smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Oddziały
Przedszkole - oddział
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU (FILIA) Drukuj E-mail


GRUPA I

20. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

25. 10. 2017 r. – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka; program artystyczny dla rodziców.

 


GRUPA II

20. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

 

GRUPA III

5. 10. 2017r. – Wyjazd do Centrum Młodzieży na warsztaty : KRAINA EKSPERYMENTÓW.

17. 10. 2017 r. – Wyjazd do Klubu Kuźnia Oś. Złotego Wieku na koncert z cyklu Z muzyką przez wieki – temat: JESIENNE OPOWIEŚCI.

20. 10. 2017r. – Wyjazd do Centrum Młodzieży na film pt. DZWONECZEK I UCZYNNE WRÓŻKI.

27. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

 

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

29. 09. 2017r.

Starszaki udały się dziś na wycieczkę do Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana przy ul. Krupniczej, na film pt. BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE. Dzieci obejrzały baśnie : Pasterz tysiąca zajęcy, Korale czarownicy, Złota kaczka, O Zyfirku i smoku. Po projekcji dzieci wzięły udział w warsztatach utrwalających wiadomości o legendach oraz bawiły się w odróżnianie wątków fantastycznych od realistycznych. Wycieczka -  pierwsza z cyklu comiesięcznych spotkań w Centrum Młodzieży, była dla dzieci radosnym przeżyciem i już z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

29. 09. 2017r.

Dzisiaj przedszkolaki z I i II grupy udały się na zajęcia edukacyjne do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci wzięły udział w pierwszych warsztatach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem spotkania była książeczka pt. CZAROWNICA I PIERNIKI, której autorką jest Maja Strzebońska.

Jesienna wichura i błyskawice sprawiają, że czarownica i kociaki z przerażenia ukrywają się pod grubą kołdrą. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Dzieci dowiedziały się tego po wysłuchaniu czytanej przez Panią Ulę książeczki.

Maluszki poznały pomieszczenia biblioteczne, zobaczyły na czym polega wypożyczanie książek w bibliotece oraz dowiedziały się dlaczego należy szanować książki. Za zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie w KĄCIKU KOTA FILEMONA.


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

22. 09. 2017r.

W dniu dzisiejszym grupa Starszaków udała się do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej przy Al. 29 Listopada na pierwsze zajęcia z cyklu LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Tematem warsztatów była książka Waldemara Cichonia pt. JAK SIĘ MASZ CUKIERKU ? Dzieci wysłuchały czytanego przez Panią Ulę - naszą zaprzyjaźnioną bibliotekarkę, fragmentu książki, a następnie odbyła się burzliwa dyskusja na temat postępowania głównego bohatera książeczki.  Na zakończenie zajęć dzieci mogły pobawić się wybraną zabawką w KĄCIKU KOTA FILEMONA.

Rodzina pewna, jakich jest wiele
Zdecydowała w pewną niedzielę:
Miłego kotka chcemy mieć bardzo!
Miłego kotka trzeba przygarnąć!
Szukali długo, długo szalenie
W końcu znaleźli kota marzenie
Słodki jak cukier, piękny jak kwiatek
W rzeczywistości był to gagatek...

 

 
WITAMY W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

Witamy w nowym roku przedszkolnym.

Życzymy wspaniałej zabawy, wielu sukcesów i niezapomnianych wrażeń i wspomnień z pobytu w naszym przedszkolu. Rodziców, naszych  Przedszkolaków, zapraszamy do współpracy w trudnym dziele wychowania dzieci oraz współuczestniczenia w życiu naszego przedszkola.

 

 
WAKACYJNE ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

 

KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

22.06.2017 r.

Przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział, w ostatnich w tym roku przedszkolnym, zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez WESOŁY UNIWERSYTET. Tytuł dzisiejszych zajęć brzmiał: KOLEDZY PANA PANTOFELKA. Dzieci obejrzały film edukacyjny opowiadający o życiu pantofelków, dowiedziały się że pantofelki żyją we wszystkich słodkowodnych zbiornikach wodnych, wyglądem przypominają pantofelek (stąd ich nazwa), rzęski pokrywające ich ciało służą do przemieszczania się, a sposobem rozmnażania się jest podział komórki. Dzięki żartobliwej konwencji zajęć, oraz formie dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wszystkie informacje były zrozumiałe, a dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec czekała jeszcze niespodzianka – każde dziecko mogło obejrzeć przez mikroskop bohatera zajęć tj. „Pana Pantofelka” oraz inne próbki przedstawiające różne mikroskopijne żyjątka.

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

9. 06. 2017 r.

To już ostatnie spotkanie w akademii filmowej w tym roku przedszkolnym. Dziś prezentowany był film francuski pt. SEKRETY MORZA. Bohaterką filmu jest sześcioletnia Sirsza, która udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, podczas której odkryje, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Przesłanie zawarte w tej magicznej opowieści dało nam dużo do myślenia: szanujmy naszych bliskich, cieszmy się, że są zawsze z nami i możemy na Nich liczyć w każdej sytuacji.

Przedszkolaki przez cały rok z wielką radością brały udział w cyklicznych wyjazdach do kina PARADOX i już tęsknią za kolejnym seansem.

 

 

 

 

 

 
POKAZ TAŃCÓW Drukuj E-mail

8. 06. 2017 r.

Dzisiaj poszczególne grupy wiekowe zaprezentowały Rodzicom swoje umiejętności taneczne. Dzieci pod kierunkiem Pana Emila -  instruktora ze Szkoły Tańca PASJA , zatańczyły kilka tańców, które poznały w ciągu roku nauki. Udział w zajęciach tanecznych to dla przedszkolaków świetna zabawa i równocześnie wspomaganie  ekspresji twórczej i ruchowej oraz ich ogólnego rozwoju fizycznego. Zaproszeni goście mieli możliwość podziwiać występy swoich pociech, jak również sami doskonale bawili się tańcząc ze swoimi dziećmi finałowy taniec pokazu.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

8. 06. 2017 r.

Grupa Starszaków i Średniaków wzięły dziś udział w zajęciach z cyklu Głośne czytanie dzieciom. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Grzegorza Gasdepke pt. A JA NIE CHCĘ BYĆ KSIĘŻNICZKĄ. Jest to zabawna i przewrotna opowieść o tym, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą! Nikt nie podejrzewał, że mała dziewczynka o imieniu Marysia może być straszliwym smokiem! Dzieci ogromnie zainteresowała ta niezwykła opowieść i w skupieniu słuchały Pani Uli, która już ostatni raz w tym roku przedszkolnym zaprosiła nas do biblioteki. Na koniec dzieci podziękowały za całoroczną współpracę Pani Małgosi i Pani Uli, które przez cały rok, zaprzyjaźniały nas z książką i jej tajemnicami.

 

 

 

 
LEKCJA POKAZOWA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Drukuj E-mail

 

7. 06. 2017 r.

W dniu dzisiejszym odbyła się pokazowa lekcja języka angielskiego dla Rodziców. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały swoje umiejętności językowe. Pokaz odbył się w sali Starszaków. Zebrani Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy śpiewające piosenki i recytujące wierszyki po angielsku. Przedszkolaki z wielką radością chwaliły się swoimi umiejętnościami językowymi. Rodzice nie szczędzili braw swoim pociechom i z dumą obserwowali ich występy.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

7. 06. 2017 r.

Grupa I MISIE udała się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne czytanie dzieciom. Dzisiaj wysłuchaliśmy bajki Orianne Lallemand pt. O WILKU, KTÓRY CHCIAŁ ZMIENIĆ KOLOR. Bajka opowiada o wilku, któremu znudził się kolor własnego futra, więc próbował go zmienić. Codziennie stroił się w jakiś inny kolor, ale żaden z nich mu się nie podobał i wciąż nie był zadowolony. Wreszcie zrozumiał, że najlepiej wyglądał w swoim naturalnym futrze. Z całej historii wyciągamy wniosek, że należy cieszyć się z tego co mamy, doceniać piękno, którym obdarzyła nas natura, bo najcenniejsze jest to co prawdziwe i naturalne.

 

 
WYCIECZKA DO LUBNIA Drukuj E-mail

 

2. 06. 2017 r.

Dziś pod przedszkole podjechał autokar, aby zawieźć nasze przedszkolaki do magicznego i urokliwego miejsca. Tym miejscem jest GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE W LUBNIU. Położone troszkę na uboczu wsi w ciszy i niezwykłej atmosferze spokoju i błogości. Zapomnieliśmy o hałaśliwym Krakowie i jego zakorkowanych ulicach. Dzieci świetnie się bawiły, poznając zwierzęta hodowane w gospodarstwie. Gospodarz oprowadził nas po nim i na własne oczy dzieci mogły zobaczyć krowę, konia, owce, kozy, a nawet australijskiego strusia emu. Niezwykłą atrakcja pobytu okazał się pokaz walki rycerzy. Młodzi pasjonaci BRACTWA RYCERSKIEGO zaprezentowali zbroje rycerskie oraz poprosili, aby to dzieci przygotowały rycerza na wyprawę, ubierając go w zbroję. Dzieci mogły wziąć do ręki miecz i przekonać się o jego ciężarze.

Sprzyjająca pogoda i doskonałe warunki terenowe sprawiły, że dzieci tak dobrze się bawiły, że nie miały ochoty wracać do przedszkola. Dzień spędzony w Lubniu uważamy za niezwykle udany i mamy nadzieję w przyszłym roku znów tam pojechać.

 

 
ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

30. 05. 2017 r.

Z okazji DNIA DZIECKA, dzieci wzięły udział w pokazach iluzjonistycznych. Magik uczył przedszkolaki wykonywania różnych sztuczek. Było przy tym wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Przedszkolaki doskonale się bawiły i każdy chciał czarować. Spotkanie było tak interesujące, że gdy nadszedł jego koniec, dzieci nie chciały wyjść z sali, domagając się jeszcze więcej czarów. Pan Iluzjonista obiecał, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi, a my z niecierpliwością czekamy na kolejną porcję magii.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Grupa I


2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

Grupa II

 

2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

 

Grupa III

2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

9. 06. 2017 r. – Kino Paradox – akademia filmowa: SEKRETY MORZA

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

 
UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO Drukuj E-mail

 

 

 

Żyj droga mamo, żyj nam sto lat,

Bądź zawsze zdrowa i kochaj nas…

Żyj drogi tato żyj nam sto lat,

Bądź zawsze zdrowy i kochaj nas…


 

 

 

 

 

W tym tygodniu przedszkolaki zaprosiły Rodziców na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego. Dnia 29. 05. 2017 r. grupy I- MISIE i II- JAGÓDKI zaprezentowały programy artystyczne przygotowane z okazji DNIA MATKI. Misie zaprezentowały przedstawienie pt. BAL NA ŁĄCE, natomiast Jagódki wystąpiły w bajce pt. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły oraz recytowały wiersze i składały życzenia swoim Rodzicom. Oba spotkania bardzo się udały, rodzice nie szczędzili braw i pochwał dla małych artystów.

Dnia 31. 05. 2017 r. grupa III – SMOKUSIE zaprezentowała wzruszający i humorystyczny spektakl pt. ROK Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi dzieci przypominały sobie z rozrzewnieniem i radością wszystkie ważne wydarzenia minionego roku. Były wiersze, tańce i piosenki. Wreszcie nastąpiła wzruszająca chwila pożegnania Starszaków przez młodszych kolegów. Dzieci otrzymały DYPLOMY UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA.

 

 

 

Żegnaj przedszkole, nasze ukochane,

Żegnajcie lalki i kochane panie,

Już odchodzimy, już nadszedł czas,

Lecz przyrzekamy, że nie zapomnimy Was.

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

23. 06. 2017 r.

 

Tematem majowych warsztatów przyrodniczych były owady. PSZCZOŁA, OSA CZY TRZMIEL - to tytuł dzisiejszego spotkania. Zajęcia odbywały się na trzech poziomach, w zależności od wieku uczestników. Dzieci poznały znaczenie owadów dla człowieka -  rośliny rozmnażają się dzięki pomocy pszczół. Przedszkolaki już wiedzą, że gdyby nie pszczoły nie byłoby owoców. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu te małe żyjątka. Dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, wosk i pyłek, które służą nam do celów leczniczych. Ciekawy sposób prezentacji wiadomości, możliwość zobaczenia z bliska żywych pszczół i powąchania miodu, pyłku i wosku, sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Umożliwienie dzieciom dokładnego porównania wyglądu pszczoły oraz podobnych do niej owadów - osy i trzmiela oraz instruktaż właściwego zachowania się, wyposażyło je w poczucie bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi owadami. Na zakończenie jak zwykle każdy uczestnik, po wykazaniu się uzyskaną wiedza, otrzymał plakietkę UWAŻNEGO SŁUCHACZA.

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

19. 05. 2017 r.

Grupa III udała się do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej do kina PARADOX na film pt. MUNIO STRAŻNIK KSIĘŻYCA. W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie! Dzieciom bardzo podobały się przygody Mumia i świetnie się bawiły podczas seansu.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

19. 05. 2017 r.

Grupy I – MISIE i II – JAGÓDKI, udały się dziś do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne Czytanie Dzieciom. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. GĘBOLUD. Tytułowy bohater jest złym czarnoksiężnikiem, który żyjąc w brzydkim otoczeniu i brudzie w wyniku działania czarów dobrej wróżki- sąsiadki, przemienia się w dobrego i miłego czarodzieja i przekonuje się że tak naprawdę zawsze w duszy tęsknił za pięknem i dobrem. Ta historia to opowieść o tym, że czasami coś, co z pozoru wydaje się porażką i kompletną klapą, może nas ocalić. I o tym, że nie musimy od razu wywracać świata do góry nogami, by realizować marzenia. Czasem wystarczy zrobić tylko mały krok, na przykład wyjść z domu i pożyczyć miotłę od życzliwej sąsiadki…

 

 
WARSZTATY KONSTRUKCYJNE Drukuj E-mail

 

16. 05. 2017 r.

MIASTO = MALI  INTELIGENTNI ARCHITEKCI SZUKAJĄ, TWORZĄ, OGLĄDAJĄ.

W atmosferze twórczej zabawy dzieci poznały podstawowe zagadnienia z architektury i urbanistyki, rozwijały swoją kreatywność, uczyły się współpracy w grupie oraz planowania i konsekwencji w działaniu. W programie zajęć był też czas na tworzenie przez dzieci własnych obiektów, budynków oraz różnych elementów w formach płaskich i przestrzennych.

 

 
« StartPoprzednie12345678NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL