tej wizyty, pokazały że potrafią przestrzegać ustalonych zasad zachowania się w miejscach publicznych, żywiołowo reagowały na grę aktorów, świetnie się przy tym bawiąc, o czym świadczyły salwy śmiechu i brawa na zakończenie spektaklu.

 

 
,,Przyjaciel to skarb"- teatr Arkadia, 06.09.2016r. Drukuj E-mail

W dniu 06.09.2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru ARKADIA, którzy zaprezentowali dzieciom teatrzyk pt. ,,Przyjaciel to skarb". W podróż w poszukiwaniu skarbu zabrał dzieci borsuk i lis a mentorem tej wyprawy po lesie był krasnal, który służył pomocą i radą. Wbrew pozorom odnalezionym skarbem nie było złoto, srebro, drogocenne kamienie ale przyjań, która charakteryzuje się umiejętnością przebaczania, tolerancją czy zauważeniem i otwarciem się na drugiego człowieka.
Aktorzy nawiązywali wspaniały kontakt z publicznością jaką były przedszkolaki. Zaprosili Ich do wspólnej zabawy , śpiewu piosenek i wykonania kilku ćwiczeń. Na koniec aktorzy wręczyli dzieciom ,,KODEKS PRZYJAŹNI", który umieszczony zostanie w przedszkolu w widocznym miejscu.

Dziękujemy aktorom za tak udany występ pełen pozytywnych wrażeń i wielu ciekawych doznań.

 
SPOTKANIE Z RODZICAMI Drukuj E-mail

Zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, dnia 5. 09. 2016. o godz. 16.30. Zebranie rozpoczynamy ogólnym spotkaniem w sali starszaków, następnie zaprosimy rodziców do sal edukacyjnych poszczególnych grup wiekowych.

 
WITAMY W PORZEDSZKOLU Drukuj E-mail

Serdecznie witamy w nowym roku przedszkolnym 2016/17. Życzymy wszystkim przedszkolakom wielu radosnych przeżyć w naszym przedszkolu. Rodziców zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i śledzenia wydarzeń, w których uczestniczyć będą Wasze pociechy.

 

 
Spotkanie organizacyjne z rodzicami Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze powakacyjne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
w poniedziałek 05.09.2016 roku o godzinie 16:30 w salach poszczególnych grup.

 

 

 
NOWY ROK PRZEDSZKOLNY Drukuj E-mail

Witamy dzieci wraz z rodzicami w Nowym Roku Przedszkolnym:)  Życzymy wiele uśmiechu, radości, aby nadchodzący rok był pełen nowych przygód, zawierania nowych przyjaźni oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.

Dyrekcja i Nauczyciele

 

 
JUZ WAKACJE Drukuj E-mail

Wszystkie dni staja się takie same wtedy, kiedy ludzie

przestają  dostrzegać to wszystko, czym obdarowuje ich los,

podczas gdy słońce wędruje po niebie. ( Paulo Coelho )

 

Życzymy wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzicom, na nadchodzące wakacje, dni pełnych ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Równocześnie dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile w naszym przedszkolu.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym mówimy  dzieciom, które kontynuują uczęszczanie do naszego przedszkola, a powodzenia w szkole życzymy wszystkim przyszłym pierwszoklasistom.

 

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego

Przedszkola nr 162 im. Wawelskiego Smoka w Krakowie

- redaktor: Maria Dobrowlańska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

28. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym z całym przedszkolem udaliśmy się do biblioteki. Jak zwykle serdecznie powitały nas Pani Ula oraz Pani Małgosia, ale czekała na nas niespodzianka. Dzisiejsze zajęcia poprowadziła dla dzieci Pani etnolog, która w ciekawy sposób pokazała urozmaiconą urodę naszych polskich krajobrazów. Przedszkolaki oglądały mapę Polski oraz dowiedziały się jakie krajobrazy występują w poszczególnych regionach naszego kraju. Dzieci wysłuchały legend o wybranych zakątkach Polski. Dowiedziały się z nich o barwnych wierzeniach mieszkańców, na temat powstawania charakterystycznych cech krajobrazu, zamieszkiwanego przez nich regionu. Odbyliśmy w ten sposób podróż, od naszego morza Bałtyku, aż do największych naszych gór Tatr. Na zakończenie przedszkolaki pomalowały mapki, nanosząc na nie własne obrazki w miejscu, które chciałyby zwiedzić podczas wakacji. Podziękowaliśmy serdecznie naszym miłym Paniom Bibliotekarkom i umówiliśmy się na spotkania w przyszłym roku przedszkolnym.

 

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej GR V, 27.06.2016r. Drukuj E-mail

W poniedziałek tj. 27 czerwca grupa V wybrała się na kolejne warsztaty do Biblioteki Publicznej. Tym razem tematem przewodnim była Afryka. Na miejscu przedszkolaki poznały położenie kontynentu, ujrzały zwierzęta, które zamieszkują pustynię jak również tereny sawanny. Pani Bibliotekarka przybliżyła dzieciom kulturę ludzi zamieszkujących tereny Afryki jak również przeczytała bajkę o zamieszkującym te rejony kameleonie. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów wykonał piękną maskę, którą zabrał na pamiątkę:)

Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej za całoroczne warsztaty, które nie tylko zachęciły nasze dzieci do sięgania po książki ale również pogłębiły ich wiedzę i zainteresowały nową tematyką:)

 

 
Pokaz umiejętności tanecznych i językowych- 23.06.2016r. Drukuj E-mail

W czwartek 23 czerwca w naszym przedszkolu odbył się pokaz zdobytych umiejętności tanecznych i językowych naszych przedszkolaków. Dzieci cały rok pogłębiały swoją wiedzę językową ucząc się nowych słówek i piosenek. Za sprawą Pana Daniela przedszkolaki poznały nowe tańce i kroki taneczne. Zawsze pełne uśmiechu i radości brały udział w zajęciach.

Podczas spotkania rodzice mogli podziwiać sukces swoich dzieci, zobaczyć jakie postępy odniosło dziecko w ciągu całego roku:) Dzieci z ogromnym entuzjazmem i radością zaprezentowały przybyłym gościom poznane na zajęciach piosenki oraz kroki taneczne.

Czekamy na kolejną dawkę zabawy:)

 

 
POKAZOWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Drukuj E-mail

 

23. 06. 2016 r.

 

W bieżącym roku szkolnym, wszystkie grupy brały udział w zajęciach z języka angielskiego pt. Moje pierwsze słówka. Celem spotkań z przedszkolakami było zainteresowanie  dzieci językiem angielskim. Zakres treści obejmował słownictwo bliskie dzieciom i zawierał m.in. nazwy kolorów, przyborów szkolnych, zwierząt; dzieci poznały podstawowe zwroty grzecznościowe, liczebniki, nauczyły się właściwie reagować na proste polecenia. Program realizowany był bez zastosowania podręcznika, na zajęciach wykorzystywano karty obrazkowe, karty pracy, wybrana przez nauczyciela pacynka towarzyszyła dzieciom na większości spotkań, uczyła się z nimi i bawiła. Ewaluacja zajęć pozwoliła na wyciągnięcie pozytywnych wniosków na temat pracy najmłodszych przedszkolaków. Dzieci potrafiły skupić uwagę i zapamiętać prezentowane słówka, współdziałały w grupie w czasie gier i zabaw.

W pierwszej części spotkania dzieci zaprezentowały poznane słówka i wierszyki, podzieliły się wrażeniami oraz opowiedziały, co najbardziej podobało im się na zajęciach języka angielskiego. Pani Elżbieta Tyrpa, dyrektor przedszkola oraz prowadząca zajęcia pani Zosia, pogratulowały przedszkolakom wiedzy i wspaniałej postawy, jednocześnie zachęciły do dalszej przygody z językiem angielskim. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Gratulujemy i życzymy naszym przedszkolakom dalszych sukcesów! Good luck!

 

 

 
POŻEGNANIE ROKU U JAGÓDEK I SMOKUSIÓW Drukuj E-mail

 

21.06. 2016 r.

„Są w życiu chwile,

Które na zawsze w pamięci zostają,

I choć czas mija, one nie mijają,

I są osoby, które raz poznane

Bywają w życiu niezapomniane.”

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
„Naszym największym dobrem jest dobro dzieci, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wrażliwością twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli” - tymi słowami panie z grupy JAGÓDKI powitały zebranych gości.     Następnie dzieci przedstawiły pożegnalny program artystyczny z wątkiem kryminalnym w tle, pt.: GDZIE JEST ŻABKA MAŁA?, prezentując wiersze i piosenki oraz tańce. Przedstawienie zostało bardzo gorąco przyjęte, w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Dzieci obdarowały Rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami z okazji Ich święta. Same natomiast otrzymały w prezencie książki.

Również dziś, z okazji zakończenia roku przedszkolnego, grupa SMOKUSIE zaprezentowała dla swoich Rodziców ciekawy program artystyczny. Przedstawienie pt. TELEWIZJA PLECIUGA, przeniosło widzów w świat fantazji i humoru. Dzieci zaśpiewały największe przeboje zespołów: Pod Budą oraz Dwa plus Jeden. W repertuarze Telewizji Pleciuga nie zabrakło humorystycznych skeczy w wykonaniu przedszkolaków oraz porywających rytmem tańców: Kung – Fu i Cheerleaderki. Dzieci, jak zwykle przy takich okazjach stanęły na wysokości zadania i świetnie poradziły sobie ze swoimi rolami, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na pożegnanie Starszaków, Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom, wręczając przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i książki, a rodzicom podziękowania dla Przyjaciół Przedszkola.


 
POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO Drukuj E-mail

 

 

20. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym odbyły się pokazy tańców dla Rodziców, w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Najpierw swoje umiejętności taneczne zaprezentowały MISIE - Maluszki, następnie Średniaki - JAGÓDKI, a na koniec swoimi pląsami zachwyciły Starszaki – SMOKUSIE. Przedszkolaki pod kierunkiem Pana Emila, ze Szkoły Tańca PASJA, popisały się swoimi umiejętnościami. Dzieci pokazały w swoim występie nie tylko kroki taneczne jakich się nauczyły, ale przede wszystkim niezwykły entuzjazm i wielką radość z zabawy przy muzyce. Dzieci pod kierunkiem P. Emila doskonale się bawiły, zarażając swoim humorem i entuzjazmem oglądających je Rodziców.

 
Dzień Dziecka w Multikinie - ,,Angry Birds"-01.06.2016r. Drukuj E-mail

We środę 1 czerwca przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły do Multikina na bajkę ,,Angry Birds". Kiedy każdy wygodnie zasiadł na swoim miejscu nadszedł czas na seans. Podczas oglądania dzieci przeniosły się na egzotyczną wyspę, którą zamieszkiwały ptaki-nieloty. Przedszkolaki mogły ujrzeć znanego z temperamentu Reda, szybkiego jak wiatr Chucka i nieco wybuchowego Bomba. Przybycie tajemniczych świnek na wyspę zmieniło jednak wszystko. Aby uratować wyspę, przyjaciele musieli wykazać się siłą, odwagą i sprytem, aby pozbyć się przybyłych intruzów z wyspy. Przedszkolaki po skończonym seansie z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola:)

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL