smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

17. 03. 2017 r.

Grupy I i II udały się dziś do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Podczas dzisiejszego spotkania wysłuchaliśmy fragmentów książki Joanny Krzyżanek pt. CECYLKA KNEDELEK PRZEDSTAWIA: ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Książka opowiada o zagrożeniach czyhających na dzieci w różnych miejscach w codziennym życiu. W czytanych przez Panią Ulę fragmentach poznaliśmy przygody gąski w supersamie oraz w ogródku. Dowiedzieliśmy się, że najlepszym sposobem na uniknięcie niebezpieczeństw jest przestrzeganie zasad zachowania się i słuchanie rad opiekunów i rodziców.

 

 
WYCIECZKA DO APTEKI Drukuj E-mail

10. 03. 2017 r.

Dziś na specjalne zaproszenie udaliśmy się do pobliskiej apteki ZIKO. Przyjęła nas bardzo miła Pani magister farmacji, dzięki której poznaliśmy wszystkie tajemnice apteki. Dowiedzieliśmy się w jakich postaciach mogą być leki, dzięki którym szybciej można wrócić do zdrowia podczas choroby. Zwiedzaliśmy zaplecze, gdzie przechowuje się zapasy lekarstw, przyjmuje dostawy zamówionych specyfików oraz laboratorium, w którym wytwarza się leki na podstawie recept wystawianych przez lekarza. Na zakończenie naszej wizyty otrzymaliśmy prezenty i wesołe baloniki. Wiemy że lekarstwa, chociaż często są kolorowe i wyglądają smacznie, to nie cukierki i nie wolno ich używać bez powodu i nadzoru osób dorosłych.


 
Konkurs recytatorski ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką"- 02.03.2017r. Drukuj E-mail

W czwartek 02.03.2017r. troje przedstawicieli z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 12 pt. ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką w świat Doroty Gellner". Dzieci podczas występu nie tylko pokazywały swoje ukryte talenty, ale również zachęciły słuchaczy do popularyzowania poezji Doroty Gellner.

I miejsce w konkursie zdobył - Franek J. z gr. III

Wyróżnienie - zdobyła Basia D. również z gr. III

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

3.03. 2017 r.

 

To już kolejne spotkanie w akademii filmowej. Dzisiaj prezentowany był film francuski pt.:

ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY

Bohaterami bajki są najmniejsze znane nam na co dzień robaczki jak mrówki, muchy, pająki i biedronki, które są animowane ale poruszają się w bardzo realistycznej scenografii, a ich przygody wynikają z kontaktu z człowiekiem lub światem człowieka, np. kontakt z wyrzuconą gumą do żucia czy próba otwarcia puszki z groszkiem. To zaledwie początek niezwykłych przygód małej biedronki i jej przyjaciół w bajecznie kolorowej Zaginionej Dolinie.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-01.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-14.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-21.03.2017r. Spacer z Panią Wiosną - wyjście do Parku Dorożki


GRUPA II

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-07.03.2017r. Muzeum Etnograficzne - zajęcia edukacyjne ,,Od nasionka do nasionka"

-13.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

-23.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece


GRUPA III

-02.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-07.03.2017r. Profilatyczno-zdrowotne zajęcia z higieny jamy ustnej

-14.03.2017r. - Klub Kuźnia- koncert ,,Pod niebem Paryża" - piosenki i walczyki paryskie

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

-27.03.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

 

GRUPA IV

-06.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-16.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

 

GRUPA V

-01.03.2017r. Spotkanie ze Strażą Miejską

-06.03.2017r. Zajęcia gimnastyczne na Małej Hali Tauron Arena

-09.03.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-14.03.2017r. - Klub Kuźnia- koncert ,,Pod niebem Paryża" - piosenki i walczyki paryskie

-20.03.2017r. Zajęcia gimnastyczne na Małej Hali Tauron Arena

-21.03.2017r. Powitanie wiosny- Topienie marzanny

 


 
Warsztaty kosmiczne - ,,Księżyc", 22.02.17r. Drukuj E-mail

W środę 22 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Wesoły Uniwerstytet, który w czasie swoich warsztatów opowiedział nam o księżycach. Przedszkolaki mogły obejrzeć zdjęcia satelitarne pokazujące wygląd naszego księżyca, dowiedzieć się, że nikt nie wylądał nigdy na żadnej innej planecie. Przedszkolaki pochwaliły się swoją dotychczasową wiedzą na temat kosmosu. Udając się w podróż rakietą dzieci mogły zauważyć, że Merkury i Wenus nie posiadają ani jednego księżyca, Mars posiada 2, natomiast Jowisz ma ich aż 67. Pan prowadzący wyjaśnił dzieciom dlaczego nie możemy wylądować na niektórych księżycach np. Jowisza (Io-ciągłe trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów). Na zakończenie każdy przedszkolak po sprawdzeniu zdobytej wiedzy w quizie otrzymał naklejkę z jednym z księżyców Jowisza.

 
,,Antoś i cztery pory roku"- Klub ,,Kuźnia", 21.02.17r. Drukuj E-mail

W dniu 21 lutego grupa III i V udała się autokarem do Klubu ,,Kuźnia" na kolejne spotkanie z muzyką klasyczną. Tym razem tematem przewodnim był ,,Antoś i cztery pory roku". Przedszkolaki miały okazję usłyszeć muzyczną opowieść małego chłopca Antosia, który był bardzo wrażliwy na wszelkie odgłosy przyrody. Zachwycały go huki i trzaski grzmotów w czasie burzy, kapanie kropki deszczu, śpiew ptaków powiem wiatru czy plus strumienia. Gdy dorósł przedstawiał swoje przeżycia we własnych kompozycjach- był to Antonio Vivaldi. Dzieci poznały nowe nazwy instrumentów muzycznych, rozpoznawały odgłosy przyrody. Przed nami kolejne marcowe spotkanie z muzyką klasyczną na które czekamy z niecierpliwością.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU(FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

17. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

 

GRUPA II

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

24. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

GRUPA III

3. 03. 2017. - Akademia filmowa: ROBACZKI Z ZAGINIONEJ DOLINY

21. 03. 2017. - Powitanie wiosny - pochód z MARZANNĄ

24. 03. 3017. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

29. 03. 2017. - Spektakl teatralny: STRAŻNICY ZACZAROWANEJ KSIĘGI

 
Zajęcia w bibliotece- gr III, 16.02.17r. Drukuj E-mail

W czwartek 16 lutego grupa III udała się na kolejne spotkanie do Biblioteki Publicznej, których tematem były ,,Zimowe przygody jeżyka". W czasie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki o przygodach jeżyka, rowijały swoje zainteresowania czytelnicze. Po wysłuchaniu opowiadania odbyły się warsztaty kreatywne podczas których przedszkolaki wykonały bałwana z pasty do zębów ( malowanie placami). Na zakończenie dzieci wykonały kule z gazet i przerzucały je z ręki do ręki. Czekamy na kolejne spotkanie czytelnicze:)

 
WYCIECZKA DO MUZEUM KRZYSZTOFORY Drukuj E-mail

24.02.2017

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy III z naszego przedszkola zwiedzały niezwykłą wystawę. Odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Celem naszej wizyty była Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich. Dzieci miały możliwość oglądać na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki. Nigdzie indziej na świecie nie powstają tak niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. Krakowskie szopki prezentują architekturę najważniejszych, najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków miasta. Wszystkie szopki posiadają wieże wzorowane na wieżach Kościoła Mariackiego, Katedry Wawelskiej czy wieży Ratuszowej. W szopkach oglądać można Rodzinę Świętą oraz różne postacie związane z legendami Krakowa np. Lajkonika, Pana Twardowskiego na kogucie, czy Smoka Wawelskiego, jak również postacie historyczne: królów, bohaterów narodowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentowane eksponaty, ucząc się równocześnie właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej jakim jest muzeum.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

22.02.2017

Dzisiejsze warsztaty przyrodnicze niezwykle przypadły dzieciom do gustu. Stało się to za sprawą tematu: KAKAOWIEC... I NIE TYLKO! - SMAKOŁYKI NATURY. Dzieci dowiedziały się jak powstaje czekolada - tak przez wszystkich lubiany smakołyk. Każdy mógł dotknąć i powąchać surowce z których wytwarza się czekoladę -  ziarna kakaowe. Poznaliśmy krok po kroku etapy jej produkcji: od ziarna poprzez miazgę do pysznej tabliczki.  Zgłębiliśmy tajemnicę różnych smaków czekolady. Na zakończenie tych fascynujących zajęć prowadzący poczęstowali wszystkich przepysznymi czekoladkami.


 
Bal karnawałowy - 14.02.17r. Drukuj E-mail

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się tak długo oczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Zebraliśmy się wszyscy jak co roku w sali starszaków by wspólnie bawić się pod okiem Wodzireja. W czasie zabawy dzieci brały udział w konkursie ,,Ślimaki", gdzie musiały jak najszybciej owinąć sznurek i zaprowadzić ślimaka na wyznaczone miejsce. Największą popularnością cieszyła się chusta animacyjna i zabawy z jej udziałem.

 
Warsztaty ,,Epoka Lodowcowa" w M1 Drukuj E-mail

W dniach 6 lutego oraz 9 lutego grupa III,IV i V brała udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w M1 Kraków. Na miejscu przedszkolaki poznały historię ewolucji człowieka, odbyły wirtualny spacer po jaskini Lascoux, gdzie żyli pierwotni ludzie. Nie mogło zabraknąć warsztatów plastycznych w trakcie których dzieci malowały zwierzęta, żyjące w odległych czasach. Największą atrakcją stał się suchy lód oraz wspaniałe doświadczenia, które powstawały z jego udziałem. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom.  Dzieci z uśmiechami na twarzy, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 
BAL KARNAWAŁOWY Drukuj E-mail

17. 02. 2017r.

Karnawał w przedszkolu -
stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo,
przytulnie, wspaniale.


Zabawa w przedszkolu,
wesoła zabawa.
Niech trwa jak najdłużej
wspaniały karnawał.


Dziś w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali starszaków, aby wspólnie świętować karnawał, pod wodzą Wodzireja. Dzieci przebrane w ciekawe stroje świetnie się bawiły. Były więc tańce przy znanych piosenkach, z całą grupą oraz w parach, a także indywidualne. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia wszystkim dzieciom, aby później podczas ich oglądania, mogły wspominać BAL W PRZEDSZKOLU 2017.


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

10. 02. 2017r.

W dniu dzisiejszym wraz z całym przedszkolem udaliśmy się do biblioteki. Tematem naszego spotkania była książka pt. NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK. Historie w niej przedstawione są jak baśnie, z dobrym zakończeniem i morałem.  Bohaterki - pojedyncze, zagubione skarpetki, przechodzą przemianę, a ich los zawsze się odmienia, choć niekoniecznie tak, jak to sobie wyobrażały. Każde z opowiadań jest inne, tak jak różne są skarpety: wełniana, włochata i gryząca, delikatna jedwabna, z deseniem i bez. Wzruszające są te powiastki, zabawne, czasami podszyte smutkiem i tęsknotą.

 

 
TEATR W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

3. 02. 2017r.

Artyści  Teatru KRAK - ART zaprezentowali dziś przedszkolakom spektakl pt. PAN TWARDOWSKI. Dzieci świetnie się bawiły podczas przedstawienia, w którym same mogły uczestniczyć. Zabawne przygody szlachcica Twardowskiego przeniosły dzieci w świat bajek, gdzie wszystko jest możliwe. Tak więc przedszkolaki wraz z głównym bohaterem przeżywały dziwne spotkania z diabłem Rokitą i wcielały się w różne postaci by pomóc Twardowskiemu uniknąć wypełnienia warunków cyrografu. Występ aktorów bardzo się dzieciom podobał i już z niecierpliwością oczekują na kolejne przybycie aktorów do przedszkola.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM(FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.


GRUPA II

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.


GRUPA III

 

3. 02. 2017r. - Teatrzyk w przedszkolu.

10. 02. 2017r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

17. 02. 2017r.  - Zabawa karnawałowa.

22. 02. 2017r. - Warsztaty przyrodnicze KAKAOWIEC... I NIE TYLKO.

24. 02. 2017r. - Wycieczka na wystawę SZOPKI KRAKOWSKIE

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

27. 01. 2017r.

Tematem dzisiejszych warsztatów przyrodniczych był KOSMOS. Dzieci poznały planety naszego Układu Słonecznego. Ciekawa forma prezentacji sprawiła, że dzieci świetnie się bawiły ucząc się nowych pojęć np. galaktyka, gwiazda, planeta. na zakończenie warsztatów odbył się konkurs WESOŁY UNIWERSYTET, podczas którego każde dziecko miało szansę dostać nagrodę.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE JAGÓDEK I SMOKUSIÓW Drukuj E-mail

26. 01. 2017r.

Grupy JAGÓDKI i SMOKUSIE zaprezentowały w dniu dzisiejszym programy artystyczne, przygotowane w poszczególnych grupach, z okazji DNIA BABCI i DNIA DZIADKA.

Jagódki zaprezentowały dla swoich Gości JASEŁKA. Było więc w sali średniaków wiele wzruszeń i wspólne kolędowanie. Dzieci wręczyły swoim najbliższym prezenty przygotowane z okazji ich święta. Babcie obdarowano kwiatami, wykonanymi przez dzieci z kolorowej bibułki, natomiast Dziadkowie otrzymali  medale.

Starszaki przedstawiły zaproszonym Gościom program artystyczny bogaty w tańce, piosenki i wiersze opiewające niezwykłe cechy swoich Babć i Dziadków. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia i dumy na widok umiejętności artystycznych przedszkolaków. Również tutaj Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani prezentami, wykonanymi własnoręcznie przez ich wnuki.

Spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka były okazją do zacieśniania więzi rodzinnych między dziadkami i wnukami oraz sposobem okazania szacunku i miłości przedszkolaków do ich najbliższych.

 

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

24. 01. 2017 r.

Dziś, na zaproszenie dzieci z grupy MISIÓW, do przedszkola przybyli przemili goście. Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych przedszkolaków wzięli udział w spotkaniu,podczas  którego maluszki, przebrane w ŚNIEŻYNKI i SOPELKI, zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany z okazji Ich święta. Najpierw dzieci zatańczyły dla gości (pod kierunkiem instruktora ze Szkoły Tańca Pasja), następnie były piosenki wiersze i życzenia. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali  poczynania artystyczne swoich wnucząt i nie szczędzili dzieciom braw. Uroczystość zakończyła się wręczeniem prezentów przygotowanych przez dzieci oraz słodkim poczęstunkiem i herbatką. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję okazać swoim najbliższym szczere uczucia miłości i szacunku.

 

 
Zajęcia w bibliotece - gr IV, V, 02.02.17r. Drukuj E-mail

Dnia 02.02.2017 grupa IV i V odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ul. Dobrego Pasterza 100. Było to drugie spotkanie w tej placówce tym razem poświęcone zimie. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci wysłuchały dwóch opowiadań o zimowych przygodach wróbelka Elemelka oraz opowieści o samotnym bałwanku. Dzieci zachęcane też były do czynnego uczestnictwa w dokarmianiu ptaków oraz do bezpiecznych zabaw zimowych. I choć biblioteka to miejsce gdzie można czytać i wypożyczać książki to na koniec spotkania pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w ,,Ciepło-zimno" oraz ,,Papierową bitwę na śnieżki". Dzieci były tak zadowolone, że już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

 

 
Osiągnięcia grupy III Drukuj E-mail

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 dzieci z grupy III brały udział w konkursach: recytatorskim i plastycznym organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz w konkursie plastycznym organizowanym przez Młodziezowy Dom Kultury u. Al. 29 Listopada 102 w Krakowie. W konkursie recytatorskim trzecie miejsce zdobyli: Franek J. w kategorii 3-4 lata oraz Franek Z. w kategorii 5-6 lat. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymała Weronika Ch.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM Drukuj E-mail

GRUPA I

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło


GRUPA II

-08.02.2017r. Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-23.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece


GRUPA III

-09.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-16.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-21.02.2017r. - Klub Kuźnia- koncert pt ,,Antoś i cztery pory roku"

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu

 

GRUPA IV

-02.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-09.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu

 

GRUPA V

-02.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-06.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Epoka Lodowcowa"

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-21.02.2017r. - Klub Kuźnia- koncert pt ,,Antoś i cztery pory roku"

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu


  
Klub ,,Kuźnia"- ,,Karnawał z rodziną Straussów"- 24.01.17r. Drukuj E-mail

Przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu ,,Z muzyką przez wieki". Tym razem tematem przewodnim stał się karnawał z rodziną Straussów. W trakcie spotkania przedszkolaki mogły posłuchać najsłynniejszej chyba rodziny kompozytorskiej w historii, posłuchać walców i polek Johanna Straussa i jego utalentowanych synów. Piękne stroje oraz cudowny pokaz walca angielskiego wzbudził zachwyt wśród tak młodych widzów.

 
Osiągnięcia grupy II Drukuj E-mail

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 dzieci z grupy II brały udział w czterech konkursach plastycznych , organizowanych przez Sródmiejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Młodzieży im dr H. Jordana . W dwóch konkursach Magdalena R. oraz Julia M. zdobyły wyróżnienie.


 
Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, gr II Drukuj E-mail

W dniu 20.01.2017r.  do naszej grupy II , przybyli zaproszeni goście , nasi kochani DZIADKOWIE  i BABCIE na uroczystość z okazji ICH święta. W tym roku czekała na nich inna niespodzianka niż zwykle. A wszystko to za sprawą inwencji twórczej Rodziców. Został przygotowany przez nich i ich dzieci  , spektakl teatralny pt. ,, Czerwony Kapturek i inne bajki….’’Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.

Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany uśmiechami i brawami przybyłych gości i fantastyczną atmosferą. Dzięki wspólnym próbom rodzice mieli szansę też lepiej się poznać.

Jesteśmy dumni, że Rodzice angażują się w życie przedszkolne .

 

Wychowawczynie i dzieci z grupy II.


 
Warsztaty w Restauracji Magillo, gr V, 16.01.17r. Drukuj E-mail

Dnia 16 stycznia grupa V udała się autokarem na Bieżanów do Restauracji Magillo, gdzie przeprowadzane były warsztaty kulinarne. Dzięki uprzejmości taty Olka z naszej grupy przedszkolaki poznały tajniki powstawania najlepszej pizzy. Każdy samodzielnie według uznania przyrządzał wybraną przez siebie pizzę. Podczas zwiedzania restauracji dzieci mogły zobaczyć zwierzęta egzotyczne takie jak: papugę arę, żółwie, legwana, kajmana, egzotyczne ryby i wiele innych. 
Jeszcze raz dziękujemy tacie Olka za zaproszenie, gościnność i tak wspaniałe zajęcia:)

 

 
Udział w jasełkach w MDK, 11.01.17r. Drukuj E-mail

We środę 11 stycznia 2017 roku grupa V wzięła udział w ,,Przeglądzie kolęd, jasełek i pastorałek" zorganiozanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Na miejscu przedszkolaki nie tylko zaprezentowały swój repertuar ale również mogły obejrzeć występ dwóch grup przedszkolnych. Każdy przedszkolak otrzymał słodkie poczęstunek a na ręce pani wręczono nam Dyplom.

Dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola:)

 
WARSZTATY MEDYCZNE Drukuj E-mail

 

 

20. 01. 2017 r.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty medyczne MAŁY RATOWNIK. Zajęcia przeprowadzono w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci poznały rolę ratowników medycznych oraz ich zadania. Każde dziecko mogło przymierzyć kołnierz ortopedyczny oraz wykonać opatrunek na złamaną nogę. Wszyscy uczyliśmy się jak wykonuje się masaż serca podczas reanimacji poszkodowanego w wypadku. Dzieci ubrane w stroje ratowników reanimowały pluszowe misie, ucząc się w ten sposób właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał DYPLOM MAŁEGO RATOWNIKA.

 
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Drukuj E-mail

 

20. 01. 2017 r.

Dzisiejsze zajęcia biblioteczne ze względu na warunki atmosferyczne odbyły się w przedszkolu. Pani Małgosia przyszła do nas z książką pt. CYKOR. W ramach cyklu GŁOŚNE CZYTANIE, dzieci poznały perypetie małego kotka o imieniu Cykor. Historia Cykora uczy dzieci, że trudno jest być „innym” w świeci zwierząt. Cykor przeżywa trudne chwile zmieniając swoje miejsce zamieszkania, musi odnaleźć się w nowym obcym dla siebie świecie. Perypetie Cykora uświadamiają dzieciom jak trudno żyje się komuś, kto różni się od innych. Uczymy się tolerancji dla odmienności - inny niż wszyscy nie znaczy gorszy oraz wrażliwości na niedolę i zły los innych ludzi.

 

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL