smok

WARSZTATY PRZYRODNICZE Drukuj E-mail

 

23. 06. 2017 r.

 

Tematem majowych warsztatów przyrodniczych były owady. PSZCZOŁA, OSA CZY TRZMIEL - to tytuł dzisiejszego spotkania. Zajęcia odbywały się na trzech poziomach, w zależności od wieku uczestników. Dzieci poznały znaczenie owadów dla człowieka -  rośliny rozmnażają się dzięki pomocy pszczół. Przedszkolaki już wiedzą, że gdyby nie pszczoły nie byłoby owoców. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu te małe żyjątka. Dowiedzieliśmy się jak powstaje miód, wosk i pyłek, które służą nam do celów leczniczych. Ciekawy sposób prezentacji wiadomości, możliwość zobaczenia z bliska żywych pszczół i powąchania miodu, pyłku i wosku, sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem brały udział w zajęciach. Umożliwienie dzieciom dokładnego porównania wyglądu pszczoły oraz podobnych do niej owadów - osy i trzmiela oraz instruktaż właściwego zachowania się, wyposażyło je w poczucie bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi owadami. Na zakończenie jak zwykle każdy uczestnik, po wykazaniu się uzyskaną wiedza, otrzymał plakietkę UWAŻNEGO SŁUCHACZA.