smok

Strona główna Aktualności
Komunikaty
WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

27. 01. 2017r.

Tematem dzisiejszych warsztatów przyrodniczych był KOSMOS. Dzieci poznały planety naszego Układu Słonecznego. Ciekawa forma prezentacji sprawiła, że dzieci świetnie się bawiły ucząc się nowych pojęć np. galaktyka, gwiazda, planeta. na zakończenie warsztatów odbył się konkurs WESOŁY UNIWERSYTET, podczas którego każde dziecko miało szansę dostać nagrodę.

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE JAGÓDEK I SMOKUSIÓW Drukuj E-mail

26. 01. 2017r.

Grupy JAGÓDKI i SMOKUSIE zaprezentowały w dniu dzisiejszym programy artystyczne, przygotowane w poszczególnych grupach, z okazji DNIA BABCI i DNIA DZIADKA.

Jagódki zaprezentowały dla swoich Gości JASEŁKA. Było więc w sali średniaków wiele wzruszeń i wspólne kolędowanie. Dzieci wręczyły swoim najbliższym prezenty przygotowane z okazji ich święta. Babcie obdarowano kwiatami, wykonanymi przez dzieci z kolorowej bibułki, natomiast Dziadkowie otrzymali  medale.

Starszaki przedstawiły zaproszonym Gościom program artystyczny bogaty w tańce, piosenki i wiersze opiewające niezwykłe cechy swoich Babć i Dziadków. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia i dumy na widok umiejętności artystycznych przedszkolaków. Również tutaj Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani prezentami, wykonanymi własnoręcznie przez ich wnuki.

Spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka były okazją do zacieśniania więzi rodzinnych między dziadkami i wnukami oraz sposobem okazania szacunku i miłości przedszkolaków do ich najbliższych.

 

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

24. 01. 2017 r.

Dziś, na zaproszenie dzieci z grupy MISIÓW, do przedszkola przybyli przemili goście. Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych przedszkolaków wzięli udział w spotkaniu,podczas  którego maluszki, przebrane w ŚNIEŻYNKI i SOPELKI, zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany z okazji Ich święta. Najpierw dzieci zatańczyły dla gości (pod kierunkiem instruktora ze Szkoły Tańca Pasja), następnie były piosenki wiersze i życzenia. Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali  poczynania artystyczne swoich wnucząt i nie szczędzili dzieciom braw. Uroczystość zakończyła się wręczeniem prezentów przygotowanych przez dzieci oraz słodkim poczęstunkiem i herbatką. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję okazać swoim najbliższym szczere uczucia miłości i szacunku.

 

 
Zajęcia w bibliotece - gr IV, V, 02.02.17r. Drukuj E-mail

Dnia 02.02.2017 grupa IV i V odwiedziła Bibliotekę Publiczną przy ul. Dobrego Pasterza 100. Było to drugie spotkanie w tej placówce tym razem poświęcone zimie. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci wysłuchały dwóch opowiadań o zimowych przygodach wróbelka Elemelka oraz opowieści o samotnym bałwanku. Dzieci zachęcane też były do czynnego uczestnictwa w dokarmianiu ptaków oraz do bezpiecznych zabaw zimowych. I choć biblioteka to miejsce gdzie można czytać i wypożyczać książki to na koniec spotkania pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w ,,Ciepło-zimno" oraz ,,Papierową bitwę na śnieżki". Dzieci były tak zadowolone, że już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

 

 
Osiągnięcia grupy III Drukuj E-mail

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 dzieci z grupy III brały udział w konkursach: recytatorskim i plastycznym organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz w konkursie plastycznym organizowanym przez Młodziezowy Dom Kultury u. Al. 29 Listopada 102 w Krakowie. W konkursie recytatorskim trzecie miejsce zdobyli: Franek J. w kategorii 3-4 lata oraz Franek Z. w kategorii 5-6 lat. Wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymała Weronika Ch.

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU LUTYM Drukuj E-mail

GRUPA I

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło


GRUPA II

-08.02.2017r. Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-23.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece


GRUPA III

-09.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-16.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-21.02.2017r. - Klub Kuźnia- koncert pt ,,Antoś i cztery pory roku"

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu

 

GRUPA IV

-02.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-09.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Tajemnice Epoki Lodowcowej", godz. 9:30

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu

 

GRUPA V

-02.02.2017r. - Zajęcia w bibliotece

-06.02.2017r. -Warsztaty edukacyjne w M1 ,,Epoka Lodowcowa"

-14.02.2017r. - Zabawa karnawałowa

-21.02.2017r. - Klub Kuźnia- koncert pt ,,Antoś i cztery pory roku"

-22.02.2017r. - Warsztaty edukacyjne na wesoło

-24.02.2017r. - Warsztaty na Wawelu


  
Klub ,,Kuźnia"- ,,Karnawał z rodziną Straussów"- 24.01.17r. Drukuj E-mail

Przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu ,,Z muzyką przez wieki". Tym razem tematem przewodnim stał się karnawał z rodziną Straussów. W trakcie spotkania przedszkolaki mogły posłuchać najsłynniejszej chyba rodziny kompozytorskiej w historii, posłuchać walców i polek Johanna Straussa i jego utalentowanych synów. Piękne stroje oraz cudowny pokaz walca angielskiego wzbudził zachwyt wśród tak młodych widzów.

 
Osiągnięcia grupy II Drukuj E-mail

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 dzieci z grupy II brały udział w czterech konkursach plastycznych , organizowanych przez Sródmiejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Młodzieży im dr H. Jordana . W dwóch konkursach Magdalena R. oraz Julia M. zdobyły wyróżnienie.


 
Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka, gr II Drukuj E-mail

W dniu 20.01.2017r.  do naszej grupy II , przybyli zaproszeni goście , nasi kochani DZIADKOWIE  i BABCIE na uroczystość z okazji ICH święta. W tym roku czekała na nich inna niespodzianka niż zwykle. A wszystko to za sprawą inwencji twórczej Rodziców. Został przygotowany przez nich i ich dzieci  , spektakl teatralny pt. ,, Czerwony Kapturek i inne bajki….’’Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty.

Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany uśmiechami i brawami przybyłych gości i fantastyczną atmosferą. Dzięki wspólnym próbom rodzice mieli szansę też lepiej się poznać.

Jesteśmy dumni, że Rodzice angażują się w życie przedszkolne .

 

Wychowawczynie i dzieci z grupy II.


 
Warsztaty w Restauracji Magillo, gr V, 16.01.17r. Drukuj E-mail

Dnia 16 stycznia grupa V udała się autokarem na Bieżanów do Restauracji Magillo, gdzie przeprowadzane były warsztaty kulinarne. Dzięki uprzejmości taty Olka z naszej grupy przedszkolaki poznały tajniki powstawania najlepszej pizzy. Każdy samodzielnie według uznania przyrządzał wybraną przez siebie pizzę. Podczas zwiedzania restauracji dzieci mogły zobaczyć zwierzęta egzotyczne takie jak: papugę arę, żółwie, legwana, kajmana, egzotyczne ryby i wiele innych. 
Jeszcze raz dziękujemy tacie Olka za zaproszenie, gościnność i tak wspaniałe zajęcia:)

 

 
Udział w jasełkach w MDK, 11.01.17r. Drukuj E-mail

We środę 11 stycznia 2017 roku grupa V wzięła udział w ,,Przeglądzie kolęd, jasełek i pastorałek" zorganiozanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Na miejscu przedszkolaki nie tylko zaprezentowały swój repertuar ale również mogły obejrzeć występ dwóch grup przedszkolnych. Każdy przedszkolak otrzymał słodkie poczęstunek a na ręce pani wręczono nam Dyplom.

Dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola:)

 
WARSZTATY MEDYCZNE Drukuj E-mail

 

 

20. 01. 2017 r.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty medyczne MAŁY RATOWNIK. Zajęcia przeprowadzono w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci poznały rolę ratowników medycznych oraz ich zadania. Każde dziecko mogło przymierzyć kołnierz ortopedyczny oraz wykonać opatrunek na złamaną nogę. Wszyscy uczyliśmy się jak wykonuje się masaż serca podczas reanimacji poszkodowanego w wypadku. Dzieci ubrane w stroje ratowników reanimowały pluszowe misie, ucząc się w ten sposób właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał DYPLOM MAŁEGO RATOWNIKA.

 
ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Drukuj E-mail

 

20. 01. 2017 r.

Dzisiejsze zajęcia biblioteczne ze względu na warunki atmosferyczne odbyły się w przedszkolu. Pani Małgosia przyszła do nas z książką pt. CYKOR. W ramach cyklu GŁOŚNE CZYTANIE, dzieci poznały perypetie małego kotka o imieniu Cykor. Historia Cykora uczy dzieci, że trudno jest być „innym” w świeci zwierząt. Cykor przeżywa trudne chwile zmieniając swoje miejsce zamieszkania, musi odnaleźć się w nowym obcym dla siebie świecie. Perypetie Cykora uświadamiają dzieciom jak trudno żyje się komuś, kto różni się od innych. Uczymy się tolerancji dla odmienności - inny niż wszyscy nie znaczy gorszy oraz wrażliwości na niedolę i zły los innych ludzi.

 

 
ALE CYRKI -TEATRZYK DLA DZIECI Drukuj E-mail

18. 01. 2017 r.

Do naszego przedszkola przybył krakowski teatr SZCZĘŚCIE ze spektaklem pt. ALE CYRKI. Przedstawienie okazało się niezwykle wciągające. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, biorąc czynny udział w spektaklu. Klaun Feliks uczył przedszkolaków różnych sztuczek cyrkowych, zaznaczając za każdym razem że uczył ich się już dawno, więc niezbyt dobrze je pamięta. Było więc dużo śmiechu i radości. Klaun ciągle popełniał jakieś gafy, zdradzając przy tym tajemnice sztuczek, które właśnie prezentował. Przedszkolaki doskonale się bawiły i po zakończeniu przedstawienia już z niecierpliwością czekają na nowe spotkania z teatrem.


 

 
WYCIECZKA DO KINA Drukuj E-mail

 

13. 01. 2017 r.

Grupa Starszaków udała się na wycieczkę do CENTRUM MŁODZIEŻY przy ul Kijowskiej do kina PARADOX  na film  pt. ERNEST I CELESTYNA

Adaptacja książki Gabrielle Vincent. Wśród niedźwiedzi przyjaźń z myszką nie jest dobrze widziana. A jednak Ernest wielki miś rozrabiaka, klaun i muzyk, przyjmie do swojego domu Celestynę, osieroconą myszkę, która postanowiła uciec ze świata gryzoni. Ta dwójka samotników będzie się nawzajem wspierać, a ich przyjaźń zmieni porządek świata.

 

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU Drukuj E-mail

GRUPA I

-18.01.2017r. -Dzień Babci i Dziadka godz. 15:00

-Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"


GRUPA II

-12.01.2017r. Wyjście do Biblioteki Publicznej - zajęcia edukacyjne

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. ,,Dzień Babci i Dziadka"- przedstawienie rodziców i dzieci, godz. 16:00

 

GRUPA III

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka, godz. 14:45

-24.01.2017r. Klub Kuźnia- ,,Karnawał z rodziną Straussów" z cyklu ,,Z muzyką przez wieki"


GRUPA IV

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-20.01.2017r. Dzień Babci i Dziadka, godz. 15:30

 

GRUPA V

-11.01.2017r. Udział w przeglądzie Jasełkowym organizowanym przez MDK w Krakowie

-16.01.2017r. Wyjazd do pizzerii- Restauracja Magillo w Kraków-Bieżanów

-18.01.2017r. Warsztaty edukacyjne ,,Zagadnienia z kosmosu"

-Dzień Babci i Dziadka, godz. 15:30

-24.01.2017r. Klub Kuźnia- ,,Karnawał z rodziną Straussów" z cyklu ,,Z muzyką przez wieki"

 
Życzenia świąteczne Drukuj E-mail


,,Święta to wyjątkowy czas, kiedy możemy powiedzieć innym, jak bardzo są oni dla nas ważni".

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wiele miłości, zdrowia, ciepłej rodzinnej atmosfery, pociechy z dzieci oraz wielu sukcesów życiowych. Niech te święta bedą wyjątkowe, spędzone w gronie najbliżyszch, w gronie rodziny.

Dyrekcja i nauczyciele

 

 

 
Uroczysta Wigilia w przedszkolu - 23.12.16r. Drukuj E-mail

W piątek 23 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia w przedszkolu. Każdy odświętnie ubrany i z uśmiechem na twarzy oczekiwał, kiedy wybije godzina 12. Na początku Pani Dyrektor złożyła każdej z grup życzenia świąteczne a następnie każda z grup połamała się opłatkiem. Po skończeniu dzieci zasiadły do wigilijnego stołu. Nie mogło zabraknąć tradycyjnej zupy grzybowej oraz ryby. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy tradycyjne polskie kolędy:)

 
Warsztaty świecowe - 16.12.16r. Drukuj E-mail

W piątek tj. 16 grudnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty świecowe, w których wzięły udział grupy III, IV i V. Dzieci samodzielnie dobierały kolorowe dodatki, umieszczały je w szklanych pojemnikach, dodawały wybrane przez siebie pachnące aromaty. Po stworzeniu własnej kompozycji pani zalewała dodatki gorącą parafiną i pięknie pakowała wykonane świece. Dzieci po warsztatach zabrały do domu własnoręcznie wykonane świece by móc pochwalić się najbliższym:)

 
Warsztaty w Bibliotece Publicznej gr.III - 15.12.16r. Drukuj E-mail

Dnia 15 grudnia 2016 roku dzieci z grupy III udały się do Biblioteki Publicznej na warsztaty zimowo-świąteczne. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom różne ciekawe historie związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec przedszkolaki wykonały bałwanka z papieru kolorowego i cekinów.

 
Świąteczne spotkanie z rodzicami Drukuj E-mail

W środę 14 grudnia i w piątek 16 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci specjalnie na tą okazję przygotowały specjalny repertuar wzbogacony w liczne pastorałki i kolędy. Grupa III przygotowała występ pt. ,,Postacie z bajek u Pana Jezuska". Do betlejemskiej szopki przychodzili i składali dary różni bohaterowie  z dziecięcych bajek: Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Jaś i Małgosia, Smerfy, Calineczka, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek oraz Kopciuszek. Maryja i Józef serdecznie wszystkich witali. Dzieci śpiewały świąteczne piosenki, zatańczyły taniec zimowy. Grupa V przeniosła rodziców aż do czasów narodzenia Bożej Dzieciny, przedstawiając jej historię.  Wśród postaci nie mogło zabraknąć Aniołów zwiastujących radosną nowinę, pasterzy pilnujących stada owiec oraz Trzech Króli z darami.  Rodzice nagrodzili wszystkie występy gromkimi brawami, którym nie było końca. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy znane kolędy.

 
Kino Kijów ,,Jaś i Małgosia" - 13.12.16r. Drukuj E-mail

We wtorek tj. 13 grudnia grupy III, IV i V wyruszyły do Kina Kijów na spektakl ,,Jaś i Małgosia". Kiedy każdy z nas zasiadł wygodnie w fotelu rozpoczęło się tak długo wyczekiwane przedstawienie. Historia opowiadała o rodzeństwu Jasiu i Małgosi, którzy podstępem złej macochy zostali wysłani do lasu po jagody. W czasie wyprawy musieli się zmierzyć z licznymi niebezpieczeństwami, które czyhają na dzieci z daleka od domu a zwłaszcza z podstępną Babą Jagą. Na szczęście dzięki roztropnej Małgosi i pomocy dobrego duszka lasu, wszystko jak na bajkę przystało kończy się dobrze. Baba Jaga została zamknięta w piecu a dzieci szczęśliwe wróciły do kochającego taty. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom, które przez ani chwilę nie odrywały oczu od sceny a piękne kostiumy i aranżacja muzyczna na długo pozostaną w naszej pamięci.

 
Wyjście do Biblioteki- grupa V, 08.12.2016r. Drukuj E-mail

Dnia 8 grudnia dzieci z grupy V wzięły udział w spotkaniu w Bibliotece Publicznej przy ul. Dobrego Pasterza 100. Podczas tego spotkania dzieci zapoznały się z odnowionymi wnętrzami tutejszej biblioteki, przybliżona Im została funkcja publiczna jaką pełni biblioteka. Przedszkolaki zostały zachęcone do czynnego uczestnictwa w procesie czytania. Następnie dzieci wysłuchały czytanych przez panią bibliotekarkę bajek: ,,Wilk ma katar", ,,Muszka". Bajka pt. ,,Muszka" była dodatkowo wzbogacona przepięknymi ilustracjami pochodzącymi z ,,magicznego pudełka" co dodatkowo uatrakcyjniło czas jej słuchania. Dodatkowo przed wyjściem z biblioteki wypożyczyliśmy sobie do przedszkola książeczkę, którą czytaliśmy popoludniami w sali.

 

 
Warsztaty na Wawelu Drukuj E-mail

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w kolejnej wycieczce autokarowej na Wawel. Przedszkolaki z przewodnikiem nie tylko zwiedzały wawelskie wzgórza ale również poznały najsłynniejsze legendy oraz obiekty znajdujące się na zamku. W programie wycieczki były też przewidziane warsztaty plastyczne, które odbyły się dopiero w przedszkolu, ponieważ dzieci były tak zainteresowane tym co opowiada przewodnik, iż brakło nam czasu na zajęcia:) Czekamy na kolejne odsłony Zamku Wawelskiego:)

 
PLANOWANE AKTYWNOŚCI W MIESIĄCU STYCZNIU(FILIA) Drukuj E-mail

 

 

GRUPA I

24. 01. 2017 r. - Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

27. 01. 2017 r. - Warsztaty przyrodnicze KOSMOS

20. 01. 2017 r. - Zajęcia edukacyjne w bibliotece

 

GRUPA II

13. 01. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece

26. 01. 2017 r. – Dzień Babci i Dzień Dziadka

27. 01. 2017 r. – Zajęcia przyrodnicze KOSMOS

 

GRUPA III

13. 01. 2017 r. – Kino PARADOX – akademia filmowa ERNEST I CELESTYNA

20. 01. 2017 r. – Zajęcia edukacyjne w bibliotece

26. 01. 2017 r. – Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

27. 01. 2017 r. – Warsztaty przyrodnicze KOSMOS

 

 
WIGILIA W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

 

22.12.2016 r.

„Wieczór iskrami rozbłyska
W sercach nadzieja się budzi

W szopce z dzieciątkiem kołyska
Jest wybawieniem dla ludzi
Śnieg skrzypi pod butami
Wirują śnieżne anioły
Na stole barszczyk z uszkami
A wokół zapach jemioły”

W piątek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu wspólna Wigilia dzieci z wszystkich oddziałów oraz personelu. W dużym kręgu tworząc wspólnotę przypomnieliśmy sobie wiersz  "Podzielić się opłatkiem", następnie przyjęliśmy życzenia od Pani Dyrektor, podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Po opłatku wszyscy zasiedli przy stole aby posmakować pyszności, jakie zostały na ten wyjątkowy dzień przygotowane. Na koniec wszystkie przedszkolaki rozpoczęły kolędowanie. Radości i śpiewu  było co nie miara. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 
ŻYCZENIA Drukuj E-mail

 

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM ORAZ ICH RODZICOM

ŻYCZYMY PRAWDZIWIE RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2017!

 

 

 

 

 

 

 

 
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z RODZICAMI Drukuj E-mail

 

 

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym zapraszamy do przedszkola Rodziców, aby wspólnie przeżywać radosny okres oczekiwania na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

 

Dziś do Betlejem trzeba nocą iść,

Bo narodzenia czas wypełnił dni.

Tam, gdzie stajenka razem z bydlątkami

Leży Dzieciąteczko i na sianku śpi.

Świat na to czekał wiele już lat

I narodzenia dziś wita czas…

Słowa tej pastorałki rozbrzmiewały we wszystkich grupach, podczas spotkań z Rodzicami.

 

14. 12. 2016 r. swoich Rodziców gościły średniaki - JAGÓDKI. Owocem ich wspólnych działań są piękne bombki na choinkę, które dzieci zabrały na pamiątkę do swoich domów. Podczas spotkania Panie Danusia i Renatka zorganizowały Quiz Wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Rodzice wykazali się swoją wiedzą na temat zwyczajów i tradycji związanych z wieczerzą wigilijną. Czas upłynął szybko wśród śpiewu kolęd i pastorałek oraz ogólnej radości. Na koniec wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia świąteczne.

 

15. 12. 2016r. – to dzień spotkania w grupie III. SMOKUSIE śpiewały najgłośniej ze wszystkich grup i pewnie równie dobrze się przy tym bawiły. Panie Małgosia i Renatka zaprezentowały BAJKĘ O CHOINKACH w formie teatrzyku sylwetowego, a następnie uczestnicy wykonali w zespołach przepiękne choinki. Prace, które powstały świadczą o dużej wyobraźni i umiejętności współpracy w zespole ich twórców. Również tu nie zabrakło wielu ciepłych słów i gestów, dzięki którym czujemy radość z oczekiwania na świąteczne dni.

 

16. 12. 2016 r. – dziś grupa MISIÓW pracowała z Rodzicami nad wykonaniem najpiękniejszych bombek. Powstały one w ścisłej współpracy dziecka ze swoim Rodzicem. Maluszki śpiewały piosenki o choince, pastorałki i kolędy. Były też życzenia, a Pani Marysia przeczytała LEGENDĘ O CHOINCE. Dzieci dowiedziały się skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki na święta. Życzenia świąteczne uwieńczyły to spotkanie, pozostawiając wszystkich w radosnej atmosferze oczekiwania na zabłyśnięcie, tej pierwszej, najbardziej wypatrywanej przez dzieci gwiazdki.

 

 

 
WYCIECZKA DO CENTRUM STOMATOLOGII Drukuj E-mail

 

 

9.12.2016 r.

Dzieci zostały zaproszone do Centrum Stomatologicznego SWISSDENT, w którym uczyły się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, poznały sprzęt oraz etapy wizyty stomatologicznej. Pani dentystka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała używany sprzęt stomatologiczny, odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania.

Aktywność badawcza rozpoczęła się od oglądania gipsowych odcisków uzębienia, porównywania ich z uzębieniem dzieci, liczeniem zębów. Dzieci poznały preparaty i przyrządy służące higienie jamy ustnej. Na modelu szczęki uczyły się higieny jamy ustnej. Wykonując doświadczenie z pastą z fluorem i jajkiem, dzieci poznały wpływ fluoru na zęby. Odwiedziły gabinet dentystyczny, w którym pani stomatolog wykonała dzieciom przegląd zębów.

Na zakończenie dzieci opowiadały czego dowiedziały się o zębach, wykonały model zęba zdrowego, z próchnicą i wyleczonego, dobierały produkty zdrowe dla zębów, wykonały wydzierankę pt. „Zdrowy ząb”. Każde dziecko otrzymało w prezencie lusterko, dzięki któremu łatwiej będzie  dbać o zęby.

 

 
Warsztaty w Ikea gr. II - 08.12.2016r. Drukuj E-mail

08.12.2016 r. dzieci z II grupy uczestniczyły w ,,Ekolekcjach'' na temat smogu - gdzie dowiedziały się jak powstaje i jak można mu zapobiec.
W drugiej części spotkania przedszkolaki z pozornie bezużytecznych przedmiotów ( pudeł, wykałaczek, kubeczków itd.) skonstruowały renifery.

Po zajęciach dzieci miały czas na szaleństwa w Smalandi ( krainie zabaw).


 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL