smok

WYCIECZKA DO LUBNIA Drukuj E-mail

 

2. 06. 2017 r.

Dziś pod przedszkole podjechał autokar, aby zawieźć nasze przedszkolaki do magicznego i urokliwego miejsca. Tym miejscem jest GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE W LUBNIU. Położone troszkę na uboczu wsi w ciszy i niezwykłej atmosferze spokoju i błogości. Zapomnieliśmy o hałaśliwym Krakowie i jego zakorkowanych ulicach. Dzieci świetnie się bawiły, poznając zwierzęta hodowane w gospodarstwie. Gospodarz oprowadził nas po nim i na własne oczy dzieci mogły zobaczyć krowę, konia, owce, kozy, a nawet australijskiego strusia emu. Niezwykłą atrakcja pobytu okazał się pokaz walki rycerzy. Młodzi pasjonaci BRACTWA RYCERSKIEGO zaprezentowali zbroje rycerskie oraz poprosili, aby to dzieci przygotowały rycerza na wyprawę, ubierając go w zbroję. Dzieci mogły wziąć do ręki miecz i przekonać się o jego ciężarze.

Sprzyjająca pogoda i doskonałe warunki terenowe sprawiły, że dzieci tak dobrze się bawiły, że nie miały ochoty wracać do przedszkola. Dzień spędzony w Lubniu uważamy za niezwykle udany i mamy nadzieję w przyszłym roku znów tam pojechać.