smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Oddziały ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

22. 09. 2017r.

W dniu dzisiejszym grupa Starszaków udała się do Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej przy Al. 29 Listopada na pierwsze zajęcia z cyklu LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW. Tematem warsztatów była książka Waldemara Cichonia pt. JAK SIĘ MASZ CUKIERKU ? Dzieci wysłuchały czytanego przez Panią Ulę - naszą zaprzyjaźnioną bibliotekarkę, fragmentu książki, a następnie odbyła się burzliwa dyskusja na temat postępowania głównego bohatera książeczki.  Na zakończenie zajęć dzieci mogły pobawić się wybraną zabawką w KĄCIKU KOTA FILEMONA.

Rodzina pewna, jakich jest wiele
Zdecydowała w pewną niedzielę:
Miłego kotka chcemy mieć bardzo!
Miłego kotka trzeba przygarnąć!
Szukali długo, długo szalenie
W końcu znaleźli kota marzenie
Słodki jak cukier, piękny jak kwiatek
W rzeczywistości był to gagatek...