smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

 

GRUPA II

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

 

GRUPA III

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców


GRUPA IV

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców


GRUPA V

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-20.06.2016r. - Wyjazd na warsztaty do IKEI

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

-27.06.2016r. Wyjście na warsztaty do Biblioteki Publicznej

 


 
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO W GRUPIE MISIÓW Drukuj E-mail

10. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym grupa I MISIE, przedstawiła zaproszonym gościom program artystyczny pt. BAL NA ŁĄCE. Maluszki przebrane w barwne kostiumy: żabek, bocianów, motyli, biedronek i dzięciołów, śpiewały i tańczyły dla swoich Mam i Tatusiów. Dzieci z ogromnym przejęciem zaprezentowały, przygotowane na Uroczystość Zakończenia Roku połączoną z obchodami Dnia Matki oraz Dnia Ojca, przedstawienie. Każde dziecko miało tu do odegrania swoją rolę. Rodzice ze wzruszeniem oglądali poczynania swoich pociech, nie szczędząc im zasłużonych braw. Na koniec dzieci zatańczyły wspólnie ze swoimi Rodzicami taniec Goomisie. Wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim Mamom kwiaty, a same otrzymały w nagrodę pamiątkowe książeczki z bajkami. Cała uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze, a występy MISIÓW zaliczamy do bardzo udanych.

 

 
WYCIECZKA DO GRUSZOWA Drukuj E-mail

3. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki udały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego, położonego w przepięknej wsi GRUSZÓW. Po dotarciu na miejsce, dzieci oglądały wiejską remizę strażacką OSP w Gruszowie. Dzięki naszym Gospodarzom, przedszkolaki obejrzały mundury i sprzęt używany przez strażaków dawniej i dziś. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą bojowego wozu strażackiego i własnoręcznie użyć małej sikawki do gaszenia pożarów. Następną atrakcją była przejażdżka traktorem do tartaku, gdzie dzieci zobaczyły cięcie desek. Zwiedzanie sadu, poznanie tajemnicy skrytej wewnątrz ula, karmienie ryb w stawie, to tylko niektóre z atrakcji, oferowanych przez gospodarzy. Wieś to nie tylko widoki, to przede wszystkim zapachy. Zapach świeżego siana, suszonych kwiatów, miodu i wosku, pieczonego w piecu chlebowym chleba, żywicy piłowanych drzew. Dzieci chłonęły wieś wszystkimi zmysłami. Kontakt z naturą, możliwość przejażdżki na koniu, karmienia zwierząt, przytulania ich i głaskania oraz kosztowania smaków wiejskich potraw, na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika tej wyprawy.

 
ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

2. 06. 2016 r.

Z okazji Dnia Dziecka przybył dziś do naszego przedszkola PRAWDZIWY MAGIK. Występ artysty wywoływał u dzieci salwy śmiechu i dostarczył im wiele radości. Przedstawienie miało charakter interaktywny, toteż przedszkolaki miały możliwość pobawić się w czarodziejów. Pokazy zręczności i niezwykłe poczucie humoru  iluzjonisty, przeniosły wszystkich widzów w kolorowy świat fantazji i zabawy. Chcieliśmy jeszcze więcej, więcej i więcej: patrzeć, słuchać i cieszyć się magią, lecz niestety wszystko się kiedyś musi skończyć.  Z żalem uświadomiliśmy sobie, że i występ magika dobiegł końca, zostawiając nas z szeroko otwartymi z wrażenia buziami.

 

 
ZAWODY SPORTOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA Drukuj E-mail

1. 06. 2016 r.

W ramach obchodów DNIA DZIECKA odbyły się dziś w ogrodzie zawody sportowe pod kierunkiem P. Doroty, która prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły podczas rywalizacji w różnych ciekawych dyscyplinach. W ruch poszły nie tylko zwykłe przybory gimnastyczne, ale również nietypowe np. wykonane z pogniecionej gazety. W dzisiejszych zmaganiach sportowych wszycscy byli zwycięzcami i każde dziecko otrzymało nagrodę.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU (FILIA) Drukuj E-mail

Wszystkie grupy:


1. 06. 2016 r. - Obchody DNIA DZIECKA - zawody sportowe w ogrodzie.

2. 06. 2016 r. - Iluzjonista w przedszkolu - pokaz sztuczek iluzjonistycznych dla dzieci.

3. 06. 2016 r. - Wycieczka krajoznawczo - rekreacyjna do GRUSZOWA.

17. 06. 2016 r. - Zajęcia w bibliotece - przedstawienie Teatru KAMELEON.

20. 06. 2016 r. - SZKOŁA TAŃCA PASJA - Pokaz tańców w wykonaniu dzieci.

23. 06. 2016 r. - Zakończenie roku z języka angielskiego - prezentacja dla rodziców.

 

Grupa I:

10. 06. 2016 r. - przedstawienie dla rodziców z okazji DNIA MATKI I DNIA OJCA.

 

Grupa II i III:

10. 06. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

21. 06. 2016 r. - zakończenie roku - prezentacje programów artystycznych dla rodziców.

 

 
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU- 31.05.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na DZIEŃ DZIECKA, który odbędzie się 31 maja
w przedszkolu.

W programie:

-DMUCHANY ZAMEK, ZJEŻDŻALNIA

-POKAZ BANIEK MYDLANYCH

-BALONOWE INSPIRACJE

-MALOWANIE TWARZY

ORAZ WIELE DOBREJ ZABAWY:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)


 
Spotkanie z ratownikiem medycznym- 25.05.2016r. Drukuj E-mail

We środę tj. 25 maja nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe, poznały przypadki w których należy dzwonić na poszczegolne z nich. Nie zabrakło odgrywania scenek dramowych w trakcie których przedszkolaki wcielały się w osobę poszkodowaną oraz przechodnia. Dzieci nauczyły się jak należy postępować w przypadku, gdy ktoś potrzebuje udzielenia pierwszej pomocy. Uczyły się zakładania opatrunków oraz układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Na zakończenie dzieci udały się do ogrodu, gdzie mogły od środka ujrzeć wyposażenie karetki.

Dziękujemy bardzo mamie Basi oraz Wujkowi Ratownikowi za tak cenną dla dzieci lekcję oraz poświęcony czas:)

 
Zakończenie roku przedszkolnego połączonego z Dniem Rodziny Drukuj E-mail

W piątek 20 maja oraz w poniedziałek 23 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Dniem Mamy i Taty. Na ten dzień nasze przedszkolaki przygotowywały się prężnie nie tylko ucząc się wierszyków i piosenek ale również wykonując pamiątkowe prezenty dla rodziców. W czasie występów nie zabrakło barwnych kreacji, skocznych tańców i dobrej zabawy. Z twarzy rodziców w trakcie przedstawienia nie znikał uśmiech a oglądanie swoich pociechy na scenie budziło zachyt i dumę:) Na zakończenie dzieci podziękowały swoim mamom i tatom za wszystko co najlepsze i w ramach wdzięczności wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty:)

 

 
Uroczystość Dnia Rodziny połączona z zakończniem roku Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Rodziny połączoną z zakończeniem roku przedszkolnego. Odbędzie się ona: w pt tj. 20.05.2016r. - grupa II: 15:00, grupa V: 16:00; w poniedziałek tj. 23.05.2016r. - grupa I:15:00, grupa III:15:30, grupa IV:16:00.

Zapraszamy:)

 


 
Udział w spektaklu ,,Śpiąca Królewna"- 10.05.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek z samego rana przedszkolaki z pełnymi brzuszkami wyruszły autokarem do NCK na spektakl muzyczny pt. ,,Śpiąca Królewna". Dzieci przeniosły się w świat czarownic, mrocznych zaklęć, dobrych wróżek, królewien oraz książąt. Świetna gra aktorów, cudowna muzyka oraz piękna sceneria wprowadziła przedszkolaków w zachwyt a opowiedziana historia o prawdziwej miłości na długo pozostanie w pamięci każdego z  nas:)

 
KONKURS PLASTYCZNY Drukuj E-mail

18 .05. 2016 r.

GRATULUJEMY!

Grupa II - JAGÓDKI wzięła udział w konkursie plastycznym pod hasłem KTO TY JESTEŚ - POLAK MAŁY , szczegółowy temat konkursu: LEGENDY KRAKOWSKIE. W eliminacjach wewnętrznych w grupie, wytypowano pracę Filipa do dalszego etapu konkursu. Właśnie ta praca zajęła w finale konkursu III miejsce. Cieszymy się z wyników naszych przedszkolaków i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

 
UDZIAŁ W SPEKTAKLU MUZYCZNYM Drukuj E-mail

17. 05. 2016 r.

 

 

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się autokarem do ROTUNDY, na Spektakl Muzyczny pt. ŚPIĄCA KRÓLEWNA. Artyści Wrocławskiego Teatru Muzycznego T -art w swej interpretacji baśni Charlesa Perraulta, znanej dzieciom na całym świecie, przenieśli nas w świat czarownic, mrocznych zaklęć, dobrych wróżek, królewien i książąt. Znany dzieciom tytuł krył jednak w sobie dużą niespodziankę. W jednej fantastycznej przygodzie, spotkali się bohaterowie innych, znanych dzieciom bajek. Był więc kot w siedmiomilowych butach, wesołe myszy i Scoobydoo wraz ze swym przyjacielem Fredem. To właśnie Fred, jako książę uratował śpiącą królewnę, pocałunkiem budząc ją ze stuletniego snu. Ubrana w baśniową muzykę i osadzona w magicznej scenerii jedna z najpiękniejszych historii o miłości pokazała nam , że wytrwałość, ciężka praca w dążeniu do celu zostaje nagrodzona. Dzieci pomagały księciu Fredowi dotrzeć do krainy Wierszolandii, podpowiadając mu różne wiesze, by mógł porozumieć się z jej mieszkańcami. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu i nabrały wielkiej ochoty na kolejne spotkania z teatrem.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

13. 05. 2016 r.

W ramach TYGODNIA BIBLIOTEK pod hasłem BIBLIOTEKA INSPIRUJE , starszaki z grupy SMOKUSIE odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Dzieci wysłuchały fragmentów książki Roksany Jędrzejowskiej- Wróbel,  pt. SZNURKOWE HISTORIE. Przedszkolaki wcielały się w różne role, inspirowane wysłuchanym tekstem. Zabawa była świetna , każdy miał coś do odegrania. Dowiedzieliśmy się, że aby dobrze się bawić wcale nie potrzebujemy drogich zabawek, wystarczy odrobina fantazji i koledzy z którymi można się podzielić owocem swojej wyobraźni.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ Drukuj E-mail

 

12. 05. 2016 r.

Przedszkolaki z gr II i III uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt.: ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH

Nasze przedszkolaki już wiedzą, że w krainie luster rzeczy nie są takie, jakimi się wydają a podczas warsztatów miały okazję sprawdzić, dlaczego w lustrze widzimy obraz. Wykonując samodzielne doświadczenia dowiedziały się, czym jest symetria. Każdy mógł przejrzeć się w krzywym zwierciadle        i samodzielnie zbudować komnatę luster. Kolejną atrakcją były zabawy badawcze w ogrodzie doświadczeń, gdzie dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich doświadczeniach.

Na lekcji muzealnej dzieci barwiły wodę, tak aby pojawiło się odbicie w tafli. Przedszkolaki sprawdzały, kiedy się wydłużają, a kiedy kurczą (przeglądały się w wypukłych i wklęsłych lustrach), a także sprawdzały za pomocą luster symetrię różnych obrazków.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie wystawy komunikacji miejskiej STARE SAMOCHODY I MOTOCYKLE. Po wycieczce cała grupa, zmęczona ale pełna wrażeń, wróciła do przedszkola na pyszny obiadek.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

11. 05. 2016 r.

 

„Szukasz pomysłu na zabawę? Poszukaj inspiracji w książkach!” - warsztaty czytelnicze dla najmłodszych.

Cykl: Ogólnopolski Tydzień Bibliotek -  BIBLIOTEKA INSPIRUJE.

Dzieci z grupy II czyli „Jagódki” znowu z wielką radością odwiedziły bibliotekę. Czekało tam na nie wiele niespodzianek. Tematem zajęć było szukanie inspiracji na zabawę, a jak zabawa to może wycieczka. Razem z panią Ulą, Misiem i Tygryskiem przenieśliśmy się w bajkowy świat. Słuchaliśmy opowiadania: ACH JAK CUDOWNA JEST PANAMA – Janosch. Nas interesowało opowiadanie, o tym jak Tygrysek z Misiem wędrowali do Panamy. Dowiedzieliśmy się gdzie ona leży, jaki tam jest klimat, co tam można robić i w co się bawić. Bawiliśmy się w „Łowienie ryb” – było przy tym dużo śmiechu i radości. Rozmowy na temat podróży i przygotowania się do niej uświadomiły nam, że to nie taka prosta sprawa. Musieliśmy z pośród wielu przedmiotów wybrać tylko te, które mogą się przydać podczas wycieczki. Udało nam się wspólnie spakować plecak. Teraz tylko mapa do ręki i możemy wyruszać w drogę.

 


 
UDZIAŁ W PRZEGLĄDZIE PIOSENKI Drukuj E-mail

11. 05. 2016 r.

Dzieci z grupy I i III  naszego przedszkola, wyłonione w  wewnętrznych eliminacjach do udziału w konkursie, wzięły udział w IX PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ MAMA, który  odbył się w Przedszkolu nr 139 w Krakowie. Nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły, zajmując w kategorii solistów II miejsce.

GRATULACJE !


 
AKCJA BRATEK Drukuj E-mail

DZIĘKUJEMY !

Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za odzew na nasz apel o pomoc w ukwieceniu otoczenia  przedszkola. Dzięki Wam, w naszym ogrodzie zagościła prawdziwa, kolorowa wiosna. Nasze przedszkolaki mają świadomość, że są współodpowiedzialne za otaczające nas środowisko, wiedzą, że wspólnie możemy wpływać  na to co nas otacza.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI DZIECI MIESIĄC MAJ (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

Udział w IX PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ  pod hasłem MAMA

17. 05. 2016 r.- Wycieczka do ROTUNDY na musical pt. ŚPIĄCA KRÓLEWNA

 

 

II i III GRUPA :

12. 05. 2016 r. - Wycieczka do MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ : warsztaty edukacyjne pt. ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH

 

II GRUPA

11. 05. 2016 - zajęcia edukacyjne w bibliotece: OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

III GRUPA:

13 05. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 
Wizyta w Straży Pożarnej- 06.05, 09.05 Drukuj E-mail

W piątek 6 maja oraz w poniedziałek 9 maja nasze przedszkolaki wraz z wychowawczynami wybrały się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie by zagłębić się w tajniki pracy strażaka. Dzieci mogły z bliska ujrzeć wozy strażackie, zobaczyć jak wykorzystywane są sprzęty pożarnicze jak również posłuchać opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dzieci mogły przymierzyć specjalne ubranie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Panowie strażacy przypomnieli przedszkolakom w jakich sytuacjach należy wezwać Straż Pożarną oraz przypomnieli najważniejsze numery alarmowe.

Dziękujemy Panom Strażakom za tak miłe przyjęcie i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z nami:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MAJU Drukuj E-mail

GRUPA I

-09.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty godz. 15:00

 

GRUPA II

-09.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-20.05.2016r. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty godz. 15:00

 

GRUPA III

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Święto Rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 15:30


GRUPA IV

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-23.05.2016r. Święto rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 16:00


GRUPA V

-06.05.2016r.- Wyjście do Straży Pożarnej ul. Rozrywka

-10.05.2016r. Wyjazd do NCK na musical ,,Śpiąca królewna" godz. 11:15

-17.05.2016r. Udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim (6 dzieci)

-20.05.2016r. Święto rodziny i zakończenie roku przedszkolnego godz. 16:00

 


 

 
Spektakl ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą"- 25.04.2016r. Drukuj E-mail

W poniedziałek tj. 25 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Teatru Horyzont, którzy zagrali spektakl pt. ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą". Spektakl uświadomił przedszkolakom z jakimi niezpieczeństwami mogą spotkać się podczas wypoczynku nad wodą i co zrobić, by tych zagrożeń uniknąć. Wspaniała gra aktorów oraz barwne stroje wzbudziły zachwyt wśród dzieci.

 
Wycieczka do Kina Kijów- spektakl ,,Przygody kota- mądrość pokoleń" Drukuj E-mail

W piątek 22 kwietnia przedszkolaki z grupy III, IV i V udały się do Kina Kijów na przedstawienie Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art.  Spektakl „ Przygody kota – mądrość pokoleń”, dostarczył  dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Po przybyciu do kina zajęliśmy miejsca i z wielkim podekscytowaniem czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu.  Już po niedługiej chwili mogliśmy się przenieść w magiczny świat teatru. Z zapartym tchem oglądaliśmy wspaniałe dekoracje, doskonałą grę aktorów oraz słuchaliśmy świetnie dobranej muzyki podkreślającej przeżycia sceniczne aktorów. Występujący wcielali się m.in. w role gospodarza, przebiegłych myszy, mądrej sowy, strasznego niedźwiedzia, czy też zabawnego jeża, ale przede wszystkim w role tytułowych kotów. Podczas spektaklu było niemal wszystko – śmiech, zabawa, chwile grozy i smutku, ale  i doskonałe przesłanie. Każdy z oglądających na podstawie przygód Bonifacego i Filemona mógł przekonać się, że pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem. Nam, zarówno morał bajki, jak i samo przedstawienie, bardzo się spodobały, z chęcią pojedziemy na kolejne spektakle:)


 
I miejsce w konkursie plastyczny ,,Od Króla Kraka do Mieszka I" Drukuj E-mail

Z przyjemnością chcemy poinformować, że dzieci z naszego przedszkola z grupy V zostały wyróżnione w konkursie plastycznym ,,Od Króla Kraka do Mieszka I" zorganizowanym przez Śródmiejską Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Dorotka zajęła I miejsce, Gabrysia III miejsce a Martynka, Tomasz oraz Tosia otrzymali wyróżnienia.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszym sukcesów:)


 

 
WYCIECZKA DO KINA KIJÓW Drukuj E-mail

22. 04. 2016 r.

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki, czyli grupy: MISIE, JAGÓDKI i SMOKUSIE wraz ze swoimi paniami, udały się autokarem, do kina KIJÓW. Celem tej wyprawy był udział w spektaklu muzycznym, w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru  IN - ART, pt.  PRZYGODY KOTA - MĄDROŚĆ POKOLEŃ. Spektakl okazał się niezwykle barwnym przeżyciem. Przepiękne kostiumy, czarowna gra świateł i cudowna muzyka, przeniosły widzów w bajkowy świat zwierząt. Główni bohaterowie to stary kot Bonifacy oraz młody niedoświadczony kotek Filemon, przeżywający różne przygody i borykający się ze swoimi problemami. Dopiero połączenie wysiłków obu kotów, działanie dla dobra innych zwierząt i wzajemna pomoc, pozwalają im uporać się z przeciwnościami. Bajka kończy się dla wszystkich szczęśliwie i niesie ze sobą przesłanie dla dzieci o tym jak ważna jest wzajemna życzliwość i współdziałanie w zespole. Działając wspólnie i jednocząc swe siły, pokonamy wszystkie przeszkody.

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM Drukuj E-mail

 

 

12. 04. 2016 r.

W dniu dzisiejszym grupy: II - JAGÓDKI i III - SMOKUSIE udały się na warsztaty edukacyjne do Muzeum Etnograficznego. Tematem zajęć grupy II było: Laboratorium zabawy. Przedszkolaki poznały pojęcia takie jak: dawne zabawki, gry i zabawy dziecięce, kultura świata, spędzanie czasu wolnego, obowiązki dzieci, życie codzienne na wsi, zwyczaje. Dzieci dowiedziały się: Jakimi zabawkami bawiły się dzieci sto lat temu w Małopolsce? Czy dzieci na całym świecie bawią się w to samo? Obserwowały podobieństwa i różnice w zabawach z różnych stron świata. Przyglądały się jak codzienne otoczenie i natura wpływają na ich kształt. Uruchomiły swoją  wyobraźnię. W trakcie wzięły udział w zabawach z piłką szmacianką, zabawkami drewnianymi z jarmarku, odbył się również bieg z „wozami” pełnymi szyszek. W prezencie otrzymały drewnianego ptaszka, którego mogły ozdobić wg własnego pomysłu. Była to prawdziwa podróż w przeszłość, dobrze, że na końcu pani przewodniczka nas odczarowała.Dzieci z grupy III pogłębiły wiadomości na temat: Od nasionka do nasionka. Nasionko, roślina, kwiat, owoc, nasionko, roślina… czy ta historia ma koniec? Na przykładzie jednego nasionka prześledziły cykl wzrostu roślin. Poznały różne rodzaje nasion, kwiatów i owoców. Wysłuchały opowieści o tym jak nasiona się rozsiewają, czego potrzebują do wzrostu i czy można spotkać takie same rośliny w mieście i na wsi. Poszerzyły swoje wiadomości o takie pojęcia jak: rozwój roślin, nasiona, owoce, gleba, zmiany w przyrodzie, pszczoły oraz ich rola w rozmnażaniu. W prezencie każdy zabrał ze sobą małe nasionko, którym obiecał się opiekować i z niecierpliwością będzie czekał co z niego wyrośnie. 
Spotkanie ze stomatologiem- 08.04.2016 rok Drukuj E-mail

W piątek w naszym przedszkolu w ramach współpracy z rodzicami odbyło się spotkanie ze stomatologiem. W jego trakcie dzieci poznały budowę zębów, nauczyły się prawidłowo myć zęby. Dowiedziały się jak bardzo ważne jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, które wpływają na nasz organizm. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć przybory stomatologiczne, dowiedzieć się do czego służą i jak są wykorzystywane. Nie mogło zabraknąć baloników zrobionych z rękawiczek:) Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę oraz kolorowankę.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MAMIE ZOSI ZA PRZYBLIŻENIE DZIECIOM PRACY STOMATOLOGA, ZA POŚWIĘCONY CZAS I ZAANGAŻOWANIE W ŻYCIE PRZEDSZKOLA:)

 

 
Wizyta w Bibliotece Publicznej- grupa V Drukuj E-mail

W piątek 8 kwietnia straszaki z grupy V wyruszyły do Biblioteki Publicznej na zajęcia, których tematem przewodnim była rozmowa o książkach. Dzieci nie tylko słuchały wierszy i opowieści znanych pisarzy ale również same mogły zaprezentować swoje zdobyte umiejętności czytelnicze. Na zakończenie każdy przedszkolak samodzielnie wykonał łódkę metodą origami, którą zabrał do domu na pamiątkę wizyty w Bibliotece.

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

8. 04. 2016 r.

Dzisiejsze warsztaty przyrodnicze zostały przeprowadzone na dwóch poziomach: najpierw bawiły się w przyrodników dzieci młodsze: MISIE i średniaki z grupy JAGÓDKI . Następnie do zajęć przystąpiły starszaki z JAGÓDEK oraz SMOKUSIE - temat zajęć: METAMORFOZY W PRZYRODZIE. Dzieci dowiedziały się o wielu niezwykłościach świata przyrody. Cała wiedza została przekazana w sposób niebanalny: na wesoło. W scenariusz zajęć wplecione były, specjalnie dla dzieci opracowane, skecze oraz sytuacje komiczne. Zajęcia podsumował konkurs utrwalający zdobyte wiadomości.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU KWIETNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-08.04.2016r.- Spotkanie ze stomatologiem w ramach współpracy z rodzicami

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

-Wycieczka do szkółki ogrodniczej w Polsadzie ,,Wiosna wokół nas"

 

GRUPA II

-14.04.2016r.- Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Wiosna wokół nas"

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

 

GRUPA III

-08.04.2016r.- Spotkanie ze stomatologiem w ramach współpracy z rodzicami

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem


GRUPA IV

-07.04.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Rozmowa o książkach"

-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem


GRUPA V

-08.04.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Rozmowa o książkach", Spotkanie ze stomatologiem
w ramach współpracy z rodzicami
-22.04.2016r.- Wyjazd do Kina Kijów na ,,Przygody kota-mądrość pokoleń", godz. 9:10

-25.04.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Niebezpieczne zabawy nad wodą", rozmowa z ratownikiem

 


 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL