Samorządowe Przedszkole nr 162 im. Wawelskiego Smoka

Samorządowe Przedszkole nr 162
ul. Kazimierza Odnowiciela 4
31-481 Kraków

tel: 12 411 04 08

Przedszkole budynek filii

UDZIAŁ W KONKURSIE

V między-przedszkolny konkurs piosenki przyrodniczej 

NASZA ZIEMIA

 

 19.04.2018 r.

 

                      Reprezentantka z grupy III – Ola A., wzięła udział w konkursie piosenki przyrodniczej. W Jej wykonaniu wysłuchaliśmy piosenki „Nasze uszy słyszą świat”. GRATULUJEMY.

UDZIAŁ W KONKURSIE

ZACZAROWANĄ DOROŻKĄ W ŚWIAT DOROTY GELLNER

 

17.04.2018 r.

 

                      Reprezentantki z grupy III – Nikola i Marta wzięły udział w konkursie recytatorskim. Dziewczynki recytowały „Czekoladki dla sąsiadki” – Nikola, „Śniadanko baranka” – Marta. Mimo tremy na scenie zaprezentowały się znakomicie. GRATULUJEMY.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W KLUBIE KUŹNIA

17. 04. 2018r.

Grupa III - SMOKUSIE ,  wzięła dziś udział w kolwjnych zajęciach edukacyjnych w klubie KUŹNIA. Przedszkolaki waięły udział w audycji muzycznej pt: ODCIENIE LUDZKIEGO GŁOSU.

Dzieci poznały różne rodzaje głosu ludzkiego:

  • głos biały - często wykorzystywany w folklorze
  • głos szkolony: np. sopran, bas,
  • śpiew z okolic mongolskich stepów - wielobrzmiący.

Podczs zajęć dzieci wysłuchały melodii z Kurpii i okolic Augustowa oraz arii Ave Maria a także arii Skołuby z opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki,  ilustrujących przykłady poszczególnych rodzajów głosów.

UDZIAŁ W KONKURSIE

 BAJKI WAM NIOSĘ, POSŁUCHAJCIE DZIECI

 

 

13.04.2018 r.

 

                      Reprezentanci z grupy III – Ola A., Ola K. i Mikołaj wzięli udział w pierwszej edycji konkursu ze znajomości bajek z różnych stron świata. Dzieci w przedszkolu zapoznały się  z nowymi bajkami, z których znajomości musiały się później wykazać. Ważnym czynnikiem była praca zespołowa - dzieci się wspierały, potrafiły współdziałać i dzięki temu osiągnęły dobry wynik. GRATULUJEMY.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

13. 04. 2018 r.

W dniu dzisiejszym grupy MISIE i JAGÓDKI udały się do biblioteki, by wziąć udział w zajęciach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Katarzyny Ziembickiej pt. PRZYGODY KRÓLEWNY FLORENTYNKI. Królewna Florentynka umie świetnie prychać i marszczyć nos. A jak się porządnie zdenerwuje, to tak tupie nogą, że aż lecą liście z drzew! Co tak denerwuje Florentynkę? A na przykład to, że nie może pomalować nieba na różowo, albo że mimo licznych starań nie potrafi zatrzymać jesieni. Królewnie przychodzą do głowy różne niezwykłe pomysły, które za wszelką cenę próbuje wcielić w życie. Chociaż często jej to nie wychodzi, uczy się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i praca oraz jak łatwo jest zamienić zwątpienie w optymizm, a nudę w wielką przygodę.

 

AKADEMIA FILMOWA

 

13.04.2018 r.

 

                       Grupa III -  SMOKUSIE, udała się dziś na kolejne warsztaty filmowe do Centrum Młodzieżowego im. H. Jordana, przy u. Krupniczej. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. PSZCZÓŁKA MAJA MIODOWE IGRZYSKA.

                             Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi!

Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w między łąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, ale jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę… Cesarzowa nie podejrzewa nawet na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.

Po obejrzeniu filmu odbyły się warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonały z papieroplastyki mieszkańców łąki.

WARSZTATY EDUKACYJNE W MUZEUM NARODOWYM

03. 04. 2018 r.

W dniu dzisiejszym grupa III SMOKUSIE , udała się na warsztaty edukacyjne do Muzeum Narodowego. Temat  zajęć: ŁĄKA W KOŚCIELE  - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ STANIAŁAWA WYSPIAŃSKIEGO. Zajęcia przybliżyły dzieciom postać artysty. Przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat jego twórczości. Szczególną uwagę zwrócono na motyw kwiatowy w dziełach St. Wyspiańskiego. Dzieci oglądały witraże, wyszukiwały i nazywały kwiaty na nich przedstawione. Na zakończenie odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci w zespolach tworzyły pastelami prace pt. KWIATOWA ŁĄKA.

 

06. 04. 2018 r.

Dzisiaj grupa II - JAGÓDKI udała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego, aby wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Tematem zajęć dla młodszych przedszkolaków było zapoznanie dzieci z witrażami autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. SŁOŃCEM MALOWANE WITRAŻE.

 

PLANOWANE AKTYWNOŚCI DZIECI W MIESIACU KWIETNIU

 

Grupa I:

13. 04. 2018 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

Grupa II:

06. 04. 2018 r. -  Warsztaty edukacyjne w Muzeum Narodowym pt. SŁOŃCEM MALOWANE WITRAŻE.

13. 04. 2018 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

Grupa III:

03.04.2018 r. Warsztaty w Muzeum Narodowym Al. 3 Maja 1 - ŁĄKA W KOŚCIELE - ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

13.04.2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na film: PSZCZÓŁKA MAJA – MIODOWE IGRZYSKA

17. 04. 2018 r. - Wyjazd do Klubu KUŹNIA na koncert z cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI – temat: ODCIENIE LUDZKIEGO GŁOSU

20.04.2018 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej  Bibliotece Publicznej Filia nr 10 al. 29 Listopada 59 .

 

 

 

 

 

 

 

ŻYCZENIA ŚWIATECZNE -  WIELKANOC 2018

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzicom: zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

 

23. 03. 2018 r.

 

Dziś grupa III - SMOKUSIE udał sie do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne czytanie dzieciom. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Katarzyny Ziemnickiej pt. WIELKA WYPRAWA PIRATA. Pirat Natalis żyje wraz z rodzicami i młodszą siostrą na statku na ciepłych morzach. Za przyjaciół ma morskie stworzenia, jego matka chrzestna jest ośmiornicą. Na co dzień, życie Nata wygląda podobnie do życia każdego dziecka w jego wieku. W rodzinie bohatera obowiązuje klasyczny podział obowiązków: tata jako pirat zdobywa pieniądze na życie, mama zaś zajmuje się statkiem oraz gotuje.  Czasem jednak, jak każdy pirat Nat i jego rodzina wyruszają w świat. Tata Natalisa od dawna marzy o odnalezieniu białego wieloryba, na którego grzbiecie jego ojciec narysował kiedyś mapę, któa prowadzi do skarbu. Marzenie to zamienia się w życiowy cel. Cała rodzina wyrusza więc na poszukiwanie wieloryba. Muszą drastycznie zmienić otoczenie, przenoszą się bowiem w obszar zimnych, arktycznych wód. Tak daleka podróż wymusza na Natalisie opuszczenie ukochanych przyjaciół, jednak jego sympatyczna natura będzie zjednywać mu dobre dusze, gdziekolwiek on nie zawita!

Dobro zawsze wraca, tak samo zresztą jak złe uczynki.
Nat chętnie pomaga słabszym i mniejszym. Zwierzęta, którym pomógł odwdzięczają mu się tym samym.
Czasami najpiękniejsze jest to, co nieodkryte.
Warto gonić za marzeniami, ale nie za wszelką cenę. Czasem okazuje się, że zupełnie nie były tego warte, że wydawały się piękniejsze, zanim je spełniliśmy.

POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

 

21. 03. 2018 r.

 

                  W tym roku , inaczej niż zwykle powitalismy kalendarzową wiosnę, nie wychodzac z przedszkola, a to ze wzgledu na niekorzysstne warunki atmosferyczne. Podczas zajęć na temat zwyczajów ludowych związanych z powitaniem wiosny dzieci poznały zwyczaj TOPIENIA MARZANNY oraz wykonały GAIK, symbolizujący wiosnę. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy piosenkach o tematyce wiosennej. W całym przedszkolu rozbrzmiewał wesoły śpiew dzieci wzywający wiosnę do rychłego przyjścia.

Kiedy wiosna przyjdzie do nas roześmiana i zielona,

razem z wiosną wszystkie dzieci  zaśpiewają tak:

Zielona trawa, zielony mech,

zielona żaba rech, rechu rech...

PRACOWNIA I MUZEUM WITRAŻU

16.03.2018 r.

 

                       Dzisiaj gr. III udała się na wycieczkę do Pracowni i Muzeum Witrażu na warsztaty: „Stań się” Wyspiańskim i zaprojektuj swój własny witraż!  , które mieszczą się w historycznej kamienicy z początku XX w. zbudowanej specjalnie dla potrzeb pracowni witraży. Wszystkie zachowane meble i wyposażenie są oryginalne. Szlak zwiedzania biegnie przez dwa piętra. Pracownia i Muzeum Witrażu kontynuuje tradycje Krakowskiego Zakładu Witrażów S.G. Żeleński, perły młodopolskiego dziedzictwa artystycznego. Jest to najstarsze nieprzerwanie działające tego typu miejsce w Polsce, a ponadto wciąż mieści się w tym samym budynku zbudowanym specjalnie na potrzeby Zakładu w 1902 roku. Mieliśmy  okazję nie tylko zwiedzić muzeum, ale także odkryć tajemnicę powstawania witraży. Dowiedzieliśmy się jakich narzędzi używa się podczas jego tworzenia. Dzieci zapoznały się z takimi pojęciami jak żywe muzeum, warsztat, witraż. Podczas zwiedzania obserwowały mistrzów witrażowych przy pracy. Po zwiedzaniu dzieci udały się na warsztaty. Samodzielnie wykonały swój pierwszy witraż.   To była niezapomniana wycieczka pozwalająca dzieciom zapoznać się z techniką witrażową.

ZAJECIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

 

16. 03. 2018 r.

           Dzisiaj grupy MISIE i JAGÓDKI udały się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Dzieci wysłuchały opowiadania Nelle Most pt. WSZYSTKO MOJE ! Czyli o tym, jak kruk zrozumial, że przyjaźń jest najważniejsza. Bohaterem jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Opowiadanie zawiera cenny morał, mały kruk m.in. uczy się, jak być najgrzeczniejszym zwierzątkiem w całym lesie, oraz poznaje wartość przyjaźni. Mały kruk byłby bardzo lubiany, gdyby nie kradł wszystkiego, co wpadnie mu w dziób. Dzięki chytrym sztuczkom zdobywa ulubione przedmioty przyjaciół, którzy próbują je przed nim ukryć. Lecz na małego kruka nie ma sposobu! Co się stanie, jak zdobędzie upragnione skarby? Przed sympatycznym urwisem lekcja o wartosci przyjaźni.

AKADEMIA FILMOWA

 

09.03.2018 r.

 

                  Grupa III -  SMOKUSIE, udała się dziś na kolejne warsztaty filmowe do Centrum Młodzieżowego im. H. Jordana, przy u. Krupniczej. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. DOM


                   Ekscentryczny przybysz z kosmosu, który doprowadza wszystkich do szału swym wiecznym optymizmem, musi uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczyną i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.

Kosmiczna i animowana komedia o przyjaźni i podróży. Przede wszystkim to historia o bohaterach, którzy nie pasują do swoich światów, ale dzięki rodzącej się przyjaźni odkrywają, czym są akceptacja i bycie sobą. - To film o przyjaźni, zderzeniu różnych kultur, zrozumieniu i poszanowaniu inności. Jak zwykle po obejrzeniu filmu odbyły się warsztaty plastyczne. Dzisiaj dzieci rozdmuchiwały kleks farby, który później dzięki  ich wyobraźni i kreatywności przeobrażał się w stworki z Kosmosu.

PLANOWANE AKTYWNŚCI DZIECI – MARZEC

 

GRUPA I:

16. 03. 2018 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

21. 03. 2018 r. - Powitanie WIOSNY

 

GRUPA II:

16. 03. 2018 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

21. 03. 2018 r. - Powitanie WIOSNY.

 

Grupa III:

09.03.2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na film: „DOM” .

16.03.2018 r.Pracownia i Muzeum Witrażu al. Krasińskiego 23 – temat: „Witrażowy kalejdoskop” .

21.03.2018 r. – Powitanie wiosny.

23.03.2018 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej  Bibliotece Publicznej Filia nr 10 al. 29 Listopada 59 .

 

BAL KARNAWAŁOWY

9. 02. 2018 r.

Dziś w przeszkolu wielki bal...

Wszystkie przedszkolaki, przebrane w stroje karnawałowe, bawiły się dzisiaj na dorocznym balu w przedszkolu. W tym roku nie zabrakło policjantów, księżniczek, minionków i innych bajkowych postaci, pojawił się nawet klucznik uzbrojony w niezliczoną ilość kluczy i kłódkę. Dzieci, pod wodzą wodzireja, doskonale się bawiły. Były więc wspólne pląsy w kole oraz tańce w parach z wybranym partnerem. Na pamiątkę tych uroczych chwil, dzieci pozowały panu fotografowi do indywidualnych i grupowych fotografii

KONCERT W KLUBIE KUŹNIA

6. 02. 2018 r.

Dzisiaj SMOKUSIE wybrały się na cykiczne spotkanie Z MUZYKĄ  PRZEZ WIEKI, do Klubu Kuźnia na oś. Złotego Wieku. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów opery Mikołaja Rymskiego- Korsakowa pt. ŚNIEŻYNKA. Dzieci poznały głosy operowe kobiece: sopran i mezzosopran oraz męskie: tenor i baryton. Libretto, opery Śnieżynka, opowiada o czasach przedchrześcijańskich, gdy ludzie wierzyli mocno w niezwykłe siły żywiołów. Tytułowa Śnieżynka jest córką Wiosny i Mrozu, z obawy przed zemstą za zabronioną miłość ojca - Mrozu do matki - Wiosny musi ukrywać się przed Słońcem. Przedszkolaki uległy niezwykłemu czarowi opery i z wielkim zainteresowaniem podziwiały śpiew artystów.

WYCIECZKA NA WYSTAWĘ SZOPEK KRAKOWSKICH

2. 02. 2018 r.

Grupa SMOKUSIE udała się dziś do Siedziby Bractwa Kurkowego przy ul. Lubicz 16. na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich, organizowaną przez  Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Dzieci poznały historię budowania szopek. Od XIX wieku rzemieślnicy z przedmieść Krakowa w okresie bożonarodzeniowym budowali szopki. Większe szopki pełniły funkcję przenośnych teatrzyków, które gościły  w różnych domach z wędrującymi kolędnikami. Obecnie ocenia się szopki według wieku wykonawców,  zastosowania elementów związanych z Krakowem oraz przedstawieniem postaci zwiazanych z Bożym Narodzeniem (anioły, diabeł, Święta Rodzina).

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

1. 02. 2018 r.

Dziś nasze przedszkole odwiedzili artyści teatru ART- RE. Przedstawienie CZERWONY KAPTUREK okazało się nowatorskim potraktowniem znanej dzieciom bajki. Przedszkolaki śledziły  przygody jakie przeżywała dziewczynka, zwana Czerwonym Kapturkiem, w drodze do domku babci, pomagając wychodzić jej z wielu opresji. Dzieci doskonale się bawiły podczas spektaklu i brały w nim czynny udział. Na zakończenie wszyscy wyciągnęli morał: nie wolno ufać nieznajomym, nie wolno z nimi rozmawiać, ponieważ nie każdy kto mówi że jest naszym przyjacielem rzeczywiście nim jest. Należy słuchać rodziców i nauczycieli, bo oni dbają o dobro dzieci najlepiej.

PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTY 2018 r.

GRUPA I:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY KAPTUREK.

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

23. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

GRUPA II:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY KAPTUREK

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

23. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

GRUPA III:

01. 02. 2018 r. - Teatrzyk w przedszkolu w wykonaniu artystów formacji ART - RE, pt. CZERWONY      KAPTUREK.

02. 02. 2018 r. - Wycieczka na Pokonkursową Wystawę Szopek Krakowskich Celestat - ul. Lubicz 16.

06. 02. 2018 r. - Wyjazd do Klubu KUŹNIA na koncert z cyklu Z MUZYKĄ PRZEZ WIEKI

09. 02. 2018 r. -  Zabawa karnawałowa.

16. 02. 2018 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

26. 01. 2018 r.

Dzisiaj młodsze przedszkolaki udały się do biblioteki, aby wziąć udział w kolejnych zajęciach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Pani Ula przeczytała dziś dwie bajeczki Marcina Mortki: - TAPPI I WSPANIAŁA PRZYJAŹŃ i CHICHOTEK I PRZYGODA Z KSIĄŻKAMI. Opowiadania pełne są dobrych emocji, podpowiadają dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła.   Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i źli bohaterowie, dobro zwycięża zło, silniejsi i odważniejsi pomagają bronić słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W CENTRUM KULTURY

26. 01. 2018 r.

SMOKUSIE wzięły dziś udział w zajęciach architektonicznych w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ul. Krupniczej. Podczas zajęć przedszkolaki poznały wiele nowych dla nich terminów architektonicznych takich jak: detal architektoniczny, attyka, pilaster, gzyms, esownica, maszkaron itd. Dzieci oglądały przeźrocza z różnymi rodzajami budynków- użytkowe, sakralne, zabytkowe. Na koniec dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej pt. Gmach muzeum zabawek oraz wykonały pracę przestrzenną   - kołatkę do drzwi.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W tym tygodniu zaprosiliśmy do przedszkola nasze KOCHANE BABCIE i UKOCHANYCH DZIADKÓW. W poszczególnych grupach dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny.

22. 01. 2018 r. - grupa JAGÓDKI bawiła się wraz z Babciami i Dziadkami na BALU POD CHOINKĄ.

24. 01. 2018 r. - grupa MISIE zaprosiła na ZIMOWE ŚPIEWANIE.

25. 01. 2018 r. - grupa SMOKUSIE zaprezentowała swoim dostojnym Gościom tradycyjne JASEŁKA.

Zaproszeni Goście licznie przybyli do przedszkola, aby podziwiać swoje wnuki w akcji. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze, dedykując je swoim ukochanym Babciom i Dziadkom, których następnie obdarowały własnoręcznie wykonanymi upominkami.

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

19. 01. 2018 r.

Dziś grupa SMOKUSIE udała się do biblioteki, gdzie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Dzieci wysłuchały książki Ł. Olszackiego pt. BAJKA O TYM JAK BŁĘDNY RYCERZ NIE URATOWAŁ KRÓLEWNY, A SMOK PRZESZEDŁ NA WEGETARIANIZM. Autor książki łamie stereotypy bohaterów bajek - rycerz jest tchórzliwy, królewna bardzo samodzielna, a smok kocha owoce, warzywa i żółte landrynki produkowane w królestwie. Na zakończenie tradycyjnie dzieci mogły pobawić się w Kąciku Czytelniczym Kota Filemona.

 

WARSZTATY FILMOWE

12. 01. 2018 r.

Grupa III -  SMOKUSIE, udała się dziś na kolejne warsztaty filmowe do Centrum Młodzieżowego im. H. Jordana, przy u. Krupniczej. Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. MAGICZNA ZIMA MUMINKÓW.  Bajka opowiada o rodzinie troli - stworków o puszystych, włochatych ogonkach, które zamieszkują Dolinę Muminków. Zbliża się wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki. Bajka okazała się sympatyczną opowieścią o sile przyjaźni i magii Świąt w pięknej zimowej scenerii dalekiej Północy.

 

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

9. 01. 2018 r.

Dzisiaj do naszego przedszkola zawitali artyści z teatru ART - RE. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. ZŁOTA RYBKA. Artyści przedstawili dzieciom teatralną adaptację bajki Braci Grimm z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami ( Rybaczka , Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa ). Historia zachłannej żony rybaka, uświadomiła małym widzom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku. Otrzymaliśmy dobrą przestrogę przed zachłannością. Była to doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu problemów biednego rybaka, pomagały mu zapamiętywać żądania żony oraz wzywać złotą rybkę.

PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZEŃ 2018 r. FILIA

GRUPA I:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

24. 01. 2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26. 01. 2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej

 

GRUPA II:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

23 .01. 2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26. 01. 2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej

 

GRUPA III:

9. 01. 2018 r. – Teatrzyk w wykonaniu aktorów ART - RE „ ZŁOTA RYBKA”.

12. 01. 2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na film: „PIESKIE ŚWIĘTA”.

19.01.2018 r. - Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 10 al. 29 Listopada 59 .

25.01.2018 r. – Spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

26.01.2018 r. – Wyjazd do Centrum Młodzieżowego im. Dr Henryka Jordana ul. Krupnicza 38 na warsztaty konstrukcyjne.

 

grupa-i
grupa-ii
grupa-iii
grupa-iv
grupa-v
misie
jagodki
smokusie

Linki


× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.