smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

18. 11. 2016 r.

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się kolejne, z cyklu comiesięcznych spotkań, warsztaty przyrodnicze. Zajęcia odbywały się w poszczególnych grupach wiekowych. Temat listopadowy: KTO ŚPI ZIMĄ, A KTO NIE ? Dzieci poznały zwierzęta zapadające w sen zimowy takie jak: jeż, niedźwiedź, świstak. Zaznajomiły się z ich zwyczajami żywieniowymi oraz sposobem budowania zimowych legowisk. Przedszkolaki miały też okazję poznać bliżej wiewiórkę i przyjrzeć się jej dokładnie. Dzieci przejrzały szczegółowo  zawartość jej spiżarni. Każdy mógł dotknąć i powąchać smakołyków, jakimi się ona żywi. Tak więc oprócz dobrze znanych dzieciom orzechów laskowych i włoskich, mogliśmy oglądać orzeszki piniowe i bukowe. Na zakończenie zajęć, prowadzonych w humorystyczny i bardzo dynamiczny sposób, dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzących. Wszyscy świetnie sobie poradzili i każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci naklejki znawca przyrody .


 
PODZIĘKOWANIE DLA KAUFLAND Drukuj E-mail

Składamy serdeczne podziękowania dla firmy KAUFLAND za wsparcie finansowe dla naszego przedszkola. Otrzymane kupony przeznaczymy na zakup materiałów plastycznych i dekoracyjnych, potrzebnych do zorganizowania warsztatów plastycznych, związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. DZIĘKUJEMY !

 

 
Zajęcia sportowe na Małej Hali Tauron Arena gr V - 21.11.16r. Drukuj E-mail

W poniedziałek tj. 21 listopada grupa V weźmie udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie Małej Hali Tauron Arena w ramach programu ,,Akademia Przedszkolaka".
Wyjazd o godzinie 9:00.

Prosimy o wyposażenie dzieci w zamienne obuwie sportowe oraz strój sportowy.


 
GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA 2016 Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka". Ma ona na celu zapewnienie jedzenia zwierzętom w Schronisku przez większą część roku. Pamiętajmy, że każde, nawet te najmniejsze ilości mają znaczenie.

Można przynosić:

- suche karmy dla psa i kota,

-konserwy dla psa i kota.

 

Zbiórka potrwa do 23 grudnia 2016 roku.

 


 
JESIENNE SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj E-mail

7. 11. 2016 r.

Grupa II - JAGÓDKI zaprezentowała swoim rodzicom program artystyczny pt. O gęsiareczce Kasi i złotych listkach Pani Jesieni. Uroczystość rozpoczęła się tańcem na powitanie przybyłych gości. Dzieci przebrane w barwne stroje wcielały się w bajkowe postacie, deklamowały wiersze, śpiewały jesienne piosenki i tańczyły. Bajkowa atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, a Pani Jesień krążyła po sali i czarowała wśród dzieci nastrojowo i barwnie. Rodzice przyjęli występ swoich pociech niezwykle życzliwie. Chociaż jesień kojarzy nam się raczej z chłodem w sali panowała iście letnia atmosfera.

 

 

Również grupa III - SMOKUSIE zaprosiła rodziców na przedstawienie pt. NIEPODLEGŁOŚĆ TRUDNE SŁOWO. Atmosfera w czasie spotkania była bardzo uroczysta. Mali artyści zadedykowali swój występ wszystkim tym, którzy poświęcając swoje życie, wywalczyli to, że możemy żyć w wolnej niepodległej Polsce. Nie zabrakło wierszy o Polsce, a także piosenek związanych z 11 listopada. Pieśni m. in. Ułani, ułani, Przybyli ułani pod okienko, Wojenko, wojenko... na długo pozostaną w pamięci widzów. Uroczystość z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości mali artyści zakończyli dostojnym polonezem.

 

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

4. 11. 2016 r.

Przedszkolaki z grupy III udały się do Biblioteki Publicznej nr 7, na zajęcia etnograficzne. Podczas spotkania zapoznały się z elementami polskich strojów ludowych: krakowskiego (który jest strojem narodowym), łowickiego i góralskiego oraz stroje innych krajów indiańskie, afrykańskie, eskimoskie. Dzieci tańczyły przy muzyce krakowiaka, poznając nowe figury tego tańca. Zajęcia były ciekawe i urozmaicone: dzieci wykonały  wianki krakowskie z gotowych elementów (kwiaty, wstążki z bibuły) oraz czapki krakuski ozdobione pawimi piórami z kolorowych kółek.

 

 

 
Konkurs recytatorski ,,Zwierzyniec " w Centrum Młodzieży - 09.11.2016r. Drukuj E-mail

Nadszedł tak długo wyczekiwany dzień przez naszych małych recytatorów. We środę tj. 9 listopada 2016 roku 7 dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w konkursie recytatorskim ,,Zwierzyniec" zorganizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Tematem konkursowym były zwierzęta w poezji polskich poetów. W konkursie wzieli udział: z grupy III- Franciszek J., Franciszek Z., Basia, Weronika Ch.; z grupy V: Ania T., Alicja P. oraz Kaja D. Dzieci wcieliły się w role m.in. chorego kotka oraz pana doktora, kurki strojnisi, myszki, biedronki nie mogło również zabraknąć znanej i lubianej kaczki dziwaczki:) Na zakończenie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkościami.

 
Klub ,,Kuźnia"- ,,Z dawnego Krakowa"- 08.11.2016r. Drukuj E-mail

Nadszedł czas na kolejny wyjazd do Klubu ,,Kuźnia", którego tematem przewodnim stał się dawny Kraków. Przedszkolaki przeniosły się o 500 lat wstecz do czasów kiedy to Polską władał król Zygmunt Stary wraz z jego małżonką Boną. Podczas spotkania dzieci mogły posłuchać pieśni pochodzących z ówczesnych czasów jak i również zauważyć różnicę w tańcach współczesnych i włościańskich. Na zakończenie odbył się wielki finał podczas którego tancerze zatańczyli do piosenki ,,Służyłem tobie" zaśpiewanym przez zespół Triplum z Krakowa.

 
Wizyta funkcjonariuszy policji - 04.11.16r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 4.10.2016 roku nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze policji. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu jak i poza nim. Pani policjantka w formie praktycznej przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie w trakcie filmików edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych i do kogo zwracać się o pomoc. Funkcjonariusz policji zaprezentował również dzieciom, jak należy zachować się podczas ataku psa. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek przybyłych gości. Dziekujemy funkcjonariuszom policji za przybycie i poruszenie tak ważnych zagadnień.


 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LISTOPADZIE Drukuj E-mail

GRUPA I

-04.11.2016r. Spotkanie z policjantem

-30.11.2016r. Zabawa Andrzejkowa

 

GRUPA II

-04.11.2016r. Spotkanie z policjantem

-10.11.2016r. Zajęcia z rodzicami- wykonywanie flagi na 11 listopada

-18.11.2016r. Wyjazd do Teatru Ludowego na sztukę ,,Pyza na polskich dróżkach"

-30.11.2016r. Zabawa Andrzejkowa

 

GRUPA III

-04.11.2016r. Spotkanie z policjantem

-08.11.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert ,,Z dawnego Krakowa"

-09.11.2016r. Centrum Młodzieży ul. Krupnicza 38, konkurs recytatorski ,,Zwierzyniec"

-18.11.2016r. Wyjazd do Teatru Ludowego na sztukę ,,Pyza na polskich dróżkach"

-25.11.2016r. Wawel ,,Legendy polskie"

-30.11.2016r. Zabawa Andrzejkowa


GRUPA IV

-04.11.2016r. Spotkanie z policjantem

-18.11.2016r. Wyjazd do Teatru Ludowego na sztukę ,,Pyza na polskich dróżkach"

-25.11.2016r. Wawel ,,Legendy polskie"

-30.11.2016r. Zabawa Andrzejkowa


GRUPA V

-04.11.2016r. Spotkanie z policjantem

-08.11.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert ,,Z dawnego Krakowa"

-09.11.2016r. Centrum Młodzieży ul. Krupnicza 38, konkurs recytatorski ,,Zwierzyniec"

-18.11.2016r. Wyjazd do Teatru Ludowego na sztukę ,,Pyza na polskich dróżkach"

-21.11.2016r. Zajęcia sportowe na Małej Hali Tauron Arena

-25.11.2016r. Wawel ,,Legendy polskie"

-30.11.2016r. Zabawa Andrzejkowa

 


 
Pasowanie na przedszkolaka- 26.10.16r. Drukuj E-mail

Dnia 26.10 br w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Obecnością zaszczycili nas licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście. Specjalnie na tę okoliczność galowo ubrane z ludowymi opaskami na głowach dzieci z gr I przygotowały wraz z nauczycielem Barbarą Bułą program artystyczny. Wykonane piosenki i tańce dedykowane zgromadzonej publiczności prezentowały nasze umiejętności i osiągnięcia. Po występie dokonano aktu pasowania oraz wręczenia ,,Dyplomu dzielnego przedszkolaka" wraz z upominkiem. Nauczycielka w imieniu grona pedagogicznego życzyła dzieciom słonecznych, radosnych chwil spędzonych z przyjaciółmi na nauce i zabawie. Gości zaproszono do stołu na słodki poczęstunek. Pamiątkowe zdjęcia, przeżycia i wrażenia na długo pozostaną w pamięci.

 
Teatr Ludowy ,,Kot w butach"-21.10.16r. Drukuj E-mail

Dnia 21 października grupy: II, III, IV i V wybrały się na wycieczkę do Teatru Ludowego na spektakl pt. ,,Kot w butach". Była to historia trzech braci, kota, który mówił ludzkim głosem, króla Tęgoskóra, królewny Purchawki i złego Czarnoksiężnika Gromiwoja. Ostatecznie Czarnoksiężnik przegrał w starciu z kocim sprytem i pomysłowością a kot wyprowadził Janka-Młynarczyka z jego biedy i kłopotów. A więc jak to w bajkach bywa, dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane. Opowieść ta bardzo się dzieciom podobała. Owacjom i brawom nie było końca.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LISTOPADZIE (FILIA) Drukuj E-mail

Grupa I:

10. 11. 2016 r. - Święto Niepodległości - zajęcia patriotyczne.

18. 11. 2016 r. - Warsztaty przyrodnicze KTO ŚPI ZIMĄ, A KTO NIE?

25. 11. 2016 r. - Dzień Pluszowego Misia.

25. 11. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece.

 

Grupa II:

7. 11. 2016 r. - Jesienne spotkanie z rodzicami O GĘSIARECZCE KASI I LISTKACH PANI JESIENI.

18. 11. 2016 r. - Warsztaty przyrodnicze KTO ŚPI ZIMĄ, A KTO NIE?

25. 11. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece : BRAZYLIA

 

Grupa  III:

4. 11. 2016 r. - Warsztaty edukacyjne w bibliotece.

7. 11. 2016 r. - program artystyczny dla rodziców NIEPODLEGŁOŚĆ TRUDNE SŁOWO

18. 11. 2016 r. - warsztaty przyrodnicze KTO ŚPI ZIMĄ, A KTO NIE?

25. 11. 2016 r. - Edukacja filmowa: ERNEST I CELESTYNA

25. 11. 2016 r. - Dzień Pluszowego Misia.

30. 11. 2016 r. - Wróżby andrzejkowe.

 
ŚWIĘTO ZMARŁYCH Drukuj E-mail

 

Joanna Kulmowa : W zaduszki

Tu jest pamięć i tutaj świeczka

Tutaj napis i kwiat pozostanie

Ale zmarły gdzie indziej mieszka

na wieczne odpoczywanie...


Smutek to jest mrok po zmarłych tu

ale dla nich są wysokie jasne światy.

Zapal świeczkę.

Westchnij.

Pacierz zmów.

Odejdź pełen jasności skrzydlatej.

 

Święto Zmarłych - okazja do przekazania dzieciom ważnych prawd o przemijaniu, o historii związanej z naszym miastem i naszą ojczyzną. Składamy hołd ludziom, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, którzy oddali swoje życie w jej obronie.

Grupa III dnia 26. 10. 2016 r. odwiedziła Cmentarz Rakowicki aby zapalić na mogiłach żołnierzy - bohaterów wojen znicze pamięci. Dzieci złożyły również znicze na grobach ludzi kultury i nauki (aktorzy, poeci, malarze, profesorowie). Celem wycieczki było budzenie szacunku dla trudu żołnierskiego poległych w czasie I i II wojny światowej oraz dla ludzi,którzy tworzyli dorobek naszej kultury i sztuki na przestrzeni wieków.

W dniach 27 i 28 października grupa I i grupa II, odwiedziły Kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza, aby złożyć hołd zmarłemu papieżowi, świętemu Janowi Pawłowi II, zapalając znicze pod jego pomnikiem. Odwiedzając groby i zapalając znicze dajemy świadectwo naszej pamięci, uczymy dzieci szacunku do historii i ludzi, którzy ją tworzyli.

 
Uroczyste ślubowanie pierwszych klas w Szkole Podstawowej nr 2 Drukuj E-mail

Dnia 14 października 2016 roku przedszkolaki z grupy IV i V udały się do Szkoły Podstawowej nr 2 na uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, absolwentów naszego przedszkola. Na miejscu dzieci wysłuchały prezentacji każdej z klas, poznały historię szkoły i Jej patrona Św. Wojciecha jak również obejrzały specjalnie przygotowane na tą okazje przedstawienie wystawione przez uczniów starszych klas. Przedszkolaki zachwycone całą oprawą uroczystości wróciły do przedszkola, gdzie mogły podzielić się tym co zobaczyły ze swoimi kolegami i koleżankami.

 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Drukuj E-mail

24. 10. 2016 r.

W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie grupy MISIÓW z rodzicami. Spotkanie to miało niezwykle uroczysty charakter. Maluszki, szykownie wystrojone w swoich galowych kreacjach, zaprezentowały program artystyczny, przygotowany na uroczystość pasowania na przedszkolaka. Były więc piosenki, wiersze i tańce. Dzieci pokazały rodzicom jak się bawią i uczą podczas zajęć w przedszkolu. Rodzice, dumni ze swoich pociech, nie skąpili braw oraz słów wzruszenia i zachwytu. Następnie MISIE złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na przedszkolaka (za pomocą magicznego ołówka, którym wychowawczyni grupy dotykała ramienia każdego dziecka). Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom pasowania. Spotkanie przebiegało w radosnej, odświętnej atmosferze i było okazją do zacieśnienia więzi między rodzicami i przedszkolem.

 
Z WIZYTĄ W SZKOLE Drukuj E-mail

21. 10. 2016 r

Starszaki,SMOKUSIE , na zaproszenie pierwszoklasistów, ze Szkoły Podstawowej nr 95, udały się w dniu dzisiejszym na uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uroczystość była dla przedszkolaków niezwykle ciekawym przeżyciem. Obejrzeliśmy ciekawy program artystyczny, przygotowany przez klasy pierwsze oraz byliśmy świadkami ich przyrzeczeń składanych u progu rozpoczęcia nauki szkolnej. Wizyta w szkole służyła zacieśnieniu naszej współpracy ze szkołą oraz kontynuacji  kontaktów z absolwentami naszego przedszkola.


 
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Drukuj E-mail

21. 10. 2016 r

W dniu dzisiejszym wybieraliśmy się z grupą MISIÓW do naszej biblioteki, na spotkanie z Głośnym czytaniem dla dzieci. Niestety jesienna pogoda pokrzyżowała nasze plany wyjścia z przedszkola. Na szczęście  Pani Małgosia z biblioteki pospieszyła nam z pomocą: zabrała ze sobą książkę, którą miała czytać dzieciom w bibliotece i przyszła do naszego przedszkola. Tak więc zajęcia biblioteczne odbyły się dziś wyjątkowo w sali grupy MISIÓW. Dzieci wysłuchały opowiadania Czy trzeba bać się szczepionki ? Przedszkolaki dowiedziały się, że nie zawsze trzeba wierzyć w opowieści innych o tym co nas czeka u lekarza oraz, że nie trzeba się bać nieznanego. Strach ma wielkie oczy to morał wynikający z przedstawionej historii. Dzieci narysowały wielkie oczy stracha, tak jak sobie je wyobrażają. Okazało się, że nasze przedszkolaki nie boją się oczu stracha i wszystkie namalowały kolorowe, wesołe obrazki.

 
PODZIĘKOWANIE- GRUPA II Drukuj E-mail

Serdecznie dziękujemy mamie Bartka K. z gr II za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci dotyczących dbania o higienę rąk oraz za upominki ( książeczki ) które otrzymały dzieci.


Wychowawczynie i dzieci z gr II

 
,,Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie'' Klub ,,Kuźnia", 18.10.16r. Drukuj E-mail

Nadszedł czas na kolejny z cyklu wyjazd do Klubu ,,Kuźnia", którego temat przewodni brzmiał ,,Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie''. W trakcie spotkania przedszkolakom z grupy III i V przybliżono jeden z gatunków muzyczno-scenicznych- operę komiczną. W zachwycający sposób aktorzy przedstawili dzieciom historię miłości dzielnego ryczerza oraz zakochanej i nieszczęśliwej panny, córki właściciela zamku. Jak to w takich historiach bywa, prawdziwa miłość zawsze wygrywa a osoby sobie przeznaczone pomimo przeciwności losu odnajdują ku sobie drogę. Przedszkolaki śledziły spektakl z ogromnym zaciekawieniem i uśmiechami na twarzach a co najważniejsze bardzo spodobał im się nowy gatunek muzyczno-sceniczny:) Czekamy na kolejną operę:)

 
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

14.10.2016 r.

Spotkanie z etnografem – tematem dzisiejszych zajęć była: Grecja kraj w błękicie. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tego egzotycznego dla nas kraju. Poznały położenie na mapie, zwierzęta tam żyjące, smaczne potrawy. Grecję przybliżyła im także baśń grecka „Czary czterech ryb” ze zbioru Joanny Laskowskiej „Europa pełna baśni”. Dopełnieniem wszystkiego były zajęcia plastyczne podczas których dzieci doskonale się bawiły wypełniając kontur ryby łuskami z kolorowego papieru. Jak zwykle do przedszkola wróciły bogatsze o nowe wiadomości i już nie mogą się doczekać następnego spotkania.

 

 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

13.10.2016 r.

Grupa III udała się do Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 do kina PARADOX na film:

SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą. Film opowiada o przyjaźni mimo różnic, o tym, że w grupie siła. Po obejrzeniu filmu odbyły się zajęcia plastyczne. Każde dziecko mogło techniką orgiami stworzyć na papierze swoje ulubione zwierzątko. Wyprawa do kina na długo pozostanie w naszej pamięci. Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z filmem.

 

 
Wyjazd do klubu Kuźnia- gr III,V- 18.10.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 18.10.2016 roku (wtorek) grupy III i V wyjeżdżają do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt.
,, Z operą na ty- Zamek w Czorsztynie".

Wyjazd- godz. 9:15
Śniadanie- godz. 8:15
Powrót- godz. 11:45

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!! 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU Drukuj E-mail

GRUPA I

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-26.10.2016r. Pasowanie na przedszkolaka

 

GRUPA II

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"

 

GRUPA III

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-18.10.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Z operą na ty- Zamek
w Czorsztynie"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"


GRUPA IV

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"


GRUPA V

-04.10.2016r. Teatrzyk ,,Maniery Biedronki Lucynki"

-14.10.2016r. Udział w ślubowaniu pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 2

-18.10.2016r. Wyjazd do klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Z operą na ty- Zamek 
w Czorsztynie"

-21.10.2016r. Teatr Ludowy- spektakl ,,Kot w butach"

 


 

 
Teatrzyk ,,Maniery biedronki Lucynki"- 04.10.2016r. Drukuj E-mail

4 października w naszym przedszkolu pojawili się aktorzy z Krakowskiej Grupy Teatralnej KANON, by móc odegrać sztukę pt. ,,Maniery biedronki Lucynki". Dzieci ze wszystkich grup z zaciekawieniem oglądały teatrzyk i śledziły losy Biedronki Lucynki oraz jej przyjaciół. Lucynka nie wiedziała jak się zachować w wielu różnych sytuacjach oraz nie znała czarodziejskich słów, takich jak: proszę, przepraszam, dziękuję. Z pomocą przedszkolaków i Krasnala, biedronka szybko nauczyła się używać zwrotów grzecznościowych, zaczęła też doceniać przyjaciół. Przeprosiła wszytkich, których obraziła oraz podziękowała za podarowane jej prezenty. Od teraz Lucynka może być przykładem dla innych.

Przedszkolaki podczas przedstawienia utrwaliły wiadomości dotyczące zasad dobrego wychowania oraz mogły obserwować skutki samolubnego postępowania.

 
Spotkanie integracyjne- grupa II, 30.09.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 30.10. do naszego przedszkola przyszli specjalni goście - to rodzice dzieci z grupy II - którzy z przyniesionych ,, darów jesiennych '' wspólnie z dziećmi  uczestniczyli w warsztatach integracyjnych. Wykazując się ogromną kreatywnością wykonywali przecudne prace,, stworki - potworki', ludziki....''. Rodzice przypomnieli sobie młodsze beztroskie lata a dzieci były dumne że pracują z rodzicami .To radość i bezcenne doświadczenie dla naszych przedszkolaków. DZIĘKUJEMY WAM RODZICE.

Serdecznie dziękujemy dla RODZICÓW z grupy II - MAMY Juli M. i Agatki Sz. za przygotowanie
i udział we wspólnych zajęciach ,, sałatkowy mix''. DZIECI I WYCHOWAWCZYNIE Z GR II


 
Udział w koncercie filharmonicznym- grupa III, 27.09.2016r. Drukuj E-mail

We wtorek 27 września grupa III wzięła udział w wycieczce do Klubu ,,Kuźnia" na koncert filharmoniczny. Było to niezwykłe wydarzenie dla naszych przedszkolaków, gdyż po raz pierwszy mogły uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Na miejscu tuż po zajęciu miejsc, dzieci mogły poznać i utrwalić instrumenty oraz poznać ich brzmienie. Nie zabrakło również dyrygenta, bez którego całość nie mogłaby istnieć. Po krótkim wprowadzeniu przedszkolaki wysłuchały koncertu, który na długo pozostanie w ich pamięci:)

 

 
WYCIECZKA DO JEDNOSTKI PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ Drukuj E-mail

4. 10. 2016 r.

Nasze przedszkolaki z grupy IIi III udały się na wycieczkę do Jednostki Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Rzemieślniczej w Krakowie. Podczas wizyty w jednostce wzięły udział w projekcie edukacyjnym BEZPIECZNY DOM. Celem projektu jest edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w sytuacjach mających znamiona pożaru, skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia wśród najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Dzieci podczas pobytu w jednostce miały okazję poznać charakter i znaczenie pracy strażaków. Dowiedziały się jak zachować się w sytuacji gdy powstaje pożar. Wykazały się też zdobytą wiedza i opowiadały o korzystaniu z telefonu alarmowego w celu wezwania straży pożarnej, używaniu gaśnicy lub wody. Odbyły też próbną ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Wizyta zakończyła się sforsowaniem toru przeszkód , na końcu którego dzieci mogły ugasić pożar z prawdziwego węża strażackiego.

 

 
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

3. 10. 2016 r.

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. DOKĄD LECĄ PTAKI. Przedszkolaki dowiedziały się dokąd odlatują ptaki . Zetknęły się z ciekawą wiedzą dotyczącą ich życia, dorastania i zwyczajów. Na przykładzie bociana, jaskółki i jemiołuszki dzieci poznały zwyczaje odlotów ptaków, związane z nadejściem zimy, zobaczyły, że jedne ptaki od nas odlatują, a inne przylatują spędzić zimę w Polsce. Fascynująca wiedza przyrodnicza została przekazana przedszkolakom w ciekawy i zabawny sposób. Dzięki temu dzieci przez cały czas trwania zajęć wykazywały duże zainteresowanie tematem. Forma prowadzenia zajęć przyniosła dzieciom nie tylko nowe wiadomości lecz również okazała się świetną zabawą podczas, której dzieci śmiały się radośnie i prosiły o więcej. Następne warsztaty już w listopadzie, czekamy z utęsknieniem na kolejną porcję świetnej zabawy.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU (FILIA) Drukuj E-mail

 

Wszystkie grupy

3. 10. 2016 r. - Warsztaty  przyrodnicze DOKĄD LECĄ PTAKI ?

 

GRUPA I

21. 10. 2016 r. -  Zajęcia edukacyjne w bibliotece - pierwsze spotkanie w cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM

24. 10. 2016 r. -  UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

 

GRUPA II

4. 10. 2016 r. - Spotkanie ze strażakami w Jednostce Straży Pożarnej

14. 10. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece - spotkanie z etnografem: GRECJA

GRUPA III

4. 10. 2016 r. -  Spotkanie ze strażakami w Jednostce Straży Pożarnej

13. 10. 2016 r. - Edukacja filmowa w kinie PARADOX - Sekretne życie zwierzaków

14. 10. 2016 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece - spotkanie z etnografem: GRECJA

 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL