smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA Drukuj E-mail

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRAKOWIE składa podziękowania wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom oraz Nauczycielom za udział w akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA. Otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA w  podziękowaniu za przekazane dary. Dowiedzieliśmy się, że duże zaangażowanie szkół i przedszkoli zaowocowało zgromadzeniem zapasów,  których ilość pozwala na zabezpieczenie karmy dla zwierząt na cały nadchodzący rok.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU (FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

 

GRUPA II

4. 04. 2017 r. - Warsztaty z etyki.

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

25. 04. 2017 r. - Wycieczka do Muzeum KRZYSZTOFORY.


GRUPA III

4. 04. 2017 r. - Warsztaty z etyki.

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

21. 04. 2017 r.- Akademia filmowa: BOLERINA

 
SPEKTAKL TEATRALNY - STRAŻNICY ZACZAROWANEJ KSIĘGI Drukuj E-mail

29.03.2017 r.

Dzieci z grupy III udały się dzisiaj do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na dynamiczny i pełen humoru spektakl, który przeniósł widzów w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory. Tu historia spotykała się z legendą, wartka akcja z fantazją, a wszystko przyprawione było dobrym żartem. Znakomity scenariusz, brawurowa gra aktorów i bajkowa scenografia to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Bohaterowie przedstawienia - Krzysztoforek i Dorotka – opowiedzieli historię tajemniczej księgi, która przeniosła ich do czasów średniowiecznego Krakowa i sprawiła, że wspólnie z dziećmi przeżyli wspaniałą przygodę…

 

 
Powitanie Wiosny - 21.03.17r. Drukuj E-mail

Pierwszy Dzień Wiosny dzieci z naszego przedszkola powitały tańcem i piosenką. Grupy strasze: III, IV i V przygotowały uroczysty program podczas którego śpiewały piosenki o wiośnie, deklamowały wiersze oraz przedstawiały inscenizacje wiosenne. Grupy młodsze: I i II również dołączyły do występów śpiewając piosenki i bawiąc się wspólnie ze starszakami przy muzyce.

 
Zajęcia profilaktyczno-higieniczne jamy ustnej, gr III Drukuj E-mail

We wtorek 7 marca w grupie III odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w ramach profilaktyki jamy ustnej (dbałość o zęby). Podczas spotkania z higienistką stomatologiczną - mamą Kasi S. dzieci oglądały plansze edukacyjne, zobaczyły jak wygląda budowa zęba, jamy ustnej. Pani zademostrowała przedszkolakom jak prawidłowo powinno wyglądać czyszczenie ząbków przy użyciu pasty i szczoteczki. Dzieci rozwiązywały edukacyjne labirynty, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały specjalne przygotowane na spotkanie kolorowanki.

Dziękujemy mamie Kasi za poświęcony czas i tak cenne dla dzieci wskazówki.


 
Zajęcia edukacyjne w Bibliotece, gr III Drukuj E-mail

W czwartek 2 marca grupa III udała się do Biblioteki Publicznej na kolejne zajęcia biblioteczne. Tym razem były to warsztaty ekologiczne ,,EKO-PAKA" - cykl zajęć realizowanych ze środków unijnych. W miesiącu marcu tematami warsztatów bedą:
-segregowanie śmieci, recykling,
-sprzątanie ziemi,
-wszystko o tworzywasz sztucznych.
W miesiącu kwietniu:
-wszystko o drzewie,
W maju:
-wszystko o metalu.
Podczas zajęć bibliotecznych dzieci rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze, poszerzają swoją wiedzę na dane tematy oraz rozwijają myślenie. Czekamy na kolejne zajęcia.


 
Spotkanie w Bibliotece, gr IV - 16.03.17r. Drukuj E-mail

16.03 dzieci z grupy IV uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym pt. ,,Emocje - czy strach ma wielkie oczy?" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania prowadzący zaprezentowali dzieciom kilka historyjek o ,,potworach", które miały rozmaite humory i nawyki, co stało się inspiracją do rozmowy o emocjach
i lękach dziecięcych. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej techniką ,,mokre w mokre" na temat ,,Potwór z mojej wyobraźni". Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne, otwarte na propozycje prowadzących a ,,potwory" okazały się nie takie straszne:)

 
,,Pod niebem Paryża" - Klub ,,Kuźnia"- 14.03.17r. Drukuj E-mail

,,Pod niebem Paryża"- taki tytuł nosiło kolejne spotkanie w Klubie ,,Kuźnia" ze współpracy z Filharmonią Krakowską w kórym wzięła udział grupa III i V. Podczas koncertu przedszkolaki mogły usłyszeć znane i cenione walczyki francuskie i piosenki. Przedszkolaki pełne podziwu dla artystów w ciszy i skupieniu słuchały wszystkich utworów z uśmiechami na twarzy:) Przed nami 2 ostatnie spotkania - kolejne 4 kwietnia:)

 
Warsztaty w Pizzerii Dominium- 13,14,28.03.17r. Drukuj E-mail

W dniach 13,14 i 28 marca grupa I, II i III wzięły udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Pizzerię ,,Dominium" w czasie których dzieci samodzielnie pod okiem szefa kuchni przygotowywały wybraną przez siebie pizzę. Na początku poznały historię pizzy, rodzaje ciast, dodatki oraz nazwy pizzy. W czasie warsztatów przedszkolaki poznały kolejne etapy powstawania pizzy, mieszały składniki, dekorowały pizzę. Kiedy została już upieczona, każdy mógł skosztować własnoręcznie wykonanego kawałka wraz z soczkiem:) Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominki:)

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

24. 03. 2017 r.

Dziś SMOKUSIE udały się do biblioteki, by wziąć udział w zajęciach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem dzisiejszego spotkania była książka  Natalii Usenko pt. BRACTWO - PIRACTWO. PRZYGODA MATEMATYCZNA. Dzieci wysłuchały fragmentów książki oraz pomagały jej bohaterom w różnych obliczeniach matematycznych. Książka bardzo zainteresowała nasze przedszkolaki ze względu na wiele humorystycznych przygód, jakie przeżywała pewna rodzinka na morzu i na lądzie. Przedszkolaki poszerzyły swoje słownictwo i wiadomości na temat życia na morzu i na wyspie, równocześnie świetnie się bawiąc. Celem zajęć w bibliotece jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci czytelnictwem i pokazanie, że książka może być bogatym źródłem wiedzy, humoru i świetnej zabawy.

 

 
TOPIENIE MARZANNY Drukuj E-mail

21. 03. 2017 r.

Idziemy gromadą

wesołym pochodem,

niesiemy Marzannę

nad zielona wodę...

Wesoły korowód przedszkolaków, grających na instrumentach perkusyjnych i śpiewających wiosenne piosenki udał się dziś nad Białuchę. Na czele kroczyły nasze SMOKUSIE, niosąc wykonaną ze słomy kukłę MARZANNĘ, za nimi podążały JAGÓDKI i MISIE. Każda grupa przygotowała na tę okazję zestaw piosenek o tematyce wiosennej, tak więc cała wyprawa nad rzekę odbywała w radosnej atmosferze. Po dotarciu na most, pożegnaliśmy Marzannę głośnymi okrzykami i wrzuciliśmy ją do wody ze słowami piosenki :

Zgiń, przepadnij zimo

i nie wracaj do nas

na przyjęcie wiosny

otwórzmy ramiona.

Do przedszkola wróciliśmy z GAIKIEM ustrojonym kolorowymi wstążkami, który jest symbolem przybyłej właśnie WIOSNY.

 

 
Zajęcia sportowe na Małej Hali Tauron Arena - 06.03.17r. Drukuj E-mail

Rozpoczęła się druga edycja programu sportowego ,,Akademia Przedszkolaka" realizowanego na Małej Hali Tauron Arena, w której bierze udział grupa V. Będzie to cykl 8 spotkań, które będą odbywać się co 2 tygodnie aż do końca czerwca. Pierwsze zajęcia miały miejsce w poniedziałek 6 marca. W czasie zajęć przedszkolaki bawiły się w liczne zabawy ruchowe m.in. Berka, Murarza. Nie zabrakło zabaw ruchowych ćwiczących szybkość i zwinność. Przedszkolaki strzelały gole do bramki zdobywając punkty i klasyfkując swoją grupę na odpowiednim miejscu na podium. Na zakończenie dzieci zagrały w mini piłkę nożną. Przed nami kolejne zajęcia sportowe i nowe wyzwania:)

 
Straż Miejska w przedszkolu - 01.03, 06.03.17r. Drukuj E-mail

Na początku marca gościliśmy w naszym przedszkolu Panów ze Straży Miejskiej. W czasie spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przekonały się jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Prowadzący zachęcali dzieci do wypowiadania się na temat bezpiecznego poruszania się po drogach miejskich i osiedlowych prezentując znaki drogowe oraz ilustracje pokazujące bezpieczne zachowanie na drodze. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły również w zabawie edukacyjno-komunikacyjnej ,,Miasteczko drogowe", w której miały możliwość utrwalenia znajomości znaczenia niektórych znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. W czasie spotkania nie mogło zabraknąć numerów alarmowych, które każdy przedszkolak powinien znać w razie sytuacji zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu innych. Na zakończenie goście zaśpiewali piosenkę o bezpieczeństwie, w której śpiewanie włączyły się z radością dzieci:)

Dziękujemy Straży Miejskiej za tak wspaniałą prelekcję i cenne wskazówki.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

17. 03. 2017 r.

Grupy I i II udały się dziś do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Podczas dzisiejszego spotkania wysłuchaliśmy fragmentów książki Joanny Krzyżanek pt. CECYLKA KNEDELEK PRZEDSTAWIA: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Książka opowiada o zagrożeniach czyhających na dzieci w różnych miejscach w codziennym życiu. W czytanych przez Panią Ulę fragmentach poznaliśmy przygody gąski w supersamie oraz w ogródku. Dowiedzieliśmy się, że najlepszym sposobem na uniknięcie niebezpieczeństw jest przestrzeganie zasad zachowania się i słuchanie rad opiekunów i rodziców.

 

 
WYCIECZKA DO APTEKI Drukuj E-mail

10. 03. 2017 r.

Dziś na specjalne zaproszenie udaliśmy się do pobliskiej apteki ZIKO. Przyjęła nas bardzo miła Pani magister farmacji, dzięki której poznaliśmy wszystkie tajemnice apteki. Dowiedzieliśmy się w jakich postaciach mogą być leki, dzięki którym szybciej można wrócić do zdrowia podczas choroby. Zwiedzaliśmy zaplecze, gdzie przechowuje się zapasy lekarstw, przyjmuje dostawy zamówionych specyfików oraz laboratorium, w którym wytwarza się leki na podstawie recept wystawianych przez lekarza. Na zakończenie naszej wizyty otrzymaliśmy prezenty i wesołe baloniki. Wiemy że lekarstwa, chociaż często są kolorowe i wyglądają smacznie, to nie cukierki i nie wolno ich używać bez powodu i nadzoru osób dorosłych.


 
Konkurs recytatorski ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką"- 02.03.2017r. Drukuj E-mail

W czwartek 02.03.2017r. troje przedstawicieli z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 12 pt. ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką w świat Doroty Gellner". Dzieci podczas występu nie tylko pokazywały swoje ukryte talenty, ale również zachęciły słuchaczy do popularyzowania poezji Doroty Gellner.

I miejsce w konkursie zdobył - Franek J. z gr. III

Wyróżnienie - zdobyła Basia D. również z gr. III

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

3.03. 2017 r.

 

To już kolejne spotkanie w akademii filmowej. Dzisiaj prezentowany był film francuski pt.:

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY

Bohaterami bajki są najmniejsze znane nam na co dzień robaczki jak mrówki, muchy, pająki i biedronki, które są animowane ale poruszają się w bardzo realistycznej scenografii, a ich przygody wynikają z kontaktu z człowiekiem lub światem człowieka, np. kontakt z wyrzuconą gumą do żucia czy próba otwarcia puszki z groszkiem. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-01.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-14.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-21.03.2017r. Spacer z Panią Wiosną - wyjście do Parku Dorożki


GRUPA II

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-07.03.2017r. Muzeum Etnograficzne - zajęcia edukacyjne ,,Od nasionka do nasionka"

-13.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

-23.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece


GRUPA III

-02.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-07.03.2017r. Profilatyczno-zdrowotne zajęcia z higieny jamy ustnej

-14.03.2017r. - Klub Kuźnia- koncert ,,Pod niebem Paryża" - piosenki i walczyki paryskie

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

-27.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

 

GRUPA IV

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-16.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

 

GRUPA V

-01.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-06.03.2017r. Zajęcia gimnastyczne na Małej Hali Tauron Arena

-09.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-14.03.2017r. - Klub Kuźnia- koncert ,,Pod niebem Paryża" - piosenki i walczyki paryskie

-20.03.2017r. Zajęcia gimnastyczne na Małej Hali Tauron Arena

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

 


 
Warsztaty kosmiczne - ,,Księżyc", 22.02.17r. Drukuj E-mail

W środę 22 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Wesoły Uniwerstytet, który w czasie swoich warsztatów opowiedział nam o księżycach. Przedszkolaki mogły obejrzeć zdjęcia satelitarne pokazujące wygląd naszego księżyca, dowiedzieć się, że nikt nie wylądał nigdy na żadnej innej planecie. Przedszkolaki pochwaliły się swoją dotychczasową wiedzą na temat kosmosu. Udając się w podróż rakietą dzieci mogły zauważyć, że Merkury i Wenus nie posiadają ani jednego księżyca, Mars posiada 2, natomiast Jowisz ma ich aż 67. Pan prowadzący wyjaśnił dzieciom dlaczego nie możemy wylądować na niektórych księżycach np. Jowisza (Io-ciągłe trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów). Na zakończenie każdy przedszkolak po sprawdzeniu zdobytej wiedzy w quizie otrzymał naklejkę z jednym z księżyców Jowisza.

 
,,Antoś i cztery pory roku"- Klub ,,Kuźnia", 21.02.17r. Drukuj E-mail

W dniu 21 lutego grupa III i V udała się autokarem do Klubu ,,Kuźnia" na kolejne spotkanie z muzyką klasyczną. Tym razem tematem przewodnim był ,,Antoś i cztery pory roku". Przedszkolaki miały okazję usłyszeć muzyczną opowieść małego chłopca Antosia, który był bardzo wrażliwy na wszelkie odgłosy przyrody. Zachwycały go huki i trzaski grzmotów w czasie burzy, kapanie kropki deszczu, śpiew ptaków powiem wiatru czy plus strumienia. Gdy dorósł przedstawiał swoje przeżycia we własnych kompozycjach- był to Antonio Vivaldi. Dzieci poznały nowe nazwy instrumentów muzycznych, rozpoznawały odgłosy przyrody. Przed nami kolejne marcowe spotkanie z muzyką klasyczną na które czekamy z niecierpliwością.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU(FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

17. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

 

GRUPA II

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

24. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

GRUPA III

3. 03. 2017. - Akademia filmowa: ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

24. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

29. 03. 2017. - Spektakl teatralny: STRAŻNICY ZACZAROWANEJ KSIĘGI

 
Zajęcia w bibliotece- gr III, 16.02.17r. Drukuj E-mail

W czwartek 16 lutego grupa III udała się na kolejne spotkanie do Biblioteki Publicznej, których tematem były ,,Zimowe przygody jeżyka". W czasie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki o przygodach jeżyka, rowijały swoje zainteresowania czytelnicze. Po wysłuchaniu opowiadania odbyły się warsztaty kreatywne podczas których przedszkolaki wykonały bałwana z pasty do zębów ( malowanie placami). Na zakończenie dzieci wykonały kule z gazet i przerzucały je z ręki do ręki. Czekamy na kolejne spotkanie czytelnicze:)

 
WYCIECZKA DO MUZEUM KRZYSZTOFORY Drukuj E-mail

24.02.2017

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy III z naszego przedszkola zwiedzały niezwykłą wystawę. Odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Celem naszej wizyty była Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich. Dzieci miały możliwość oglądać na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki. Nigdzie indziej na świecie nie powstają tak niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. Krakowskie szopki prezentują architekturę najważniejszych, najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków miasta. Wszystkie szopki posiadają wieże wzorowane na wieżach Kościoła Mariackiego, Katedry Wawelskiej czy wieży Ratuszowej. W szopkach oglądać można Rodzinę Świętą oraz różne postacie związane z legendami Krakowa np. Lajkonika, Pana Twardowskiego na kogucie, czy Smoka Wawelskiego, jak również postacie historyczne: królów, bohaterów narodowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentowane eksponaty, ucząc się równocześnie właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej jakim jest muzeum.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

22.02.2017

Dzisiejsze warsztaty przyrodnicze niezwykle przypadły dzieciom do gustu. Stało się to za sprawą tematu: KAKAOWIEC... I NIE TYLKO! - SMAKOŁYKI NATURY. Dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada - tak przez wszystkich lubiany smakołyk. Każdy mógł dotknąć i powąchać surowce z których wytwarza się czekoladę -  ziarna kakaowe. Poznaliśmy krok po kroku etapy jej produkcji: od ziarna poprzez miazgę do pysznej tabliczki.  Zgłębiliśmy tajemnicę różnych smaków czekolady. Na zakończenie tych fascynujących zajęć prowadzący poczęstowali wszystkich przepysznymi czekoladkami.


 
Bal karnawałowy - 14.02.17r. Drukuj E-mail

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się tak długo oczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Zebraliśmy się wszyscy jak co roku w sali starszaków by wspólnie bawić się pod okiem Wodzireja. W czasie zabawy dzieci brały udział w konkursie ,,Ślimaki", gdzie musiały jak najszybciej owinąć sznurek i zaprowadzić ślimaka na wyznaczone miejsce. Największą popularnością cieszyła się chusta animacyjna i zabawy z jej udziałem.

 
Warsztaty ,,Epoka Lodowcowa" w M1 Drukuj E-mail

W dniach 6 lutego oraz 9 lutego grupa III,IV i V brała udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w M1 Kraków. Na miejscu przedszkolaki poznały historię ewolucji człowieka, odbyły wirtualny spacer po jaskini Lascoux, gdzie żyli pierwotni ludzie. Nie mogło zabraknąć warsztatów plastycznych w trakcie których dzieci malowały zwierzęta, żyjące w odległych czasach. Największą atrakcją stał się suchy lód oraz wspaniałe doświadczenia, które powstawały z jego udziałem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom.  Dzieci z uśmiechami na twarzy, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 
BAL KARNAWAŁOWY Drukuj E-mail

17. 02. 2017r.

Karnawał w przedszkolu -
stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo,
przytulnie, wspaniale.


Zabawa w przedszkolu,
wesoła zabawa.
Niech trwa jak najdłużej
wspaniały karnawał.


Dziś w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali starszaków, aby wspólnie świętować karnawał, pod wodzą Wodzireja. Dzieci przebrane w ciekawe stroje świetnie się bawiły. Były więc tańce przy znanych piosenkach, z całą grupą oraz w parach, a także indywidualne. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia wszystkim dzieciom, aby później podczas ich oglądania, mogły wspominać BAL W PRZEDSZKOLU 2017.


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

10. 02. 2017r.

W dniu dzisiejszym wraz z całym przedszkolem udaliśmy się do biblioteki. Tematem naszego spotkania była książka pt. NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK. Historie w niej przedstawione są jak baśnie, z dobrym zakończeniem i morałem.  Bohaterki - pojedyncze, zagubione skarpetki, przechodzą przemianę, a ich los zawsze się odmienia, choć niekoniecznie tak, jak to sobie wyobrażały. Każde z opowiadań jest inne, tak jak różne są skarpety: wełniana, włochata i gryząca, delikatna jedwabna, z deseniem i bez. Wzruszające są te powiastki, zabawne, czasami podszyte smutkiem i tęsknotą.

 

 
TEATR W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

3. 02. 2017r.

Artyści  Teatru KRAK - ART zaprezentowali dziś przedszkolakom spektakl pt. PAN TWARDOWSKI. Dzieci świetnie się bawiły podczas przedstawienia, w którym same mogły uczestniczyć. Zabawne przygody szlachcica Twardowskiego przeniosły dzieci w świat bajek, gdzie wszystko jest możliwe. Tak więc przedszkolaki wraz z głównym bohaterem przeżywały dziwne spotkania z diabłem Rokitą i wcielały się w różne postaci by pomóc Twardowskiemu uniknąć wypełnienia warunków cyrografu. Występ aktorów bardzo się dzieciom podobał i już z niecierpliwością oczekują na kolejne przybycie aktorów do przedszkola.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM(FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.


GRUPA II

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.


GRUPA III

 

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.

24. 02. 2017r. - Wycieczka na wystawę SZOPKI KRAKOWSKIE

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL