smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
WARSZTATY KONSTRUKCYJNE Drukuj E-mail

 

16. 05. 2017 r.

MIASTO = MALI  INTELIGENTNI ARCHITEKCI SZUKAJĄ, TWORZĄ, OGLĄDAJĄ.

W atmosferze twórczej zabawy dzieci poznały podstawowe zagadnienia z architektury i urbanistyki, rozwijały swoją kreatywność, uczyły się współpracy w grupie oraz planowania i konsekwencji w działaniu. W programie zajęć był też czas na tworzenie przez dzieci własnych obiektów, budynków oraz różnych elementów w formach płaskich i przestrzennych.

 

 
WARSZTATY EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

12. 05. 2017 r.

Dziś SMOKUSIE udały się do biblioteki na kolejne spotkanie w cyklu Głośne czytanie dzieciom. Tematem dzisiejszych zajęć była książka Natalii Usenko pt. BRACTWO – PIRACTWO – PRZYGODA PRZYRODNICZA. Dzieci wysłuchały dalszych przygód rodzinki, tym razem przebywającej na wyspie Wiosennej. Po wysłuchaniu fragmentów książki, przedszkolaki próbowały odgadnąć nazwy innych wysp na podstawie kodów i symboli oraz rozwiązując rebusy i zagadki. Spotkanie w bibliotece jak zwykle okazało się być okazją do świetnej zabawy, podczas której dzieci poszerzały swoje słownictwo, zdobywały nowe wiadomości przyrodnicze oraz rozwijały wyobraźnię i kreatywność.

 

 
SPOTKANIE Z FARMACEUTĄ Drukuj E-mail

 

5. 05. 2017 r.

W grupie SMOKUSIÓW odbyło się dzisiaj spotkanie z farmaceutą.

Pani farmaceutka zapoznała dzieci z rolą witamin w życiu człowieka. Przedszkolaki podczas zajęć, poznawały i utrwalały wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania się w oparciu o piramidę żywieniową. Spotkanie to miało na celu zachęcanie dzieci do systematycznego spożywania warzyw i owoców, ograniczania ilości spożywanych cukrów, kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Hasło przewodnie całego spotkania brzmiało: MĄDRY PRZEDSZKOLAK ODŻYWIA SIĘ ZDROWO!

 

 
Planowane aktywności w miesiącu maju Drukuj E-mail

GRUPA I

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA II

-12.05.2017r. Wyjazd do Muzeum Etnograficznego ,,Od nasionka do nasiona"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:30

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA III -12.05.2017r. Spotkanie ze Strażą Pożarną godz. 10

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-25.05.2017r. - Wyjście do Biblioteki

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:00

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa

 

GRUPA IV

-04.05.2017r. Wyjście do Biblioteki ,, Niespodzianki Pani Wiosny"

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

 

GRUPA V
-11.05.2017r. Wyjście do biblioteki

-15.05.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 16

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


 
Teatr Ludowy - ,,Krakowskie abecadło" , gr. III, IV i V Drukuj E-mail

To już nasza kolejny wyjazd do Teatru Ludowego - tym razem grupa III, IV i V mogła obejrzeć spektakl pt. ,,Krakowskie Abecadło". W tej ciekawej historii, każdej literce alfabetu przypisana była krakowska opowieść: "Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et".  Wśród wąskich uliczek i zaułków starego i dzisiejszego Krakowa, mogliśmy odkryć tajemnice, bajkowe stwory, gadatliwe przekupki. Poznaliśmy też legendarnego Lajkonika, „o którym jak fama głosi,  szczęście on przynosi”, a zamiast pokemonów, mogliśmy szukać wawelskiego smoka. Wspaniała muzyka, piękne stroje i klimat przeniósł nas w zaczarowany świat, gdzie każdy śledził przebieg kolejnie po sobie następujących wydarzeń. Czekamy na kolejne spektakle :)

 
Wyjście do Multikina -,,Zając Max ratuje Wielkanoc"- 25.04.17r. Drukuj E-mail

We wtorek 25 kwietnia całe przedszkole udało się pieszo do Multikina na tak długo wyczekiwaną bajkę pt. ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". Max to mały zając z wielkiego miasta , który marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Po drodze stawia czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkrywa wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. Bajka wzbudziła zachwyt nie tylko starszych widzów ale również tych najmłodszych. Dzieci z uśmiechami na twarzy śledziły przygody zajączka bardzo emocjonująco przeżywając przygody głównego bohatera:)

 
Konkurs piosenki ,,Nasza Ziemia"- gr. III Drukuj E-mail

Dnia 20.04.2017 roku troje dzieci z grupy III wzięło udział w konkursie piosenki przyrodniczej ,,Nasza Ziemia" zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 45 w Krakowie. II miejsce zdobył Franciszek Jakubowski, który zaśpiewał piosenkę pt. ,,Ziemia- wyspa zielona". Serdecznie gratulujemy.

 
Kino Kijów - spektakl ,,Pinokio" - 05.04.17r. Drukuj E-mail

5 kwietnia grupy II, III, IV i V udały się autokarem do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio" przygotowany przez Teatr Edukacji Wrocław In-Art. Widowisko, inspirowane powieścią Carlo Collodi'ego o takim samym tytule, pozwoliło przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń, a wszystko wokół zachwyciło dzieci swoją niezwykłością.
Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem, Wróżką o Niebieskich Włosach, a Gadający Świerszcz stał się głosem rozsądku, którego chłopcu niestety brakuje.
Wszystkie przygody uczą jednak i pozostawiają po sobie morał, tak więc i my mogliśmy zobaczyć na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność.
Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej czarodziejskiej przygody, które przykuły naszą uwagę:) Dzieci pełne zachwytu wróciły do przedszkola.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MAJU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Grupa I

19. 05. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

23.05.2017 – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

29. 05. 2017 r. – Uroczystość z okazji DNIA MATKI

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

Grupa II

19. 05. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

23.05.2017 – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

29. 05. 2017 r. – Uroczystość z okazji DNIA MATKI

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

 

Grupa III

05.05.2017 – Spotkanie z farmaceutą

12. 05. 2017r. – Warsztaty w bibliotece

16. 05. 2017r. – Warsztaty konstrukcyjne: MIASTO = Mali Inteligentni Architekci, Szukają, Tworzą, Oglądają

19. 05. 2017r. – Warsztaty filmowe, kino PARADOX film: Munio strażnik księżyca

23. 05. 2017r. – Warsztaty przyrodnicze: OSA, PSZCZOŁA CZY TRZMIEL

30. 05. 2017r. –Iluzjonista w przedszkolu

31. 05. 2017r. – Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM KRZYSZTOFORY Drukuj E-mail

25. 04. 2017 r.

Dziś grupa II JAGÓDKI wzięła udział w spektaklu pt. „Strażnicy zaczarowanej księgi” organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Spektakl,  który przeniósł dzieci w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory był pełen humoru i niezwykłych zwrotów akcji. Brawurowa gra aktorów i bajkowa scenografia zagwarantowała dzieciom dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.'

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

21.04.2017

W dniu dzisiejszym grupa III - SMOKUSIE udały się na wycieczkę do kina PARADOX, by wziąć udział w warsztatach filmowych. Tym razem dzieci obejrzały film pt.  „Balerina”. Pierwszy pełnometrażowy film animowany o potędze marzeń i ich realizacji. Felicja marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Jej przyjaciel Wiktor chce zostać wynalazcą-konstruktorem. Dzięki determinacji udaje się im spełnić marzenia. Po projekcji filmu dzieci uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych – budowaniu wieży z chrupek.

 

 
Certyfikat Wielkiego Serca Drukuj E-mail

Nasz przedszkole w ramach realizacji akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka" otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie składa podziękowania dla wszystkich Dzieci i Rodziców, którzy włączyli się w pomoc potrzebującym zwierzętom. To dzięki Państwu zwierzęta otrzymały zapas karm, które pozwolą zwierzętom przetrwać nadchodzący rok.

 
ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

Wielkanocny stół E. Skarżyńska


... Palmy - pachną jak łąka
w samym środku lata.
Siada mama przy stole,
A przy mamie - tata.
I my.
Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
chcą tańczyć oberka.
Wpuśćmy wiosnę.
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie,
jak wiosna wesołe! ....

 

Przedszkolakom oraz Ich Rodzicom życzymy pogodnych, radosnych i rodzinnych

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

- DYREKCJA, GRONO PEDAGOGICZNE i PERSONEL PRZEDSZKOLA.

 
Planowane aktywności w miesiącu kwietniu Drukuj E-mail

GRUPA I

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"


GRUPA II

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-06.04.2017r. Wielkanocne warsztaty z rodzicami

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-21.04.2017r. Muzeum Etnograficzne - zajęcia edukacyjne ,,Wiosna - budowa gniazd"


GRUPA III

-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-13.04.2017r. - Wyjście do Biblioteki na warsztaty ekologiczne

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA IV

-03.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy
-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA V

-03.04.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-04.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

-24.04.2017r. Tauron Arena


 
TEATRZYK W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

7. 04. 2017 r.

Podczas dzisiejszego spotkania w bibliotece, Studio Teatralne KRAK - ART zaprezentowało bajkę pt. NIE MA JAK W DOMU. Główny bohater Krecik, znudzony mieszkaniem we własnym domku pod ziemią, próbuje znaleźć dla siebie inny dom, taki który będzie ładniejszy, ciekawszy lub po prostu inny, niż jego własny. Dzieci czynnie pomagały wychodzić Krecikowi z różnych opresji w jakie popadał podczas wędrówki. Poznawały zwyczaje różnych zwierząt i sposoby budowania przez nie domków. Dowiedziały się skąd bierze się miód oraz czym żywią się wiewiórki. Na koniec przedszkolaki wesoło tańczyły z sójką, przyjaciółką Krecika, dzięki której zrozumiał on, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

5. 04. 2017 r.

Dziś odbyły się kolejne zajęcia z cyklu WESOŁY UNIWERSYTET. Tematem dzisiejszego spotkania była WODA. Przedszkolaki poznały obieg wody w przyrodzie. Warsztaty, jak zwykle, przebiegały w atmosferze świetnej zabawy. Dzieci doskonale się bawiły poznając stany skupienia wody oraz wykonując doświadczenia pokazujące jak ten cykl odbywa się w przyrodzie. Teraz każdy przedszkolak wie, czym różni się jezioro od morza i że woda słodka wcale nie zawiera w sobie cukru. Na zakończenie zajęć, w poszczególnych grupach odbyły się konkursy wiedzy i przedszkolaki otrzymały plakietki "znawca przyrody".

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z ETYKI Drukuj E-mail

4. 04. 2017 r.

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkole przybyła Pani Ania, która zaprosiła dzieci z grupy I i II na zajęcia edukacyjne z etyki. Poprzez zabawę dzieci uczyły się np. jak rozpoznawać znaki mówiące o miejscach dla niepełnosprawnych w miejscach publicznych ( środki komunikacji, parkingi itp.). Celem zajęć było uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka, a zwłaszcza na człowieka niepełnosprawnego. Uczmy nasze dzieci właściwych zachowań  w różnych sytuacjach kontaktów z ludźmi "innymi" niż my. To, że ktoś inaczej wygląda lub ma problemy zdrowotne nie oznacza, że jest gorszy lecz, że bardziej niż my potrzebuje akceptacji i pomocy. Pomagając innym mamy szansę sami przeżyć radość, jaką dajemy innym, w myśl zasady: DOBRO POWRACA


 
CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA Drukuj E-mail

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W KRAKOWIE składa podziękowania wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom oraz Nauczycielom za udział w akcji GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA. Otrzymaliśmy CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA w  podziękowaniu za przekazane dary. Dowiedzieliśmy się, że duże zaangażowanie szkół i przedszkoli zaowocowało zgromadzeniem zapasów,  których ilość pozwala na zabezpieczenie karmy dla zwierząt na cały nadchodzący rok.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU (FILIA) Drukuj E-mail

GRUPA I

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

 

GRUPA II

4. 04. 2017 r. - Warsztaty z etyki.

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

25. 04. 2017 r. - Wycieczka do Muzeum KRZYSZTOFORY.


GRUPA III

4. 04. 2017 r. - Warsztaty z etyki.

5. 04. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze, temat : WODA

7. 04. 2017 r. - Zajęcia w bibliotece : spektakl dla dzieci w wykonaniu KRAK - ART, pt. Nie ma jak w domu.

21. 04. 2017 r.- Akademia filmowa: BOLERINA

 
SPEKTAKL TEATRALNY - STRAŻNICY ZACZAROWANEJ KSIĘGI Drukuj E-mail

29.03.2017 r.

Dzieci z grupy III udały się dzisiaj do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa na dynamiczny i pełen humoru spektakl, który przeniósł widzów w świat krakowskich legend i tajemnic ukrytych w podziemiach Pałacu Krzysztofory. Tu historia spotykała się z legendą, wartka akcja z fantazją, a wszystko przyprawione było dobrym żartem. Znakomity scenariusz, brawurowa gra aktorów i bajkowa scenografia to gwarancja dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Bohaterowie przedstawienia - Krzysztoforek i Dorotka – opowiedzieli historię tajemniczej księgi, która przeniosła ich do czasów średniowiecznego Krakowa i sprawiła, że wspólnie z dziećmi przeżyli wspaniałą przygodę…

 

 
Powitanie Wiosny - 21.03.17r. Drukuj E-mail

Pierwszy Dzień Wiosny dzieci z naszego przedszkola powitały tańcem i piosenką. Grupy strasze: III, IV i V przygotowały uroczysty program podczas którego śpiewały piosenki o wiośnie, deklamowały wiersze oraz przedstawiały inscenizacje wiosenne. Grupy młodsze: I i II również dołączyły do występów śpiewając piosenki i bawiąc się wspólnie ze starszakami przy muzyce.

 
Zajęcia profilaktyczno-higieniczne jamy ustnej, gr III Drukuj E-mail

We wtorek 7 marca w grupie III odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w ramach profilaktyki jamy ustnej (dbałość o zęby). Podczas spotkania z higienistką stomatologiczną - mamą Kasi S. dzieci oglądały plansze edukacyjne, zobaczyły jak wygląda budowa zęba, jamy ustnej. Pani zademostrowała przedszkolakom jak prawidłowo powinno wyglądać czyszczenie ząbków przy użyciu pasty i szczoteczki. Dzieci rozwiązywały edukacyjne labirynty, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały specjalne przygotowane na spotkanie kolorowanki.

Dziękujemy mamie Kasi za poświęcony czas i tak cenne dla dzieci wskazówki.


 
Zajęcia edukacyjne w Bibliotece, gr III Drukuj E-mail

W czwartek 2 marca grupa III udała się do Biblioteki Publicznej na kolejne zajęcia biblioteczne. Tym razem były to warsztaty ekologiczne ,,EKO-PAKA" - cykl zajęć realizowanych ze środków unijnych. W miesiącu marcu tematami warsztatów bedą:
-segregowanie śmieci, recykling,
-sprzątanie ziemi,
-wszystko o tworzywasz sztucznych.
W miesiącu kwietniu:
-wszystko o drzewie,
W maju:
-wszystko o metalu.
Podczas zajęć bibliotecznych dzieci rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze, poszerzają swoją wiedzę na dane tematy oraz rozwijają myślenie. Czekamy na kolejne zajęcia.


 
Spotkanie w Bibliotece, gr IV - 16.03.17r. Drukuj E-mail

16.03 dzieci z grupy IV uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym pt. ,,Emocje - czy strach ma wielkie oczy?" organizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania prowadzący zaprezentowali dzieciom kilka historyjek o ,,potworach", które miały rozmaite humory i nawyki, co stało się inspiracją do rozmowy o emocjach
i lękach dziecięcych. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej techniką ,,mokre w mokre" na temat ,,Potwór z mojej wyobraźni". Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne, otwarte na propozycje prowadzących a ,,potwory" okazały się nie takie straszne:)

 
,,Pod niebem Paryża" - Klub ,,Kuźnia"- 14.03.17r. Drukuj E-mail

,,Pod niebem Paryża"- taki tytuł nosiło kolejne spotkanie w Klubie ,,Kuźnia" ze współpracy z Filharmonią Krakowską w kórym wzięła udział grupa III i V. Podczas koncertu przedszkolaki mogły usłyszeć znane i cenione walczyki francuskie i piosenki. Przedszkolaki pełne podziwu dla artystów w ciszy i skupieniu słuchały wszystkich utworów z uśmiechami na twarzy:) Przed nami 2 ostatnie spotkania - kolejne 4 kwietnia:)

 
Warsztaty w Pizzerii Dominium- 13,14,28.03.17r. Drukuj E-mail

W dniach 13,14 i 28 marca grupa I, II i III wzięły udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Pizzerię ,,Dominium" w czasie których dzieci samodzielnie pod okiem szefa kuchni przygotowywały wybraną przez siebie pizzę. Na początku poznały historię pizzy, rodzaje ciast, dodatki oraz nazwy pizzy. W czasie warsztatów przedszkolaki poznały kolejne etapy powstawania pizzy, mieszały składniki, dekorowały pizzę. Kiedy została już upieczona, każdy mógł skosztować własnoręcznie wykonanego kawałka wraz z soczkiem:) Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominki:)

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

24. 03. 2017 r.

Dziś SMOKUSIE udały się do biblioteki, by wziąć udział w zajęciach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem dzisiejszego spotkania była książka  Natalii Usenko pt. BRACTWO - PIRACTWO. PRZYGODA MATEMATYCZNA. Dzieci wysłuchały fragmentów książki oraz pomagały jej bohaterom w różnych obliczeniach matematycznych. Książka bardzo zainteresowała nasze przedszkolaki ze względu na wiele humorystycznych przygód, jakie przeżywała pewna rodzinka na morzu i na lądzie. Przedszkolaki poszerzyły swoje słownictwo i wiadomości na temat życia na morzu i na wyspie, równocześnie świetnie się bawiąc. Celem zajęć w bibliotece jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci czytelnictwem i pokazanie, że książka może być bogatym źródłem wiedzy, humoru i świetnej zabawy.

 

 
TOPIENIE MARZANNY Drukuj E-mail

21. 03. 2017 r.

Idziemy gromadą

wesołym pochodem,

niesiemy Marzannę

nad zielona wodę...

Wesoły korowód przedszkolaków, grających na instrumentach perkusyjnych i śpiewających wiosenne piosenki udał się dziś nad Białuchę. Na czele kroczyły nasze SMOKUSIE, niosąc wykonaną ze słomy kukłę MARZANNĘ, za nimi podążały JAGÓDKI i MISIE. Każda grupa przygotowała na tę okazję zestaw piosenek o tematyce wiosennej, tak więc cała wyprawa nad rzekę odbywała w radosnej atmosferze. Po dotarciu na most, pożegnaliśmy Marzannę głośnymi okrzykami i wrzuciliśmy ją do wody ze słowami piosenki :

Zgiń, przepadnij zimo

i nie wracaj do nas

na przyjęcie wiosny

otwórzmy ramiona.

Do przedszkola wróciliśmy z GAIKIEM ustrojonym kolorowymi wstążkami, który jest symbolem przybyłej właśnie WIOSNY.

 

 
Zajęcia sportowe na Małej Hali Tauron Arena - 06.03.17r. Drukuj E-mail

Rozpoczęła się druga edycja programu sportowego ,,Akademia Przedszkolaka" realizowanego na Małej Hali Tauron Arena, w której bierze udział grupa V. Będzie to cykl 8 spotkań, które będą odbywać się co 2 tygodnie aż do końca czerwca. Pierwsze zajęcia miały miejsce w poniedziałek 6 marca. W czasie zajęć przedszkolaki bawiły się w liczne zabawy ruchowe m.in. Berka, Murarza. Nie zabrakło zabaw ruchowych ćwiczących szybkość i zwinność. Przedszkolaki strzelały gole do bramki zdobywając punkty i klasyfkując swoją grupę na odpowiednim miejscu na podium. Na zakończenie dzieci zagrały w mini piłkę nożną. Przed nami kolejne zajęcia sportowe i nowe wyzwania:)

 
Straż Miejska w przedszkolu - 01.03, 06.03.17r. Drukuj E-mail

Na początku marca gościliśmy w naszym przedszkolu Panów ze Straży Miejskiej. W czasie spotkania dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przekonały się jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Prowadzący zachęcali dzieci do wypowiadania się na temat bezpiecznego poruszania się po drogach miejskich i osiedlowych prezentując znaki drogowe oraz ilustracje pokazujące bezpieczne zachowanie na drodze. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły również w zabawie edukacyjno-komunikacyjnej ,,Miasteczko drogowe", w której miały możliwość utrwalenia znajomości znaczenia niektórych znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. W czasie spotkania nie mogło zabraknąć numerów alarmowych, które każdy przedszkolak powinien znać w razie sytuacji zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu innych. Na zakończenie goście zaśpiewali piosenkę o bezpieczeństwie, w której śpiewanie włączyły się z radością dzieci:)

Dziękujemy Straży Miejskiej za tak wspaniałą prelekcję i cenne wskazówki.

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL