smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Główne
Przedszkole główne
Koncert filharmoniczny Klub Kuźnia - 26.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 26.09.2017 roku grupa IV wyjechała do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny pt. ,,Uwertura czyli wielkie otwarcie". Dzieci miały możliwość przypomnienia sobie jak należy zachować się podczas słuchania muzyki klasycznej, a także wysłuchać kilku utworów najwybitniejszych kompozytorów wykonywanych przez różnych artystów.

 

 
Lekcja teatralna w przedszkolu - 25.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 25.09.2017 roku w grupie IV odbyły się warsztaty z udziałem aktorów z Teatru Groteska w Krakowie. Dzieci miały możliwość obejrzenia kukiełek, pacynek, masek i półmasek, których używają aktorzy podczas występów. Dowiedziały się, jakie są różnice między nimi, jak je trzymać i zakładać. Również odbyły się improwizacje przedstawień dzieci wspólnie z aktorami.

Lekcja teatralna bardzo się wszystkim podobała, było dużo śmiechu i radości.

 
Muzeum Etnograficzne, gr IV - 22.09.17r. Drukuj E-mail

Dnia 22.09.2017 roku dzieci z grupy IV wyjechały do Muzeum Etnograficznego. Tam odbyły się warsztaty pt. ,,Cztery pory roku. Jesień". Dzieci dowiedziały się, co dzieje się z przyrodą wraz z nadejściem jesieni, jak wyglądała praca dawnych gospodarzy oraz jakie zmiany występują w świecie zwierząt. Dalszy cykl warsztatów na które dzieci oczekują to:
-Cztery pory roku. Zima.
-Od nasionka do nasionka.

 

 

 
Spotkanie z rodzicami - wtorek 05.09.17r. Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w przedszkolu,  które odbędzie się we wtorek tj. 05.09.2017 roku o godzinie 16:30.

Zapraszamy

 
Nowy rok przedszkolny Drukuj E-mail

 

Serdecznie witamy przedszkolaków oraz ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło witamy tych najmłodszych, którzy od września po raz pierwszy przekroczą progi naszej placówki rozpoczynając swoją przedszkolną edukację.

W nowym roku przedszkolnym życzymy dzieciom miłego pobytu w przedszkolu, radosnej zabawy w gronie kolegów i koleżanek, ciekawych zajęć oraz samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Dyrekcja i Nauczyciele
 
Multikino ,,SMERFY"- 14.06.2017r. Drukuj E-mail

Nadszedł czas na tak długo wyczekiwane przez najmłodszych Smerfy:) W środę 14 czerwca wszystkie grupy wraz z paniami udały się do pobliskiego Multikina na bajkę ,,Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski". Gdy każdy z najmłodszych zajął miejsce, zgasły światła mogliśmy przenieść się w piękny świat pełen niezwykłych przygód. Historia opowiadała o wyprawie Panny Smerfetki w poszukiwaniu smerfnej koleżanki podczas której towarzyszyli jej Ważniak, Osiłek i Ciamajda. Wspólnie wybrali się do Zakazanego Lasu, gdzie czyhalo na nich niebezpieczeństwo - Gargamel wraz z swym nierozgarniętym kocurem Klakierem. Pełna humoru bajka wywołała na twarzach dzieci uśmiech jak również trzymała w napięciu. Dzieci zachwycone smerfami, pełne nowych pomysłów powróciły na obiad do przedszkola:)

 
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie - 29.05.17r. Drukuj E-mail

W poniedziałek 29 maja z samego rana całe nasze przedszkole udało się autokarem na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Na miejscu powitali nas Gospodarze, którzy oprowadzili nas po całym gospodarstwie. W trakcie zwiedzania mogliśmy podziwiać zwierzęta gospodarcze, zobaczyć warunki w jakich mieszkają oraz je nakarmić. Nie zabrakło przejażdżki przyczepą, wspólnego pieczenia chleba, pieczenia naleśników oraz zabawy na świeżym powietrzu. Po całodniowych wojażach przedszkolaki pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Mamy nadzieję, że szybko tam wrócimy:)

 

 
Dzień Mamy i Taty - 24.05, 26.05 Drukuj E-mail

,,Kochamy Was , kochamy całym sercem"

słowa tej piosenki przyświecały spotkaniom z Okazji Dnia Mamy i Taty, które odbyły się w naszym przedszkolu 24 i 26 maja. Każda z grup przygotowała przedstawienie na ten wyjątkowy dzień, by móc podziękować rodzicom za wkład włożony w wychowanie swoich pociech oraz za miłość. W czasie spotkania przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, prezentowały tańce, których uczyły się przez cały rok szkolny. Na zakończenie każde dziecko wręczyło rodzicom samodzielnie przygotowany prezent.

Z Okazji Dnia Rodziny składamy Rodzicom najserdeczniejsze życzenia, dużo dużo miłości , pociechy z dzieci, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń.

 
Zajęcia sportowe - Tauron Arena gr. V - 15.05.17r. Drukuj E-mail

15 maja grupa V udała się autobusem miejskim na kolejne z cyklu zajęcia ,,Akademia Przedszkolaka" realizowane na Małej Hali Tauron Arena. Podczas spotkania dzieci kozłowały piłką, uczyły się rzucać do wyznaczonego celu, podawały do siebie wzajemnie piłkę ucząc się prawidłowego rzutu piłki i jej odbioru. Pan Instruktor przedstawił dzieciom podstawowe zasady gry w mini koszykówkę a na zakończenie dzieci mogły w nią zagrać. Kolejne zajęcia 15 czerwca - już nie możemy się ich doczekać:)

 
Wyjście do biblioteki gr. V - 11.05.17r. Drukuj E-mail

W czwartek 11 maja grupa V wzięła udział w comiesięcznym spotkaniu w Bibliotece Publicznej przy ul. Dobrego Pasterza. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Tomka psotnika. Poznały pozytywne i negatywne zachowania, oceniały je, wyciągały wnioski z działań chłopca oraz udzielały licznych wskazówek. Na zakończenie każdy samodzielnie wykonał serduszko ze swoim zdjęciem :) Czekamy na kolejne zajęcia w czerwcu:)

 
Zajęcia w bibliotece gr. IV - 04.05.17r. Drukuj E-mail

Dnia 4 maja grupa IV udała się do Biblioteki Publicznej na kolejne z cyklu spotkanie z książką. Tym razem tematem przewodnim stały się ,,Niespodzianki Pani Wiosny". Przedszkolaki wysłuchały listu od Pani Wiosny a następnie miały do wykonania kilka zadań. Za każde dobre rozwiązanie dzieci otrzymywały wskazówkę, dzięki której mogły otworzyć ,,kuferek tajemnic". Na zakończenie każdy otrzymał wiosenny obrazek do pokolorowania. Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy do przedszkola:)

 
Planowane aktywności w miesiącu maju Drukuj E-mail

GRUPA I

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA II

-12.05.2017r. Wyjazd do Muzeum Etnograficznego ,,Od nasionka do nasiona"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:30

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


GRUPA III -12.05.2017r. Spotkanie ze Strażą Pożarną godz. 10

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-25.05.2017r. - Wyjście do Biblioteki

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 15:00

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa

 

GRUPA IV

-04.05.2017r. Wyjście do Biblioteki ,, Niespodzianki Pani Wiosny"

-24.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców

 

GRUPA V
-11.05.2017r. Wyjście do biblioteki

-15.05.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-16.05.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Pocztówki z Dalekiego Wschodu"

-26.05.2017r. Dzień Mamy i Taty - uroczystość w przedszkolu dla rodziców, godz. 16

-29.05.2017r. Wycieczka do Gruszowa


 
Teatr Ludowy - ,,Krakowskie abecadło" , gr. III, IV i V Drukuj E-mail

To już nasza kolejny wyjazd do Teatru Ludowego - tym razem grupa III, IV i V mogła obejrzeć spektakl pt. ,,Krakowskie Abecadło". W tej ciekawej historii, każdej literce alfabetu przypisana była krakowska opowieść: "Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et".  Wśród wąskich uliczek i zaułków starego i dzisiejszego Krakowa, mogliśmy odkryć tajemnice, bajkowe stwory, gadatliwe przekupki. Poznaliśmy też legendarnego Lajkonika, „o którym jak fama głosi,  szczęście on przynosi”, a zamiast pokemonów, mogliśmy szukać wawelskiego smoka. Wspaniała muzyka, piękne stroje i klimat przeniósł nas w zaczarowany świat, gdzie każdy śledził przebieg kolejnie po sobie następujących wydarzeń. Czekamy na kolejne spektakle :)

 
Wyjście do Multikina -,,Zając Max ratuje Wielkanoc"- 25.04.17r. Drukuj E-mail

We wtorek 25 kwietnia całe przedszkole udało się pieszo do Multikina na tak długo wyczekiwaną bajkę pt. ,,Zając Max ratuje Wielkanoc". Max to mały zając z wielkiego miasta , który marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Po drodze stawia czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkrywa wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. Bajka wzbudziła zachwyt nie tylko starszych widzów ale również tych najmłodszych. Dzieci z uśmiechami na twarzy śledziły przygody zajączka bardzo emocjonująco przeżywając przygody głównego bohatera:)

 
Konkurs piosenki ,,Nasza Ziemia"- gr. III Drukuj E-mail

Dnia 20.04.2017 roku troje dzieci z grupy III wzięło udział w konkursie piosenki przyrodniczej ,,Nasza Ziemia" zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 45 w Krakowie. II miejsce zdobył Franciszek Jakubowski, który zaśpiewał piosenkę pt. ,,Ziemia- wyspa zielona". Serdecznie gratulujemy.

 
Kino Kijów - spektakl ,,Pinokio" - 05.04.17r. Drukuj E-mail

5 kwietnia grupy II, III, IV i V udały się autokarem do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio" przygotowany przez Teatr Edukacji Wrocław In-Art. Widowisko, inspirowane powieścią Carlo Collodi'ego o takim samym tytule, pozwoliło przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń, a wszystko wokół zachwyciło dzieci swoją niezwykłością.
Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem, Wróżką o Niebieskich Włosach, a Gadający Świerszcz stał się głosem rozsądku, którego chłopcu niestety brakuje.
Wszystkie przygody uczą jednak i pozostawiają po sobie morał, tak więc i my mogliśmy zobaczyć na własne oczy bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność.
Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej czarodziejskiej przygody, które przykuły naszą uwagę:) Dzieci pełne zachwytu wróciły do przedszkola.

 
Certyfikat Wielkiego Serca Drukuj E-mail

Nasz przedszkole w ramach realizacji akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka" otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEGO SERCA. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie składa podziękowania dla wszystkich Dzieci i Rodziców, którzy włączyli się w pomoc potrzebującym zwierzętom. To dzięki Państwu zwierzęta otrzymały zapas karm, które pozwolą zwierzętom przetrwać nadchodzący rok.

 
Planowane aktywności w miesiącu kwietniu Drukuj E-mail

GRUPA I

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"


GRUPA II

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-06.04.2017r. Wielkanocne warsztaty z rodzicami

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-21.04.2017r. Muzeum Etnograficzne - zajęcia edukacyjne ,,Wiosna - budowa gniazd"


GRUPA III

-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-13.04.2017r. - Wyjście do Biblioteki na warsztaty ekologiczne

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA IV

-03.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy
-04.04.2017r. Wyjazd do Klubu Kuźnia na koncert filharmoniczny ,,Znane tematy muzyczne w filmach i kreskówkach dla dzieci"

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

 

GRUPA V

-03.04.2017r. Zajęcia gimnastyczne Mała Hala Tauron Arena

-04.04.2017r. Pizzeria Dominium - warsztaty kulinarne ,,Historia księżniczki Margherity", samodzielne pieczenie pizzy

-05.04.2017r. Wyjazd do Kina Kijów na spektakl ,,Pinokio"

-11.04.2017r. Wyjście do Multikina na film ,,Zając Max ratuje Wielkanoc"

-20.04.2017r. Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl ,,Krakowskie abecadło"

-24.04.2017r. Tauron Arena


 
Powitanie Wiosny - 21.03.17r. Drukuj E-mail

Pierwszy Dzień Wiosny dzieci z naszego przedszkola powitały tańcem i piosenką. Grupy strasze: III, IV i V przygotowały uroczysty program podczas którego śpiewały piosenki o wiośnie, deklamowały wiersze oraz przedstawiały inscenizacje wiosenne. Grupy młodsze: I i II również dołączyły do występów śpiewając piosenki i bawiąc się wspólnie ze starszakami przy muzyce.

 
Zajęcia profilaktyczno-higieniczne jamy ustnej, gr III Drukuj E-mail

We wtorek 7 marca w grupie III odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w ramach profilaktyki jamy ustnej (dbałość o zęby). Podczas spotkania z higienistką stomatologiczną - mamą Kasi S. dzieci oglądały plansze edukacyjne, zobaczyły jak wygląda budowa zęba, jamy ustnej. Pani zademostrowała przedszkolakom jak prawidłowo powinno wyglądać czyszczenie ząbków przy użyciu pasty i szczoteczki. Dzieci rozwiązywały edukacyjne labirynty, rozwiązywały zagadki oraz kolorowały specjalne przygotowane na spotkanie kolorowanki.

Dziękujemy mamie Kasi za poświęcony czas i tak cenne dla dzieci wskazówki.


 
« StartPoprzednie12345678910NastepneKoniec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL