smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
LEKCJA POKAZOWA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Drukuj E-mail

 

7. 06. 2017 r.

W dniu dzisiejszym odbyła się pokazowa lekcja języka angielskiego dla Rodziców. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały swoje umiejętności językowe. Pokaz odbył się w sali Starszaków. Zebrani Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy śpiewające piosenki i recytujące wierszyki po angielsku. Przedszkolaki z wielką radością chwaliły się swoimi umiejętnościami językowymi. Rodzice nie szczędzili braw swoim pociechom i z dumą obserwowali ich występy.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

7. 06. 2017 r.

Grupa I MISIE udała się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne czytanie dzieciom. Dzisiaj wysłuchaliśmy bajki Orianne Lallemand pt. O WILKU, KTÓRY CHCIAŁ ZMIENIĆ KOLOR. Bajka opowiada o wilku, któremu znudził się kolor własnego futra, więc próbował go zmienić. Codziennie stroił się w jakiś inny kolor, ale żaden z nich mu się nie podobał i wciąż nie był zadowolony. Wreszcie zrozumiał, że najlepiej wyglądał w swoim naturalnym futrze. Z całej historii wyciągamy wniosek, że należy cieszyć się z tego co mamy, doceniać piękno, którym obdarzyła nas natura, bo najcenniejsze jest to co prawdziwe i naturalne.

 

 
WYCIECZKA DO LUBNIA Drukuj E-mail

 

2. 06. 2017 r.

Dziś pod przedszkole podjechał autokar, aby zawieźć nasze przedszkolaki do magicznego i urokliwego miejsca. Tym miejscem jest GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE W LUBNIU. Położone troszkę na uboczu wsi w ciszy i niezwykłej atmosferze spokoju i błogości. Zapomnieliśmy o hałaśliwym Krakowie i jego zakorkowanych ulicach. Dzieci świetnie się bawiły, poznając zwierzęta hodowane w gospodarstwie. Gospodarz oprowadził nas po nim i na własne oczy dzieci mogły zobaczyć krowę, konia, owce, kozy, a nawet australijskiego strusia emu. Niezwykłą atrakcja pobytu okazał się pokaz walki rycerzy. Młodzi pasjonaci BRACTWA RYCERSKIEGO zaprezentowali zbroje rycerskie oraz poprosili, aby to dzieci przygotowały rycerza na wyprawę, ubierając go w zbroję. Dzieci mogły wziąć do ręki miecz i przekonać się o jego ciężarze.

Sprzyjająca pogoda i doskonałe warunki terenowe sprawiły, że dzieci tak dobrze się bawiły, że nie miały ochoty wracać do przedszkola. Dzień spędzony w Lubniu uważamy za niezwykle udany i mamy nadzieję w przyszłym roku znów tam pojechać.

 

 
ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

30. 05. 2017 r.

Z okazji DNIA DZIECKA, dzieci wzięły udział w pokazach iluzjonistycznych. Magik uczył przedszkolaki wykonywania różnych sztuczek. Było przy tym wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Przedszkolaki doskonale się bawiły i każdy chciał czarować. Spotkanie było tak interesujące, że gdy nadszedł jego koniec, dzieci nie chciały wyjść z sali, domagając się jeszcze więcej czarów. Pan Iluzjonista obiecał, że jeszcze kiedyś nas odwiedzi, a my z niecierpliwością czekamy na kolejną porcję magii.

 

 
Dzień Mamy i Taty - 24.05, 26.05 Drukuj E-mail

,,Kochamy Was , kochamy całym sercem"

słowa tej piosenki przyświecały spotkaniom z Okazji Dnia Mamy i Taty, które odbyły się w naszym przedszkolu 24 i 26 maja. Każda z grup przygotowała przedstawienie na ten wyjątkowy dzień, by móc podziękować rodzicom za wkład włożony w wychowanie swoich pociech oraz za miłość. W czasie spotkania przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, prezentowały tańce, których uczyły się przez cały rok szkolny. Na zakończenie każde dziecko wręczyło rodzicom samodzielnie przygotowany prezent.

Z Okazji Dnia Rodziny składamy Rodzicom najserdeczniejsze życzenia, dużo dużo miłości , pociechy z dzieci, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.

 
Zajęcia sportowe - Tauron Arena gr. V - 15.05.17r. Drukuj E-mail

15 maja grupa V udała się autobusem miejskim na kolejne z cyklu zajęcia ,,Akademia Przedszkolaka" realizowane na Małej Hali Tauron Arena. Podczas spotkania dzieci kozłowały piłką, uczyły się rzucać do wyznaczonego celu, podawały do siebie wzajemnie piłkę ucząc się prawidłowego rzutu piłki i jej odbioru. Pan Instruktor przedstawił dzieciom podstawowe zasady gry w mini koszykówkę a na zakończenie dzieci mogły w nią zagrać. Kolejne zajęcia 15 czerwca - już nie możemy się ich doczekać:)

 
Wyjście do biblioteki gr. V - 11.05.17r. Drukuj E-mail

W czwartek 11 maja grupa V wzięła udział w comiesięcznym spotkaniu w Bibliotece Publicznej przy ul. Dobrego Pasterza. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Tomka psotnika. Poznały pozytywne i negatywne zachowania, oceniały je, wyciągały wnioski z działań chłopca oraz udzielały licznych wskazówek. Na zakończenie każdy samodzielnie wykonał serduszko ze swoim zdjęciem :) Czekamy na kolejne zajęcia w czerwcu:)

 
Zajęcia w bibliotece gr. IV - 04.05.17r. Drukuj E-mail

Dnia 4 maja grupa IV udała się do Biblioteki Publicznej na kolejne z cyklu spotkanie z książką. Tym razem tematem przewodnim stały się ,,Niespodzianki Pani Wiosny". Przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Wiosny a następnie miały do wykonania kilka zadań. Za każde dobre rozwiązanie dzieci otrzymywały wskazówkę, dzięki której mogły otworzyć ,,kuferek tajemnic". Na zakończenie każdy otrzymał wiosenny obrazek do pokolorowania. Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy do przedszkola:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Grupa I


2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

Grupa II

 

2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

 

Grupa III

2. 06. 2017 r. – Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Lubniu.

7. 06. 2017 r. – Lekcja pokazowa języka angielskiego dla rodziców.

8. 06. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

8. 06. 2017 r. – Pokaz tańca towarzyskiego dla rodziców.

9. 06. 2017 r. – Kino Paradox – akademia filmowa: SEKRETY MORZA

22. 06. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze: KOLEDZY PANA PANTOFELKA

 

 
UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO Drukuj E-mail

 

 

 

Żyj droga mamo, żyj nam sto lat,

Bądź zawsze zdrowa i kochaj nas…

Żyj drogi tato żyj nam sto lat,

Bądź zawsze zdrowy i kochaj nas…


 

 

 

 

 

W tym tygodniu przedszkolaki zaprosiły Rodziców na uroczystości zakończenia roku przedszkolnego. Dnia 29. 05. 2017 r. grupy I- MISIE i II- JAGÓDKI zaprezentowały programy artystyczne przygotowane z okazji DNIA MATKI. Misie zaprezentowały przedstawienie pt. BAL NA ŁĄCE, natomiast Jagódki wystąpiły w bajce pt. KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW. Przedszkolaki śpiewały i tańczyły oraz recytowały wiersze i składały życzenia swoim Rodzicom. Oba spotkania bardzo się udały, rodzice nie szczędzili braw i pochwał dla małych artystów.

Dnia 31. 05. 2017 r. grupa III – SMOKUSIE zaprezentowała wzruszający i humorystyczny spektakl pt. ROK Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKA. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi dzieci przypominały sobie z rozrzewnieniem i radością wszystkie ważne wydarzenia minionego roku. Były wiersze, tańce i piosenki. Wreszcie nastąpiła wzruszająca chwila pożegnania Starszaków przez młodszych kolegów. Dzieci otrzymały DYPLOMY UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA.

 

 

 

Żegnaj przedszkole, nasze ukochane,

Żegnajcie lalki i kochane panie,

Już odchodzimy, już nadszedł czas,

Lecz przyrzekamy, że nie zapomnimy Was.

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

23. 06. 2017 r.

 

Tematem majowych warsztatów przyrodniczych były owady. PSZCZOŁA, OSA CZY TRZMIEL - to tytuł dzisiejszego spotkania. Zajęcia odbywały się na trzech poziomach, w zależności od wieku uczestników. Dzieci poznały znaczenie owadów dla człowieka -  rośliny rozmnażają się dzięki pomocy pszczół. Przedszkolaki już wiedzą, że gdyby nie pszczoły nie byłoby owoców. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu te małe żyjątka. Dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, wosk i pyłek, które służą nam do celów leczniczych. Ciekawy sposób prezentacji wiadomości, możliwość zobaczenia z bliska żywych pszczół i powąchania miodu, pyłku i wosku, sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Umożliwienie dzieciom dokładnego porównania wyglądu pszczoły oraz podobnych do niej owadów - osy i trzmiela oraz instruktaż właściwego zachowania się, wyposażyło je w poczucie bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi owadami. Na zakończenie jak zwykle każdy uczestnik, po wykazaniu się uzyskaną wiedza, otrzymał plakietkę UWAŻNEGO SŁUCHACZA.

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

19. 05. 2017 r.

Grupa III udała się do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej do kina PARADOX na film pt. MUNIO STRAŻNIK KSIĘŻYCA. W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce. Munio musi wyruszyć w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, żeby naprawić swój błąd. Czas przywrócić porządek na niebie! Dzieciom bardzo podobały się przygody Mumia i świetnie się bawiły podczas seansu.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

19. 05. 2017 r.

Grupy I – MISIE i II – JAGÓDKI, udały się dziś do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne Czytanie Dzieciom. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. GĘBOLUD. Tytułowy bohater jest złym czarnoksiężnikiem, który żyjąc w brzydkim otoczeniu i brudzie w wyniku działania czarów dobrej wróżki- sąsiadki, przemienia się w dobrego i miłego czarodzieja i przekonuje się że tak naprawdę zawsze w duszy tęsknił za pięknem i dobrem. Ta historia to opowieść o tym, że czasami coś, co z pozoru wydaje się porażką i kompletną klapą, może nas ocalić. I o tym, że nie musimy od razu wywracać świata do góry nogami, by realizować marzenia. Czasem wystarczy zrobić tylko mały krok, na przykład wyjść z domu i pożyczyć miotłę od życzliwej sąsiadki…

 

 
WARSZTATY KONSTRUKCYJNE Drukuj E-mail

 

16. 05. 2017 r.

MIASTO = MALI  INTELIGENTNI ARCHITEKCI SZUKAJĄ, TWORZĄ, OGLĄDAJĄ.

W atmosferze twórczej zabawy dzieci poznały podstawowe zagadnienia z architektury i urbanistyki, rozwijały swoją kreatywność, uczyły się współpracy w grupie oraz planowania i konsekwencji w działaniu. W programie zajęć był też czas na tworzenie przez dzieci własnych obiektów, budynków oraz różnych elementów w formach płaskich i przestrzennych.

 

 
WARSZTATY EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

12. 05. 2017 r.

Dziś SMOKUSIE udały się do biblioteki na kolejne spotkanie w cyklu Głośne czytanie dzieciom. Tematem dzisiejszych zajęć była książka Natalii Usenko pt. BRACTWO – PIRACTWO – PRZYGODA PRZYRODNICZA. Dzieci wysłuchały dalszych przygód rodzinki, tym razem przebywającej na wyspie Wiosennej. Po wysłuchaniu fragmentów książki, przedszkolaki próbowały odgadnąć nazwy innych wysp na podstawie kodów i symboli oraz rozwiązując rebusy i zagadki. Spotkanie w bibliotece jak zwykle okazało się być okazją do świetnej zabawy, podczas której dzieci poszerzały swoje słownictwo, zdobywały nowe wiadomości przyrodnicze oraz rozwijały wyobraźnię i kreatywność.

 

 
SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ Drukuj E-mail

 

5. 05. 2017 r.

W grupie SMOKUSIÓW odbyło się dzisiaj spotkanie z farmaceutą.

Pani farmaceutka zapoznała dzieci z rolą witamin w życiu człowieka. Przedszkolaki podczas zajęć, poznawały i utrwalały wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania się w oparciu o piramidę żywieniową. Spotkanie to miało na celu zachęcanie dzieci do systematycznego spożywania warzyw i owoców, ograniczania ilości spożywanych cukrów, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Hasło przewodnie całego spotkania brzmiało: MĄDRY PRZEDSZKOLAK ODŻYWIA SIĘ ZDROWO!

 

 
Planowane aktywności w miesiącu maju Drukuj E-mail

GRUPA I

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA II

-12.05.2017r. Wyjazd do Muzeum Etnograficznego ,,Od nasionka do nasiona"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:30

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA III -12.05.2017r. Spotkanie ze Strażą Pożarną godz. 10

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-25.05.2017r. - Wyjście do Biblioteki

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:00

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa

 

GRUPA IV

-04.05.2017r. Wyjście do Biblioteki ,, Niespodzianki Pani Wiosny"

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

 

GRUPA V
-11.05.2017r. Wyjście do biblioteki

-15.05.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 16

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


 
Teatr Ludowy - ,,Krakowskie abecadło" , gr. III, IV i V Drukuj E-mail

To już nasza kolejny wyjazd do Teatru Ludowego - tym razem grupa III, IV i V mogła obejrzeć spektakl pt. ,,Krakowskie Abecadło". W tej ciekawej historii, każdej literce alfabetu przypisana była krakowska opowieść: "Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et".  Wśród wąskich uliczek i zaułków starego i dzisiejszego Krakowa, mogliśmy odkryć tajemnice, bajkowe stwory, gadatliwe przekupki. Poznaliśmy też legendarnego Lajkonika, „o którym jak fama głosi,  szczęście on przynosi”, a zamiast pokemonów, mogliśmy szukać wawelskiego smoka. Wspaniała muzyka, piękne stroje i klimat przeniósł nas w zaczarowany świat, gdzie każdy śledził przebieg kolejnie po sobie następujących wydarzeń. Czekamy na kolejne spektakle :)

 
Wyjście do Multikina -,,Zając Max ratuje Wielkanoc"- 25.04.17r. Drukuj E-mail

We wtorek 25 kwietnia całe przedszkole udało się pieszo do Multikina na tak długo wyczekiwaną bajkę pt. ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". Max to mały zając z wielkiego miasta , który marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Po drodze stawia czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkrywa wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. Bajka wzbudziła zachwyt nie tylko starszych widzów ale również tych najmłodszych. Dzieci z uśmiechami na twarzy śledziły przygody zajączka bardzo emocjonująco przeżywając przygody głównego bohatera:)

 
Konkurs piosenki ,,Nasza Ziemia"- gr. III Drukuj E-mail

Dnia 20.04.2017 roku troje dzieci z grupy III wzięło udział w konkursie piosenki przyrodniczej ,,Nasza Ziemia" zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 45 w Krakowie. II miejsce zdobył Franciszek Jakubowski, który zaśpiewał piosenkę pt. ,,Ziemia- wyspa zielona". Serdecznie gratulujemy.

 
Kino Kijów - spektakl ,,Pinokio" - 05.04.17r. Drukuj E-mail

5 kwietnia grupy II, III, IV i V udały się autokarem do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio" przygotowany przez Teatr Edukacji Wrocław In-Art. Widowisko, inspirowane powieścią Carlo Collodi'ego o takim samym tytule, pozwoliło przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń, a wszystko wokół zachwyciło dzieci swoją niezwykłością.
Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem, Wróżką o Niebieskich Włosach, a Gadający Świerszcz stał się głosem rozsądku, którego chłopcu niestety brakuje.
Wszystkie przygody uczą jednak i pozostawiają po sobie morał, tak więc i my mogliśmy zobaczyć na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność.
Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej czarodziejskiej przygody, które przykuły naszą uwagę:) Dzieci pełne zachwytu wróciły do przedszkola.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MAJU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Grupa I

19. 05. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

23.05.2017 – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

29. 05. 2017 r. – Uroczystość z okazji DNIA MATKI

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

Grupa II

19. 05. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

23.05.2017 – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

29. 05. 2017 r. – Uroczystość z okazji DNIA MATKI

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

 

Grupa III

05.05.2017 – Spotkanie z farmaceutą

12. 05. 2017r. – Warsztaty w bibliotece

16. 05. 2017r. – Warsztaty konstrukcyjne: MIASTO = Mali Inteligentni Architekci, Szukają, Tworzą, Oglądają

19. 05. 2017r. – Warsztaty filmowe, kino PARADOX film: Munio strażnik księżyca

23. 05. 2017r. – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

31. 05. 2017r. – Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM KRZYSZTOFORY Drukuj E-mail

25. 04. 2017 r.

Dziś grupa II JAGÓDKI wzięła udział w spektaklu pt. „Strażnicy zaczarowanej księgi” organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Spektakl,  który przeniósł dzieci w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory był pełen humoru i niezwykłych zwrotów akcji. Brawurowa gra aktorów i bajkowa scenografia zagwarantowała dzieciom dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.'

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

21.04.2017

W dniu dzisiejszym grupa III - SMOKUSIE udały się na wycieczkę do kina PARADOX, by wziąć udział w warsztatach filmowych. Tym razem dzieci obejrzały film pt.  „Balerina”. Pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń i ich realizacji. Felicja marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Jej przyjaciel Wiktor chce zostać wynalazcą-konstruktorem. Dzięki determinacji udaje się im spełnić marzenia. Po projekcji filmu dzieci uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych – budowaniu wieży z chrupek.

 

 
Certyfikat Wielkiego Serca Drukuj E-mail

Nasz przedszkole w ramach realizacji akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka" otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie składa podziękowania dla wszystkich Dzieci i Rodziców, którzy włączyli się w pomoc potrzebującym zwierzętom. To dzięki Państwu zwierzęta otrzymały zapas karm, które pozwolą zwierzętom przetrwać nadchodzący rok.

 
ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

Wielkanocny stół E. Skarżyńska


... Palmy - pachną jak łąka
w samym środku lata.
Siada mama przy stole,
A przy mamie - tata.
I my.
Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
chcą tańczyć oberka.
Wpuśćmy wiosnę.
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie,
jak wiosna wesołe! ....

 

Przedszkolakom oraz Ich Rodzicom życzymy pogodnych, radosnych i rodzinnych

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

- DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE i PERSONEL PRZEDSZKOLA.

 
Planowane aktywności w miesiącu kwietniu Drukuj E-mail

GRUPA I

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"


GRUPA II

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-06.04.2017r. Wielkanocne warsztaty z rodzicami

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-21.04.2017r. Muzeum Etnograficzne - zajęcia edukacyjne ,,Wiosna - budowa gniazd"


GRUPA III

-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-13.04.2017r. - Wyjście do Biblioteki na warsztaty ekologiczne

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA IV

-03.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy
-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA V

-03.04.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-04.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

-24.04.2017r. Tauron Arena


 
TEATRZYK W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

7. 04. 2017 r.

Podczas dzisiejszego spotkania w bibliotece, Studio Teatralne KRAK - ART zaprezentowało bajkę pt. NIE MA JAK W DOMU. Główny bohater Krecik, znudzony mieszkaniem we własnym domku pod ziemią, próbuje znaleźć dla siebie inny dom, taki który będzie ładniejszy, ciekawszy lub po prostu inny, niż jego własny. Dzieci czynnie pomagały wychodzić Krecikowi z różnych opresji w jakie popadał podczas wędrówki. Poznawały zwyczaje różnych zwierząt i sposoby budowania przez nie domków. Dowiedziały się skąd bierze się miód oraz czym żywią się wiewiórki. Na koniec przedszkolaki wesoło tańczyły z sójką, przyjaciółką Krecika, dzięki której zrozumiał on, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

5. 04. 2017 r.

Dziś odbyły się kolejne zajęcia z cyklu WESOŁY UNIWERSYTET. Tematem dzisiejszego spotkania była WODA. Przedszkolaki poznały obieg wody w przyrodzie. Warsztaty, jak zwykle, przebiegały w atmosferze świetnej zabawy. Dzieci doskonale się bawiły poznając stany skupienia wody oraz wykonując doświadczenia pokazujące jak ten cykl odbywa się w przyrodzie. Teraz każdy przedszkolak wie, czym różni się jezioro od morza i że woda słodka wcale nie zawiera w sobie cukru. Na zakończenie zajęć, w poszczególnych grupach odbyły się konkursy wiedzy i przedszkolaki otrzymały plakietki "znawca przyrody".

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ETYKI Drukuj E-mail

4. 04. 2017 r.

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkole przybyła Pani Ania, która zaprosiła dzieci z grupy I i II na zajęcia edukacyjne z etyki. Poprzez zabawę dzieci uczyły się np. jak rozpoznawać znaki mówiące o miejscach dla niepełnosprawnych w miejscach publicznych ( środki komunikacji, parkingi itp.). Celem zajęć było uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka, a zwłaszcza na człowieka niepełnosprawnego. Uczmy nasze dzieci właściwych zachowań  w różnych sytuacjach kontaktów z ludźmi "innymi" niż my. To, że ktoś inaczej wygląda lub ma problemy zdrowotne nie oznacza, że jest gorszy lecz, że bardziej niż my potrzebuje akceptacji i pomocy. Pomagając innym mamy szansę sami przeżyć radość, jaką dajemy innym, w myśl zasady: DOBRO POWRACA


 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL