smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Oddziały
Przedszkole - oddział
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI Drukuj E-mail

12. 12. 2017 r.

Dziś w grupie II - JAGÓDKI, odbyło się przedświąteczne spotkanie z Rodzicami, połączone z warsztatami plastycznymi. Panie nauczycielki przygotowały niespodziankę dla Rodziców, która polegała na tym, że sami Rodzice zostali włączeni do odgrywania ról z JASEŁEK, a ich pociechy pięknie uzupełniały występ głośnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Po występie odbyły się warsztaty plastyczne: dzieci wraz z Rodzicami pięknie ozdabiali papierowe bańki, które następnie powieszono na choince.

 

 
KONCERT FILHARMONICZNY Drukuj E-mail

12. 12. 2017r.

W  dniu dzisiejszym grupa III - SMOKUSIE, uczestniczyła w kolejnym koncercie filharmonicznym cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI. Tematem przewodnim koncertu były ROZTAŃCZONE PASTORAŁKI. Dzieci poznały nowe instrumenty: flet picolo, fidel kolanowy i lirę kolbową. Przedszkolaki wysłuchały koncertu w wykonaniu artystów muzyki klasycznej - salonowej i muzyki ludowej - folkowej.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

8. 12. 2017 r.

Grupa III - SMOKUSIE udała się dziś na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Dzisiaj dzieci ponownie spotkały się z bohaterami książki Waldemara Cichonia pt. CUKIERKU TY ŁOBUZIE. Ta książeczka to świat widziany z perspektywy kota, kota bardzo rezolutnego. Jak można się domyśleć, postrzeganie pewnych spraw przez młodziaka-futrzaka jest całkiem inne od naszego – ludzkiego. Perypetie kotka są ciekawe, czasami dość niebezpieczne, jednak zawsze znajdujemy w nich dużo komedii. Ta pełna uroku historia oprócz tego, że bawi to jeszcze i uczy. Dzieci, z wielkim zainteresowaniem, wysłuchały opowiadania o przygodach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, pt. CHOINKA. Potem przyszła kolej na zabawę zgaduj - zgadula o tematyce świątecznej. Wszyscy świetnie sobie radzili z rozwiązywaniem zagadek, doskonale się przy tym bawiąc. Na zakończenie, jak zwykle z wielką ochotą, przedszkolaki przystąpiły do zabawy  w Kąciku Czytelniczym Kota Filemona.

 

 

 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

6. 12. 2017 r.

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

Słowami tej właśnie piosenki przedszkolaki powitały dziś w przedszkolu MIKOŁAJA. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda grupa otrzymała prezenty w postaci zabawek dla dzieci.  Na pamiątkę tego spotkania wszystkie dzieci pozowały do zdjęcia z Mikołajem. Po powrocie do swoich sal z wielką  radością i podnieceniem, przedszkolaki rozpakowywały prezenty, by jak najszybciej nacieszyć się nowymi zabawkami.

Cieszą się dzieciaki, a Mikołaj Święty,

śmiejąc się wesoło, rozdaje prezenty.

Dziękujemy! Dziękujemy! – mówi mała Jola.

Zapraszamy Mikołaju częściej do przedszkola.

 

 

 
WYCIECZKA DO NOWOHUCKIEGO CENTRUM KULTURY Drukuj E-mail

5. 12. 2017 r.

W ramach mikołajkowych niespodzianek dla dzieci, udaliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury, by wziąć udział w spektaklu pt. GRUDNIOWY GOŚĆ. Spektakl opowiada o perypetiach małej gwiazdki o imieniu Iskierka : Grudzień. Codziennie, po zachodzie słońca, kiedy niebo stawało się intensywnie niebieskie, na conocny spacer wyrusza niezwykła i magiczna rodzina. Tatuś Jaskrawość i mama Lśnienie pokazywali maleńkiej Iskiereczce miejsca gdzie, już za chwilę i samodzielnie, będzie musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlą drogę i poprowadzą wprost do tych, którzy niecierpliwie czekają na niezwykłego i tajemniczego gościa. Trudne to zadanie i nie wolno się pomylić. Pomoże jej w tym Świetlik – on ma spis wszystkich, do których musi trafić grudniowy gość.

Na niebie lampeczki same układają się w piękną aleję, ale na ziemi? Wszystkie krzaczki są do siebie podobne, bardzo dużo drzew, można się łatwo zgubić. Najpierw złą drogą poszedł Świetlik i wpadł do norki, w której mieszka krasnoludek Odludek.  Iskiereczka bez Świetlika też pogubiła drogi.  Noc się niedługo skończy, a światełka jeszcze nie rozstawione.  A te, które udało się postawić kot Psot, tak dla zabawy, przestawia i miesza. A te, których kot nie zauważył, ptak Dziwak kradnie. Zrobił się taki bałagan, że nawet pory roku i miesiące się pogubiły. Kto posprząta ten bałagan? Może krasnoludek Odludek wreszcie zatęskni za grudniowymi świętami?

Dzieci kibicowały, aby Iskiereczka i Świetlik ustawili na czas światełka, by Iskiereczka mogła wrócić do swoich rodziców, a Grudniowy Gość trafił do tych, którzy na niego czekają.

 

 

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

1. 12. 2017 r.

Dziś grupy I - MISIE i II - JAGÓDKI udały się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Beatrice Alemagna pt. TULI - PUCHO - KŁACZEK. Mała Edzia postanawia znaleźć dla mamy idealny prezent na urodziny. Dziewczynka wie, że musi to być Tuli-pucho-kłaczek! Ale co to takiego i gdzie można go znaleźć? Czy ukrył się w piekarni, a może w antykwariacie ? Razem z Edzią wyruszyliśmy na fascynującą wyprawę, poznaliśmy jej przyjaciół i zakamarki miasta. Czy dzięki swojej determinacji i odwadze bohaterka znajdzie w końcu to, czego poszukuje? Tuli-pucho-co? Z zapartym tchem czekaliśmy na szczęśliwe zakończenie poszukiwań... i udało się! Na zakończenie spotkania jak zwykle mieliśmy czas na zabawę w Kąciku czytelniczym kota Filemona.

 

 

 

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU GRUDNIU (FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I:

1. 12. 2017 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

5. 12. 2017 r. - Wycieczka do NCK, na spektakl mikołajkowy pt. GRUDNIOWY GOŚĆ .

6. 12. 2017 r. - Wizyta Mikołaja w przedszkolu.

15. 12. 2017 r. - Wycieczka do MULTIKINA, na film pt. COCO.

18. 12. 2017 r. - Warsztaty świąteczne dla Rodziców.

22. 12. 2017 r. -  Wigilia w przedszkolu.

 

GRUPA II:

1. 12. 2017 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

5. 12. 2017 r. - Wycieczka do NCK, na spektakl mikołajkowy pt. GRUDNIOWY GOŚĆ .

6. 12. 2017 r. - Wizyta Mikołaja w przedszkolu.

12. 12. 2017 r. - Zajęcia  świąteczne dla Rodziców (wieczór jasełkowy).

15. 12. 2017 r. - Wycieczka do MULTIKINA, na film pt. COCO.

22. 12. 2017 r. -  Wigilia w przedszkolu.

 

GRUPA III:

5. 12. 2017 r. - Wycieczka do NCK, na spektakl mikołajkowy pt. GRUDNIOWY GOŚĆ .

6. 12. 2017 r. - Wizyta Mikołaja w przedszkolu.

8. 12. 2017 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

12. 12. 2017 r. - Wyjazd do klubu KUŹNIA na koncert z cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI - temat           ROZTAŃCZONE PASTORAŁKI

13. 12. 2017 r. - Warsztaty świąteczne dla Rodziców.

15. 12. 2017 r. - Wycieczka do MULTIKINA, na film pt. COCO.

22. 12. 2017 r. -  Wigilia w przedszkolu.

 
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY Drukuj E-mail

30. 11. 2017r.

Dorota Gellner: WIECZÓR ANDRZEJKOWY

„Świeca marszczy złoty nos
Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok,
Już w pokoju straszny tłok!

Cienie tu i cienie tam – 
Pewnie przyszły wróżyć nam.
Już się pchają na firanki
Cienie – czarne wycinanki.
Już rozsiadły się na ścianach:
Czarny zamek, czarna brama.
I już skrzą się na tapecie
Czarne koła przy karecie.
Czarny paź przed bramą staje,
Czarną różę nam podaje.
Kto ją weźmie – ja? Czy ty?
Komu z nas się spełnią sny”

W poszczególnych grupach odbyły się dzisiaj zabawy andrzejkowe. Przedszkolaki bawiły się przy dziecięcych przebojach, prezentując swoje umiejętności taneczne. Podczas zajęć dowiedziały się o zwyczajach związanych z tradycją obchodów nocy andrzejkowej. Poznały różne wróżby oraz same mogły pobawić się we wróżenie.

 

 
WYCIECZKA DO OBSERWATORIUM Drukuj E-mail

29. 11. 2017 r.

Grupa SMOKUSIE udała się na wycieczkę do MŁODZIEŻOWEGO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO do Niepołomic. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych pt. GWIEZDNA PRZYGODA. W programie zajęć były pokazy multimedialne: zaćmienie słońca, fazy księżyca, powstawanie zorzy polarnej. Dzieci poznawały życie astronautów w stacji kosmicznej oraz oglądały teleskopy,poznając ich budowę i zastosowanie. Przedszkolaki, podczas zajęć plastyczno - konstrukcyjnych pt. Gwiazdozbiór łabędzia, zbudowały model komety.  Na koniec dzieci odwiedziły PLANETARIUM, gdzie odbyły podróż po nocnym niebie, porównując wielkość i barwę planet, gwiazd i galaktyk.

 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA Drukuj E-mail

24.11. 2017 r.

We wszystkich grupach świętowaliśmy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Przedszkolaki przyniosły dziś do przedszkola swoje ulubione pluszaki. W poszczególnych grupach odbywały się różne zabawy z wykorzystaniem przyniesionych przez dzieci maskotek. Były więc opowieści o przyniesionych misiach, przedstawianie ich kolegom, zabawy dydaktyczne osnute tematyką misie małe i duże oraz tańce ze swoim ulubieńcem. Dzień pluszowego misia był w naszym przedszkolu niezwykle wesoły: roztańczony i rozśpiewany. Dzieci z radością zaprezentowały kolegom swoje ukochane misie.


 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

24.11. 2017 r

Podczas dzisiejszych zajęć w bibliotece grupa SMOKUSIÓW słuchała fragmentów książki Joanny Krzyżanek pt. DOBRE MANIERY CZYLI SAVOIR- VIVRE DLA DZIECI.

Dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się w różnych sytuacjach:

- przy stole, w gronie osób dorosłych i rówieśników,

- w czasie posiłków: korzystanie ze sztućców, sposób siedzenia, zachowanie ciszy.

Do kulturalnego zachowania należy także zachowanie tajemnicy( powierzone sekrety, teksty w pamiętnikach, sekretne miejsca).

 

 
JESIENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI Drukuj E-mail

21. 11. 2017 r.

Grupa JAGÓDEK zaprosiła swoich Rodziców na, tradycyjne już w naszym przedszkolu, jesienne prezentacje umiejętności artystycznych. Przedszkolaki na wesoło, z dużą dozą humoru, zaprezentowały wiersz Juliana Tuwima pt. RZEPKA. Mali aktorzy z niezwykłym entuzjazmem wcielili się w wyznaczone role. Były więc tańce, piosenki i deklamacja, a wszystko to uświetniały piękne kostiumy, wykonane na tę okazję przez Rodziców. Świetna zabawa z tekstem, znanym doskonale wszystkim zebranym, a przedstawionym w zupełnie nowej formie, przerywana salwami braw zachwyconych widzów, na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci jak i zebranych Gości.


 
WIZYTA W APTECE ZIKO Drukuj E-mail

17. 11. 2017 r.

Dziś grupa II - JAGÓDKI udała się do apteki ZIKO, przy Al. 29 Listopada. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą farmaceutów oraz poznanie pomieszczeń znajdujących się w aptece (część usługowa oraz zaplecze, gdzie znajdują się zapasy leków i laboratorium) . Przedszkolaki przy pomocy Pani farmaceutki przygotowały odżywczy krem do rąk. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz czerwone baloniki.

 

 
WYCIECZKA DO CENTRUM STOMATOLOGII Drukuj E-mail

16. 11. 2017 r.

Dziś grupa II udała się do CENTRUM STOMATOLOGII SWISSDENT,  na spotkanie ze stomatologiem. Dzieci uczyły się jak prawidłowo myć zęby i  jak się odżywiać, aby jak najdłużej zachować je w zdrowiu. Spotkanie miało również na celu przełamywanie niechęci i strachu przed dentystą. Dzieci przekonały się, że wizyta u dentysty to nic strasznego i obiecały regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny aby sprawdzać stan swoich ząbków.

 

 
AKADEMIA FILMOWA Drukuj E-mail

17. 11. 2017r.

Starszaki udały się dziś na wycieczkę do Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana przy ul. Krupniczej, na film pt.” PINOKIO”.

Jest to bajka o drewnianym pajacyku, któremu rósł nos od kłamstw i który marzył, by zostać prawdziwym chłopcem, opowiedziana  została wiernie według literackiego pierwowzoru – powieści  Carla Collodiego. Główny bohater wyrzeźbiony z drewna przez samotnego stolarza Dżepetta,  jest niesfornym wychowankiem i przez większą część bajki nie wzbudza sympatii. Ma ogromny apetyt i niespożytą energię, coś na kształt współczesnego ADHD. Jego stwórca jest wyjątkowo łagodnym i skorym do poświęceń ojcem. To on jest bohaterem pozytywnym. Jego drewniane „dziecko” powodowane egoizmem i naiwnością ciągle wpada w tarapaty. Pinokio doświadcza wielu trudnych lekcji i kiedy odnajdują się wreszcie z Dżepettem staje się prawdziwym dzieckiem. Film opowiada tę popularną historię w interesujący i spokojny sposób. Bajka jest z morałem, więc opowiada i uczy o rzeczach ważnych.

Po projekcji filmu odbyły się warsztaty plastyczne pt.:” Nasz przepis na baśń”. Zadaniem dzieci było narysowanie w sposób symboliczny atrybutów, które powinny wystąpić w baśni. Powstała z tego jedna wspólna praca.


 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

10. 11. 2017 r.

W dniu dzisiejszym MISIE i JAGÓDKI - przedszkolaki z grup I I II udały się na comiesięczne zajęcia edukacyjne do biblioteki. Tematem listopadowych zajęć była książka Barbary Gawryluk pt. PUDEŁKO PEŁNE KOTÓW.

Czy kot zawsze spada na cztery łapy, czym w dzisiejszych czasach zajmują się ułani, gdzie można wyleczyć pustułkę i jak pomóc cyrkowej słonicy? A poza tym o psich wybiegach w wielkim mieście, o ćwiczeniach psów policyjnych i o pudełku pełnym kotów.
Doktor Wojtek i redaktor Grzegorz powracają w drugim tomie opowiadań o fascynującej pracy weterynarza i radiowym programie dla miłośników zwierząt. Nasze przedszkolaki poznały już w ubiegłym roku pierwszy tom z serii KLINIKA ZDROWEGO CHOMIKA, pt. BAZYLIA.

 

 
WYCIECZKA DO CENTRUM STOMATOLOGII SWISSDENT Drukuj E-mail

9. 11. 2017 r.

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z gr. III wybrały się z wizytą do gabinetu dentystycznego. Dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo myć zęby oraz przypomniały sobie zasady właściwego odżywiania się. Podczas prelekcji dotyczącej właściwej higieny jamy ustnej dzieci wykazały się dużą wiedzą, z łatwością odpowiadały na wszystkie pytania i zagadki. W czasie zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznawać dobre przybory do mycia zębów oraz utrwaliły prawidłową technikę mycia zębów. Pani Sylwia powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała o swojej pracy, zapoznała z wyposażeniem gabinetu, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. U bardziej niezdecydowanych strach przed wizytą u dentysty został pokonany z chwilą wejścia do gabinetu – królestwa naszego dinozaura Bodzia i jego pomocnicy Marceliny . Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który okazał się wcale nie taki straszny. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane pamiątkowym lusterkiem do sprawdzania stanu uzębienia. Zadowolone dzieci, wzbogacone o nowe doświadczenia i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.


 

 
JESIENNE SPOTKANIE Z RODZICAMI Drukuj E-mail

8. 11. 2017 r.

Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.

Polska, Ojczyzna kraina, która się w sercu zaczyna.

R. Przymus

Z okazji Dnia Niepodległości wszystkie dzieci z gr. III odświętnie ubrane z kotylionami na piersi słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny. Zabrzmiał hymn Polski odśpiewany przez dzieci, rodziców i pracowników przedszkola. W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci zatańczyły poloneza, podczas którego nie jedna łza zakręciła się w oku. Tego typu działania kształtują w dzieciach tożsamość polską i rozbudzają w nich poczucie przynależności narodowej.


 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LISTOPADZIE (FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I:

 • 6. 11. 2017r. - Wycieczka pod pomnik Jana Pawła II.
 • 10. 11. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.
 • 24. 11. 2017r. - Dzień Pluszowego Misia.
 • 30. 11. 2017r. - Andrzejkowe wróżby.

GRUPA II:

 • 10. 11. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.
 • 16. 11. 2017r. - Wizyta w centrum Stomatologii SWISSDENT.
 • 17. 11. 2017r. - Wizyta w aptece ZIKO
 • 21. 11. 2017r. - Spotkanie jesienne dla rodziców pt. POSADZIŁ DZIADEK RZEPKĘ...

GRUPA III:

 • 3. 11. 2017r. - Wycieczka na cmentarz.
 • 8. 11. 2017r. - Program artystyczny dla rodziców NIEPODLEGŁOŚĆ -TRUDNE SŁOWO.
 • 9. 11. 2017r. - Wizyta w centrum Stomatologii SWISSDENT.
 • 17. 11. 2017r. - Akademia filmowa: PINOKIO.
 • 24. 11. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.
 • 24. 11. 2017r. - Dzień Pluszowego Misia.
 • 29. 11. 2017r. - Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.
 • 30. 11. 2017r. - Andrzejkowe wróżby.

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

27. 10. 2017r

Dzisiaj grupa SMOKUSIÓW udała się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem zajęć była książka Katarzyny Ziemnickiej pt. PRZYGODY KRÓLEWNY FLORENTYNKI.

Królewna Florentynka umie świetnie prychać i marszczyć nos. A jak się porządnie zdenerwuje, to tak tupie nogą, że aż lecą liście z drzew! Co tak denerwuje Florentynkę? A na przykład to, że nie może pomalować nieba na różowo, albo że mimo licznych starań nie potrafi zatrzymać jesieni. Królewnie przychodzą do głowy różne niezwykłe pomysły, które za wszelką cenę próbuje wcielić w życie. Chociaż często jej to nie wychodzi, uczy się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i praca oraz jak łatwo jest zamienić zwątpienie w optymizm, a nudę w wielką przygodę.

.

 
« StartPoprzednie123456789NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL