smok

Strona główna Aktualności Przedszkole Oddziały ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE Drukuj E-mail

 

19. 05. 2017 r.

Grupy I – MISIE i II – JAGÓDKI, udały się dziś do biblioteki na kolejne zajęcia z cyklu Głośne Czytanie Dzieciom. Tematem dzisiejszego spotkania była książka Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel pt. GĘBOLUD. Tytułowy bohater jest złym czarnoksiężnikiem, który żyjąc w brzydkim otoczeniu i brudzie w wyniku działania czarów dobrej wróżki- sąsiadki, przemienia się w dobrego i miłego czarodzieja i przekonuje się że tak naprawdę zawsze w duszy tęsknił za pięknem i dobrem. Ta historia to opowieść o tym, że czasami coś, co z pozoru wydaje się porażką i kompletną klapą, może nas ocalić. I o tym, że nie musimy od razu wywracać świata do góry nogami, by realizować marzenia. Czasem wystarczy zrobić tylko mały krok, na przykład wyjść z domu i pożyczyć miotłę od życzliwej sąsiadki…