smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
ALE CYRKI -TEATRZYK DLA DZIECI Drukuj E-mail

18. 01. 2017 r.

Do naszego przedszkola przybył krakowski teatr SZCZĘŚCIE ze spektaklem pt. ALE CYRKI. Przedstawienie okazało się niezwykle wciągające. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, biorąc czynny udział w spektaklu. Klaun Feliks uczył przedszkolaków różnych sztuczek cyrkowych, zaznaczając za każdym razem że uczył ich się już dawno, więc niezbyt dobrze je pamięta. Było więc dużo śmiechu i radości. Klaun ciągle popełniał jakieś gafy, zdradzając przy tym tajemnice sztuczek, które właśnie prezentował. Przedszkolaki doskonale się bawiły i po zakończeniu przedstawienia już z niecierpliwością czekają na nowe spotkania z teatrem.


 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

13. 01. 2017 r.

Grupa Starszaków udała się na wycieczkę do CENTRUM MŁODZIEŻY przy ul Kijowskiej do kina PARADOX  na film  pt. ERNEST I CELESTYNA

Adaptacja książki Gabrielle Vincent. Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni. Ta dwójka samotników będzie się nawzajem wspierać, a ich przyjaźń zmieni porządek świata.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-18.01.2017r. -Dzień Babci i Dziadka godz. 15:00

-Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"


GRUPA II

-12.01.2017r. Wyjście do Biblioteki Publicznej - zajęcia edukacyjne

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. ,,Dzień Babci i Dziadka"- przedstawienie rodziców i dzieci, godz. 16:00

 

GRUPA III

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka, godz. 14:45

-24.01.2017r. Klub Kuźnia- ,,Karnawał z rodziną Straussów" z cyklu ,,Z muzyką przez wieki"


GRUPA IV

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka, godz. 15:30

 

GRUPA V

-11.01.2017r. Udział w przeglądzie Jasełkowym organizowanym przez MDK w Krakowie

-16.01.2017r. Wyjazd do pizzerii- Restauracja Magillo w Kraków-Bieżanów

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-Dzień Babci i Dziadka, godz. 15:30

-24.01.2017r. Klub Kuźnia- ,,Karnawał z rodziną Straussów" z cyklu ,,Z muzyką przez wieki"

 
Życzenia świąteczne Drukuj E-mail


,,Święta to wyjątkowy czas, kiedy możemy powiedzieć innym, jak bardzo są oni dla nas ważni".

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wiele miłości, zdrowia, ciepłej rodzinnej atmosfery, pociechy z dzieci oraz wielu sukcesów życiowych. Niech te święta bedą wyjątkowe, spędzone w gronie najbliżyszch, w gronie rodziny.

Dyrekcja i nauczyciele

 

 

 
Uroczysta Wigilia w przedszkolu - 23.12.16r. Drukuj E-mail

W piątek 23 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia w przedszkolu. Każdy odświętnie ubrany i z uśmiechem na twarzy oczekiwał, kiedy wybije godzina 12. Na początku Pani Dyrektor złożyła każdej z grup życzenia świąteczne a następnie każda z grup połamała się opłatkiem. Po skończeniu dzieci zasiadły do wigilijnego stołu. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej zupy grzybowej oraz ryby. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy tradycyjne polskie kolędy:)

 
Warsztaty świecowe - 16.12.16r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 16 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty świecowe, w których wzięły udział grupy III, IV i V. Dzieci samodzielnie dobierały kolorowe dodatki, umieszczały je w szklanych pojemnikach, dodawały wybrane przez siebie pachnące aromaty. Po stworzeniu własnej kompozycji pani zalewała dodatki gorącą parafiną i pięknie pakowała wykonane świece. Dzieci po warsztatach zabrały do domu własnoręcznie wykonane świece by móc pochwalić się najbliższym:)

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej gr.III - 15.12.16r. Drukuj E-mail

Dnia 15 grudnia 2016 roku dzieci z grupy III udały się do Biblioteki Publicznej na warsztaty zimowo-świąteczne. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom różne ciekawe historie związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec przedszkolaki wykonały bałwanka z papieru kolorowego i cekinów.

 
Świąteczne spotkanie z rodzicami Drukuj E-mail

W środę 14 grudnia i w piątek 16 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci specjalnie na tą okazję przygotowały specjalny repertuar wzbogacony w liczne pastorałki i kolędy. Grupa III przygotowała występ pt. ,,Postacie z bajek u Pana Jezuska". Do betlejemskiej szopki przychodzili i składali dary różni bohaterowie  z dziecięcych bajek: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Jaś i Małgosia, Smerfy, Calineczka, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek oraz Kopciuszek. Maryja i Józef serdecznie wszystkich witali. Dzieci śpiewały świąteczne piosenki, zatańczyły taniec zimowy. Grupa V przeniosła rodziców aż do czasów narodzenia Bożej Dzieciny, przedstawiając jej historię.  Wśród postaci nie mogło zabraknąć Aniołów zwiastujących radosną nowinę, pasterzy pilnujących stada owiec oraz Trzech Króli z darami.  Rodzice nagrodzili wszystkie występy gromkimi brawami, którym nie było końca. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy znane kolędy.

 
Kino Kijów ,,Jaś i Małgosia" - 13.12.16r. Drukuj E-mail

We wtorek tj. 13 grudnia grupy III, IV i V wyruszyły do Kina Kijów na spektakl ,,Jaś i Małgosia". Kiedy każdy z nas zasiadł wygodnie w fotelu rozpoczęło się tak długo wyczekiwane przedstawienie. Historia opowiadała o rodzeństwu Jasiu i Małgosi, którzy podstępem złej macochy zostali wysłani do lasu po jagody. W czasie wyprawy musieli się zmierzyć z licznymi niebezpieczeństwami, które czyhają na dzieci z daleka od domu a zwłaszcza z podstępną Babą Jagą. Na szczęście dzięki roztropnej Małgosi i pomocy dobrego duszka lasu, wszystko jak na bajkę przystało kończy się dobrze. Baba Jaga została zamknięta w piecu a dzieci szczęśliwe wróciły do kochającego taty. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, które przez ani chwilę nie odrywały oczu od sceny a piękne kostiumy i aranżacja muzyczna na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Wyjście do Biblioteki- grupa V, 08.12.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 8 grudnia dzieci z grupy V wzięły udział w spotkaniu w Bibliotece Publicznej przy ul. Dobrego Pasterza 100. Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z odnowionymi wnętrzami tutejszej biblioteki, przybliżona Im została funkcja publiczna jaką pełni biblioteka. Przedszkolaki zostały zachęcone do czynnego uczestnictwa w procesie czytania. Następnie dzieci wysłuchały czytanych przez panią bibliotekarkę bajek: ,,Wilk ma katar", ,,Muszka". Bajka pt. ,,Muszka" była dodatkowo wzbogacona przepięknymi ilustracjami pochodzącymi z ,,magicznego pudełka" co dodatkowo uatrakcyjniło czas jej słuchania. Dodatkowo przed wyjściem z biblioteki wypożyczyliśmy sobie do przedszkola książeczkę, którą czytaliśmy popoludniami w sali.

 

 
Warsztaty na Wawelu Drukuj E-mail

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnej wycieczce autokarowej na Wawel. Przedszkolaki z przewodnikiem nie tylko zwiedzały wawelskie wzgórza ale również poznały najsłynniejsze legendy oraz obiekty znajdujące się na zamku. W programie wycieczki były też przewidziane warsztaty plastyczne, które odbyły się dopiero w przedszkolu, ponieważ dzieci były tak zainteresowane tym co opowiada przewodnik, iż brakło nam czasu na zajęcia:) Czekamy na kolejne odsłony Zamku Wawelskiego:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU(FILIA) Drukuj E-mail

 

 

GRUPA I

24. 01. 2017 r. - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

27. 01. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze KOSMOS

20. 01. 2017 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

GRUPA II

13. 01. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece

26. 01. 2017 r. – Dzień Babci i Dzień Dziadka

27. 01. 2017 r. – Zajęcia przyrodnicze KOSMOS

 

GRUPA III

13. 01. 2017 r. – Kino PARADOX – akademia filmowa ERNEST I CELESTYNA

20. 01. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece

26. 01. 2017 r. – Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

27. 01. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze KOSMOS

 

 
WIGILIA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

22.12.2016 r.

„Wieczór iskrami rozbłyska
W sercach nadzieja się budzi

W szopce z dzieciątkiem kołyska
Jest wybawieniem dla ludzi
Śnieg skrzypi pod butami
Wirują śnieżne anioły
Na stole barszczyk z uszkami
A wokół zapach jemioły”

W piątek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu wspólna Wigilia dzieci z wszystkich oddziałów oraz personelu. W dużym kręgu tworząc wspólnotę przypomnieliśmy sobie wiersz  "Podzielić się opłatkiem", następnie przyjęliśmy życzenia od Pani Dyrektor, podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu  było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ORAZ ICH RODZICOM

ŻYCZYMY PRAWDZIWIE RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017!

 

 

 

 

 

 

 

 
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj E-mail

 

 

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zapraszamy do przedszkola Rodziców, aby wspólnie przeżywać radosny okres oczekiwania na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

 

Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,

Bo narodzenia czas wypełnił dni.

Tam, gdzie stajenka razem z bydlątkami

Leży Dzieciąteczko i na sianku śpi.

Świat na to czekał wiele już lat

I narodzenia dziś wita czas…

Słowa tej pastorałki rozbrzmiewały we wszystkich grupach, podczas spotkań z Rodzicami.

 

14. 12. 2016 r. swoich Rodziców gościły średniaki - JAGÓDKI. Owocem ich wspólnych działań są piękne bombki na choinkę, które dzieci zabrały na pamiątkę do swoich domów. Podczas spotkania Panie Danusia i Renatka zorganizowały Quiz Wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Rodzice wykazali się swoją wiedzą na temat zwyczajów i tradycji związanych z wieczerzą wigilijną. Czas upłynął szybko wśród śpiewu kolęd i pastorałek oraz ogólnej radości. Na koniec wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia świąteczne.

 

15. 12. 2016r. – to dzień spotkania w grupie III. SMOKUSIE śpiewały najgłośniej ze wszystkich grup i pewnie równie dobrze się przy tym bawiły. Panie Małgosia i Renatka zaprezentowały BAJKĘ O CHOINKACH w formie teatrzyku sylwetowego, a następnie uczestnicy wykonali w zespołach przepiękne choinki. Prace, które powstały świadczą o dużej wyobraźni i umiejętności współpracy w zespole ich twórców. Również tu nie zabrakło wielu ciepłych słów i gestów, dzięki którym czujemy radość z oczekiwania na świąteczne dni.

 

16. 12. 2016 r. – dziś grupa MISIÓW pracowała z Rodzicami nad wykonaniem najpiękniejszych bombek. Powstały one w ścisłej współpracy dziecka ze swoim Rodzicem. Maluszki śpiewały piosenki o choince, pastorałki i kolędy. Były też życzenia, a Pani Marysia przeczytała LEGENDĘ O CHOINCE. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki na święta. Życzenia świąteczne uwieńczyły to spotkanie, pozostawiając wszystkich w radosnej atmosferze oczekiwania na zabłyśnięcie, tej pierwszej, najbardziej wypatrywanej przez dzieci gwiazdki.

 

 

 
WYCIECZKA DO CENTRUM STOMATOLOGII Drukuj E-mail

 

 

9.12.2016 r.

Dzieci zostały zaproszone do Centrum Stomatologicznego SWISSDENT, w którym uczyły się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, poznały sprzęt oraz etapy wizyty stomatologicznej. Pani dentystka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała używany sprzęt stomatologiczny, odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania.

Aktywność badawcza rozpoczęła się od oglądania gipsowych odcisków uzębienia, porównywania ich z uzębieniem dzieci, liczeniem zębów. Dzieci poznały preparaty i przyrządy służące higienie jamy ustnej. Na modelu szczęki uczyły się higieny jamy ustnej. Wykonując doświadczenie z pastą z fluorem i jajkiem, dzieci poznały wpływ fluoru na zęby. Odwiedziły gabinet dentystyczny, w którym pani stomatolog wykonała dzieciom przegląd zębów.

Na zakończenie dzieci opowiadały czego dowiedziały się o zębach, wykonały model zęba zdrowego, z próchnicą i wyleczonego, dobierały produkty zdrowe dla zębów, wykonały wydzierankę pt. „Zdrowy ząb”. Każde dziecko otrzymało w prezencie lusterko, dzięki któremu łatwiej będzie  dbać o zęby.

 

 
Warsztaty w Ikea gr. II - 08.12.2016r. Drukuj E-mail

08.12.2016 r. dzieci z II grupy uczestniczyły w ,,Ekolekcjach'' na temat smogu - gdzie dowiedziały się jak powstaje i jak można mu zapobiec.
W drugiej części spotkania przedszkolaki z pozornie bezużytecznych przedmiotów ( pudeł, wykałaczek, kubeczków itd.) skonstruowały renifery.

Po zajęciach dzieci miały czas na szaleństwa w Smalandi ( krainie zabaw).


 
Odwiedziny Św. Mikołaja - 06.12.2016r. Drukuj E-mail

,,Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta
Teraz wszystkie dzieci marzą tylko prezentach
Sanie Mikołaja dzwonią dzwoneczkami
Święty Mikołaju, bądź już wreszcie tutaj z nami"

Słowami tej piosenki został powitany tak długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowały dla tak zacnego gościa nie tylko piosenki ale również tańce oraz pamiątkowe rysunki. Po występie każdej z grup Mikołaj obdarował dzieci słodkimi prezentami. Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna z przybyłym gościem:) Dzieci z uśmiechami na twarzach i paczkami pełnymi łakoci wróciły do swoich sal:) Mamy nadzieję, że za rok również odwiedzi nas Św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami:)
 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

6. 12. 2016 r.

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.

Słowami tej piosenki dzieci powitały dziś w przedszkolu Mikołaja, który jak co roku przybył obdarować prezentami wszystkie przedszkolaki. Już od rana panowała w przedszkolu radosna atmosfera oczekiwania . Pani Małgosia witała wszystkich w stroju elfa - pomocnika św. Mikołaja. Czekając na przybycie dzisiejszego gościa obejrzeliśmy bajkę pt. Rudolf, by jak najlepiej wczuć się w atmosferę tych magicznych przeżyć. Dzieci zaśpiewały piosenki, przygotowane z tej okazji w poszczególnych grupach. Mikołaj był zachwycony, po upewnieniu się, że wszystkie dzieci przez cały rok były grzeczne, wręczył im prezenty. To piękne spotkanie zostało uwiecznione przez pana fotografa, a dzieci znów przez cały rok, marzyć będą o spotkaniu ze świętym Mikołajem.

 

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

2. 12. 2016 r.

GADY, to temat dzisiejszych warsztatów przyrodniczych. Dowiedzieliśmy się, że gady, to nie tylko węże. Do gadów należą: jaszczurki, żółwie, krokodyle i węże. Poznaliśmy ich zwyczaje żywieniowe oraz miejsca zamieszkiwania. Dzięki ciekawej formie prowadzenia zajęć,  dzieci przez cały czas ich trwania były zaciekawione i z entuzjazmem odpowiadały na zadawane pytania. Przedszkolaki obserwowały przywiezioną przez prowadzących prawdziwą, żywą jaszczurkę - gekona tygrysiego. Poznaliśmy nieznany dla nas kawałeczek świata przyrody, dowiedzieliśmy się, jak rozpoznać, żyjącą w naszym kraju, jadowitą żmiję. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci naklejki UWAŻNEGO SŁUCHACZA.

 


 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU GRUDNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-06.12.2016r. Odwiedziny Św. Mikołaja

-16.12.2016r. Świąteczne spotkanie z rodzicami, godz. 15:00

-23.12.2016r. Uroczysta Wigilia

 

GRUPA II

-01.12.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej

-06.12.2016r. Odwiedziny Św. Mikołaja

-08.12.2016r. Zajęcia edukacyjne w IKEA

-16.12.2016r. Spotkanie z rodzicami - wspólne dekorowanie świątecznych pierników

-23.12.2016r. Uroczysta Wigilia

 

GRUPA III

-06.12.2016r. Odwiedziny Św. Mikołaja

-07.12.2016r. Warsztaty na Wawelu

-13.12.2016r. Kino Kijów ,,Jaś i Małgosia"

-14.12.2016r. Występ świąteczny dla rodziców, godz. 15:00

-15.12.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej - warsztaty świąteczne

-16.12.2016r. Warsztaty świecowe organizowane przez animatorów ,,Mądra sowa"

-23.12.2016r. Uroczysta Wigilia


GRUPA IV

-06.12.2016r. Odwiedziny Św. Mikołaja

-07.12.2016r. Warsztaty na Wawelu

-13.12.2016r. Kino Kijów ,,Jaś i Małgosia"

-14.12.2016r. Występ świąteczny dla rodziców, godz. 15:45

-23.12.2016r. Uroczysta Wigilia


GRUPA V

-06.12.2016r. Odwiedziny Św. Mikołaja

-07.12.2016r. Warsztaty na Wawelu

-08.12.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej

-13.12.2016r. Kino Kijów ,,Jaś i Małgosia"

-16.12.2016r. Jasełka dla rodziców, godz. 16:00

-Warsztaty świecowe organizowane przez animatorów ,,Mądra sowa"

-23.12.2016r. Uroczysta Wigilia

 
Zabawa Andrzejkowa - 30.11.16r. Drukuj E-mail

W środę w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu, dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzą na temat zwyczaju obchodu tego święta. Następnie rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził Pan Daniel. Nie zabrakło znanych i lubianych dzieciom tańców, zabaw w kole oraz ćwiczeń gimnastycznych. Po zabawie każda z grup udała się do swojej sali, gdzie odbyły się wróżby przepowiadające przyszłość:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU GRUDNIU (FILIA) Drukuj E-mail

 

GRUPA I

 

 • · 2. 12. 2016 r. – zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

 • · 2. 12. 2016 r. – warsztaty przyrodnicze, temat: Gady


 • · 6. 12. 2016 r. – wizyta św. Mikołaja w przedszkolu.

 

 • · 13. 12. 2016 r. – teatr SZCZĘŚCIE spektakl pt.: ALE CYRK.


 • · 16. 12. 2016 r. – świąteczne spotkanie z rodzicami : warsztaty plastyczne oraz wspólne kolędowanie.
 • · 21. 12. 2016 r. - Wigilia w przedszkolu.

 

GRUPA II

 

 • 2. 12. 2016 r. – zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

 • · 2. 12. 2016 r. – warsztaty przyrodnicze, temat: Gady


 • 6. 12. 2016 r. – wizyta św. Mikołaja w przedszkolu.

 

 • 9. 12. 2016 r. - wizyta w Centrum Stomatologii SWISSDENT
 • 13. 12. 2016 r. - teatrzyk dla dzieci: ALE CYRK
 • · 16. 12. 2016 r. – świąteczne spotkanie z rodzicami : warsztaty plastyczne oraz wspólne kolędowanie.

 

 • · 21. 12. 2016 r. - Wigilia w przedszkolu.

 

 

GRUPA III

 

 • · 2. 12. 2016 r. – zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

 • · 2. 12. 2016 r. – warsztaty przyrodnicze, temat: Gady

 

 • · 6. 12. 2016 r. – wizyta św. Mikołaja w przedszkolu.

 

 • 9. 12. 2016 r. - wizyta w Centrum Stomatologii SWISSDENT

 

 • · 13. 12. 2016 r. – teatr SZCZĘŚCIE spektakl pt.: ALE CYRK.

 

 • · 16. 12. 2016 r. – świąteczne spotkanie z rodzicami : warsztaty plastyczne oraz wspólne kolędowanie.

 

 • · 21. 12. 2016 r. - Wigilia w przedszkolu.

 

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Drukuj E-mail

25. 11. 2016 r.

Miś ma uszy do targania po to misiem jest,

żeby było kogo kochać kiedy pada deszcz.

Dzisiaj przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione maskotki - pluszowe misie. W poszczególnych grupach wiekowych dzieci przedstawiły kolegom swoje misie. Były więc pląsy z misiami przy muzyce, zabawy z elementami dramy i gry zręcznościowe. Na koniec dnia wszystkie misie ze swoimi właścicielami wzięły udział w zabawie integracyjnej pod kierunkiem Pani Renatki w sali SMOKUSIÓW.


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

25. 11. 2016 r.

Dzisiejsze zajęcia biblioteczne, z powodu dużego zanieczyszczenia powietrza w Krakowie, odbyły się w przedszkolu, a nie jak zazwyczaj w bibliotece. Pani Małgosia przyszła do dzieci z książką Barbary Gawryluk pt. BAZYLIA. Historia opowiedziana w książce została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Przygoda, którą przeżyła papuga o imieniu Bazylia, jest dowodem na wielka siłę radia . Szybka informacja i współdziałanie wrażliwych i dobrych ludzi, pozwoliły uratować życie papugi , a równocześnie pomóc jej właścicielce odnaleźć swoja ulubienicę. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno przechodzić obojętnie obok ludzi lub zwierząt potrzebujących pomocy.

 

 
Warsztaty w Muzem na Wawelu- 25.11.16r. Drukuj E-mail

W piątek 25 listopada grupa III, IV i V udały się autokarem na Wawel, by uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez tamtejsze Muzeum.
Grupa III wzięła udział w zajęciach pt. ,,Legendy wawelskie" podczas których dzieci poznały dzieje Wawelu. Nie zabrakło legend m.in.: ,,O królu Kraku i królewnie Wandzie", ,,O smoku wawelskim", ,,O dzwonie Zygmunta" i wielu innych.
Grupa IV na zajęciach ,,Damy i rycerze" poznała drogę do godności rycerskiej. Przedszkolaki poznały obowiązki rycerza względem króla jak i państwa. Podczas zwiedzania wystaw muzealnych szczególną uwagę zwrócono na uzbrojenie oraz formy walki podczas turniejów rycerskich jak i na polu bitwy. Przedstawiona została także postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza. Na zakończenie grupa III zobaczyła pokaz miecza i przyłbicy. 
Grupa V podczas warsztatów poznała dzieje muzyki, ze szczególnym uwzgędnieniem życia muzycznego na królewskim dworze. W trakcie zwiedzania komnat zamkowych przedszkolaki odszukiwały postaci muzyków oraz instrumentów. Poznały nazwy instrumentów oraz dowiedziały się, w jaki sposób wydobywano z nich dźwięk. Na zakończenie dzieci zatańczyły taniec dworski.

Czekamy na kolejne warsztaty, które już 7 grudnia:)


 
GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA Drukuj E-mail

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, nasze przedszkole bierze udział w akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA. Prosimy Rodziców dzieci z wszystkich grup wiekowych o przynoszenie do przedszkola karmy dla psów i kotów. Zebrane dary zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie.

 

 
Wyniki konkursu recytatorskiego ,,Zwierzyniec" Drukuj E-mail

Z ogromną radością chcemy ponformować, iż dwoje reprezentantów naszego przedszkola otrzymało nagrody w konkursie recytatorskim ,,Zwierzyniec" zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Franciszek Jakubowski z grupy III prezentując wiersz ,,Chory Kotek" Stanisława Jachowicza otrzymał III miejsce w kategorii 3-4 lata oraz Franciszek Zapał z grupy III wykonując utwór ,,Słoń Trąbalski" Juliana Tuwima również uzyskał III miejsce w kategorii 5-6 lat.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów:)

 

 

 
Zajęcia- Mała Hala Tauron Arena- gr V, 21.11.16r. Drukuj E-mail

,,W zdrowym ciele, zdrowy duch"- z takim hasłem rozpoczął się nowy tydzień w grupie V. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki udały się na Małą Halę Tauron Areny by móc uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ,,Akademia Przedszkolaka". Na miejscu czekało na nas wiele sportowych atrakcji. Dzieci bawiły się w murarza, podczas którego ćwiczyły uniki i szybkość, następnie idąc po linii ćwiczyły koordynacje ruchową. Po dotarciu do wyznaczonego przez instruktora celu przedszkolaki zostały podzielone na 3 grupy i nadszedł czas na rywalizację. Zadaniem dzieci było jak najszybsze pokonanie toru przeszkód i powrót do miejsca startu. Wygrywała ta drużyna, która zrobiła to najszybciej. Po wyścigach nadszedł czas na zabawy z piłką - kozłowanie, podrzucanie i i łapanie piłki oraz rzuty do celu. Na zakończenie przedszkolaki przeciągały linę. Dzieci zachwycone zajęciami z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola :)

Dziękujemy za tak cudowne zajęcia i czekamy na kolejne :)

 

 
,,Pyza na polskich dróżkach"- Teatr Ludowy- 18.11.16r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 18 listopada dzieci z grup: II,III,IV i V wyruszyły na kolejną odsłonę teatralną, którą tym razem stała się ,,Pyza na polskich dróżkach". Historia opowiada o Pyzie,która uciekła ze stolicy kraju chcąc zwiedzić i poznać najdalsze zakamarki Polski. W trakcie swej wędrówki odwiedza m.in Pomorze- Gdańsk i Szczecin, zwiedza Warmię i Mazury, Śląsk, Tatry a na samym końcu dociera do Krakowa, gdzie pozostaje na zawsze. Dzięki jej fascynującym przygodom przedszkolaki mogły zobaczyć piękno polskiego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, obyczaje, sztukę ludową. Widowisko, które zostało oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody.

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL