Samorządowe Przedszkole nr 162 im. Wawelskiego Smoka

Samorządowe Przedszkole nr 162
ul. Kazimierza Odnowiciela 4
31-481 Kraków

tel: 12 411 04 08

Przedszkole budynek filii

BAL KARNAWAŁOWY

9. 02. 2018 r.

Dziś w przeszkolu wielki bal...

Wszystkie przedszkolaki, przebrane w stroje karnawałowe, bawiły się dzisiaj na dorocznym balu w przedszkolu. W tym roku nie zabrakło policjantów, księżniczek, minionków i innych bajkowych postaci, pojawił się nawet klucznik uzbrojony w niezliczoną ilość kluczy i kłódkę. Dzieci, pod wodzą wodzireja, doskonale się bawiły. Były więc wspólne pląsy w kole oraz tańce w parach z wybranym partnerem. Na pamiątkę tych uroczych chwil, dzieci pozowały panu fotografowi do indywidualnych i grupowych fotografii

KONCERT W KLUBIE KUŹNIA

6. 02. 2018 r.

Dzisiaj SMOKUSIE wybrały się na cykiczne spotkanie Z MUZYKĄ  PRZEZ WIEKI, do Klubu Kuźnia na oś. Złotego Wieku. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów opery Mikołaja Rymskiego- Korsakowa pt. ŚNIEŻYNKA. Dzieci poznały głosy operowe kobiece: sopran i mezzosopran oraz męskie: tenor i baryton. Libretto, opery Śnieżynka, opowiada o czasach przedchrześcijańskich, gdy ludzie wierzyli mocno w niezwykłe siły żywiołów. Tytułowa Śnieżynka jest córką Wiosny i Mrozu, z obawy przed zemstą za zabronioną miłość ojca - Mrozu do matki - Wiosny musi ukrywać się przed Słońcem. Przedszkolaki uległy niezwykłemu czarowi opery i z wielkim zainteresowaniem podziwiały śpiew artystów.

WYCIECZKA NA WYSTAWĘ SZOPEK KRAKOWSKICH

2. 02. 2018 r.

Grupa SMOKUSIE udała się dziś do Siedziby Bractwa Kurkowego przy ul. Lubicz 16. na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich, organizowaną przez  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Dzieci poznały historię budowania szopek. Od XIX wieku rzemieślnicy z przedmieść Krakowa w okresie bożonarodzeniowym budowali szopki. Większe szopki pełniły funkcję przenośnych teatrzyków, które gościły  w różnych domach z wędrującymi kolędnikami. Obecnie ocenia się szopki według wieku wykonawców,  zastosowania elementów związanych z Krakowem oraz przedstawieniem postaci zwiazanych z Bożym Narodzeniem (anioły, diabeł, Święta Rodzina).

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

1. 02. 2018 r.

Dziś nasze przedszkole odwiedzili artyści teatru ART- RE. Przedstawienie CZERWONY KAPTUREK okazało się nowatorskim potraktowniem znanej dzieciom bajki. Przedszkolaki śledziły  przygody jakie przeżywała dziewczynka, zwana Czerwonym Kapturkiem, w drodze do domku babci, pomagając wychodzić jej z wielu opresji. Dzieci doskonale się bawiły podczas spektaklu i brały w nim czynny udział. Na zakończenie wszyscy wyciągnęli morał: nie wolno ufać nieznajomym, nie wolno z nimi rozmawiać, ponieważ nie każdy kto mówi że jest naszym przyjacielem rzeczywiście nim jest. Należy słuchać rodziców i nauczycieli, bo oni dbają o dobro dzieci najlepiej.

PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTY 2018 r.

GRUPA I:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY KAPTUREK.

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

23. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

GRUPA II:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY KAPTUREK

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

23. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

GRUPA III:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY      KAPTUREK.

02. 02. 2018 r. - Wycieczka na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich Celestat - ul. Lubicz 16.

06. 02. 2018 r. - Wyjazd do Klubu KUŹNIA na koncert z cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

16. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

26. 01. 2018 r.

Dzisiaj młodsze przedszkolaki udały się do biblioteki, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Pani Ula przeczytała dziś dwie bajeczki Marcina Mortki: - TAPPI I WSPANIAŁA PRZYJAŹŃ i CHICHOTEK I PRZYGODA Z KSIĄŻKAMI. Opowiadania pełne są dobrych emocji, podpowiadają dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła.   Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i źli bohaterowie, dobro zwycięża zło, silniejsi i odważniejsi pomagają bronić słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W CENTRUM KULTURY

26. 01. 2018 r.

SMOKUSIE wzięły dziś udział w zajęciach architektonicznych w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ul. Krupniczej. Podczas zajęć przedszkolaki poznały wiele nowych dla nich terminów architektonicznych takich jak: detal architektoniczny, attyka, pilaster, gzyms, esownica, maszkaron itd. Dzieci oglądały przeźrocza z różnymi rodzajami budynków- użytkowe, sakralne, zabytkowe. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej pt. Gmach muzeum zabawek oraz wykonały pracę przestrzenną   - kołatkę do drzwi.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W tym tygodniu zaprosiliśmy do przedszkola nasze KOCHANE BABCIE i UKOCHANYCH DZIADKÓW. W poszczególnych grupach dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny.

22. 01. 2018 r. - grupa JAGÓDKI bawiła się wraz z Babciami i Dziadkami na BALU POD CHOINKĄ.

24. 01. 2018 r. - grupa MISIE zaprosiła na ZIMOWE ŚPIEWANIE.

25. 01. 2018 r. - grupa SMOKUSIE zaprezentowała swoim dostojnym Gościom tradycyjne JASEŁKA.

Zaproszeni Goście licznie przybyli do przedszkola, aby podziwiać swoje wnuki w akcji. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, dedykując je swoim ukochanym Babciom i Dziadkom, których następnie obdarowały własnoręcznie wykonanymi upominkami.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

19. 01. 2018 r.

Dziś grupa SMOKUSIE udała się do biblioteki, gdzie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Dzieci wysłuchały książki Ł. Olszackiego pt. BAJKA O TYM JAK BŁĘDNY RYCERZ NIE URATOWAŁ KRÓLEWNY, A SMOK PRZESZEDŁ NA WEGETARIANIZM. Autor książki łamie stereotypy bohaterów bajek - rycerz jest tchórzliwy, królewna bardzo samodzielna, a smok kocha owoce, warzywa i żółte landrynki produkowane w królestwie. Na zakończenie tradycyjnie dzieci mogły pobawić się w Kąciku Czytelniczym Kota Filemona.

 

WARSZTATY FILMOWE

12. 01. 2018 r.

Grupa III -  SMOKUSIE, udała się dziś na kolejne warsztaty filmowe do Centrum Młodzieżowego im. H. Jordana, przy u. Krupniczej. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW.  Bajka opowiada o rodzinie troli - stworków o puszystych, włochatych ogonkach, które zamieszkują Dolinę Muminków. Zbliża się wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki. Bajka okazała się sympatyczną opowieścią o sile przyjaźni i magii Świąt w pięknej zimowej scenerii dalekiej Północy.

 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

9. 01. 2018 r.

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitali artyści z teatru ART - RE. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. ZŁOTA RYBKA. Artyści przedstawili dzieciom teatralną adaptację bajki Braci Grimm z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami ( Rybaczka , Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa ). Historia zachłannej żony rybaka, uświadomiła małym widzom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku. Otrzymaliśmy dobrą przestrogę przed zachłannością. Była to doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu problemów biednego rybaka, pomagały mu zapamiętywać żądania żony oraz wzywać złotą rybkę.

PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZEŃ 2018 r. FILIA

GRUPA I:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

24. 01. 2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26. 01. 2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej

 

GRUPA II:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

23 .01. 2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26. 01. 2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej

 

GRUPA III:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

12. 01. 2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na film: „PIESKIE ŚWIĘTA”.

19.01.2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 10 al. 29 Listopada 59 .

25.01.2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26.01.2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na warsztaty konstrukcyjne.

 

grupa-i
grupa-ii
grupa-iii
grupa-iv
grupa-v
misie
jagodki
smokusie

Linki


× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.