smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
TAJEMNICE TEATRU Drukuj E-mail

 

26 październik 2015r.

Dziś do naszego przedszkola przybyli aktorzy Teatru Bagatela. Nie była to jednak zwykła wizyta teatrzyku w przedszkolu. Dziś to dzieci stawały się aktorami, biorąc udział w warsztatach pt. TAJEMNICE TEATRU.

Przedszkolaki mogły więc, wcielać się w różne postaci z bajek, przeistaczać się w bohaterów dzięki różnym rekwizytom i kostiumom. Dzieci miały też możliwość „wypróbowania na własnej skórze” na czym polega charakteryzacja.

Dzieci brały udział w tych warsztatach z wielka radością i entuzjazmem, a na koniec zaprosiły aktorów do szybkiego odwiedzenia naszego przedszkola.

 

 

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

 

16 października 2015r. odbyło się kolejne spotkanie w bibliotece.

Dzisiejszy temat spotkania brzmiał: Gdy za oknem pada deszcz. Dzieci poznały przygody misia, zawarte w książce Clary Flood pt. Jak dobrze mieć sąsiada.

Na podstawie przygód misia uczyły się kulturalnego zachowania wobec sąsiadów, okazywania im szacunku oraz chęci niesienia pomocy.

 

 

 

 
BAL W KRAINIE BAJEK Drukuj E-mail

 

 

28 września 2015r.

Z piosenką na ustach powitał dzieci wodzirej balu, podczas którego miały okazję bawić się, wraz ze swoimi Nauczycielkami, przy niezapomnianych przebojach muzyki dziecięcej. W trakcie zabawy wykonano dzieciom pamiątkowe fotografie w stroju lotnika.

 

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

25 września 2015r. rozpoczął się cykl spotkań w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej – Filia nr 7 przy AL.29 Listopada. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki oraz z istotą jej działalności.

Pani Ula, zaprzyjaźniona z nami bibliotekarka przeprowadziła z przedszkolakami pogadankę pt. KSIĄŻKI – Lubię to!

Teraz już wiemy, jak należy obchodzić się z książkami i jak zachowywać się w bibliotece. Po zapoznaniu się z biblioteką i księgozbiorem, dzieci pierwszy raz wypożyczyły książki do czytania w przedszkolu.

 

 

 
WIZYTA PRZEDSTAWICIELI STRAŻY MIEJSKIEJ Drukuj E-mail

 

Dnia 22 września odwiedziło nasze przedszkole dwóch sympatycznych panów ze STRAŻY MIEJSKIEJ.

Strażnicy opowiadali o charakterze swojej pracy, zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie pracownika pełniącego służbę oraz w ciekawy sposób uświadomili dzieciom różne zagrożenia. Na koniec, przy wtórze gitary, zaśpiewali dla dzieci wesołą piosenkę o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

 

 

 

 
GOŚCIE W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

 

21 września 2015r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udziałem ratowników medycznych. Dzieci dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy. Spotkanie z ratownikami miało na celu uświadomienie dzieciom znaczenia właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Każde dziecko miało okazję przeprowadzenia reanimacji misia, zapoznania się ze sprzętem medycznym oraz oswojenia się z procedurami postępowania ratowników w różnych wypadkach. Każde dziecko już wie jak razie potrzeby wezwać pogotowie. Numery 999 oraz 112 znają na pamięć.

 

 
Musical ,,O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" Drukuj E-mail

Dnia 30 listopada wyruszyliśmy do Państwowej Szkoły Muzycznej, by obejrzeć musical ,,O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Dzieci mogły ujrzeć zupełnie inną odsłonę wilka, który wbrew pozorom był bardzo przyjazny i pomocny. Troszczył się o Czerwonego Kapturka i mimo namowy złej Wiewiórki, nie zszedł na ,,złą drogę". Historia pokazuje, że nie należy nikogo osądzać po wyglądzie, być dobrym dla innych a kiedyś to dobro podwójnie powróci do nas.

 
WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2015/16 Drukuj E-mail

 

 

 

Zapraszamy rodziców do odwiedzania naszej strony

i śledzenia wraz ze swoimi pociechami ich życia przedszkolnego.

Prezentujemy skróty najważniejszych wydarzeń oraz uroczystości przedszkolnych.

 

 
Zabawa Andrzejkowa Drukuj E-mail

W piątek 27.11.2015 roku odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której każdy mógł odkryć sekrety czekającej przyszłości. Dzieci poprzez losowanie tajemniczych przedmiotów poznawały zawody, które mogą kiedyś wykonywać, przebijały serduszka z imionami, rzucały tajemniczą kostką. Nie mogło zabraknąć wróżby z bucikami oraz zabawy przy muzyce:)

Serdecznie dziękujemy tacie Mateuszka Ś. z grupy I za montaż i zorganizowanie nagłośnienia, które zostało wykorzystane podczas zabawy andrzejkowej i które wykorzystamy w przyszłości:)

Dziękujemy również tacie Dorotki Ż. z grupy V za przygotowanie nagrań muzycznych:)


 
Przedstawienie ,,Złota rybka" Drukuj E-mail

Dnia 23.11.2015 roku w przedszkolu odbyło się przedstawienie ,,Złota rybka", w którym wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. Dzieciom została jeszcze bardziej przybliżona opowieść o dobrym rybaku i jego krnąbrnej żonie. Dowiedziały się, że na świecie nie ma złotej rybki, która spełnia marzenia, a jedynym sukcesem do ich spełnienia jest solidna praca.

 

 
Święty Mikołaj w przedszkolu Drukuj E-mail

Dnia 7 grudnia nasze przedszkole odwiedzi tak długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj:)

Rozdanie prezentów w godzinach 9.00-10.00. W tym dniu nasze przedszkolaki czeka również sesja zdjęciowa.

Serdecznie zapraszamy!

 
Akcja ,,Gwiazdka dla zwierzaka" Drukuj E-mail

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka”. Ma ona na celu zapewnienie jedzenia zwierzętom w Schronisku przez większą część roku.

Pamiętajmy, że każde, nawet te najmniejsze ilości mają znaczenie.

Można przynosić:

-suche karmy dla psa i kota,

-konserwy dla psa i kota.


Zbiórka potrwa do 07.01.2016 roku.

 

 
Zabawa Andrzejkowa- 27.11.2015r. Drukuj E-mail

Zapraszamy wszystkie dzieci na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w piątek 27.11.2015 roku
o godz. 10:30.
Na każdego czekają andrzejkowe wróżby, które odkryją sekrety czekającej nas przyszłości. Nie zabraknie serduszek z imionami, lania wosku, monet wrzucanych do wody a także innych tajemniczych przedmiotów, dzieki którym dowiemy się, czy nasze marzenia się spełnią. Nie zabraknie zabaw przy muzyce oraz konkursu z balonami.

Serdecznie zapraszamy!:)


 
Zwiedzanie Wystawy Klimatycznej Drukuj E-mail

W piątek 13.11.2015 roku przedszkolaki z grupy V wzięły udział w otwarciu Wystawy Klimatycznej Auchan. Na początku dwoje reprezentantów grupy uroczyście przecieło wstęgę, symbolizującą otwarcie wystawy dla zwiedzających. W trakcie dzieci zostały wprowadzone w tematykę globalnego ocieplania, poznały proste sposoby zmniejszające jego powstawanie. Przedszkolaki mogły skosztować zdrową żywność oraz każdy z nich otrzymał drobną paczuszkę z przysmakami do domu, by zachęcić rodziców do zdrowego trybu życia.

Dziękujemy mamie Przemka za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu wyjścia na wystawę. :)

 
Wyjście grupy V na Wystawę Klimatyczną Drukuj E-mail

Dnia 13 listopada (piątek) 2015 roku o godz. 12:00, grupa V weźmie udział w Wystawie Klimatycznej Auchan przy al. Bora- Komorowskiego 37. Dla zainteresowanych- wystawa będzie czynna do 02.12.2015 roku.

 

 
Podsumowanie konkursu plastycznego ,,Spotkanie z polską legendą" Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy na podsumowanie konkursu ,,Spotkanie z polską legendą", które odbędzie się
26 listopada o godz. 10.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, Oddział dla dzieci ,,Rajskie Jabłuszko" ul. Rajska 1.

2 miejsce: JULIA ŁYPIK L.6 OP. Lucyna Wiewiórka, Iwona Rutkowska
3 miejsce: ANNA TOKARCZYK L.5

4 miejsce: NATALIA KOWALIŃSKA L.6

 
Warsztaty z Rodzicami- grupa II Drukuj E-mail

Dnia 16.11.2015 roku o godzinie 15:15 odbędą się warsztaty z Rodzicami- lepienie z gliny ozdób świątecznych połączone z krótkim występem artystycznym, na które serdecznie zapraszają dzieci i nauczycielki.

 
Harmonogram na m-c LISTOPAD- Grupa V Drukuj E-mail

-02.11 ( poniedziałek) Spotkanie z pracownkiem poczty

-05.11 (czwartek) Spotkanie z policjantem

-10.11 (wtorek) Wyjazd na Wawel- koszt wycieczki 8 zł- autokar

-16.11 (poniedziałek) Wyjazd do Muzeum Etnograficznego na warsztaty ,,Labolatorium zabawy", wyjazd godz. 8:30

cena 7zł + autokar 8 zł

-23.11 (poniedziałek) Teatrzyk w przedszkolu pt ,,ZŁOTA RYBKA" godz. 10:45

-30.11 (poniedziałek) Wyjazd do Państwowej Szkoły Muzycznej na spektakl ,,CZERWONY KAPTUREK"
CENA 17 ZŁ+ AUTOKAR wyjazd godz. 8:20

 
Harmonogram na m-c LISTOPAD- Grupa III Drukuj E-mail

-02.11 Spotkanie z pracownkiem poczty

-05.11 Spotkanie z policjantem

-18.11 Wyjazd do Muzeum Etnograficznego na zajęcia edukacyjne na godz. 9:30

Opłata: 17 zł bilet+ autokar śniadanie- 8:15 powrót- 12:00

-23.11 Teatrzyk w przedszkolu pt ,,ZŁOTA RYBKA"

-25.11 Warsztaty z gliny -,,Aniołek" Opłata- 19 zł (płatne u nauczycielek)

-30.11 Wyjazd do Państwowej Szkoły Muzycznej na spektakl ,,CZERWONY KAPTUREK"
CENA 17 ZŁ+ AUTOKAR
śniadanie-8:15 powrót-12:00

 
Harmonogram na m-c LISTOPAD- Grupa II Drukuj E-mail

-02.11 Spotkanie z pracownkiem poczty

-05.11 Spotkanie z policjantem

-16.11 WARSZTATY Z RODZICAMI- lepienie z gliny ozdób świątecznych połączone z krótkim programem                  artystycznym godz. 15:15

-23.11 Teatrzyk w przedszkolu pt ,,ZŁOTA RYBKA" godz. 10:45

-30.11 Wyjazd do Państwowej Szkoły Muzycznej na spektakl ,,CZERWONY KAPTUREK"
CENA 17 ZŁ+ AUTOKAR

 
Spotkanie z policjantem Drukuj E-mail

W czwartek 05.11.2015 roku nasze przedszkole odwiedzili pracownicy policji, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna jest praca wykonywana przez policjantów, utrwaliły zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Bardzo ważną rolą odegrały filmiki edukacyjne, prezentujące dzieciom niebezpieczeństwa czyhające na nie podczas zbliżającej się zimy. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy:)

 
Podsumowanie XXI edycji konkursu na zbiórkę makulatury Drukuj E-mail

4 listopada b.r., w sali widowiskowej Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, odbyło się uroczyste podsumowanie XXI edycji konkursu na zbiórkę makulatury za rok szkolny 2014/2015. Pani wiceprezydent ds. Rozwoju Miasta Krakowa Elżbieta Koterba podziękowała Dzieciom, Dyrekcji, oraz Rodzicom za aktywny udział w konkursie ekologicznym.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w kolejnej edycji konkursu oraz do przynoszenia zbędnej makulatury.


 
Spotkanie z pracownikiem poczty Drukuj E-mail

W dniach 02.11-03.11.2015r. w naszym przedszkolu mogliśmy gościć pracownika poczty, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przedszkolaki zobaczyły liczne znaczki pocztowe, opisywały ich wygląd oraz dowiedziały się czym zajmuje się filatelista. Wspólnymi siłami ułożyły z puzzli ogromny znaczek pocztowy a na zakończenie z pomocą kredek wykonały własny znaczek pocztowy.

Dziękujemy Pani za wspaniałe zajęcia oraz poświęcony nam czasJ

 
Przedstawienie ,,Jesień na polanie" Drukuj E-mail

Dnia 29.10.2015 roku w przedszkolu odbyło się przedstawienie pt ,,Jesień na polanie”, w którym główni bohaterowie przygotowują się do powitania zimy. Dzieci z uśmiechami na twarzy mogły podziwiać perypetie głównych bohaterów oraz pomóc im w wyborze króla lasu. W trakcie przedstawienia dowiedziały się, jak ważna jest chęć niesienia pomocy innym oraz odpowiedzialność za swoje czyny. Na zakończenie przedszkolaki obiecały bohaterom, że nigdy nie zapomną o tym, by dokarmiać zwierzęta zimą.

 
Musical ,,O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w musicalu ,,O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" wystawiany przez Teatr Muzyczny z Chorzowa. Spektakl odbędzie się 30.11.2015 roku o godz. 9.00 w PSM Os. Centrum E. Cena biletu 17zł + autokar.

Poniżej znajduje się bezpośredni link z fragmentami musicalu. Zapraszamy do obejrzenia.

http://www.youtube.com/watch?v=LXu8BM2Jd3w

 

 

 
BAL MISIA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

W piątek 23.10.2015 roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Misia. W tym dniu, każdy przedszkolak mógł wcielić się w wymarzoną przez siebie postać oraz zabrać ze sobą ulubionego misia. Podczas balu nie mogło zabraknąć nauki tańca- gangam style, konkursów z nagrodami oraz pokazu baniek mydlanych. Na zakończenie wspólnie odtańczyliśmy taniec z przyniesionymi misiami.

 

 

 
BAL MISIA- 23.10.2015 Drukuj E-mail

W piątek 23.10.2015 roku zapraszamy wszystkie dzieci na BAL MISIA połączony z sesją zdjęciową. Każdy przedszkolak w tym dniu może zabrać ze sobą ulubioną maskotkę:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

 
Warsztaty jesienne w Muzeum Etnograficznym Drukuj E-mail

W dniach 19.10-21.10 2015 roku przedszkolaki z grupy III, IV i V wzięły udział w warsztatach przyrodniczych ,,Cztery pory roku. Jesień". Na miejscu dzieci dowiedziały się, co dzieje się z przyrodą wraz z nadejściem jesieni, klasyfikowały dary jesienne, rozpoznawały zwierzęta. Największe zaciekawienie wśród przedszkolaków wzbudziła izba podhalańska, gdzie mogły zobaczyć zabytki folkloru i rzemiosła z XIX wieku. Na zakończenie każdy wykonał swojego jeżyka z masy solnej i zapałek.

 
Wizyta grupy I w Pizzerii Dominium Drukuj E-mail

W piątek 16 października 2015 roku dzieci z grupy I wybrały się do pizzerii Dominium, aby poznać tajniki powstawania najlepszej pizzy. Na miejscu Pan pokazał przedszkolakom składniki niezbędne do wyrobienie ciasta oraz dodatki których można użyć w zależności od indywidualnego gustu. Następnie wspólnie wykonali pyszną pizzę, która w mgnieniu oka zniknęła z talerza. Było pysznie:)

 

 
PLANOWANE WYJŚCIA- Grupa V Drukuj E-mail

- 21.10 (środa) Muzeum Etnograficzne ul. Wolnica 1, koszt 15 zł

śniadanie w tym dniu o godz 8.00, wyjazd 8:30, planowany powrót do 11:30

-23.10 (piątek) ,,Jesienny bal" w przedszkolu, sesja zdjęciowa

-26.10 (poniedziałek) wyjście do pizzerii ,,DOMINIUM" godz 9.30

-29.10 (czwartek) ,,Jesień na polanie"- teatrzyk w przedszkolu

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL