smok

WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

22.06.2017 r.

Przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział, w ostatnich w tym roku przedszkolnym, zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez WESOŁY UNIWERSYTET. Tytuł dzisiejszych zajęć brzmiał: KOLEDZY PANA PANTOFELKA. Dzieci obejrzały film edukacyjny opowiadający o życiu pantofelków, dowiedziały się że pantofelki żyją we wszystkich słodkowodnych zbiornikach wodnych, wyglądem przypominają pantofelek (stąd ich nazwa), rzęski pokrywające ich ciało służą do przemieszczania się, a sposobem rozmnażania się jest podział komórki. Dzięki żartobliwej konwencji zajęć, oraz formie dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wszystkie informacje były zrozumiałe, a dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec czekała jeszcze niespodzianka – każde dziecko mogło obejrzeć przez mikroskop bohatera zajęć tj. „Pana Pantofelka” oraz inne próbki przedstawiające różne mikroskopijne żyjątka.