smok

O nas Drukuj E-mail

Nasze przedszkole Nasze przedszkole


Samorządowe Przedszkole Nr 162 jest placówką 8-oddziałową mieszczącą się w dwóch budynkach. W budynku głównym przy ul. Kazimierza Odnowiciela 4 mieści się 5 oddziałów, a 3 oddziały zlokalizowano w budynku przy ul. Duchackiej 3. Przedszkole jest bardzo dobrze wyposażone, sale są duże i jasne o dobrze zagospodarowanej przestrzeni. Dzieci maja dużo miejsca do zajęć i zabaw swobodnych, a kolorystyka wnętrz nadaje im ciepły, domowy charakter. Ponadto niewątpliwym atutem jest to, iż zarówno placówka 3-oddziałowa, jak i 5-oddziałowa posiadają ogrody przedszkolne, gdzie dzieci mogą bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Kadra pedagogiczna placówki to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym o wysokim poziomie kompetencji zawodowych (staż od 11 do 25 lat), w tym 11 nauczycieli dyplomowanych.


Przedszkole Nr 162 zostało otwarte w roku 1981, jako placówka 5-oddziałowa. Było ono przedszkolem osiedlowym, a jego absolwenci podejmowali obowiązek szkolny w szkołach podstawowych zlokalizowanych w pobliżu placówki. Obecnie, od roku 1992 jest przedszkolem 8-oddziałowym, z których 3 oddziały zlokalizowano w budynku przy ul. Duchackiej 3.


Nasze przedszkole było zawsze otwarte na nowości pedagogiczne i potrzeby środowiska pedagogicznego, toteż przez wiele lat było placówką ćwiczeniową dla studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej i Studium Nauczycielskiego. Obecnie do naszego przedszkola uczęszczają głównie dzieci z pobliskiego osiedla mieszkaniowego, w tym również dzieci obecnie dorosłych byłych absolwentów oraz dzieci z innych rejonów Krakowa.

Sala edukacyjna


Sala edukacyjna


Oferujemy dzieciom i ich rodzicom miłą i ciepłą atmosferę, szybką adaptacje w przedszkolu nowych przedszkolaków, wysokie kwalifikacje zawodowe kadry nauczycielskiej i efektywne działania edukacyjne.