smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
Spotkanie integracyjne- grupa II, 30.09.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy II na spotkanie integracyjne 30 września 2016 roku tj. piątek o godzinie 15:30. Tematem wiodącym ,,Jesiennych improwizacji" będą działania plastyczno-techniczne z wykorzystaniem letnich i jesiennych miateriałów przyrodniczych.

Prosimy o gromadzenie i przyniesienie tworzywa ( jarzębina, kasztany, żołędzie, liście, noski klonowe, szyszki i inne). Zapewniamy kleje, kartki białe i kolorowe, bibułę, nożyczki.

ZAPRASZAMY!!!

 

 
Wyjazd do Teatru Ludowego- 21.10.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 21.10.2016 roku (piątek) grupa II, III, IV i V wyjeżdzają do Teatru Ludowego na spektakl ,,Kot
w butach".

Wyjazd- godzina 9:15

Spektakl-10:00-11:30

Powrót- około godziny 12:30


 
Wyjazd na koncert filharmoniczny- grupa III, 27.09. Drukuj E-mail

Dnia 27.09 2016 roku we wtorek grupa III wyjeżdża do Klubu ,,Kuznia" na koncert filharmoniczny.

Wyjazd- godzina 9:15

Powrót- godzina 11:45

 
TEATRZYK W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

15. 09. 2016 r.

Na zaproszenie naszych zaprzyjaźnionych Pań: Uli i Małgosi, z Miejskiej Biblioteki Publicznej, udaliśmy się wszyscy do biblioteki. Tam na nasze przedszkolaki czekała niespodzianka. Artyści Teatru ART-RE zaprezentowali spektakl pt. ZACZAROWANY MŁYNEK. Dzieci, biorąc w przedstawieniu aktywny udział, poznały legendę o powstaniu słonej wody w Bałtyku. Historia opowiadająca o dwóch braciach: biednym i dobrym rybaku oraz chciwym i podstępnym handlarzu, pokazała dzieciom jak należy postępować aby być w życiu szczęśliwym. Życzliwość i dobroć zawsze zostają nagrodzone, a złe postępki ukarane.

Dzięki tego typu spektaklom dzieci mają możliwość przełamać własną nieśmiałość, zaprezentować własną inwencję i kreatywność, pokazać swoje zdolności aktorskie. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się podczas tej wizyty, pokazały że potrafią przestrzegać ustalonych zasad zachowania się w miejscach publicznych, żywiołowo reagowały na grę aktorów, świetnie się przy tym bawiąc, o czym świadczyły salwy śmiechu i brawa na zakończenie spektaklu.

 

 
,,Przyjaciel to skarb"- teatr Arkadia, 06.09.2016r. Drukuj E-mail

W dniu 06.09.2016 roku gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru ARKADIA, którzy zaprezentowali dzieciom teatrzyk pt. ,,Przyjaciel to skarb". W podróż w poszukiwaniu skarbu zabrał dzieci borsuk i lis a mentorem tej wyprawy po lesie był krasnal, który służył pomocą i radą. Wbrew pozorom odnalezionym skarbem nie było złoto, srebro, drogocenne kamienie ale przyjań, która charakteryzuje się umiejętnością przebaczania, tolerancją czy zauważeniem i otwarciem się na drugiego człowieka.
Aktorzy nawiązywali wspaniały kontakt z publicznością jaką były przedszkolaki. Zaprosili Ich do wspólnej zabawy , śpiewu piosenek i wykonania kilku ćwiczeń. Na koniec aktorzy wręczyli dzieciom ,,KODEKS PRZYJAŹNI", który umieszczony zostanie w przedszkolu w widocznym miejscu.

Dziękujemy aktorom za tak udany występ pełen pozytywnych wrażeń i wielu ciekawych doznań.

 
SPOTKANIE Z RODZICAMI Drukuj E-mail

Zapraszamy Rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, dnia 5. 09. 2016. o godz. 16.30. Zebranie rozpoczynamy ogólnym spotkaniem w sali starszaków, następnie zaprosimy rodziców do sal edukacyjnych poszczególnych grup wiekowych.

 
WITAMY W PORZEDSZKOLU Drukuj E-mail

Serdecznie witamy w nowym roku przedszkolnym 2016/17. Życzymy wszystkim przedszkolakom wielu radosnych przeżyć w naszym przedszkolu. Rodziców zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i śledzenia wydarzeń, w których uczestniczyć będą Wasze pociechy.

 

 
Spotkanie organizacyjne z rodzicami Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwsze powakacyjne spotkanie organizacyjne, które odbędzie się
w poniedziałek 05.09.2016 roku o godzinie 16:30 w salach poszczególnych grup.

 

 

 
NOWY ROK PRZEDSZKOLNY Drukuj E-mail

Witamy dzieci wraz z rodzicami w Nowym Roku Przedszkolnym:)  Życzymy wiele uśmiechu, radości, aby nadchodzący rok był pełen nowych przygód, zawierania nowych przyjaźni oraz rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań.

Dyrekcja i Nauczyciele

 

 
JUZ WAKACJE Drukuj E-mail

Wszystkie dni staja się takie same wtedy, kiedy ludzie

przestają  dostrzegać to wszystko, czym obdarowuje ich los,

podczas gdy słońce wędruje po niebie. ( Paulo Coelho )

 

Życzymy wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzicom, na nadchodzące wakacje, dni pełnych ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Równocześnie dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile w naszym przedszkolu.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym mówimy  dzieciom, które kontynuują uczęszczanie do naszego przedszkola, a powodzenia w szkole życzymy wszystkim przyszłym pierwszoklasistom.

 

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego

Przedszkola nr 162 im. Wawelskiego Smoka w Krakowie

- redaktor: Maria Dobrowlańska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

28. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym z całym przedszkolem udaliśmy się do biblioteki. Jak zwykle serdecznie powitały nas Pani Ula oraz Pani Małgosia, ale czekała na nas niespodzianka. Dzisiejsze zajęcia poprowadziła dla dzieci Pani etnolog, która w ciekawy sposób pokazała urozmaiconą urodę naszych polskich krajobrazów. Przedszkolaki oglądały mapę Polski oraz dowiedziały się jakie krajobrazy występują w poszczególnych regionach naszego kraju. Dzieci wysłuchały legend o wybranych zakątkach Polski. Dowiedziały się z nich o barwnych wierzeniach mieszkańców, na temat powstawania charakterystycznych cech krajobrazu, zamieszkiwanego przez nich regionu. Odbyliśmy w ten sposób podróż, od naszego morza Bałtyku, aż do największych naszych gór Tatr. Na zakończenie przedszkolaki pomalowały mapki, nanosząc na nie własne obrazki w miejscu, które chciałyby zwiedzić podczas wakacji. Podziękowaliśmy serdecznie naszym miłym Paniom Bibliotekarkom i umówiliśmy się na spotkania w przyszłym roku przedszkolnym.

 

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej GR V, 27.06.2016r. Drukuj E-mail

W poniedziałek tj. 27 czerwca grupa V wybrała się na kolejne warsztaty do Biblioteki Publicznej. Tym razem tematem przewodnim była Afryka. Na miejscu przedszkolaki poznały położenie kontynentu, ujrzały zwierzęta, które zamieszkują pustynię jak również tereny sawanny. Pani Bibliotekarka przybliżyła dzieciom kulturę ludzi zamieszkujących tereny Afryki jak również przeczytała bajkę o zamieszkującym te rejony kameleonie. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów wykonał piękną maskę, którą zabrał na pamiątkę:)

Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej za całoroczne warsztaty, które nie tylko zachęciły nasze dzieci do sięgania po książki ale również pogłębiły ich wiedzę i zainteresowały nową tematyką:)

 

 
Pokaz umiejętności tanecznych i językowych- 23.06.2016r. Drukuj E-mail

W czwartek 23 czerwca w naszym przedszkolu odbył się pokaz zdobytych umiejętności tanecznych i językowych naszych przedszkolaków. Dzieci cały rok pogłębiały swoją wiedzę językową ucząc się nowych słówek i piosenek. Za sprawą Pana Daniela przedszkolaki poznały nowe tańce i kroki taneczne. Zawsze pełne uśmiechu i radości brały udział w zajęciach.

Podczas spotkania rodzice mogli podziwiać sukces swoich dzieci, zobaczyć jakie postępy odniosło dziecko w ciągu całego roku:) Dzieci z ogromnym entuzjazmem i radością zaprezentowały przybyłym gościom poznane na zajęciach piosenki oraz kroki taneczne.

Czekamy na kolejną dawkę zabawy:)

 

 
POKAZOWA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Drukuj E-mail

 

23. 06. 2016 r.

 

W bieżącym roku szkolnym, wszystkie grupy brały udział w zajęciach z języka angielskiego pt. Moje pierwsze słówka. Celem spotkań z przedszkolakami było zainteresowanie  dzieci językiem angielskim. Zakres treści obejmował słownictwo bliskie dzieciom i zawierał m.in. nazwy kolorów, przyborów szkolnych, zwierząt; dzieci poznały podstawowe zwroty grzecznościowe, liczebniki, nauczyły się właściwie reagować na proste polecenia. Program realizowany był bez zastosowania podręcznika, na zajęciach wykorzystywano karty obrazkowe, karty pracy, wybrana przez nauczyciela pacynka towarzyszyła dzieciom na większości spotkań, uczyła się z nimi i bawiła. Ewaluacja zajęć pozwoliła na wyciągnięcie pozytywnych wniosków na temat pracy najmłodszych przedszkolaków. Dzieci potrafiły skupić uwagę i zapamiętać prezentowane słówka, współdziałały w grupie w czasie gier i zabaw.

W pierwszej części spotkania dzieci zaprezentowały poznane słówka i wierszyki, podzieliły się wrażeniami oraz opowiedziały, co najbardziej podobało im się na zajęciach języka angielskiego. Pani Elżbieta Tyrpa, dyrektor przedszkola oraz prowadząca zajęcia pani Zosia, pogratulowały przedszkolakom wiedzy i wspaniałej postawy, jednocześnie zachęciły do dalszej przygody z językiem angielskim. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Gratulujemy i życzymy naszym przedszkolakom dalszych sukcesów! Good luck!

 

 

 
POŻEGNANIE ROKU U JAGÓDEK I SMOKUSIÓW Drukuj E-mail

 

21.06. 2016 r.

„Są w życiu chwile,

Które na zawsze w pamięci zostają,

I choć czas mija, one nie mijają,

I są osoby, które raz poznane

Bywają w życiu niezapomniane.”

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
„Naszym największym dobrem jest dobro dzieci, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wrażliwością twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli” - tymi słowami panie z grupy JAGÓDKI powitały zebranych gości.     Następnie dzieci przedstawiły pożegnalny program artystyczny z wątkiem kryminalnym w tle, pt.: GDZIE JEST ŻABKA MAŁA?, prezentując wiersze i piosenki oraz tańce. Przedstawienie zostało bardzo gorąco przyjęte, w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Dzieci obdarowały Rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami z okazji Ich święta. Same natomiast otrzymały w prezencie książki.

Również dziś, z okazji zakończenia roku przedszkolnego, grupa SMOKUSIE zaprezentowała dla swoich Rodziców ciekawy program artystyczny. Przedstawienie pt. TELEWIZJA PLECIUGA, przeniosło widzów w świat fantazji i humoru. Dzieci zaśpiewały największe przeboje zespołów: Pod Budą oraz Dwa plus Jeden. W repertuarze Telewizji Pleciuga nie zabrakło humorystycznych skeczy w wykonaniu przedszkolaków oraz porywających rytmem tańców: Kung – Fu i Cheerleaderki. Dzieci, jak zwykle przy takich okazjach stanęły na wysokości zadania i świetnie poradziły sobie ze swoimi rolami, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na pożegnanie Starszaków, Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i rodzicom, wręczając przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i książki, a rodzicom podziękowania dla Przyjaciół Przedszkola.


 
POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO Drukuj E-mail

 

 

20. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym odbyły się pokazy tańców dla Rodziców, w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Najpierw swoje umiejętności taneczne zaprezentowały MISIE - Maluszki, następnie Średniaki - JAGÓDKI, a na koniec swoimi pląsami zachwyciły Starszaki – SMOKUSIE. Przedszkolaki pod kierunkiem Pana Emila, ze Szkoły Tańca PASJA, popisały się swoimi umiejętnościami. Dzieci pokazały w swoim występie nie tylko kroki taneczne jakich się nauczyły, ale przede wszystkim niezwykły entuzjazm i wielką radość z zabawy przy muzyce. Dzieci pod kierunkiem P. Emila doskonale się bawiły, zarażając swoim humorem i entuzjazmem oglądających je Rodziców.

 
Dzień Dziecka w Multikinie - ,,Angry Birds"-01.06.2016r. Drukuj E-mail

We środę 1 czerwca przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły do Multikina na bajkę ,,Angry Birds". Kiedy każdy wygodnie zasiadł na swoim miejscu nadszedł czas na seans. Podczas oglądania dzieci przeniosły się na egzotyczną wyspę, którą zamieszkiwały ptaki-nieloty. Przedszkolaki mogły ujrzeć znanego z temperamentu Reda, szybkiego jak wiatr Chucka i nieco wybuchowego Bomba. Przybycie tajemniczych świnek na wyspę zmieniło jednak wszystko. Aby uratować wyspę, przyjaciele musieli wykazać się siłą, odwagą i sprytem, aby pozbyć się przybyłych intruzów z wyspy. Przedszkolaki po skończonym seansie z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU Drukuj E-mail

GRUPA I

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

 

GRUPA II

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

 

GRUPA III

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców


GRUPA IV

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców


GRUPA V

-01.06.2016r.- Wyjście do Multikina na bajkę ,, Angry Birds"

-20.06.2016r. - Wyjazd na warsztaty do IKEI

-23.06.2016r. Pokaz umiejętności tanecznych i językowych dla rodziców

-27.06.2016r. Wyjście na warsztaty do Biblioteki Publicznej

 


 
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO W GRUPIE MISIÓW Drukuj E-mail

10. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym grupa I MISIE, przedstawiła zaproszonym gościom program artystyczny pt. BAL NA ŁĄCE. Maluszki przebrane w barwne kostiumy: żabek, bocianów, motyli, biedronek i dzięciołów, śpiewały i tańczyły dla swoich Mam i Tatusiów. Dzieci z ogromnym przejęciem zaprezentowały, przygotowane na Uroczystość Zakończenia Roku połączoną z obchodami Dnia Matki oraz Dnia Ojca, przedstawienie. Każde dziecko miało tu do odegrania swoją rolę. Rodzice ze wzruszeniem oglądali poczynania swoich pociech, nie szczędząc im zasłużonych braw. Na koniec dzieci zatańczyły wspólnie ze swoimi Rodzicami taniec Goomisie. Wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim Mamom kwiaty, a same otrzymały w nagrodę pamiątkowe książeczki z bajkami. Cała uroczystość przebiegała w radosnej atmosferze, a występy MISIÓW zaliczamy do bardzo udanych.

 

 
WYCIECZKA DO GRUSZOWA Drukuj E-mail

3. 06. 2016 r.

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki udały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego, położonego w przepięknej wsi GRUSZÓW. Po dotarciu na miejsce, dzieci oglądały wiejską remizę strażacką OSP w Gruszowie. Dzięki naszym Gospodarzom, przedszkolaki obejrzały mundury i sprzęt używany przez strażaków dawniej i dziś. Każde dziecko mogło usiąść za kierownicą bojowego wozu strażackiego i własnoręcznie użyć małej sikawki do gaszenia pożarów. Następną atrakcją była przejażdżka traktorem do tartaku, gdzie dzieci zobaczyły cięcie desek. Zwiedzanie sadu, poznanie tajemnicy skrytej wewnątrz ula, karmienie ryb w stawie, to tylko niektóre z atrakcji, oferowanych przez gospodarzy. Wieś to nie tylko widoki, to przede wszystkim zapachy. Zapach świeżego siana, suszonych kwiatów, miodu i wosku, pieczonego w piecu chlebowym chleba, żywicy piłowanych drzew. Dzieci chłonęły wieś wszystkimi zmysłami. Kontakt z naturą, możliwość przejażdżki na koniu, karmienia zwierząt, przytulania ich i głaskania oraz kosztowania smaków wiejskich potraw, na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika tej wyprawy.

 
ILUZJONISTA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

2. 06. 2016 r.

Z okazji Dnia Dziecka przybył dziś do naszego przedszkola PRAWDZIWY MAGIK. Występ artysty wywoływał u dzieci salwy śmiechu i dostarczył im wiele radości. Przedstawienie miało charakter interaktywny, toteż przedszkolaki miały możliwość pobawić się w czarodziejów. Pokazy zręczności i niezwykłe poczucie humoru  iluzjonisty, przeniosły wszystkich widzów w kolorowy świat fantazji i zabawy. Chcieliśmy jeszcze więcej, więcej i więcej: patrzeć, słuchać i cieszyć się magią, lecz niestety wszystko się kiedyś musi skończyć.  Z żalem uświadomiliśmy sobie, że i występ magika dobiegł końca, zostawiając nas z szeroko otwartymi z wrażenia buziami.

 

 
ZAWODY SPORTOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA Drukuj E-mail

1. 06. 2016 r.

W ramach obchodów DNIA DZIECKA odbyły się dziś w ogrodzie zawody sportowe pod kierunkiem P. Doroty, która prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej. Wszystkie dzieci doskonale się bawiły podczas rywalizacji w różnych ciekawych dyscyplinach. W ruch poszły nie tylko zwykłe przybory gimnastyczne, ale również nietypowe np. wykonane z pogniecionej gazety. W dzisiejszych zmaganiach sportowych wszycscy byli zwycięzcami i każde dziecko otrzymało nagrodę.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU CZERWCU (FILIA) Drukuj E-mail

Wszystkie grupy:


1. 06. 2016 r. - Obchody DNIA DZIECKA - zawody sportowe w ogrodzie.

2. 06. 2016 r. - Iluzjonista w przedszkolu - pokaz sztuczek iluzjonistycznych dla dzieci.

3. 06. 2016 r. - Wycieczka krajoznawczo - rekreacyjna do GRUSZOWA.

17. 06. 2016 r. - Zajęcia w bibliotece - przedstawienie Teatru KAMELEON.

20. 06. 2016 r. - SZKOŁA TAŃCA PASJA - Pokaz tańców w wykonaniu dzieci.

23. 06. 2016 r. - Zakończenie roku z języka angielskiego - prezentacja dla rodziców.

 

Grupa I:

10. 06. 2016 r. - przedstawienie dla rodziców z okazji DNIA MATKI I DNIA OJCA.

 

Grupa II i III:

10. 06. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

21. 06. 2016 r. - zakończenie roku - prezentacje programów artystycznych dla rodziców.

 

 
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU- 31.05.2016r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na DZIEŃ DZIECKA, który odbędzie się 31 maja
w przedszkolu.

W programie:

-DMUCHANY ZAMEK, ZJEŻDŻALNIA

-POKAZ BANIEK MYDLANYCH

-BALONOWE INSPIRACJE

-MALOWANIE TWARZY

ORAZ WIELE DOBREJ ZABAWY:)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY:)


 
Spotkanie z ratownikiem medycznym- 25.05.2016r. Drukuj E-mail

We środę tj. 25 maja nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni. W trakcie spotkania dzieci utrwaliły numery alarmowe, poznały przypadki w których należy dzwonić na poszczegolne z nich. Nie zabrakło odgrywania scenek dramowych w trakcie których przedszkolaki wcielały się w osobę poszkodowaną oraz przechodnia. Dzieci nauczyły się jak należy postępować w przypadku, gdy ktoś potrzebuje udzielenia pierwszej pomocy. Uczyły się zakładania opatrunków oraz układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji. Na zakończenie dzieci udały się do ogrodu, gdzie mogły od środka ujrzeć wyposażenie karetki.

Dziękujemy bardzo mamie Basi oraz Wujkowi Ratownikowi za tak cenną dla dzieci lekcję oraz poświęcony czas:)

 
Zakończenie roku przedszkolnego połączonego z Dniem Rodziny Drukuj E-mail

W piątek 20 maja oraz w poniedziałek 23 maja odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z Dniem Mamy i Taty. Na ten dzień nasze przedszkolaki przygotowywały się prężnie nie tylko ucząc się wierszyków i piosenek ale również wykonując pamiątkowe prezenty dla rodziców. W czasie występów nie zabrakło barwnych kreacji, skocznych tańców i dobrej zabawy. Z twarzy rodziców w trakcie przedstawienia nie znikał uśmiech a oglądanie swoich pociechy na scenie budziło zachyt i dumę:) Na zakończenie dzieci podziękowały swoim mamom i tatom za wszystko co najlepsze i w ramach wdzięczności wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty:)

 

 
Uroczystość Dnia Rodziny połączona z zakończniem roku Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Rodziny połączoną z zakończeniem roku przedszkolnego. Odbędzie się ona: w pt tj. 20.05.2016r. - grupa II: 15:00, grupa V: 16:00; w poniedziałek tj. 23.05.2016r. - grupa I:15:00, grupa III:15:30, grupa IV:16:00.

Zapraszamy:)

 


 
Udział w spektaklu ,,Śpiąca Królewna"- 10.05.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek z samego rana przedszkolaki z pełnymi brzuszkami wyruszły autokarem do NCK na spektakl muzyczny pt. ,,Śpiąca Królewna". Dzieci przeniosły się w świat czarownic, mrocznych zaklęć, dobrych wróżek, królewien oraz książąt. Świetna gra aktorów, cudowna muzyka oraz piękna sceneria wprowadziła przedszkolaków w zachwyt a opowiedziana historia o prawdziwej miłości na długo pozostanie w pamięci każdego z  nas:)

 
KONKURS PLASTYCZNY Drukuj E-mail

18 .05. 2016 r.

GRATULUJEMY!

Grupa II - JAGÓDKI wzięła udział w konkursie plastycznym pod hasłem KTO TY JESTEŚ - POLAK MAŁY , szczegółowy temat konkursu: LEGENDY KRAKOWSKIE. W eliminacjach wewnętrznych w grupie, wytypowano pracę Filipa do dalszego etapu konkursu. Właśnie ta praca zajęła w finale konkursu III miejsce. Cieszymy się z wyników naszych przedszkolaków i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

 
UDZIAŁ W SPEKTAKLU MUZYCZNYM Drukuj E-mail

17. 05. 2016 r.

 

 

W dniu dzisiejszym wszystkie grupy z naszego przedszkola udały się autokarem do ROTUNDY, na Spektakl Muzyczny pt. ŚPIĄCA KRÓLEWNA. Artyści Wrocławskiego Teatru Muzycznego T -art w swej interpretacji baśni Charlesa Perraulta, znanej dzieciom na całym świecie, przenieśli nas w świat czarownic, mrocznych zaklęć, dobrych wróżek, królewien i książąt. Znany dzieciom tytuł krył jednak w sobie dużą niespodziankę. W jednej fantastycznej przygodzie, spotkali się bohaterowie innych, znanych dzieciom bajek. Był więc kot w siedmiomilowych butach, wesołe myszy i Scoobydoo wraz ze swym przyjacielem Fredem. To właśnie Fred, jako książę uratował śpiącą królewnę, pocałunkiem budząc ją ze stuletniego snu. Ubrana w baśniową muzykę i osadzona w magicznej scenerii jedna z najpiękniejszych historii o miłości pokazała nam , że wytrwałość, ciężka praca w dążeniu do celu zostaje nagrodzona. Dzieci pomagały księciu Fredowi dotrzeć do krainy Wierszolandii, podpowiadając mu różne wiesze, by mógł porozumieć się z jej mieszkańcami. Dzieci świetnie się bawiły podczas spektaklu i nabrały wielkiej ochoty na kolejne spotkania z teatrem.

 

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL