smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
Certyfikat Wielkiego Serca - "Gwiazdka dla Zwierzaka 2015" Drukuj E-mail

W ramach podziękowania za przyłączenie się do akcji "Gwiazdka dla Zwierzaka 2015" Nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Wielkiego Serca. Dziękujemy wszystkim dzieciom wraz z rodzicami za udział i zaangażowanie podczas zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt w schronisku :)

 

 
PODZIĘKOWANIE DLA KAUFLAND Drukuj E-mail

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FIRMIE KAUFLAND ZA ŻYCZLIWOŚĆ I WSPARCIE DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA, LICZYMY NA DALSZĄ OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

7. 03. 2016 r.

W dniu dzisiejszym do naszego przedszkola przybyli mili goście, przywożąc ze sobą żywe rośliny. Pedagodzy z firmy SPECTRUM zaprezentowali lekcję przyrody pt. : ROŚLINY MIĘSOŻERNE . Warsztaty naszych gości prowadzone na wesoło bardzo zainteresowały wszystkich naszych przedszkolaków. Każdy mógł podejść i z bliska zobaczyć  prezentowane okazy. Dzieci poznały siedem gatunków roślin owadożernych. Mogły je powąchać, przyjrzeć się z bliska jak łowią owady oraz dowiedzieć się gdzie w naturze rosną. Forma przekazywania wiedzy oparta na pełnym śmiechu dialogu, przypadła dzieciom do gustu -  śmiały się więc i doskonale bawiły, równocześnie  zgłębiając tajemnice świata przyrody.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-14.03.2016r.- Warsztaty plastyczno-techniczne ,,Wielkanocne jajeczko"

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

 

GRUPA II

-03.03.2016r.- Wyjście do Biblioteki Publicznej ,,Legendy krakowskie"

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA III

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA IV

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"


GRUPA V

-15.03.2016r. Teatrzyk w przedszkolu ,,Kozucha Kłamczucha"godz. 10:45

-17.03.2016r. Powitanie wiosny- godz. 10:00

-31.03.2016r.- Teatr Groteska ,,Baltazar Gąbka"

 


 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

4. 03. 2016 r.

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się dziś do biblioteki. Dzisiejsze zajęcia edukacyjne były niezwykłe. Po pierwsze dla naszych maluszków z grupy MISIE, gdyż była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, po drugie ze względu na niezwykłych gości biblioteki. Goście, o których mowa, to zespół teatralny ART - RE. Artystów tej grupy znamy i lubimy, ponieważ mieliśmy już okazję oglądać ich spektakle. Dzisiaj zaprezentowali nam przedstawienie pt. CZTERECH MUZYKANTÓW Z BREMY. Spektakl powstał na podstawie baśni braci GRIMM pod tym samym tytułem.  Opowiada on o grupie opuszczonych, wyrzuconych z domu przez złych ludzi zwierząt, które uciekają w świat w poszukiwaniu lepszego losu dla siebie. Postanawiają zatrudnić się jako śpiewacy w słynnym chórze w mieście Bremie. Po drodze przeżywają wiele niebezpieczeństw , z których dzielnie ratują ich widzowie, czyli nasze przedszkolaki. W końcu zwierzęta znajdują przyjaciela w osobie Oberżysty, który ofiaruje im swój dom i przyjaźń. Dzieci uczą się szacunku do zwierząt, wrażliwości na ich niedolę oraz poznają wartość prawdziwej przyjaźni.

 

 
Konkurs recytatorski ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką"- 26.02.2016r. Drukuj E-mail

W piątek 26.02.2016 roku piątka przedstawicielek naszego przedszkola wzięła udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 12 pt. ,,Podróż Zaczarowaną Dorożką w świat Doroty Gellner". Dziewczynki podczas występu nie tylko pokazały swoje ukryte talenty ale również zachęciły słuchaczy do popularyzowania poezji Doroty Gellner. Uczestniczki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz drobnym upominkami:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU MARCU (FILIA) Drukuj E-mail

Wszystkie grupy:

7. 03. 2016 r. - Warsztaty przyrodnicze ROŚLINY MIĘSOŻERNE

18. 03. 2016 r. - Pochód z Marzanną:

- pożegnanie Zimy,

- powitanie Wiosny.

 

GRUPA II :

3. 03. 2016 r. : - Wycieczka do MUZEUM TECHNIKI - ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH.

4. 03. 2016 r. : - Zajęcia edukacyjne  w bibliotece. Teatrzyk w wykonaniu aktorów Teatru ART - RE                                          pt.  MUZYKANCI Z BREMY

 

GRUPA III :

3. 03. 2016r. - Wycieczka do MUZEUM TECHNIKI - ŚWIAT ODBIĆ LUSTRZANYCH.

03. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

26. 02.2016 r.

Dzieci z grupy II i III uczestniczyły dziś w zajęciach edukacyjnych w naszej zaprzyjaźnionej bibliotece.

W ramach akcji głośnego czytania dla dzieci, poznaliśmy dziś fragmenty książki Katarzyny Szestak pt. SZARY DOMEK. Jest to przepiękna opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, która uczy , że bez najważniejszych wartości  życie jest smutne i pozbawione sensu.

 

 
WYCIECZKA DO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO Drukuj E-mail

24 luty 2016 r.

Przedszkolaki z gr II i III wybrały się na wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W ramach akcji Lotnicze Przedszkole dzieci przeżyły wyjątkowy dzień, ze skrzydłami samolotu w tle. Wizyta w muzeum rozpoczęła się zabawą w sali doświadczeń, gdzie mogliśmy obserwować zjawiska fizyczne związane z lataniem. Na własnej skórze przekonaliśmy  się na czym polegają zasady aerodynamiki, zaspokojona została również ciekawość na temat tego, co sprawia, że samolot unosi się do góry i lata.

W dalszej części pan Przewodnik z detalami opowiedział nam o historii lotnictwa. Mieliśmy okazję podziwiać jedne z najstarszych maszyn, które stworzył człowiek, by móc unieść się w powietrze. Wizyta w muzeum zakończyła się zwiedzaniem samolotów z czasów nam już bliższych. Największe wrażenie na dzieciach wywarło zwiedzanie od wewnątrz rządowego samolotu sprzed kilkunastu lat. Wizyta w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego okazała się nie lada gratką dla tych, którzy podniebne maszyny mogli jak dotąd podziwiać tylko wysoko na niebie lub w sklepach z zabawkami.

Podsumowując – było odlotowo.

 

 
Teatr Lalek BAJKA- ,,Cenne rady",19.02.2016r. Drukuj E-mail

W piątek 19.02.2016 roku do naszego przedszkola zagościł Teatr Lalek BAJKA z Przysietnicy koło Starego Sącza. Zaprezentowana bajka pt. ,,Cenne rady" zawierała trzy różne odsłony- akcja rozgrywała się nie tylko w chatce u Kozy i Kózki ale również w lesie oraz w pobliżu drogi. Celem bajki było ukazanie jak uniknąć zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Zaprezentowana bajka nauczyła przedszkolaki tego, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości oraz nie przyjmować od nich prezentów.

Dzieciom bardzo spodobał się spektakl, za który obdarowały aktorów gromkimi brawami:)

 
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU- 09.02.2016r. Drukuj E-mail

W dniu 09.02.2016 roku nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Już po śniadaniu sale były pełne księżniczek, Darth'ów Vaderów, Luke'ów Skywalkerów, Elz,piratów oraz innych postaci z bajek i baśni. Sala naszych starszaków zamieniona została na salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób.To w niej zaraz po śniadaniu zebrały się wszystkie dzieci by uczestniczyć w zabawie. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również występów i konkursów.
Po zakończeniu zabawy wszystkie dzieci zmęczone, lecz zadowolone rozeszły się do swoich sal. Przedszkolaki do domów wracały uśmiechnięte
i pełne niesamowitych wspomnień:)

 

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj E-mail

"To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie.

Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia.

I to, co najważniejsze: ciasteczka”.

Rudolph Giuliani

18. 02. 2016 r.

Dziś w naszym przedszkolu było wyjątkowo, przybyli do nas goście - Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków z grupy II i III.

JAGÓDKI przygotowały dla swoich dziadków program artystyczny: były wiersze i piosenki, tańce oraz ich numer popisowy - gra na instrumentach perkusyjnych do utworu pt. U zegarmistrza. Dzieci wręczyły swoim Dziadkom prezenty i zaprosiły Ich, do naszego przedszkola, znów za rok.

Również SMOKUSIE z grupy III powitały dziś swoje Babcie  i Dziadków z uśmiechem na ustach. Zaprosiły Ich do obejrzenia przedstawienia  pt. Scenki z życia codziennego Babci i Dziadka. Przedstawienie zostało przyjęte przez gości z dużym entuzjazmem, przerywane salwami śmiechu i oklasków. Na koniec wnuczęta zaśpiewały tradycyjne STO LAT i wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. 
WYCIECZKA DO PAŁACU KRZYSZROFORY Drukuj E-mail

16. 02. 2016 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola zwiedzały niezwykłą wystawę. Odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie. Celem naszej wizyty była Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich. Dzieci miały możliwość oglądać na własne oczy prawdziwe dzieła sztuki. Nigdzie indziej na świecie nie powstają tak niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. Krakowskie szopki prezentują architekturę najważniejszych, najbardziej interesujących i najpiękniejszych zabytków miasta. Wszystkie szopki posiadają wieże wzorowane na wieżach Kościoła Mariackiego, Katedry Wawelskiej czy wieży Ratuszowej. W szopkach oglądać można Rodzinę Świętą oraz różne postacie związane z legendami Krakowa np. Lajkonika, Pana Twardowskiego na kogucie, czy Smoka Wawelskiego, jak również postacie historyczne: królów, bohaterów narodowych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały prezentowane eksponaty, ucząc się równocześnie właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej jakim jest muzeum.

 

 
Bal karnawałowy- 09.02.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się we wtorek tj. 09.02.2016 roku o godzinie 10:00. Na każdego czeka świetna zabawa i wiele atrakcji:)

ZAPRASZAMY:)

 

 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu- 03.02.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 03.02.2016 roku w progach naszego przedszkola zagościli wyjątkowi goście- Babcie i Dziadkowie. Z okazji Ich święta, wnuczęta przygotowały pokaz artystyczny- nie mogło zabraknąć pięknych tańców oraz piosenek. Aby podziękować Babciom i Dziadkom za wszystko co robią dla swoich pociech, wnuczęta samodzielnie przygotowały prezenty. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, szczęścia oraz pociechy z wnuków:)

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM Drukuj E-mail

GRUPA I

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 10:15

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA II

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 14:00

-04.02.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej, TEMAT: Legendy krakowskie cd., godz. 9:15

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA III

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 14:45

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA IV

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 15:15

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00


GRUPA V

-03.02.2016r. Dzień Babci i Dziadka- godz. 9:45

-04.02.2016r. Wyjście do Multikina na ,,Wesołe dzwięki filmowej piosenki" wyjście około godz. 9:45

-09.02.2016r. Zabawa karnawałowa, godz. 10:00

-19.02.2016r. Teatrzyk w przedszkolu pt. ,,Cenne rady", godz. 11:00

-Konkurs recytatorski ,,Zaczarowana dorożka" D. Gellner

 


 

 
Wyjście do biblioteki-grupa II, 04.02.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 04.02.2016 roku (czwartek) grupa II wybiera się do Biblioteki Publicznej.

Wyjście- godz. 9:15

Powrót-godz. 11:00.

Temat zajęć: Legendy krakowskie cd.


 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM (FILIA) Drukuj E-mail

WSZYSTKIE GRUPY:

16.02. 2016 r. - Krzysztofory - Wystawa Szopek Krakowskich.

24. 02. 2016 r. - zajęcia edukacyjne  w Muzeum Lotnictwa, temat : Lotnicze przedszkole.

 

GRUPA II

19. 02. 2016 r. - zajęcia edukacyjne w bibliotece.

18. 02. 2016 r. - przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

GRUPA III

26. 02. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

18. 02. 2016 r. - przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

 

 
Impreza edukacyjna ,,WESOŁE DŹWIĘKI" Multikino, 04.02.16r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy III, IV i V do wzięcia udziału w imprezie edukacyjnej ,,WESOŁE DŹWIĘKI" , która odbędzie się 04.02.2016r. (czwartek) o godz. 10:15 w Multikinie. Wyjście około godz. 9:45. Koszt- 20 zł.


 
Wystawa szopek krakowskich, 26.01.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 26 stycznia 2016r. przedszkolaki wzięły udział w ,,Wystawie szopek krakowskich" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Na miejscu dzieci mogły podziwiać dzieła miłośników krakowskich tradycji nie tylko tych dorosłych ale również dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Po powrocie do przedszkola na kartkach papieru zaprezentowały własne pomysły na stworzenie przyszłorocznej szopki krakowskiej. Może którąś z nich będziemy mogli podziwiać w 2017 roku:)

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj E-mail

21 styczeń 2016 r.

Dzisiaj, na zaproszenie maluszków, do naszego przedszkola przybyli przemili goście – Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych przedszkolaków.

Z okazji DNIA BABCI, dzieci z grupy I zaprezentowały program artystyczny. Były więc tańce z babciami, piosenki oraz wierszyki dla ukochanych dziadków. Wśród ogólnej radości przedszkolaki odśpiewały tradycyjne STO LAT!, wręczyły też swoim najbliższym, przygotowane dla nich prezenty: kwiatki wykonane z kolorowego filcu oraz laurki.

Na zakończenie odbyły się warsztaty dla zaproszonych gości. Nasze drogie Babcie, wraz ze swoimi wnusiami, przystąpiły do wykonania zadania – ozdabiania pierniczkowych serduszek za pomocą spożywczych pisaków. Wszystkie serduszka były przepiękne i niepowtarzalne.

Takie spotkania uczą dzieci szacunku dla najbliższych, wzmacniają więzi rodzinne oraz pokazują, jak można wspaniale bawić się z Babcią i z Dziadkiem.

 

 

 

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej- grupa II Drukuj E-mail

Dnia 14.01.2016 roku grupa II wybrała się po raz pierwszy do Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć było poznanie legend krakowskich. Dzieci wysłuchały trzech legend: ,,O mariackiej wieży", ,,O Lajkoniku" i  ,,O smoku wawelskim". Oglądały barwne ilustracje i odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanych legend.
Następnie odbyły się warsztaty na których dzieci wykonywały owieczki z legendy ,,O smoku wawelskim".Formowały kulki z waty i przyklejały je do papierowych rolek. Doklejały także główki owieczkom. 
Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom. Były one pierwszymi z cyklu ,,Poznajemy legendy krakowskie". Na następne wybieramy się w przyszłym miesiącu.

 
WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA Drukuj E-mail
15.01.2016 r.

Dzisiaj dzieci z całego przedszkola pojechały do Teatru Groteska na przedstawienie pt.: „Aksamitny królik”. Niektóre dzieci po raz pierwszy były w teatrze. Nabyły nowych umiejętności, jak należy zachować się w takim miejscu. Jak stać się “prawdziwym”? Na to niezwykłe pytanie odpowiedzą zabawki w przedstawieniu „Aksamitny Królik” – scenicznej adaptacji jednej z najważniejszych książek światowej literatury dziecięcej. Historia przyjaźni Aksamitnego Królika i Chłopca od lat włada sercami i wyobraźnią dzieci i dorosłych. Czy być „prawdziwym” to mieć piękne, lśniące futerko? A może „prawdziwe” są tylko zabawki mechaniczne? Czy stawanie się „prawdziwym” boli? Odpowiedź na pewno będzie dla Was zaskoczeniem. Piękną opowieść o tym, co w życiu najważniejsze, ujrzymy na tle wiktoriańskich Stanów Zjednoczonych Ameryki. Stylowa scenografia, pomysłowe kostiumy, piękne lalki i maski oraz projekcje multimedialne przeniosą widzów w świat magii dziecięcych marzeń. Przedstawienie dla dzieci najmłodszych opowiada o wielkiej przemianie, której doświadczyć może każdy z nas. Dzieci były zachwycone przedstawieniem, było to dla nich niezwykłe przeżycie.

 
BAL KARNAWAŁOWY Drukuj E-mail

14.01.2016 r.

„Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi , mali

zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowbojów, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały. Pani Dyrektor wesołej zabawy pożyczyła, i nasz tegoroczny bal otworzyła. Wesoło w przedszkolu, słychać było skoczne nutki. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopaka i ślicznej dziewczynki.

Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę  we własne możliwości, wzmacniały poczucia własnej wartości, Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal karnawałowy już za rok...

 

 
WARSZTATY EDUKACYJNE W CENTRUM STOMATOLOGII Drukuj E-mail

11 styczeń 2016 r.


Dzieci z grupy II i III uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w SWISSDENT Centrum Stomatologicznym przy ulicy Mackiewicza 17 a w Krakowie. Celem spotkania był wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej. Ponadto dzieci zdobyły informacje na temat zaleceń higienicznych i dietetycznych w zakresie profilaktyki zdrowia. Dzieci miały szansę odwiedzić gabinet stomatologiczny – poznać zawód lekarza stomatologa, pracownię rentgenowską, poznać narzędzia oraz etapy przebiegu wizyty. Dodatkowym atutem była wizyta adaptacyjna u stomatologa. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie jak należy dbać o zęby.

 

 
Warsztaty bursztynnicze 11-12.01.2016r. Drukuj E-mail

W dniach 11-12.01.2016 roku odbyły się warsztaty ,,Bursztyny bałtyckie". Podczas nich dzieci wysłuchały opowiadania o powstaniu bursztynu, jego wydobyciu oraz właściwościach. Szlifowały swoje małe bursztyny oraz wykonywały ,,Serduszka bursztynowe", które będą prezentami dla Babci i Dziadka:)

 
Wyjazd na wystawę szopek krakowskich- 26.01.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 26.01.2016 roku odbędzie się wycieczka na wystawę szopek krakowskich. Wyjazd
o godzinie 9:15. Koszt 5 zł (wyłącznie cena autokaru, zwiedzanie za darmo).

Zapraszamy wszystkich do udziału.


 
Warsztaty bursztynnicze Drukuj E-mail

Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w warsztatach bursztynniczych, które odbędą się 11 i 12 stycznia o godz. 9.00. W ich trakcie zostaną przygotowane specjalne serduszka na Dzień Babci i Dziadka:)

Serdecznie zapraszamy do udziału:)


 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-11.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA II

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-14.01.2016r. Wyjście do Biblioteki Publicznej, TEMAT: Legendy krakowskie, godz. 10:30-11:30

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA III

-11.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA IV

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)


GRUPA V

-12.01.2016r. Warsztaty bursztynnicze- godz. 9:00

-26.01.2016r. Wyjazd na szopki krakowskie, wyjazd 9:15, koszt 5 zł (cena autokaru, zwiedzanie za darmo)

 


 
Uroczysta Wigilia w przedszkolu Drukuj E-mail

W poniedziałek 21.12.2015 roku miały miejsce uroczyste obchody Wigilii w przedszkolu, na które każdy z nas przyszedł odświętnie ubrany. Każda z grup przygotowała swoją salę, by wspólnie móc zasiąść do wigilijnego stołu. Obowiązkowo pod białym obrusem znalazło się sianko, na stole świeca oraz pozostawione puste miejsce dla gościa. Obchody Wigilii rozpoczęliśmy od wzajemnego połamania się opłatkiem oraz złożenia sobie najszczerszych życzeń. Po skończeniu wspólnie zjedliśmy tradycyjny obiad wigilijny na którym nie mogło zabraknąć ryby. Całość uświetniło wspólne kolędowanie:)

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL