smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Oddziały ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

29. 09. 2017r.

Dzisiaj przedszkolaki z I i II grupy udały się na zajęcia edukacyjne do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci wzięły udział w pierwszych warsztatach z cyklu GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM. Tematem spotkania była książeczka pt. CZAROWNICA I PIERNIKI, której autorką jest Maja Strzebońska.

Jesienna wichura i błyskawice sprawiają, że czarownica i kociaki z przerażenia ukrywają się pod grubą kołdrą. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Dzieci dowiedziały się tego po wysłuchaniu czytanej przez Panią Ulę książeczki.

Maluszki poznały pomieszczenia biblioteczne, zobaczyły na czym polega wypożyczanie książek w bibliotece oraz dowiedziały się dlaczego należy szanować książki. Za zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie w KĄCIKU KOTA FILEMONA.