smok

Strona główna Archiwum Archiwum MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU Drukuj E-mail

               6 grudnia każdego roku to długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak  było i w tym roku w naszym przedszkolu.Każda wolna chwila poprzedzająca odwiedziny św. Mikołaja wypełniona była rozmowami o życzeniach, marzeniach, oczekiwaniach dzieci i listach adresowanych do niego, najczęściej w postaci rysunków ? zawsze będących obrazem wyobrażeń dzieci.

Upragniony dzień wreszcie nadszedł, a wraz z nim przybyła tajemnicza postać. Jedną z niespodzianek mikołajkowej uroczystości było przedstawienie pt. ? Św. Mikołaj przybywa?, opowieść o przygodach św. Mikołaja wędrującego z workiem pełnym prezentów do oczekujących na niego dzieci Agatki i Tomka. Muzyka  towarzysząca opowieści pozwoliła stworzyć nastrój tajemniczości  i wraz z interesującą treścią pobudziła wyobraźnię naszych przedszkolaków. Dzieci z uwagą i przejęciem obserwowały całe zdarzenie. Wyraźne zainteresowanie widoczne było na ich twarzach w postaci skupienia, wzruszenia  i zaskoczenia. Nie zabrakło też humorystycznych zdarzeń, które dzieci na bieżąco komentowały i uzupełniały własnymi słowami, gestem i mimiką a także brawami. Było bardzo wesoło.

Jednak nie tylko św. Mikołaj , ale również dzieci przygotowały dla niego prezenty ? były to: wiersze, piosenki, zagadki i rysunki. Uwieńczeniem przedszkolnych mikołajków był najmilszy dla dzieci moment ? wręczenie upominków i pamiątkowe zdjęcie z gościem.