smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

16.02. 2016 r. - Krzysztofory - Wystawa Szopek Krakowskich.

24. 02. 2016 r. - zajęcia edukacyjne  w Muzeum Lotnictwa, temat : Lotnicze przedszkole.

 

GRUPA II

19. 02. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece.

18. 02. 2016 r. - przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

GRUPA III

26. 02. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

18. 02. 2016 r. - przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

 

 
Impreza edukacyjna ,,WESOŁE DŹWIĘKI" Multikino, 04.02.16r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy III, IV i V do wzięcia udziału w imprezie edukacyjnej ,,WESOŁE DŹWIĘKI" , która odbędzie się 04.02.2016r. (czwartek) o godz. 10:15 w Multikinie. Wyjście około godz. 9:45. Koszt- 20 zł.


 
Wystawa szopek krakowskich, 26.01.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 26 stycznia 2016r. przedszkolaki wzięły udział w ,,Wystawie szopek krakowskich" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Na miejscu dzieci mogły podziwiać dzieła miłośników krakowskich tradycji nie tylko tych dorosłych ale również dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Po powrocie do przedszkola na kartkach papieru zaprezentowały własne pomysły na stworzenie przyszłorocznej szopki krakowskiej. Może którąś z nich będziemy mogli podziwiać w 2017 roku:)

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj E-mail

21 styczeń 2016 r.

Dzisiaj, na zaproszenie maluszków, do naszego przedszkola przybyli przemili goście – Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych przedszkolaków.

Z okazji DNIA BABCI, dzieci z grupy I zaprezentowały program artystyczny. Były więc tańce z babciami, piosenki oraz wierszyki dla ukochanych dziadków. Wśród ogólnej radości przedszkolaki odśpiewały tradycyjne STO LAT!, wręczyły też swoim najbliższym, przygotowane dla nich prezenty: kwiatki wykonane z kolorowego filcu oraz laurki.

Na zakończenie odbyły się warsztaty dla zaproszonych gości. Nasze drogie Babcie, wraz ze swoimi wnusiami, przystąpiły do wykonania zadania – ozdabiania pierniczkowych serduszek za pomocą spożywczych pisaków. Wszystkie serduszka były przepiękne i niepowtarzalne.

Takie spotkania uczą dzieci szacunku dla najbliższych, wzmacniają więzi rodzinne oraz pokazują, jak można wspaniale bawić się z Babcią i z Dziadkiem.

 

 

 

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej- grupa II Drukuj E-mail

Dnia 14.01.2016 roku grupa II wybrała się po raz pierwszy do Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć było poznanie legend krakowskich. Dzieci wysłuchały trzech legend: ,,O mariackiej wieży", ,,O Lajkoniku" i  ,,O smoku wawelskim". Oglądały barwne ilustracje i odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanych legend.
Następnie odbyły się warsztaty na których dzieci wykonywały owieczki z legendy ,,O smoku wawelskim".Formowały kulki z waty i przyklejały je do papierowych rolek. Doklejały także główki owieczkom. 
Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom. Były one pierwszymi z cyklu ,,Poznajemy legendy krakowskie". Na następne wybieramy się w przyszłym miesiącu.

 
WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA Drukuj E-mail
15.01.2016 r.

Dzisiaj dzieci z całego przedszkola pojechały do Teatru Groteska na przedstawienie pt.: „Aksamitny królik”. Niektóre dzieci po raz pierwszy były w teatrze. Nabyły nowych umiejętności, jak należy zachować się w takim miejscu. Jak stać się “prawdziwym”? Na to niezwykłe pytanie odpowiedzą zabawki w przedstawieniu „Aksamitny Królik” – scenicznej adaptacji jednej z najważniejszych książek światowej literatury dziecięcej. Historia przyjaźni Aksamitnego Królika i Chłopca od lat włada sercami i wyobraźnią dzieci i dorosłych. Czy być „prawdziwym” to mieć piękne, lśniące futerko? A może „prawdziwe” są tylko zabawki mechaniczne? Czy stawanie się „prawdziwym” boli? Odpowiedź na pewno będzie dla Was zaskoczeniem. Piękną opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, ujrzymy na tle wiktoriańskich Stanów Zjednoczonych Ameryki. Stylowa scenografia, pomysłowe kostiumy, piękne lalki i maski oraz projekcje multimedialne przeniosą widzów w świat magii dziecięcych marzeń. Przedstawienie dla dzieci najmłodszych opowiada o wielkiej przemianie, której doświadczyć może każdy z nas. Dzieci były zachwycone przedstawieniem, było to dla nich niezwykłe przeżycie.

 
BAL KARNAWAŁOWY Drukuj E-mail

14.01.2016 r.

„Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowbojów, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały. Pani Dyrektor wesołej zabawy pożyczyła, i nasz tegoroczny bal otworzyła. Wesoło w przedszkolu, słychać było skoczne nutki. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopaka i ślicznej dziewczynki.

Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę  we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości, Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok...

 

 
WARSZTATY EDUKACYJNE W CENTRUM STOMATOLOGII Drukuj E-mail

11 styczeń 2016 r.


Dzieci z grupy II i III uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w SWISSDENT Centrum Stomatologicznym przy ulicy Mackiewicza 17 a w Krakowie. Celem spotkania był wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Ponadto dzieci zdobyły informacje na temat zaleceń higienicznych i dietetycznych w zakresie profilaktyki zdrowia. Dzieci miały szansę odwiedzić gabinet stomatologiczny – poznać zawód lekarza stomatologa, pracownię rentgenowską, poznać narzędzia oraz etapy przebiegu wizyty. Dodatkowym atutem była wizyta adaptacyjna u stomatologa. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie jak należy dbać o zęby.

 

 
Warsztaty bursztynnicze 11-12.01.2016r. Drukuj E-mail

W dniach 11-12.01.2016 roku odbyły się warsztaty ,,Bursztyny bałtyckie". Podczas nich dzieci wysłuchały opowiadania o powstaniu bursztynu, jego wydobyciu oraz właściwościach. Szlifowały swoje małe bursztyny oraz wykonywały ,,Serduszka bursztynowe", które będą prezentami dla Babci i Dziadka:)

 
Wyjazd na wystawę szopek krakowskich- 26.01.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 26.01.2016 roku odbędzie się wycieczka na wystawę szopek krakowskich. Wyjazd
o godzinie 9:15. Koszt 5 zł (wyłącznie cena autokaru, zwiedzanie za darmo).

Zapraszamy wszystkich do udziału.


 
Warsztaty bursztynnicze Drukuj E-mail

Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w warsztatach bursztynniczych, które odbędą się 11 i 12 stycznia o godz. 9.00. W ich trakcie zostaną przygotowane specjalne serduszka na Dzień Babci i Dziadka:)

Serdecznie zapraszamy do udziału:)


 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-11.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA II

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-14.01.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej, TEMAT: Legendy krakowskie, godz. 10:30-11:30

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA III

-11.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA IV

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA V

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)

 


 
Uroczysta Wigilia w przedszkolu Drukuj E-mail

W poniedziałek 21.12.2015 roku miały miejsce uroczyste obchody Wigilii w przedszkolu, na które każdy z nas przyszedł odświętnie ubrany. Każda z grup przygotowała swoją salę, by wspólnie móc zasiąść do wigilijnego stołu. Obowiązkowo pod białym obrusem znalazło się sianko, na stole świeca oraz pozostawione puste miejsce dla gościa. Obchody Wigilii rozpoczęliśmy od wzajemnego połamania się opłatkiem oraz złożenia sobie najszczerszych życzeń. Po skończeniu wspólnie zjedliśmy tradycyjny obiad wigilijny na którym nie mogło zabraknąć ryby. Całość uświetniło wspólne kolędowanie:)

 
Warsztaty w Muzeum Etnograficznym- grupa V Drukuj E-mail

Dnia 15.12.2015 roku grupa V wybrała się do Muzeum Etnograficznego na kolejne warsztaty. Tym razem tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia. Na miejscu dzieci poznały najstarsze tradycje świąteczne, mogły podziwiać ozdoby zrobione nie tylko z papieru czy bibuły ale również z opłatków. Aby nie wrócić z pustymi rękami, przedszkolaki własnoręcznie wkonały ozdobne ptaszki na choinkę, które zawisły w domach:)

 

 
Spotkanie przedświąteczne z rodzicami w grupach: II,III,IV,V Drukuj E-mail

Jak co roku przed świętami w naszej placówce odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami. W grupie V odbyło się ono 14 grudnia, gdzie 6-latki wprowadziły rodziców w klimat świąt prezentując przygotowany specjalnie na tą okazję pokaz artystyczny. Kolejne grupy tzn. II,III i IV swój występ dla rodziców zaprezentowały 16 grudnia. Nie zabrakło wierszyków, kolęd i pastorałek jak również tańców.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych:)

 
WIGILIA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

22. 12. 2015 r.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy tradycyjną wigilię świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku wszystkie grupy zabrały się na uroczystym obiedzie, w sali grupy Starszaków . Odświętnie nakryte stoły i dekoracje wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój świąteczny. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz czerwony i smażona ryba oraz kompot. Wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Na koniec było wspólne kolędowanie.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

14. 01. 2016 R. - BAL KARNAWAŁOWY

 

Grupa I

21.01.2016 r. - warsztaty plastyczne dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

 

Grupa II

11.01.2016 r. – warsztaty w Centrum Stomatologicznym SWISSDENT.

15.01.2016 r. – wyjście do Teatru Groteska na przedstawienie AKSAMITNY KRÓLIK

28.01.2016 r. – zajęcia edukacyjne w bibliotece.


Grupa III

11.01. 2016 r. - wyjście do Centrum Stomatologii SWISSDENT ul. Mackiewicza.

15. 01. 2016 r. - Teatr Groteska - bajka pt. AKSAMITNY KRÓLIK

 

 
WIECZORNICA Drukuj E-mail

17. 12. 2015 r.

W dniu dzisiejszym MISIE z grupy I zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie przedświąteczne. Spotkanie miało charakter warsztatów plastycznych. Rodzice wykonali dla swoich pociech papierowe zwierzątka i postaci do szopki, które wykorzystano do zilustrowania opowiadania pt. WĘDRÓWKA TRZECH KRÓLI. Było też wspólne kolędowanie i moc życzeń: SZCZĘŚCIA ZDROWIA I RADOŚCI ORAZ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU!


 
WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI Drukuj E-mail

17. 12. 2015 r.

Dzieci z naszego  przedszkola brały udział w zajęciach pt. BURSZTYNOWA BOMBKA. W trakcie zajęć przedszkolaki mogły obejrzeć różne ciekawe okazy bursztynów, np. z zatopionymi wewnątrz owadami, namalować obrazek pyłem bursztynowym oraz wykonać bursztynową bombkę choinkową. Dzieci poznały niezwykłe właściwości bursztynów. Na koniec każdy mógł własnoręcznie oszlifować bursztynek i zabrać go sobie do domu.

 
WARSZTATY ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW Drukuj E-mail

16. 12. 2015 r.

„Gdy w pokoju wyrośnie choinka,

Łańcuchami, bombkami zaświeci,

To znaczy, że już święta,

Że już blisko kolęda…”

 

Słowa tej piosenki wprowadziły wszystkich w radosny przedświąteczny nastrój. W grupie II odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci i rodziców. Dzieci wysłuchały i obejrzały inscenizację pt.: Legenda o choince – dzięki, której dowiedziały się o zwyczaju ubierania choinki. Było rodzinne rozwiązywanie zagadek o tematyce świątecznej. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, robiliśmy łańcuch na choinkę, który w całości otulił przedszkolne drzewko. Zabawa ruchowa „Prezent” wprowadziła wiele uśmiechu i spontaniczności dzięki czemu, wszyscy poczuli się jak dzieci. Na koniec wszyscy złożyliśmy sobie życzenia na wcześniej przygotowanych przez dzieci kartkach świątecznych. Panie obdarowały dzieci małymi prezencikami. Miło było w swoim gronie spędzić to popołudnie. Teraz czekamy już tylko na pierwszą gwiazdkę i prezenty pod choinką.

 

W grupie III również zapachniało świętami. SMOKUSIE wraz z Rodzicami wykonały przepiękne ozdoby choinkowe, nawiązujące do dawnych zwyczajów przystrajania drzewka, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Było również wspólne kolędowanie, kwiz świąteczny, w którym Rodzice wykazali się rozległą wiedzą na temat zwyczajów bożonarodzeniowych. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom przedstawienie pt. OPOWIEŚĆ WIGILIJNA.  Przedstawienie wprowadziło wszystkich w niezwykły nastrój Świat Bożego Narodzenia. Na koniec były szczere i gorące życzenia wymieniane wzajemnie wśród wszystkich zabranych: WESOŁYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

 

 

 
Udział w konkursie kolęd i pastorałek w Młodzieżowym Domu Kultury Drukuj E-mail

W poniedziałek 14 grudnia 2015 roku przedszkolaki z grupy IV i V udały się do Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada by wziąć udział w konkursie kolęd i pastorałek. Na miejscu mogliśmy ujrzeć również występy kolegów i koleżanek z innych przedszkoli. Po zaprezentowaniu swoich repertuarów każda
z grup otrzymała dyplom, grę planszową oraz coś słodkiego:)

Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu:)

 
Wspólne ubieranie choinki- grupa I Drukuj E-mail

W piątek 11 grudnia 2015 roku odbyło się przedświąteczne spotkanie w grupie I, której towarzyszyło wspólne ubieranie choinki. Na początku dzieci zaprezentowały swoim najbliższym przygotowany pokaz artystyczny. Wyrecytowane przez najmłodszych wierszyki, zaśpiewane piosenki wzruszyły każdego. Na zakończenie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami ozdobiły choinkę, która uświetnia teraz naszą salę.

 

 
Wizyta w Bibliotece- grupa III Drukuj E-mail

W środę 9 grudnia 2015 roku dzieci z grupy III odwiedziły pobliską Bibliotekę. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przez panią bibliotekarkę, która opowiedziała nam o funkcjonowaniu biblioteki. Nie mogło zabraknąć zagadek oraz czytania wierszyków. Dzieci na pamiątkę otrzymały samodzielnie wykonane grzechotki z ryżu
i makaronu.
Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i fascynujące zajęcia:)

 


 
Warsztaty - rośliny mięsożerne Drukuj E-mail

Dnia 8 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze na temat roślin mięsożernych, w których wzięła udział grupa III,IV i V. Przedszkolaki nie tylko poznały gatunki roślin mięsożernych zaprezentowanych na ilustracjach ale również mogły ujrzeć kilka na żywo. Warsztaty bardzo spodobały się dzieciom:)

 
WARSZTATY MUZYCZNE Drukuj E-mail

15. 12. 2015 r.

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia muzyczne we wszystkich grupach wiekowych, pt. WESOŁA MUZYKA.

Dzieci podczas zabawy miały możliwość posłuchać brzmienia różnych instrumentów muzycznych, dotknąć  i spróbować zagrać na gitarze, trąbce oraz na skrzypcach. Na koniec, przedszkolaki dowiedziały się, że każdy człowiek posiada własny instrument muzyczny, którym jest głos, a dokładnie ukryte w naszym gardle struny głosowe. Wszyscy więc, zagraliśmy wspólnie na swoich instrumentach śpiewając piosenkę o wesołej choince.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

11. 12. 2015 r. odbyły się zajęcia biblioteczne dla starszaków.  Tematem dzisiejszych zajęć była bajka, autorstwa Tomasza Szweda z książki Zima w klinice małych zwierząt w Leśnej Górce, pt. BAJKA O MIODOWYM SŁONKU

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

9. 12. 2015 r.

ANIOŁEK - spotkanie dla przedszkolaków z książką głośno czytaną.

Cykl: Edukacja czytelnicza.

 

Dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w bibliotece. Słuchanie głośno czytanej książki A. Gadzińskiej „ Sklota i reszta świata” – rozdział pt.: „Aniołek”. Zachęcenie dzieci do samodzielnego wykonania ozdób choinkowych, pomocy dorosłym w przygotowywaniach do świąt. Słuchanie wiersza „Psia cukiernia” A. Widzowskiej ze zbioru „Psierociniec” – ćwiczenia słowotwórcze, rozwijające zainteresowania czytelnicze.

 

 
Wizyta Świętego Mikołaja Drukuj E-mail
Siódmego grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Przedszkolaki powitały go specjalnie przygotowaną na tą okazję piosenką. Po przywitaniu nadszedł długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiętkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków i mamy nadzieję, że za rok znów Święty Mikołaj nas odwiedzi:)


 
TEATRZYK W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

8. 12. 2015 r. do naszego przedszkola zawitali artyści zespołu ART -RE . Przedstawienie pt. TRZY ŚWINKI w ich wykonaniu, bardzo dzieciom przypadło do gustu. Znana doskonale  bajka, dostała w tym przedstawianiu nowy wymiar. Przedszkolaki pomagały świnkom w pokonywaniu niebezpieczeństw i zasadzek złego wilka. Wskazywały, w jaki sposób przestraszone świnki mogą pokonać i wyprowadzić wilka w pole.

Wszyscy doskonale zrozumieli morał wynikający z treści bajki: razem pokonamy wszystkie przeszkody, szanujmy swoich bliskich, ceńmy pracowitość, nie bądźmy lekkomyślni i leniwi. Dzieci świetnie się bawiły, równocześnie poznając zasady współżycia w rodzinie lub zespole.

 
Wyjazd do Muzeum Etnograficznego - grupa V, 15.12 (wtorek) Drukuj E-mail

Dnia 15.12 (wtorek) grupa V wyruszy na kolejne warsztaty do Muzeum Etnograficznego. Koszt wycieczki 20zł (cena autokaru -10 zl, bilet wstępu- 10 zł).

Śniadanie- godz. 8.00
Wyjazd- godz. 8:30

Zapraszamy do udziału:)

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL