smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
Kino Kijów - spektakl ,,Zaczarowany ołówek" - 06.10.17r. Drukuj E-mail

6 października dzieci z grup II,III,IV i V wyjechały do Kina Kijów na spektakl ,,Zaczarowany ołówek". Ciekawa scenografia, efekty świetlne i dźwiękowe, interesujące kostiumy aktorów przykuwały uwagę małych widzów, którzy z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem śledzili rozgrywająca się na scenie akcję, właściwie reagując na przekazywane w przedstawieniu wartości poznawcze i wychowawcze. 
Uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych to poszerzanie słownictwa, nauka kulturalnego spędzania czasu, przeżywanie fantastycznych przygód, rozwój osobowości dziecka poprzez kontakt ze sztuką.

 

 
Zajęcia w Bibliotece - gr IV, 05.10.17r. Drukuj E-mail

Dnia 5 października 2017 roku dzieci z grupy IV udały się do Biblioteki Publicznej. Tam uczestniczyły w warsztatach pt. ,,Jesienny przedszkolaczek". Z zaciekawieniem wysłuchały wiersza Juliana Tuwima ,,Dwa wiatry". Podczas recytacji utworu przedstawiały ruchem piękno jesiennej pogody. Następnie w grupach wykonywały ćwiczenie plastyczne ,,Jesienne drzewa" wykorzystując naturalne liście oraz kredki woskowe i szary papier. 
Po skończonych zajęciach dzieci były zachwycone efektami swoich prac.

 

 
Wycieczka do Planetarium w Niepołomicach - 02.10.17r. Drukuj E-mail

Dnia 02.10.2017 roku dzieci z grup IV i V pojechały do Planetarium w Niepołomicach. Tam odbyły kosmiczną podróż przez układ słoneczny. Oglądały piękno planet z bliska oraz obserwowały Słońce przy pomocy teleskopu. Dowiedziały się również o zjawiskach zachodzących na nocnym rozgwieżdżonym niebie. Dzięki odpowiednio dobranej muzyce, nastrój panujący podczas seansu był niezwykły, niepowtarzalny. 
Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami na temat Słońca, Księżyca i planet.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

27. 10. 2017r

Dzisiaj grupa SMOKUSIÓW udała się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem zajęć była książka Katarzyny Ziemnickiej pt. PRZYGODY KRÓLEWNY FLORENTYNKI.

Królewna Florentynka umie świetnie prychać i marszczyć nos. A jak się porządnie zdenerwuje, to tak tupie nogą, że aż lecą liście z drzew! Co tak denerwuje Florentynkę? A na przykład to, że nie może pomalować nieba na różowo, albo że mimo licznych starań nie potrafi zatrzymać jesieni. Królewnie przychodzą do głowy różne niezwykłe pomysły, które za wszelką cenę próbuje wcielić w życie. Chociaż często jej to nie wychodzi, uczy się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i praca oraz jak łatwo jest zamienić zwątpienie w optymizm, a nudę w wielką przygodę.

.

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj E-mail

25. 10. 2017 r.

Tak się nudziłem gdy byłem sam,

a teraz kilku kolegów mam.

Wspólna zabawa zawsze się uda,

już teraz nie wiem co to jest nuda.

Dobrze nam razem, słońce czy deszcz.

Czy i ty z nami bawić się chcesz?

 

Dzisiaj w grupie MISIÓW odbyła się uroczystość PASOWANIA na PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zaprezentowały zebranym Gościom program artystyczny, przygotowany z tej szczególnej okazji. Były więc piosenki, wiersze oraz wesołe pląsy przy muzyce. Po części artystycznej Maluszki, które rozpoczęły właśnie uczęszczanie do naszego przedszkola, złożyły przyrzeczenia w obecności swoich starszych kolegów - asystentów pasowania i  zostały przez swoją wychowawczynię pasowane na przedszkolaka. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książeczek.

 

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU Drukuj E-mail

GRUPA I

-30.10.2017r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Magia słów"


GRUPA II

-06.10.2017r. Kino Kijów - Teatr ,,Zaczarowany ołówek"

-30.10.2017r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Magia słów"


GRUPA III

-05.10.2017r. Zajęcia edukacyjne w Bibliotece ,,Ładne słówka"

-06.10.2017r. Kino Kijów - Teatr ,,Zaczarowany ołówek"

-19.10.2017r. Zajęcia edukacyjne w Bibliotece ,,Z baśnią przez świat"

-20.10.2017r. Muzeum Etnograficzne warsztaty ,,Matematyka na wesoło"

-30.10.2017r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Magia słów"

 

GRUPA IV

-02.10.2017r. Wyjazd do Planetarium w Niepołomicach

-05.10.2017r. Zajęcia w Bibliotece ,,Jesienny przedszkolaczek"

-06.10.2017r. Kino Kijów - Teatr ,,Zaczarowany ołówek"

-13.10.2017r. Szkoła Podstawowa nr 2 - Ślubowanie Pierwszoklasistów

-20.10.2017r. Wyjście na Wawel ,,Legendy krakowskie"

-30.10.2017r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Magia słów"


GRUPA V

-02.10.2017r. Wyjazd do Planetarium w Niepołomicach

-06.10.2017r. Kino Kijów - Teatr ,,Zaczarowany ołówek"

-13.10.2017r. Szkoła Podstawowa nr 2 - Ślubowanie Pierwszoklasistów

-20.10.2017r. Wyjście na Wawel ,,Legendy krakowskie"

-26.10.2017r. Zajęcia edukacyjne w Bibliotece ,,Z baśnią przez świat"

-30.10.2017r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Magia słów"


 
Wycieczka do ZOO - 28.09.17r. Drukuj E-mail

Wrzesień to miesiąc pogodnej, wczesnej jesieni, dlatego też właśnie w tym miesiącu dzieci odwiedziły Krakowski Ogród Zoologiczny.
Otoczenie wspaniałej przyrody, lasu sprzyjało spacerowi alejkami ZOO. Odwiedziny mieszkańców ogrodu zawsze dostarczają dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, pozytywnych emocji i wiedzy. 
Dzieci miały możliwość oglądać, podziwiać, nazywać i rozróżniać zwierzęta, dowiedzieć się o istnieniu rezerwatów przyrody, ich znaczeniu, znaczeniu ogrodów zoologicznych.

 
Przedstawienie ekologiczne w przedszkolu MPO- 27.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 27.09.17r. dzieci obejrzały przedstawienie w ramach programu ,,Krakowskie przedszkolaki to EKO-dzieciaki" przygotowanego przez MPO Miasta w Krakowie. 
Treść inscenizacji posłużyła rozwijaniu aktywności dzieci w sferze kształtowania postaw proekologicznych. Humorystyczne dialogi zainteresowały i rozśmieszały i młodych i starszych przedszkolaków przekazując im wiele ważnych informacji na temat ochrony naszej planety i najbliższego środowiska przed zanieczyszczeniem.
Barwne stroje, scenografia, piosenki, muzyka, ciekawe teksty budziły duże zaciekawienie i aktywność małych widzów.
Były też konkursy z nagrodami dla odważnych, a tych nie brakowało wśród wszystkich grup wiekowych. Na koniec każde dziecko otrzymało książeczkę pt. ,,EKO - PORADNIK PRZEDSZKOLAKA" oraz ,,Jak rezolutny Ignaś z Krakowa nauczył Zuzię śmieci sortować" autorstwa Jarosława Sieka motywującą do podejmowania działań przydatnych i przyjaznych środowisku i wzmacniającą proekologiczne postawy i zachowania.

 
Biblioteka Publiczna - grupa V Drukuj E-mail

Początek roku przedszkolnego zbiega się z początkiem jesieni, a jesień to pora roku, która urzeka bogactwem barw, zmiennością zjawisk, obfitością plonów.
Interaktywne spotkanie edukacyjne w Bibliotece Publicznej przy ul. Dobrego Pasterza 100 było jednym z zajęć wprowadzających dzieci w tajemniczy świat jesiennej przyrody poprzez pośredni z nią kontakt w postaci opowiadania, filmu, wierszy i ciekawostek przyrodniczych. 
Dzieci bardzo aktywnie, z ochotą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, śmiało i otwarcie dzieliły się własną wiedzą, udzielały ciekawych odpowiedzi na zadawane pytania. Przygotowane zajęcia posłużyły rozwijaniu dziecięcej wyobraźni, werbalnej aktywności, a także aktywności muzycznej i ruchowej. 
Wizyty w bibliotece mają na celu m.in. poznanie pracy bibliotekarzy, rozwijanie zainteresowania literaturą, czytelnictwem, nabieranie przekonania do częstego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, doskonalenie kompetencji interpersonalnych.

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

20. 10. 2017r.

Akademia filmowa: Dzwoneczek i uczynne wróżki

Piękna, ciepła animowana opowieść dla najmłodszych dzieci. To opowieść poruszająca wyobraźnię, która swoją magią zaczaruje całą rodzinę. Być może nawet i ty uwierzysz w moc czarów. Pewnego letniego dnia mała dziewczynka zauważyła Dzwoneczek. To nie powinno się wydarzyć i dlatego pozostałe wróżki wyruszają jej na ratunek. Jednak zanim odnajdą swoją przyjaciółkę, Dzwoneczek zaprzyjaźnia się z samotną dziewczynką i postanawia pomoc jej rozwiązać rodzinny problem. Niezwykła wyprawa do Londynu zamienia się w pasjonującą przygodę, od której powodzenia zależeć będzie los wszystkich wróżek. Sprawa jest na tyle ważna, że wróżka decyduje się narazić własne bezpieczeństwo, aby doprowadzić do pomyślnego zakończenia wyprawy. Jak zwykle po projekcji filmu odbyły się warsztaty utrwalające znajomość bajek. Odbyła się zdrowa rywalizacja w grupach – uczyliśmy się współpracować ze sobą.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

20. 10. 2017r.

Grupy: I -  MISIE i II - JAGÓDKI, udały się do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Dziś Pani Ula przeczytała dzieciom książeczkę Marcina Mortki pt. TAPPI I AWANTURA Z OLBRZYMEM.

W Szepczącym Lesie zamieszkał potężny olbrzym Kudłacz i postanowił objąć rządy nad zamieszkującymi las zwierzętami. Rozsiadł się wygodnie i rozkazał przynosić sobie jedzenie oraz zacerować podartą skarpetkę.

Zwierzęta wpadły w panikę i natychmiast przybiegły prosić o pomoc swego przyjaciela - wikinga Tappiego. Ten niezwłocznie postanowił porozmawiać z groźnym olbrzymem, jednak choć jest on dzielnym, silnym i rosłym wojownikiem, to przy ogromnym Kudłaczu wydaje się zupełnie malutki. Czy Tappiemu udało się zażegnać problem? A może w Szepczącym Lesie doszło jednak do wielkiej awantury? Przekonaliśmy się o tym słuchając z uwagą czytanej bajki.

 

 
WYCIECZKA DO KLUBU KUŹNIA Drukuj E-mail

17.10.2017 r.

Koncert filharmoniczny Z muzyką przez wieki Jesienne inspiracje.

Dzieci z gr. III rozpoczęły dzisiaj swoja przygodę z muzyką .Udały się do Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na pierwszą z dziewięciu audycji muzycznych realizowanych we współpracy z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Zajęcia umuzykalniające z cyklu Z muzyką przez wieki dają możliwość obcowania z muzyką wykonywaną przez różnych artystów bez pośrednictwa urządzeń technicznych, poszerzają wiedzę o muzyce. Koncerty prowadzone są przez doświadczonego prelegenta, co pozwala podać dzieciom informacje w atrakcyjny sposób. Tematem dzisiejszych warsztatów były Jesienne inspiracje. Dzieci poznały instrumenty: fortepian, obój i fagot. Motywem przewodnim był wiersz Jesień śliwkowa – Tadeusza Długosza. Mogliśmy posłuchać wielu utworów w wykonaniu artystów o tematyce jesiennej. Było to niezapomniane przeżycie i już nie możemy się doczekać następnego spotkania.


 

 
KRAINA EKSPERYMENTÓW Drukuj E-mail

5. 10. 2017r.

Grupa III - SMOKUSIE udała się do Centrum Młodzieży na warsztaty pt. KRAINA EKSPERYMENTÓW. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w wykonywaniu różnych doświadczeń i eksperymentów. Badaliśmy więc różne stany skupienia wody, pompowaliśmy balony ciepłym i zimnym powietrzem,wytwarzaliśmy samodzielnie mydło. Dzieci doskonale bawiły się podczas wykonywania budowli z magnesowych klocków oraz tworzenia dekoracji z woreczków wypełnionych wodą. Poznaliśmy też nowe słowa takie jak: kolba, menzurka, suchy lód, sublimacja. Dla uczestników warsztatów odkryły one swoje znaczenie i nie są już tajemnicą.

 
Koncert filharmoniczny Klub Kuźnia - 26.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 26.09.2017 roku grupa IV wyjechała do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Uwertura czyli wielkie otwarcie". Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie jak należy zachować się podczas słuchania muzyki klasycznej, a także wysłuchać kilku utworów najwybitniejszych kompozytorów wykonywanych przez różnych artystów.

 

 
Lekcja teatralna w przedszkolu - 25.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 25.09.2017 roku w grupie IV odbyły się warsztaty z udziałem aktorów z Teatru Groteska w Krakowie. Dzieci miały możliwość obejrzenia kukiełek, pacynek, masek i półmasek, których używają aktorzy podczas występów. Dowiedziały się, jakie są różnice między nimi, jak je trzymać i zakładać. Również odbyły się improwizacje przedstawień dzieci wspólnie z aktorami.

Lekcja teatralna bardzo się wszystkim podobała, było dużo śmiechu i radości.

 
Muzeum Etnograficzne, gr IV - 22.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 22.09.2017 roku dzieci z grupy IV wyjechały do Muzeum Etnograficznego. Tam odbyły się warsztaty pt. ,,Cztery pory roku. Jesień". Dzieci dowiedziały się, co dzieje się z przyrodą wraz z nadejściem jesieni, jak wyglądała praca dawnych gospodarzy oraz jakie zmiany występują w świecie zwierząt. Dalszy cykl warsztatów na które dzieci oczekują to:
-Cztery pory roku. Zima.
-Od nasionka do nasionka.

 

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU (FILIA) Drukuj E-mail


GRUPA I

20. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

25. 10. 2017 r. – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka; program artystyczny dla rodziców.

 


GRUPA II

20. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

 

GRUPA III

5. 10. 2017r. – Wyjazd do Centrum Młodzieży na warsztaty : KRAINA EKSPERYMENTÓW.

17. 10. 2017 r. – Wyjazd do Klubu Kuźnia Oś. Złotego Wieku na koncert z cyklu Z muzyką przez wieki – temat: JESIENNE OPOWIEŚCI.

20. 10. 2017r. – Wyjazd do Centrum Młodzieży na film pt. DZWONECZEK I UCZYNNE WRÓŻKI.

27. 10. 2017 r. – Warsztaty edukacyjne w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej.

 

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

29. 09. 2017r.

Starszaki udały się dziś na wycieczkę do Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana przy ul. Krupniczej, na film pt. BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE. Dzieci obejrzały baśnie : Pasterz tysiąca zajęcy, Korale czarownicy, Złota kaczka, O Zyfirku i smoku. Po projekcji dzieci wzięły udział w warsztatach utrwalających wiadomości o legendach oraz bawiły się w odróżnianie wątków fantastycznych od realistycznych. Wycieczka -  pierwsza z cyklu comiesięcznych spotkań w Centrum Młodzieży, była dla dzieci radosnym przeżyciem i już z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

29. 09. 2017r.

Dzisiaj przedszkolaki z I i II grupy udały się na zajęcia edukacyjne do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci wzięły udział w pierwszych warsztatach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem spotkania była książeczka pt. CZAROWNICA I PIERNIKI, której autorką jest Maja Strzebońska.

Jesienna wichura i błyskawice sprawiają, że czarownica i kociaki z przerażenia ukrywają się pod grubą kołdrą. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Dzieci dowiedziały się tego po wysłuchaniu czytanej przez Panią Ulę książeczki.

Maluszki poznały pomieszczenia biblioteczne, zobaczyły na czym polega wypożyczanie książek w bibliotece oraz dowiedziały się dlaczego należy szanować książki. Za zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie w KĄCIKU KOTA FILEMONA.


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

22. 09. 2017r.

W dniu dzisiejszym grupa Starszaków udała się do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej przy Al. 29 Listopada na pierwsze zajęcia z cyklu LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Tematem warsztatów była książka Waldemara Cichonia pt. JAK SIĘ MASZ CUKIERKU ? Dzieci wysłuchały czytanego przez Panią Ulę - naszą zaprzyjaźnioną bibliotekarkę, fragmentu książki, a następnie odbyła się burzliwa dyskusja na temat postępowania głównego bohatera książeczki.  Na zakończenie zajęć dzieci mogły pobawić się wybraną zabawką w KĄCIKU KOTA FILEMONA.

Rodzina pewna, jakich jest wiele
Zdecydowała w pewną niedzielę:
Miłego kotka chcemy mieć bardzo!
Miłego kotka trzeba przygarnąć!
Szukali długo, długo szalenie
W końcu znaleźli kota marzenie
Słodki jak cukier, piękny jak kwiatek
W rzeczywistości był to gagatek...

 

 
WITAMY W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

Witamy w nowym roku przedszkolnym.

Życzymy wspaniałej zabawy, wielu sukcesów i niezapomnianych wrażeń i wspomnień z pobytu w naszym przedszkolu. Rodziców, naszych  Przedszkolaków, zapraszamy do współpracy w trudnym dziele wychowania dzieci oraz współuczestniczenia w życiu naszego przedszkola.

 

 
Spotkanie z rodzicami - wtorek 05.09.17r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w przedszkolu,  które odbędzie się we wtorek tj. 05.09.2017 roku o godzinie 16:30.

Zapraszamy

 
Nowy rok przedszkolny Drukuj E-mail

 

Serdecznie witamy przedszkolaków oraz ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło witamy tych najmłodszych, którzy od września po raz pierwszy przekroczą progi naszej placówki rozpoczynając swoją przedszkolną edukację.

W nowym roku przedszkolnym życzymy dzieciom miłego pobytu w przedszkolu, radosnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek, ciekawych zajęć oraz samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Dyrekcja i Nauczyciele
 
Multikino ,,SMERFY"- 14.06.2017r. Drukuj E-mail

Nadszedł czas na tak długo wyczekiwane przez najmłodszych Smerfy:) W środę 14 czerwca wszystkie grupy wraz z paniami udały się do pobliskiego Multikina na bajkę ,,Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Gdy każdy z najmłodszych zajął miejsce, zgasły światła mogliśmy przenieść się w piękny świat pełen niezwykłych przygód. Historia opowiadała o wyprawie Panny Smerfetki w poszukiwaniu smerfnej koleżanki podczas której towarzyszyli jej Ważniak, Osiłek i Ciamajda. Wspólnie wybrali się do Zakazanego Lasu, gdzie czyhalo na nich niebezpieczeństwo - Gargamel wraz z swym nierozgarniętym kocurem Klakierem. Pełna humoru bajka wywołała na twarzach dzieci uśmiech jak również trzymała w napięciu. Dzieci zachwycone smerfami, pełne nowych pomysłów powróciły na obiad do przedszkola:)

 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie - 29.05.17r. Drukuj E-mail

W poniedziałek 29 maja z samego rana całe nasze przedszkole udało się autokarem na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Na miejscu powitali nas Gospodarze, którzy oprowadzili nas po całym gospodarstwie. W trakcie zwiedzania mogliśmy podziwiać zwierzęta gospodarcze, zobaczyć warunki w jakich mieszkają oraz je nakarmić. Nie zabrakło przejażdżki przyczepą, wspólnego pieczenia chleba, pieczenia naleśników oraz zabawy na świeżym powietrzu. Po całodniowych wojażach przedszkolaki pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że szybko tam wrócimy:)

 

 
WAKACYJNE ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

 

KOCHANE DZIECI, SZANOWNI RODZICE

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

DYREKCJA ORAZ PRACOWNICY PRZEDSZKOLA.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

22.06.2017 r.

Przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział, w ostatnich w tym roku przedszkolnym, zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez WESOŁY UNIWERSYTET. Tytuł dzisiejszych zajęć brzmiał: KOLEDZY PANA PANTOFELKA. Dzieci obejrzały film edukacyjny opowiadający o życiu pantofelków, dowiedziały się że pantofelki żyją we wszystkich słodkowodnych zbiornikach wodnych, wyglądem przypominają pantofelek (stąd ich nazwa), rzęski pokrywające ich ciało służą do przemieszczania się, a sposobem rozmnażania się jest podział komórki. Dzięki żartobliwej konwencji zajęć, oraz formie dostosowanej do możliwości poznawczych dzieci, wszystkie informacje były zrozumiałe, a dzieci z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach. Na koniec czekała jeszcze niespodzianka – każde dziecko mogło obejrzeć przez mikroskop bohatera zajęć tj. „Pana Pantofelka” oraz inne próbki przedstawiające różne mikroskopijne żyjątka.

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

9. 06. 2017 r.

To już ostatnie spotkanie w akademii filmowej w tym roku przedszkolnym. Dziś prezentowany był film francuski pt. SEKRETY MORZA. Bohaterką filmu jest sześcioletnia Sirsza, która udaje się ze swoim bratem w magiczną podróż, podczas której odkryje, co stało się z jej mamą i jaką wartość ma rodzina. Przesłanie zawarte w tej magicznej opowieści dało nam dużo do myślenia: szanujmy naszych bliskich, cieszmy się, że są zawsze z nami i możemy na Nich liczyć w każdej sytuacji.

Przedszkolaki przez cały rok z wielką radością brały udział w cyklicznych wyjazdach do kina PARADOX i już tęsknią za kolejnym seansem.

 

 

 

 

 

 
POKAZ TAŃCÓW Drukuj E-mail

8. 06. 2017 r.

Dzisiaj poszczególne grupy wiekowe zaprezentowały Rodzicom swoje umiejętności taneczne. Dzieci pod kierunkiem Pana Emila -  instruktora ze Szkoły Tańca PASJA , zatańczyły kilka tańców, które poznały w ciągu roku nauki. Udział w zajęciach tanecznych to dla przedszkolaków świetna zabawa i równocześnie wspomaganie  ekspresji twórczej i ruchowej oraz ich ogólnego rozwoju fizycznego. Zaproszeni goście mieli możliwość podziwiać występy swoich pociech, jak również sami doskonale bawili się tańcząc ze swoimi dziećmi finałowy taniec pokazu.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

8. 06. 2017 r.

Grupa Starszaków i Średniaków wzięły dziś udział w zajęciach z cyklu Głośne czytanie dzieciom. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Grzegorza Gasdepke pt. A JA NIE CHCĘ BYĆ KSIĘŻNICZKĄ. Jest to zabawna i przewrotna opowieść o tym, że mądrość jest ważniejsza od urody i że zawsze warto być sobą! Nikt nie podejrzewał, że mała dziewczynka o imieniu Marysia może być straszliwym smokiem! Dzieci ogromnie zainteresowała ta niezwykła opowieść i w skupieniu słuchały Pani Uli, która już ostatni raz w tym roku przedszkolnym zaprosiła nas do biblioteki. Na koniec dzieci podziękowały za całoroczną współpracę Pani Małgosi i Pani Uli, które przez cały rok, zaprzyjaźniały nas z książką i jej tajemnicami.

 

 

 

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL